אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תושב אפרת: הייתי ליכוד, הצבעתי 'כחול לבן' כמחאה

לא פחות מ-261 מתושבי אפרת הצביעו למפלגת כחול לבן בבחירות האחרונות. אחד מהם אומר לסרוגים "אפשר להגיד שזו הצבעה נגד המדיניות של נתניהו"

תושב אפרת: הייתי ליכוד, הצבעתי 'כחול לבן' כמחאה
  (צילום: הדס פרוש/ פלאש90)

לא פחות מ-261 מתושבי אפרת הצביעו למפלגת כחול לבן בבחירות האחרונות.

אחד מהם דניאל רואש (37) מסביר בשיחה עם סרוגים, כי בעבר הצביע כמה פעמים לליכוד, אך בשלוש מערכות הבחירות הוא מצביע למפלגות מסביב לליכוד כמחאה נגד התנהלות נתניהו, וההתמקדות שלו בממשלת ימין-חרדים.

עוד באותו נושא

הרב רפי פרץ נגד הפרסום של כחול לבן בעלוני שבת


52

אתה סרוג, תושב אפרת, שהיא התנחלות, איך זה מביא אותך להצביע למפלגת 'כחול לבן' שהיא מפלגת שמאל לא דתית?

אני מ-2009 ועד 2015 הצבעתי ליכוד. ב-2015 עברתי ל'כולנו' שזה גם חלק מגוש הימין, אבל מאז ישנו אבדן של הממלכתיות. יש 70 חברי כנסת שמסכימים על 90% מהדברים, והדבר היחיד שמעכב הקמה של ממשלת ימין מרכז זה ביבי.

לא מתאים לי העניין הזה. יש למדינה בעיות אקוטיות שדורשות פתרון יסודי, והפתרונות האלה לא יכולים לבוא מממשלה צרה שהחרדים בה הם לשון מאזניים.

וליברמן הוא לא אופציה?

התלבטתי קשות בין ליברמן ל'כחול לבן' ובסוף החלטתי שלא להצביע ישראל ביתנו, כי אני לא יכול להצביע אפילו על הישג אחד של ליברמן, וזאת להבדיל נגיד מביבי שהיה שר אוצר טוב. עשרים שנה ולא עשה שום דבר משמעותי. ולכן בחרתי ב'כחול לבן'. אבל אם ליברמן יעמוד בהבטחות שלו, אז בפעם הבאה אשקול יותר להצביע לליברמן.

אני חושש רק מ-11 המנדטים של השמאל

בתור תושב אפרת, מתנחל, אתה לא קצת חושש, מהעמדות המדיניות של 'כחול לבן' יש שם גם כאלה שבעד לצאת ממה שלא בתוך הגושים, זה יכול להגיע קרוב גם לבית שלך?

אני חושב שגם כחול לבן וגם הליכוד, מסכימים על רוב העמדות המדיניות. חוץ מ-11 המנדטים של השמאל וה-12 של הערבים שמהם אני צריך לחשוש, שאר הכנסת לא מרתיעה אותי וכולם מבינים שפתרון מדיני שכולל פינוי ישובים הוא לא משהו שעומד על הפרק בכלל.

באופן כללי הגישה הממלכתית של זמביש וזקני מועצת יש"ע שמתפשרים על הריסה ובנייה במקומות אחרים, הרבה יותר קרובה אלי מאשר הגישה הלעומתית של סמוטריץ' וחבריו.

עד כמה העמדה שלך מקובלת בקרב השכנים שלך, החברים בסביבה שלך באפרת?

הפעם שמתי לב שיש יותר הסכמה איתי, ככה גם בקבוצות הווטסאפ של החברים, ראיתי כמה אנשים שאמרו שעברו. גם בועדת הבחירות המספרים לא גבוהים, אבל הליכוד קיבל פחות קולות באפרת, וכחול לבן יותר.

בבחירות הראשונות ב-2019 מה הצבעת?

זהות.

אתה למעשה עברת מהליכוד בסוג של הצבעת מחאה. אתה איש ימין, שמצביע במחאה נגד נתניהו?

אפשר להגיד שזו הצבעה נגד המדיניות של נתניהו. אם תגיד לי עכשיו שגדעון סער יוביל את הליכוד, אני חוזר לליכוד, וגם הופך להיות פעיל שהולך עם חולצה של הליכוד.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
50 תגובות - 36 דיונים מיין לפי
1
לא לפחד לומר את האמת
אבי | 19-09-2019 12:08
המדינה יותר חשובה מביבי. אסור לתת לו להרוס הכל רק בשביל החסינות. גם החסינות עצמה במקרה הזה היא דבר שמנוגד לכל הערכים הבסיסיים !
לעידו 2
התמים | 20-09-2019 17:06
קלגסי גנץ לפיד ? אתה אדם שטוף מוח ושטוף שינאה. לא מסוגל לנסח עמדה עניינית מהותית מבלי לחרף ולגדף. קשה לך להיגמל. ראשית , איש לא בא לפנות מתנחל כלשהו. גנץ הסביר מפורשות שאם נושא כזה יעלה על הפרק - ילכו למישאל או יערכו בחירות. העם יחליט. שנית, חייל או שוטר ישראלי המבצע את הוראת השילטון איננו קלגס. הגיע הזמן להפנים שיש דברים שהמיעוט אינו יכול לכפות על הרוב. אם הרוב יחליט שהוא מעדיף מדינה יהודית על פני מדינת אפרטהייד דו לאומית , המיעוט המתנחלי יצטרך להשלים עם ההחלטה. היה והרוב יחליט אחרת - נתאבד כולנו יחד....
אבל כשיגיעו קלגסי גנץ-לפיד לזרוק אתכם אז.....
עידו 2 | 20-09-2019 13:20
אל תבואו בטענות לביבי. אתם בעצמכם הנפתם את החרב עליכם. אף 1 בעולם לא יבוא לסייע לכם ''מתנחלים יקרים....''
מה את מתפלצת חבל על האנרגיה
המיואש | 20-09-2019 0:56
שהוצאת על התגובה אני לא יודע אם הוא דתי או לא אבל לפי החפירות שלו כנראה שכן, כל גוש עציון שורץ בשרוטים קשות הם צריכים להקים את אתר שרוטים, יש כמה נשים שם בנשים עושות שלום עזבי אין מגזר סרוג זה פיקציה
האמת!!!
רותי | 19-09-2019 17:58
אני קוראת את הכתבה ומתפלצת!, והמרואיין הזה עוד נחשב 'חכם'? מכירים את משל השועל והדגים של רבי עקיבא? השועל מפתה את הדגים לצאת לחיות על החוף והדגים עונים לו- אם פה במים מסוכן לנו, בחוץ זה כבר עניין של פיקוח נפש עבורנו... מה עושה המרואיין השכל? יצא מן המים על מנת ששועלים כמו גנץ, לפיד והערבים יגנו עליו?... הוא טיפש אבל מדוע אתם נותנים לו במה? תפסיקו לעזור לשמאל בצהלותיו, הוא לא ניצח! ביבי לא הפסיד! ביבי הצליח למרות נסיונות כריתת רגליו להביא הישג נהדר, הוא כמעט חזר על ההישגים של הבחירות הקודמות, בעוד אצלנו נאבקים על איזה מקום, איזה מספר ועוד הבלים, בדרך שכחנו על מה אנו נלחמים ומה האג'נדה. היחיד שלא שכח זה ביבי, כל הכבוד!. שום דבר לא מסיט אותו מהדרך, שום מכשול לא עוצר אותו- גם לא הבוגדים שרוקדים באופן שיטתי על דמו. במה נכשל??? מתי פרחו ההתנחלויות כמו היום? מתי היינו במצב כלכלי יותר טוב? במדינית חוץ פורחת כל כך?. (זכורים הימים שהיינו קמים בבוקר ולא ידענו מה שער הדולר עם האינפלציה האיומה שהשתוללה פה..) אבל- וישמן ישורון ויבעט הבעיה היא שמחלחלת בנו מבלי משים תרבות השמאל. שקר שחוזרים עליו פעמים רבות בסוף מחלחל ואנו מאמינים בו. זה מה שעושה התקשורת שמשרתת את האג'נדה השמאלנית שחושבת שגנבו להאת המדינה. הרי בכל מה שמאשימים את נתניהו הם עושים, אבל מטילים זאת לעברו- הם מסכסכים ומאשימים אותו בשיסוע, מחרימים ומאשימים אותו בגזענות, הם אפילו ניצחו את הבחירות... למרות שאין להם כל אפשרות להקים ממשלה. יש לזכור שהאנשים הללו מגיל אפס מחונכים לשנוא, את מי לשנוא?- אותנו. אותנו ואת כל מי שלא חושב כמותם... אל תאמינו להם!!! הכשל שלנו זה שמתוכנו הצלחנו להוציא אנשים כמו יועז הנדל והמרואיין הנל שמאמינים שכחול לבן והליצנים שבראשם טובים יותר מנתניהו. נתניהו איננו אלוקים ונכון, ככל בן אנוש איננו מושלם. אבל עד עכשיו מוכיח את עצמו כמבוגר האחראי היחיד בגן הילדים של הפוליטיקה. ובמבחן התוצאה הוא הטוב מכולם. ואם מדבריםעל נכשלים – זה אנחנו. נכשלנו ברפיסות תקשורתית ובהתייפיפות, נכשלנו בחינוך על הערכים שלנו, נכשלנו בכך שאנו מתרגמים את הבחירות כניצחון שלהם, נכשלנו בבחירת הפוליטיקאים ונכשלנו שלא השכלנו לנצל הזדמנות לחזק את ארץ ישראל ויושביה. אם לא נתעשת- ואני מקווה שלא מאוחר מידי... נמצא את עצמנו (ואיך כבר שכחנו?) בחולצות הכתומות שוכבים על כבישים מובלים מתפנים ובוכים לא אל החוף אלא לתוך האדמה. תסמכו עלי- השועלים יודעים היטב איך לעשות זאת, יסודי ויעיל בהכשר בית המשפט.
2
משנת 88
גם אני תושבת אפרת | 19-09-2019 12:18
ואני תמיד מצביע שמאל מרצ ויש עוד כמוני אבל הפעם הצבעתי כחול לבן בגלל ברק! תושבי אפרת הראשונים הם לא מתנחלים הם בני אדם שרצו לגור במקום זול ויפה. הקשר שלנו עם הערבים הוא מהטובים ביותר עוד מהתקופה שההינו נכנסים לבית דרך בית לחם והגיע הזמן שיורידו את החומות!!
איכות חיים
פינקלשטיין | 21-09-2019 16:24
למה שלא תעברי לגור בכפר שלהם שם הבית והכל יותר זול כך תהיי גם פיזית יותר קרובה יותר אליהם.
איזו תגובה...
התמים | 20-09-2019 17:00
יש אנשים אטומים ושטופי מוח שלא מסוגלים להכיל את האחר שחושב אחרת. בעיניהם כל מי שחושב אחרת הוא בוגד ולא אדם שיש לו עמדה שונה מתוך ראייה אחרת של טובת העם והמדינה. כמה חבל.
לא נזיל דמעה מהפגוע הבא שזה יהיו אתם
דבי | 19-09-2019 18:59
לא לחנם קרא משה עם קשה עורף והאספסוף
3
להזכירכם בזמנו שגולדשטיין רצח פלסטינאים
תושבת אפרת | 19-09-2019 12:26
חפים מפשע במערת המכפלה.. תושבים מאפרת הלכו לתרום להם דם. אז מספיק להגיד כולם ימנים מתנחלים. כולנו בני אדם ורובנו רוצים שלום עם השכנים. והרבה מהתושבים פה בכלל לא יודעים כלום על האזור כי הם עולים חדשים ולא דוברים עברית או ערבית
4
זה שקר גס והמצאה!
ימני שפוי | 19-09-2019 12:29
בולשיט!! לא היה ולא נברא! אף אחד מהיישוב אפרת לא התראיין לסרוגים! זה נשמע כמו נסיון נואש להציג את בנימין נתניהו כגורם שמעכב הקמת ממשלת ימין רחבה, וכביכול הוא צריך לפנות את מקומו כיור מפלגת הליכוד. אז תקשיבו טוב חבורת מטורפים שעורכים את אתר סרוגים, מי שרוצה להחליף את נתניהו שיתפקד לליכוד ויצביע בפריימריז על ראשות המפלגה למועמד אחר שהוא לא בנימין נתניהו! ככה זה עובד!
בורח מהאמת ומהעובדות
לביאה | 19-09-2019 12:41
תושבי אפרת משקפים את עמדת הסרוגים השפויים אנחנו לא בשום ימין מטורלל רוב מוחלט של הסרוגים סולד מהתנהגות הביבי שזקוק לטיפול דחוף אנחנו עם כחול לבן שהוא רבע מהעם הליכוד סובל מהנהגה שפנית וכמוך כולכם הפסדתם לך עם החרדים והמתנחלים ועזוב אותנו כלך לך
5
בגלל המחאות שלך אנחנו בבעיה עכשיו
שרית | 19-09-2019 12:36
לא יכולת לעשות משהו אחר במקום?
6
סרוגים עם כחול לבן
אורלי | 19-09-2019 12:37
הפעם הצבעתי כחול לבן כי לסרוגים הנורמלים אין מה לחפש בימין המטורלל. רוב מי שאני מכירה עשה כך ההובלה של שקד ובנט היא עבודה זרה למפדל שהכרנו שניהם ימנים חסרי נבונות ושיקול דעת אזרחי האיחוד הלאומי טוב למתנחלים שנשארו מבודדים ואין לנו חלק עימם ברית סרוגים עם כחול לבן ורוב הליכוד - זה הרוב במדינה בלי החרדים שאינם ציונים ומתבודדים בעלבונם אנחנו הציונות הדתית השפויה - לא עם נתניהו הזקוק לטיפול פסיכי דחוף
השנאה לנתניהו
ציפי | 20-09-2019 23:14
אני תומכת ליכוד ,חילונית ,אשכנזיה גרה בצפון בכרמיאל מטעמים אידיאולטגים ,לישב את הגליל . נראה לי שאתם תושבי אפרת ,פשוט אנשים מפונקים ,יהירים שמנסים כביכול להיות נאורים,אבל כתם לחלוטין לא נאורים ,כי אם הייתם נאורים הייתם מבינים עד כמה נתניהו הינו המנהיג הדגול ביותר שקם למדינת ישראל מאז הקמתה ,לאמר על נתניהו שהוא פסיכי וזקוק לטיפול מראה עד כמה אתם אנשים שמתנהגים כמו עדר שטופיי שנאה של תקשורת חד צדדית ,אך לכם תושבי אפרת לא מעניין כלום כי אתם יודעים שעתיד אפרת כחלק מגוש עציון בטוח ולא איכפת לכם בכלל מיתר ההתישבות אגואיסטים כבר אמרנו
רק ימינה
אשר | 19-09-2019 16:45
כחול לבן לא הדירו רק את החרדים אלא גם אותנו הסרוגים. ממשלה חילונית הם רוצים.
אתה מעדיף ממשלה עם הערבים
אבי | 19-09-2019 15:12
מאשר ממשלה עם החרדים ונתניהו. תראה לאיזו רמה נמוכה ירדת בגלל השנאה שלך. איך אתה מסוגל לקרוא לעצמך סרוג?
7
הדתיים המתייפים
תהלה | 19-09-2019 13:09
בא לי להקיא עליכם
8
רק שתדעודניאל רואש למד בכיתה עם אריה יואלי
אלעד | 19-09-2019 13:46
בפרחי האהרן בקרית שמואל חיפה. כך שלא מדובר בתושב מקורי מהגוש
9
הטעות הכי גדולה של ביבי הייתה
. | 19-09-2019 13:49
שהוא צירף את כחלון. מצביעי כחלון הם ימניים שסולדים מביבי, מה נקרא הימין השפוי. ביבי הלך ומסר את כל המצביעים האלה לליברמן וגנץ.
10
זה מאפרת הפכפך ולא אמין
מהציבור | 19-09-2019 13:53
האיש נשמע הפכפך, לא אמין ולא מעניין אותו כלום חוץ מלשמור על האינטרסים של הישוב אפרת שזה משהו גם גנץ יעשה אך לא הרבה מעבר. ואם סער יגבר על אדלשטיין או על ישראל כץ הרבה יעזבו את הליכוד. לגבי נתניהו התקשורת השמאלנית די הצליחה במשימה להזיק לו ושטפה את המוח לאנשים שטחיים כמוך וגם אשתו החמדנית הזיקה לנתניהו אבל זה כבר עניין אחר
11
חצי מהמקום הזה חילונים
תושבת אפרת | 19-09-2019 13:59
זה בכלל לא מקום דתי מכוניות נוסעות בשבת ברחוב שאני גרה כולם גרים ביחד חילונים דתייםוגם לא יהודים שנשואים ליהודים ומילון עובדים זרים מקסימים. תגורו פה ותראו שסתם מלכלכים על התושבים פה. יש אולי מספר מתנחלים קיצוניים שעושים בעיות ומקללים נהגי אגד ערבים חוץ מהם כולם קונים אצל הערבים והמנקות פה הם ערביות מהכפר הכל טוב פה תחיו בשקט ושלום כבר
אנחנו כנראה נחיה בשקט ובשלום
המיואש | 20-09-2019 0:58
רק סביר להניח שכחול לבן שבחרתם בהם יזרקו אתכם לרחוב תשאלו את גנץ הוא אמר שהוא יישם את מדיניות מפלגות העבודה ומרצ, חבורה של פחי אשפה
12
אז אתה חמור גדול. תראה למה גרמת. וכשיפנו את
חיים | 19-09-2019 14:25
אפרת אל תבוא בטענות.
13
חניכי הציונות הדתית יהיו אוייבי היהדות
ישורון | 19-09-2019 14:48
האשכנזים אוהבים לעשות מהלכים יוצאי דופן. אין אצלם תמים תהיה עם ה' אלהיך אלא ממזר תהיה עם נגד תורת ה' אלהיך. או שהם נטורי קרתא או נטורי חרטא או רפורמים או קומוניסטים או סוציאלסטים או ליברלים ובשורה התחתונה תרבות גויים וצדק הסופר ארטור קסטלר שהאשכנזים הם השבט ה13 .
14
טיפשים בלי שכל
אבי | 19-09-2019 15:11
מעדיפים את מרצ והעבודה מאשר את נתניהו. הם לא מבינים שגנץ אולי לא כזה שמאל אבל הוא רוצה להקים ממשלה עם הערבים והשמאל הקיצוני שונא היהדות והמדינה. אנשים פשוט בלי שכל
15
ה מתנחל מאפרת
לכתבה | 19-09-2019 15:32
לפי דבריך מוכן אתה להפקיר את הזהות והאופי היהודי האותנטי של המדינה, ו להחרים ציבור גדול שנושא בכך. לפעמים נדמה שישנם חילוניים שאמנם קצת מנותקים אך פוגעים פחות מאנשים כאלה הפוגעיים בכבודה של התורה ומביישים בהתנהגותם כל אדם ירא שמיים אמיתי והולכים במוצהר כנגד כל קודשי ישראל והנושא עימם יאיר לפיד.
16
רואש,איך?
א.ד | 19-09-2019 15:55
איך הצבעת עבור מפלגה שחרטה על דגלה שמאל וחילוניות? ניחא,האג'נדה השמאלנית לא מפריעה לך,אבל מה עם הפרת הסטטוס קוו,מה עם תחבצ בשבת?מה עם יאיר לפיד שגזר גזירה כלכלית נוראה על הישיבות?הרי אני בטוח שזה מפריע לך,או לפחות אמור..אם כבר לעומתיות,לרצות להחליף את ביבי רק כדי להחליף אותו זה הכי לעומתי,לא שאני אוהד שלו,אבל האלטרנטיבה גרועה הרבה יותר.אנחנו לא אומה ללא שבת,ללא תורה,ללא קדשי ישראל,זה יסודי הקיום שלנו,איך למען השם זה לא מפריע לך?! מה קרה לכם? חזור בך.
17
צריך לפנות אותו מביתו בנחישות ורגישות
חיים | 19-09-2019 15:56
+
18
יש החלנה לא התחרדות זה הכל בלוף של תקשורת
אמיר | 19-09-2019 17:20
דחפו לו למי נגד החרדים והחקיקה הדתית בפועל אין כלום חוץ מחר הרמקולים שבא בעקבות פגיעה בסטטוס קווה בשבת בכל הארץ חוץ מזה כלום הפוך נסיעות בשבת יש כבר בהרבה ערים ועוד הרבה דברים פשוט שטוף מח
19
נקמה בפשפשים!
מנחם | 19-09-2019 17:57
לא יאומן
20
לא רצו ראש ממשלה גרוע - בחרו במי שיותר גרוע
לא נורמלים | 19-09-2019 18:09
סך הכל הגיוני...
21
ימין בלי תורה = שמאל
אורי | 19-09-2019 18:36
פעם אחר פעם רואים את זה.
אכן אין ימין בלי תורה
יהודי | 21-09-2019 21:12
ימין חילוני זה כמו רפורמים - אין להם דור המשך.
22
כפיות טובה אתם דתיים ?
יהודיה שפויה | 19-09-2019 18:57
מי ששם את את נפשו למנוע פיגוע שה רק היה ביבי . כל יום התראות .. לפיגועים וסיכולים כל לילה מעצרים ביוש ואתם ככה נגיבים העדפתם טיבי במקום ביבי . אתם יודעים בפיגוע הראשון אל תקראו שנתפלל עבורכם תבקשו מחרכם בחול לבן הכופרים [לא פחות ממכם] ומערבים שיתפללו עבורכם כפויי טובה דתיים אלעק
23
פלספנים
Danny david | 19-09-2019 21:36
שכחול לבן יתחילו לפנות ישובים בדיוק כמו אולמרט ולבני, תמרר בבכי
24
שנאת החרדים אכלה לך את המוח
אורי | 19-09-2019 23:43
אתה מוכן להקים ממשלת שמאל - ערבים העיקר שאחיך החרדים יסבלו. ינקרו לך עין אחת, העיקר שלהם ינקרו שתיים. שנה טובה לך.
25
ציונות דתית זה מגזר שלא יודע לעמוד אחר המנהיג
הוכח מעל לכל ספק | 20-09-2019 7:37
בגלל ההצבעה של חלק מהמגזר קיבלנו את תוצאות הבחירות האלה ועצרנו בכך את כל החקיקה הקרובה לטובת המחנה הלאומי. פשוט עצוב. עוד נבכה על זה בעתיד
26
מדינת ישראל התקדמה בהמון דברים, כנסו
אחד | 20-09-2019 11:55
דבר אחד שחייבים לשנות בשביל הדמוקרטיה, היא בגץ אשר יושבים שם אנשים שלא נבחרו על ידי העם ומקבלים החלטות מדיניות ופוליטיות, בכל העולם בית משפט הכי גבוהה שיש דן ושופט בנושאים חוקתיים ולא בונה חוקים ופסקי דין פוליטים, אם זה ימשיך כך יהיה כאן רוסיה ואסון לאומי וכל הבחירות שוות לפח. וכל זה כדיי שישתנה חייבים פה משלת ימין הגיונית ולא סוביטים פשאיסטים.
27
חצופים
יענקלה | 20-09-2019 14:49
תמיד טענתי שהכיפה סרוגה אינם אוהבי תורה , ארץ ישראל לא מעניינת אותם , מה שמעניין אותם זה האגו של עצמם והתרווחות בוילה מרווחת , וקבלת שירותי ביטחון מהממשלה , ממש כפויי טובה וחצופים , עו יבואו ימים וגנץ לפיד ייבשו אתכם מבחינה תקציבית בעה יגיעו שוטרי גנץץ לפיד ויפנו אתכם ויזרקו אתכם מבתיכם כמו שעשו לתושבי גוש כתיף , תבקשו הפגנות , ולא תקבלו , כי אתם חכמולוגים נילעגים .
28
סבבה
יוסי | 20-09-2019 15:55
גם אני מעריץ את ביבי וכואב לי ההתנשאות שלו לכאורה על אנשים אבל בכל זאת הצבעתי לו כי כרה''מ הוא מצוין וחוצמזה בוא נראה אותנו עוברים מה שהוא עובר ושלא נהפוך להיות שחצנים כתגובת נגד שלו למה שעושים לו כל היום ובוא נראה את גנץ שלך יותר ימין ממנו חחחחח
29
למי אכפת מדבילים שמאלנים?? מתנחל עלק.
אחד | 20-09-2019 16:25
.
30
מחאה של מפונקים
ישראלי | 20-09-2019 16:28
מהר מאד נלמד לצערנו את מחירה
31
זה שרוב המגיבים באתר שמאלנים -אומר הכל.
אתר סמולני וחילוני | 20-09-2019 16:29
אתר סמולני וחילוני. אתר הבית של הציונות הדתית עלק. רוב המגיבים פה כמו המרואיין הזה, שגבר באפרת מן הסתם משיקולים כלכליים ואין לו כל קשר לימין או לדת.
ימין ודת
התמים | 20-09-2019 17:13
לא אומר שאין חשיבה עצמאית. לא כל דתי חייב להיות ימיני ולא כל ימיני חייב להיות שטוף מוח. יש אנשי ימין שיכולים להבין את החילונים שסולדים מכפייה דתית, שמבקשים תחבורה בשבת וממש לא שמחים לחזור לימי דוד המלך, לסקול אנשים באבנים ולזבוח זבחים. יש בכלל אנשי ימין חילוניים, רחמנא ליצלן ויש חובשי כיפה שמאלנים הקבה ישמרם. יש כל מיני - וטוב שכך. וכדאי שכולנו נלמד להכיל אלה את אלה ולא נראה באחר ובשונה בוגד.
32
חייםומה הועלת בזה
חיים | 21-09-2019 21:08
כשיבואו לפנות אתכם קלגסי גנץ תבואי בטענות רק לעצמך ולחבריך אתם היחידים שתיהיו אחראים על החורבן הזה ולא רק באפרת. אין שכל אין דאגות!!!
33
מטומטם - מעדיף שיזרקו אותך מהבית או את שכניך?
גוש עציון | 21-09-2019 21:09
עלוב נפש. אגואיסט שמאלני מנופח מחשיבות עצמית.
34
מושפע עמוק מהתקשורת השמולאנית
רפי | 21-09-2019 22:26
אין לו ראיה מטר קדימה. ובנוגע לנתניהו, האדם המוצלח ביותר שקם אי פעם למדינת ישראל כמדינה: נתניהו נרדף עי השמאל רק בגלל שהוא ימיני ומנהיג הימין. כך יהיה גורלו של כל איש ימין שיהיה בראש. אם ליברמן היה בראש הימין, היו מצליחים לשחוט אותו כבר מזמן. אני מקווה שנתניהו ינצח. אמן.
35
אסון 92 חוזר על עצמו לנגד עינינו...
מיה | 21-09-2019 22:33
אשר יגורנו בא... ותודה מיוחדת להנדל יעלון טרופר וימנים אחרים....
36
למתנחלים מנגנון הרס עצמי מובנה
007 | 22-09-2019 1:15
כמה כסילים יש בעולם ה׳ ישמור