אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הכנסת אישרה סופית: בשנה הבאה יום כיפור בשעון קיץ

מליאת הכנסת אישרה בדיון פגרה מיוחד את הארכת שעון הקיץ לתחילת חודש אוקטובר מה שאומר שכבר בשנה הבאה נצום עוד שעה ביום הכיפורים.

הכנסת אישרה סופית: בשנה הבאה יום כיפור בשעון קיץ
  עוד שעה צום (פלאש90)

מליאת הכנסת אישרה היום (ב') במסגרת כנס פגרה מיוחד את הצעת חוק קביעת הזמן, או במילים אחרות את משכו של שעון הקיץ.

הצעת החוק אושרה סופית בקריאה שנייה ושלישית כש בעד החוק הצביעו 19 חברי כנסת, נגדו 7 חברי כנסת, ואחד נמנע.

הצעת החוק היא מיזוג של הצעת חוק ממשלתית ושתי הצעות חוק פרטיות שיזמו חברת הכנסת רונית תירוש וחברת הכנסת דליה איציק ביחד עם קבוצת חברי כנסת.

הנוסח המדויק של החוק קובע כי "בכל שנה, בתקופה שמיום שישי שלפני יום ראשון האחרון בחודש מרס בשעה 02:00, עד יום ראשון הראשון שלאחר יום 1 באוקטובר בשעה 02:00, יוקדם הזמן בישראל בשעה אחת נוספת כך שיקדים את זמן יקום מתואם בשלוש שעות". כעת שעון הקיץ יארך 193 ימים בממוצע לעומת 182 ימים בעבר.

בשנה הבאה יחול יום הכיפורים בחודש ספטמבר, מה שאומר שהצום יתחיל שעה מאוחר יותר, אך גם יסתיים באזור השעה 19:00 בערב.

בהצגת החוק במליאה, הסביר ח"כ אמנון כהן, יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה, כי התיקון המוצע מעגן את המלצות הוועדה המקצועית לבחינת ההסדרים והזמנים הראויים להפעלת שעון הקיץ בישראל, שמינה שר הפנים בחודש פברואר 2011, בראשותו של מר דב קהת, לשעבר המנהל הכללי של משרד הפנים ובהשתתפות נציגים מהאקדמיה, נציגי תעשיינים, נציגי עובדים, נציגי ציבור ונציגי משרדי ממשלה.

באמצעות התיקון המוצע תוארך תקופת שעון הקיץ בישראל ל-193 ימים בשנה, בממוצע, לעומת 182 ימים בממוצע על פי החוק כנוסחו היום.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
מעניין כמה השעה הזאת תוסיף למדד המתעלפים והיולדות
מאזין לגל"צ | 05-11-2012 18:19
2
הצום יתחיל שעה מאוחר יותר והחזן לא ירוץ מהר בנעילה.....
אריק | 05-11-2012 18:36
3
אל תקחו את זה קשה
יצחק | 05-11-2012 18:46
בינינו, הקושי הוא בעיקר פסיכולוגי. הצום נמשך בדיוק אותו זמן (כ-25 שעות, עם תוספת יום כיפור בכניסתו ובצאתו), רק ההרגשה היא שאנחנו צמים יותר. אגב, החוק לא אוסר עליך לכוון את השעון הפרטי שלך, בערב יום כיפור, לשעה אחרת (כאילו כבר שעון חורף), ואז הצום בעיניך מתחיל יותר מוקדם ונגמר יותר מוקדם (כמובן תצטרך בהתאם לשנות את התנהלותך באותו יום - אם בבית הכנסת שלך מתחילים ביום כיפור שחרית בשעה שבע בבוקר, תצטרך להתייצב שם בשעה ששעונך יורה על שש, ואם בלוח כתוב שברכת כהנים בתפילת נעילה - שאפשר עד השקיעה - צריכה להיות עד שש וחצי, אל תעלה לברכת כהנים מרגע שהשעון שלך מראה על שעה חמש וחצי כו').
4
"סרוגים" באמת??? זה לא מוסיף לצום אפילו לא דקה!!!!
אלי | 05-11-2012 20:55
אני מזכיר לאנשי "סרוגים" ששעון קיץ או חורף לא מאריך או מקצר את הצום שנשאר בדיוק באותו אורך כ-25 שעות מעט פחות כמו כל שבת מה שכן משתנה זה יחס שעות של אור וחושך בתוך שעות הצום - הצום ייכנס בשעת שעון יחסית מאוחרת וכן גם הוא יצא הזמן שנצום יישאר זהה בכל מקרה!!!!!!!!!!!! אז בבקשה תשנו את הכותרת...
5
נקודה למחשבה
יוסי לוי | 05-11-2012 22:12
עשיתי בדיקה מתי יפוג שעון הקיץ בשנים הקרובות ואלו התאריכים העבריים בשנה הבאה בכ"ז בתשרי בשנה אחריה ז' בתשרי בשנה אחריה יח' בתשרי בשנה אחריה בכ"ח באלול אז לדעת מי שנגד ההקדמה אז הקדמנו בהרבה בסופו של דבר