אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

גלעד ארדן: "צריך להמתין, יש רוב ממליצים לנתניהו"

השר לביטחון פנים ומבכירי הליכוד אומר הערב "עלינו להמתין לתוצאות האמת שיכולות לשנות משמעותית את תמונת המצב. גם לפי המדגמים יש רוב ממליצים לראש הממשלה נתניהו ולגוש הימין"

גלעד ארדן: "צריך להמתין, יש רוב ממליצים לנתניהו"
  צילום: פלאש 90

אחד מבכירי הליכוד השר לביטחון פנים הגיב לתוצאות הבחירות, "‏עלינו להמתין לתוצאות האמת שיכולות לשנות משמעותית את תמונת המצב. גם לפי המדגמים יש רוב ממליצים לראש הממשלה נתניהו ולגוש הימין"

לדברי ארדן המצב הוא כך מ"כיוון שהרשימה המשותפת לא תהיה חלק מאף ממשלה שתקום והצגתה כחלק מגוש השמאל היא פיקציה. לכן, יש להטיל על ראש הממשלה את הרכבת הממשלה."

מוקדם יותר הגיב יו"ר הכנסת יולי אלדשטיין, בכיר בליכוד אף הוא ואמר "הליכוד היא מפלגה מאוחדת וכך תמשיך להיות. הליכוד היא המפלגה הדמוקרטית היחידה במערכת הפוליטית ובראשה עומד היושב ראש הנבחר, ראש הממשלה בנימין נתניהו. כפי שאמרתי לא אחת, אני מציע לראשי המפלגות לא לנסות לקבוע לליכוד מי יעמוד בראשה – כל ניסיון כזה לא יצלח. האחדות היא סוד עוצמתה של הליכוד לאורך השנים והיא תמשיך כך בכל מצב".

"צריך להמתין לתוצאות האמת, הנשיא צריך להטיל על מי שיש לו הכי הרבה ממליצים" אמרה שרת התרבות מירי רגב. "אנחנו לא מחליפים מנהיגים. לא תהיה הדחה של נתניהו, כולנו עומדים מאחוריו".

שר המשפטים אמיר אוחנה הוסיף כי "אין תרחיש סביר של הדחת נתניהו או של בחירות נוספות. אפשר לעשות ממשלת אחדות בלי ליברמן וזה מה שאמליץ לראש הממשלה. בממשלה כזאת תהיה רוטציה".

גם השר צחי הנגבי אמר כי "אנחנו רגילים להתאכזב ממדגמים ולשמוח בלילה. קיווינו שליברמן יהיה חלק מהמחנה, וזה השתנה. עדיין אני לא רואה את ליברמן מכתיר את השמאל הקיצוני. ממשלת אחדות היא תמיד תולדה של נכונות הצד השני. גנץ הטיל וטו על נתניהו, מקווה שיגמל מהמנהג המגונה הזה".

שר החוץ ישראל כץ הבהיר: "בכוונתנו להמתין לתוצאות האמת של הבחירות, אולם ברצוני להבהיר כבר בשלב זה, כפי שהודעתי בעבר: בנימין נתניהו היה ונשאר מועמדו היחיד של הליכוד לראשות הממשלה. כאשר יפורסמו תוצאות האמת, נפעל יחד עם שותפינו לדרך להקים ממשלה יציבה, שתוביל את מדינת ישראל מול האתגרים בפניהם היא ניצבת בשעה זו".

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן אמר אף הוא: "אין ממשלה בלי הליכוד, אלא אם ליברמן ועודה ישבו באותה ממשלה. הליכוד כדרכו, ישאר מאוחד מאחורי המנהיג שלו- בנימין נתניהו. בכל מקרה, מה שברור הוא שהמחנה הלאומי הציוני גדול משמעותית ממחנה השמאל הציוני- אז אני מציע לשמאל לצנן את החגיגות".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו