אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סמוטריץ' לסרוגים: "8 מנדטים זו תוצאה סבירה בנסיבות"

למרות התוצאות המאכזבות של גוש הימין, בצלאל סמוטריץ' נותר מרוצה: "זה לא כישלון, 8 מנדטים זו תוצאה סבירה מאוד בנסיבות שנוצרו. אני אופטימי ביכולת להרכיב ממשלת ימין"

רגע אחרי החלטת הפיצול של ימינה, יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' התייחס בראיון לסרוגים לתוצאות הבחירות וההתנהלות הצפוייה במו"מ הקואליציוני. לדבריו, "8 מנדטים זו תוצאה סבירה מאוד בנסיבות שנוצרו", כשהוא מרוצה מהתוצאה הסופית.

(צילום: סרוגים)

"לא מדובר בכישלון. אין תנועה שעמדה תחת מתקפה בלתי אפשרית כמונו" הסביר. "החל מהשמאל הקיצוני של לפיד, ליברמן, ניצן (הורביץ) ואהוד ברק – שתוקפים אותנו כי הם מפחדים מאיתנו, המשיך בליכוד שהלך לנו על הראש כי חשש מכך שנהיה גדולים וחזקים, נמשך בחוסר האחריות הקבוע של בן גביר וחבריו, שלא שווים כלום אבל שרפו קולות. אני מקווה שלפחות הם ילמדו את הלקח. גם מפלגת נעם, אנשים צרי עין שלא עשו כלום חוץ מלזרוק בוץ ורפש".

"אני נותר אופטימי, ואני מאמין בציונות הדתית ודרכה. 8 מנדטים זו תוצאה סבירה מאוד בנסיבות שנוצרו. אני שמח על החיבור שעשינו, וחושב שזה היה המהלך הנכון" הוסיף.

(צילום: סרוגים)

כשנשאל על הפיצול של המפלגה לבית היהודי-איחוד לאומי ולימין החדש, סמוטריץ' אמר כי "חתמנו על ההסכם לפיצול כבר אתמול, לפני שידענו מה התוצאות. הבטחנו לבוחרים שלנו שזה חיבור טכני שנפרד מיד אחרי. אנחנו ננהל את המו"מ ביחד ונעבוד ביחד כי זה הדבר הנכון. בעזרת ה' נשרת את עם ישראל ומדינתו ואת הציונות הדתית בקדנציה הקרובה ביחד".

לדבריו, "ישבנו יחד אתמול וקיבלנו את ההחלטה מהסיבה הפשוטה – הבטחנו את זה לבוחרים. בסופו של דבר אמרנו שנהיה בלוק שנפרד- לחקל היה קשה לקבל את נפתלי ואיילת, ולאחרים היה קשה יותר לקבל את הרב רפי ואותי. בסופו של דבר אנחנו עובדים ביחד, משתפים פעולה – וזה יימשך, אבל עדיין יש אוטונומי לסיעות בסיעות בנושאים השנויים במחלוקת. ב-90 אחוז שאנחנו מסכימים יהיה שיתוף פעולה מלא שיביא הישגים גדולים, וב-10 אחוז שאנחנו לא מסכימים יהיה חופש פעולה לסיעות. זה מודל מנצח".

"אני גם נותר אופטימי לגבי היכולת להקים ממשלת ימין. צריך לזכור שהימין ניצח, כי אם שמים בצד את הערבים שיהיו באופוזיציה, אז השמאל קיבל 40 ומשהו מנדטים והימין קיבל 57 וצפונה. אני מעריך שתוצאות האמת יהיו יותר אופטימיות לימין, ככה זה בדרך כלל" הוסיף. עוד ציין כי "ראש הממשלה דיבר איתי, וביקש לוודא שהבלוק נמשך. נקום בבוקר, נראה את תוצאות האמת, ועכשיו נראה מה מרחב התמרון הפוליטי. מציע לכולם לא להספיד את הימין ואת הציונות הדתית".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
16 תגובות - 13 דיונים מיין לפי
1
סמוטריץ' אם אתה אשם בכך שלא צרפו את עוצמה..
המחנה הלאומי | 18-09-2019 1:17
אז תתבייש!!!
תפסיקו להאשים את סמוטריץ׳
. | 19-09-2019 18:33
פוליטיקה זה לא בית מדרש, ועם כל הכבוד בן גביר היה נכנס כמו גדול לכנסת עם כל המפלגה שלו אם הוא רק היה מגלה קצת ענווה הגמישות במקום עקשנות ושחצנות, שעכשיו הוא רק מוסיף עליה עם הטחת האשמות בכל העולם העיקר לא לקחת על עצמו אחריות לשום דבר. הוא השפיע והזיק לציבור שלם בגלל קנאה תאווה וכבוד אישיים שלו בלבד.
Bb מתחיל להתפוגג, גם אם זה יקח עוד זמן
איילת ראשת הליכוד | 18-09-2019 20:39
הכתובת על הקיר
2
בצלאל הוזה
חם או יפת | 18-09-2019 1:28
אולי קבלו 6 אולי 7 ואולי 8. בבחירות הקודמות קבלו ערך של 9 (האיחוד עם בן גביר 5 פלוס 4 של שקד ובנט.) עכשיו אולי קבלו 6. כלומר ירידה של 3 מנדטים. אולי ירידה רק של מנדט אחד. בכל מקרה כל הניסיון להוביל את עם ישראל התרסק בקול גדול. בסופו של דבר עם ישראל בכלל והמגזר הדתי בפרט נתן למפלגות הדתיות ולדרך שלהן כרטיס אדום. הציבור לא רוצה הדתה, לא רוצה כפיה, לא רוצה פירוק של בית המדפט העליון ולא רוצה סיפוח של 3 מליון ערבים. הציבור אמר: אני מעדיף בפחות אדמה ופחות ערבים מאשר יותר אדמה ויותר ערבים. אולי זה לא לרוחנו אבל זה המצב וזה הזמן לחשבון נפש - איך הצלחנו להרחיק את עם ישראל מאיתנו
3
לא רק גזען והומופוב
אילן | 18-09-2019 4:41
גם אלוף התירוצים. לוזר.
4
הציונות הדתית עשתה את פדיחת הבחירות
אפרת | 18-09-2019 7:30
בגלל הפיתוחים האידיטיים והמיותרים לא תקום מפלגת ימין , כואב עצוב ומאכזב
5
עמדתם אולי במתקפה
אלמוני | 18-09-2019 7:51
אבל יש לכם הרבה עיתונאי חצר ואתרי ועיתוני תעמולה לטובתכם
6
סמוטריץ פשוט מרוצה שמישהו מדבר איתו אחרי השטו
90פלוס אכותי | 18-09-2019 7:55
שהוא פלט.
7
הציונות הדתית חייבת לחזור למה שהיתה.
90פלוסאכותי | 18-09-2019 7:58
רודפת שלום ודו קיום בין חילונים לדתיים לערבים! הפכתם את הציונות הדתית למשיחית ימנית קיצונית. איבדתם את רוב המצביעים השפויים. אין למדינה ולציונות עתיד בלי לרדוף את השלום!
משיח זה אחד מ יג עיקרי אמונה. בלי קשר
אבי | 18-09-2019 9:15
למה זה אומר בדיוק. כמה מפתיע שדתיים הם דתיים הא? אם אתה רוצה אותם חילונים פשוט תגיד את זה.. ודו קיום עם הערבים.. מאיפה הבאת את זה? חחח זה מעולם לא היה אחד מדגלי הציונות הדתית
8
הצילו את בנט מחוץ לכנסת, וקיבלו 7
דח | 18-09-2019 10:39
אחרי ויתור על בן גביר, גרמו להרחקת מצביעים (הרב ד.ח. כהן, והר המור), ולא ירד להם האסימון מה זה תנועת נועם (גם עליהם ויתרו)
9
מפלגת נעם אנשים צרי עין??
יואב | 19-09-2019 10:41
די כבר עם הדמגוגיה הזולה הזאת! לך מותר להכפיש?? רק לך מותר להגיד על עוצמה שהם לא שווים כלום!? להגיד על מפלגה שחשפה למדינה לשלמה אמת נוראה שהסתירו ממנה (שלך לא אכפת באמת באמת ממנה); מפלגה שרוצה שיהיה חינוך טוב וערכי ולא פוסט מודרני ולהטבי, שרוצה צבא מנצח ומכריע, שרוצה שיפסיקו לסתום לאמת של התורה את הפה, לא של הר המור, של התורה, שרוצה שהכותל, שהרבנות, שהגיור ישארו בקדושתם וכו' - ואתה עוד מעיז להמשיך ולבוז לכל השאר. לא, זה פשוט מדהים איך פתאום נהייתם כל כך מסכנים ומותקפים. יקירי, אם באמת הייתה חשובה או מעניינית אותך מפלגת נעם וערכיה הייתם מתחברים אליהם ואל עוצמה במקום למכור את הציונות הדתית בישראל תמורת נזיד עדשים. אה ולגבי מה שאמרת שנעם רק מכפישה בצרות עין - מזמין אותך לראות את כל הסרטונים שלהם, כל החומרים שלהם, ועם יד על הלב תגיד שאתה לא עוד שקרן פוליטי מאוס כשאתה אומר את זה. מצטער בצלאל אני מעריך אותך אבל הגזמת ואיבדת את הדרך של הציונות הדתית. לחברה שלנו נמאס מפרווה, רוצים אמת, רוצים וודאות, רוצים קודש, רוצים יהדות, רוצים תורה! ואתה התחברת עם מבזי התורה ורבניה במקום עם מוקיריה ומחזקיה (עוצמה ונעם) - תגיד לי, בבקשה תגיד לי שהילדים שלנו והנוער שלנו לא מרגישים את סדרי העדיפויות שלך.
10
הוא התכוון לומר
יצחק | 19-09-2019 11:24
בקונסטלציה שנוצרה
11
סמוטריץ איש קטן תרתי משמע
מיכאל | 19-09-2019 16:16
פישר שכמוך באת לבת ים לכנס בבת ים קיבלת כבוד מפעילי עוצמה והיום שאתה שר אתה יורק לבאר , אתה עוד מעז להגיד שאנחנו לא שווים כלום מפלגת תקומה שלך לא שווה רבע מהכח של עוצמה אתה כדי להיות בכנסת תמיד תהיה טרמפיסט של הבית היהודי ושל הימין החדש ביום שהם יזרקו אותך לך לך ללישכת התעסוקה לא תהיה לך דריסת רגל אצלינו במפלגה
12
זה מנהיג!!
Max | 19-09-2019 21:58
יום יבוא בצלאל יעמוד בראש
13
יהודים
נועם | 20-09-2019 17:15
יהודים בסוריה ובלבנון