אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חשד לזיופים: השופט מלצר יכשיר פתקים שהושחתו

מכת זיופים: בהודעה שהוציאה וועדת הבחירות המרכזית השופט מלצר כי יכשיר פתקי הצבעה בהם ימצא חור או קשקוש. מנכ"לית וועדת הבחירות המרכזית עדכנה על הבעיות איתן התמודדה הוועדה

חשד לזיופים: השופט מלצר יכשיר פתקים שהושחתו
  Photo by Noam Revkin Fenton/Flash90

בהמשך לדיווחים על הזיופים יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, הודיע הערב (שלישי) כי יכשיר פתקי הצבעה שבהם ימצא שיש בהם השחתה מכוונת יאושרו, כגון פתקים בעלי חור מזערי, ציור בעט, וכן פתקים בהם סדר המילים בכינוי הרשימה שונה, הושמטו מילים או אותיות מהכינוי, ההדפסה אינה במרכז הדף או שכינוי הרשימה הודפס.

הדבר אושר לאחר שבוועדת הבחירות המרכזית הצטברו תלונות רבות על השחתת פתקי הצבעה או על הצבת פתקי הצבעה השונים מהדוגמה שאושרה.

עוד באותו נושא

לאחר התלונות: מלצר שחרר את הבוט של נתניהו


7

בתוך כך מנכ"לית ועדת הבחירות אורלי עדס, עלתה לתת עדכון בנוגע להתנהלות מערכת הבחירות הנוכחית ואמרה כי "כל הגורמים מתואמים ומסנכרנים את המידע והכל מטופל באותו הרגע, יש אפילו מספר עצורים, רוב האירועים כבר נפתרו ואנחנו מקווים שהמצב כך יימשך"

לגבי הקלפי בירכא שנפסל, אמרה עדס, "השופטת ומנהל הוועדה עוברים בין הקלפיות ובודקים אותם בנפרד- חלק מהקלפיות חזרה ההצבעה החלפנו את חברי הוועדה, השאר בבדיקה ותימשך שם ההצבעה עד 12:00 בלילה."

מנכ"לית וועדת הבחירות אורלי עדס (צילום: סרוגים)

עדס, "נכון להרגע יום הבחירות נראה כיום קצת אחר ושונה, השונה הוא בעיקר שכל אירוע שמתרחש בשטח מוצף וכולנו מודעים לאירועים, בין עם אנחנו כאן בוועדת הבחירות המרכזית, בין אם זה בוועדות האזוריות, בין אם משטרת ישראל בשטח, כל הגורמים מתואמים ומסנכרנים את המידע והכל מטופל באותו הרגע, יש אפילו מספר עצורים, רוב האירועים כבר נפתרו ואנחנו מקווים שהמצב כך יימשך."

עדס גם ספרה מספר אנקדוטות מהדיווחים שהגיעו לוועדת הבחירות, "רוצה לשתף אתכם בקצת מהאירועים המשעשעים שמגיעים לפתחנו מהמוקדים השונים ברחבי הארץ. למשל התקשר אלינו אדם שאמר שהוא מתקשה להצביע כי יש לו בחילה וביקש קלפי מיוחדת, אנחנו מאחלים לו מכאן רפואה שלמה. אדם אחר ביקש להצביע מסין, גם שם הוא יאלץ כנראה להישאר.. מצביע שהתלונן לגבי חרוזים בחדר וועדת הקלפי שמכשפים את הבוחרים גם זה אנחנו מקווים שנפתר."

 

 

 

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
בלי עוצמה אין ממשלת ימין! צאו להצביע כף בכל ה
רק עוצמה יהודית! | 17-09-2019 18:54
כל פתק נוסף של כף מקרב את איתמר בן גביר להיות שר המשפטים בעה