שורת עימותים בקלפיות: מצביעת כחול לבן תקפה פעיל ליכוד

שורת עימותים נרשמו מאז בוקר הבחירות, כשבמקרה חריג שמפרסמים בליכוד, נראית פעילת כחול לבן מכה מצביע ליכוד. במפלגה הודיעו על הגשת תלונה במשטרה

שורת עימותים בקלפיות: מצביעת כחול לבן תקפה פעיל ליכוד
(קרדיט: הליכוד)

אירוע אלים בקלפי ברמת גן: מצביעת כחול לבן תקפה פעיל ליכוד. זאת, לאחר שלטענתו אמר לה: "את באמת בטוחה שאת רוצה לקום מחר למדינת ישראל עם יאיר לפיד כראש ממשלה?"

במקרה אחר, פעילת שמאל התווכחה עם צעיר חרדי שקרא לעברה "רק נתניהו". היא החליטה שהיא מכנה אותה בשם גנאי וקורא לה "שרמוטה". בתגובה, היא התנפלה עליו עם צעקות והשניים הגיעו לעימות מילולי.

בתוך כך, אדם בשנות ה-20 לחייו השליך נפץ מחוץ לקלפי באבו גוש, כאשר שוטרים שהוצבו במקום עצרו את החשוד והעבירו אותו לחקירה.

במקביל התעורר חשש לזיוף חמור באשדוד, זאת לאחר שמצביע של ״ישראל ביתנו״ שהגיע לקלפי ברובע ו’ נדהם לשמוע מוועדת הקלפי המקומית כי הוא רשום כמי שהצביע כבר. המצביע הלך להגיש תלונה למשטרת אשדוד ולוועדת הבחירות המרכזית.

ממשטרת ישראל נמסר, כי החל משעות הבוקר המוקדמות נערכת משטרת ישראל בכוחות מתוגברים במוקדי ההצבעה הפרוסים ברחבי הארץ, על מנת לשמור על הסדר והביטחון ולהבטיח את קיום ההליך הדמוקרטי באופן תקין ובהתאם לחוק. על פי המשטרה, עד כה לא נרשמו אירועים חריגים וכמעט ולא היו אירועים שדרשו את התערבותה וטיפולה של משטרת ישראל בקשר לסדרי הבחירות, למעט מקרים בודדים ונקודתיים שנבדקים ומטופלים בשעה זו.

בנוסף, המשטרה סגרה קלפי באום אל פחם בעקבות הפרת סדר, זאת לאחר שלפני זמן קצר התקבל דיווח במשטרה, כי אחד המשקיפים בקלפי החל לצלם את האזרחים במקום, הוצא מהקלפי ע"י השוטרים ובעקבות כך החלה התקהלות של אזרחים. בעקבות חשש לאלימות במקום, הוחלט בשלב זה על סגירת הקלפי עד גמר הטיפול המשטרתי באירוע. הפרת סדר נקודתית נוספת מטופלת גם היא ע״י כוחות המשטרה באריאל.

צו מניעה נגד אוטו גלידה של הליכוד ונזיפה לנציג כחול לבן

בתוך כך השופט מלצר הוציא צו מניעה נגד רכב גלידה של הליכוד המחלק גלידות בחינם ונגד כחול לבן על קיום תהלוכת תעמולה בת"א. הוא זימן את נציג כחול לבן לשיחת הבהרה לאחר שהמפליגה השמיעה דברי תעמולה ברמקולים במוקדי הצבעה בניגוד לצו הוועדה האוסר על כך.

בנוסף, ש"ס הגישה תלונה על מזכירת קלפי בהרצליה שלא הסכימה לאפשר הצבעה לנשים חרדיות עם כיסוי ראש בטענה שהיא לא מזהה אותן. כמו כן היא אמרה גם לחברת קלפי עם כיסוי ראש שהיא לא מזהה אותה ולכן היא לא יכולה להיכנס.

תיעוד: פקחי המשטרה בקלפי בתקוע (צילום: סרוגים)

פתקי נעם בקלפיות למרות שהסירו את מועמדותם

עוד נרשם חשד לזיופים בבחירות בחדרה: במפלגת ימינה מצאו כי בקלפי בבית הספר "תחכמוני" לא היו פתקי ׳טב׳ לרשימה של איילת שקד – כשכולם החולפו בפתקים של הימין החדש עם האות נ' או בפתקי 'טב' של איחוד מפלגות הימין מהבחירות הקודמות.

"מדובר בניסיון זיוף חמור" נמסר מהמפלגה. "לוועדת הבחירות מוגשת תלונה בדרישה כי כל ההצבעות בפתק הישן בקלפי המדוברת יספרו עבור ׳ימינה׳".

בנוסף בקלפי בקיבוץ גלעד עדיין יש פתקים של 'זהות' ושל 'נעם', כך דיווח העיתונאי יאיר שרקי, לדבריו, "מצביעים מספרים שהם התלוננו למזכירת הקלפי שטענה כי ההוראות הן להשאיר את הפתקים", תלונה על פתקי נעם בקלפיות הגיע גם ליו"ר וועדת הבחירות השופט חנן מלצר.

במקביל, בסיעת יהדות התורה דיווחו כי משקיפים מטעם מפלגות אנטי דתיות מקשים על מצביעים חרדים בשאילת שאלות. כמו כן דווח כי הפתקים של מפלגת ישראל ביתנו כוסו ב-2 קלפיות באשדוד, כשהמצביעים גם נתבקשו שלא להדביק את המעטפה.

הבוקר נרשמו גם מספר עימותים בקלפי בפתח תקווה, כאשר פעיל רשימת "המחנה הדמוקרטי" הוכה באלימות על ידי קבוצת פעילי הליכוד – זאת אחרי שניסה למנוע מהם להוריד את שלטי הרשימה שהציב מחוץ לקלפי. מצבו של הפעיל טוב, והוא הגיע לתחנת המשטרה על מנת להגיש תלונה. תלונה נוספת הוגשה על ידי מפלגת העבודה נגד הליכוד, בטענה כי נשלחו הודעות מזויפות מטעמם הקוראות לעמיר פרץ לפרוש מהמירוץ, וגם ישראל ביתנו הגישה תלונה בטענה כי פעילי ליכוד מצלמים מחוץ לקלפי באור עקיבא. עם זאת, מוועדת הבחירות נמסר כי לא ידוע להם על כל אירוע חריג.

ואילו כתבת חדשות 12- דפנה ליאל, כתבה היום, על הודעה שמופצת כביכול מטעמה- שיש סחף לכיוון עוצמה יהודית "פייק שמופץ בשמי" והשר בצלאל סמוטריץ' חשף הודעות שקיבל מפעילי עוצמה יהודית

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
מה רע בשאלה? שאלה לגיטימית מאוד
יהודה | 17-09-2019 15:39
רשעה
2
כחול לבן בהמות האלימים
אלכס | 17-09-2019 15:55
3
השמלנים תמיד כפו את דעתם בכפיה בחסות הדמוקרטיה רק על פי דרכם , כפייה שמלנית נגד יהודים ויהדות בעזרת עמותות אירופיות אנטישמיות נגד יהודים ויהדות זה דיקטטורה ושנאה ליהודים וליהדות .
משה חן | 17-09-2019 16:46
להיות מוכה באלימות נקרא לכפות דעה?
תמיד הייתם שקרנים | 17-09-2019 19:07
לא יכולים להתמודד עם המציאות אז בורחים לאנטישמיות מדומיינת.
4
עימותים
אזרח | 17-09-2019 16:48
זה הפרצוף של גנץ ולפיד אלימות..בושה!!
5
מתחילת הבחירות הם תולשים את שלטי הימין
כחול לבן סלפנים | 19-09-2019 7:12
השמאל פשוט יודע שהם סלפנים אז הם למעשה בשביל להיראות הוגנחם צגישים תלונה בלתי יתואר עד כמה שהם לא אמינים
6
זה הקלפי שאבא ואמא שלי הצביעו בו
חחח הקלפי בחדרה... | 19-09-2019 10:12
אמא שלי שמה מחל ואבא שלי כף אז הכל בסדר בקשר אליהם...