אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נפץ הושלך מחוץ לקלפי באבו גוש, החשוד נעצר

אלמונים השליכו נפץ מחוץ לקלפי באבו גוש, והובילו לסגירתו לזמן קצר. אחד החשודים נעצר והועבר לחקירה. במקביל עלו חשדות לזיופים בקלפיות בכל רחבי הארץ

נפץ הושלך מחוץ לקלפי באבו גוש, החשוד נעצר
  (צילום: יונתן זינדל\פלאש 90)

עימותים בקלפיות: אדם בשנות ה-20 לחייו השליך לפני זמן קצר (שלישי) נפץ מחוץ לקלפי באבו גוש, כאשרשוטרים שהוצבו במקום עצרו את החשוד והעבירו אותו לחקירה.

במקביל התעורר חשש לזיוף חמור באשדוד, זאת לאחר שמצביע של ״ישראל ביתנו״ שהגיע לקלפי ברובע ו’ נדהם לשמוע מוועדת הקלפי המקומית כי הוא רשום כמי שהצביע כבר. המצביע הלך להגיש תלונה למשטרת אשדוד ולוועדת הבחירות המרכזית.

ממשטרת ישראל נמסר, כי החל משעות הבוקר המוקדמות נערכת משטרת ישראל בכוחות מתוגברים במוקדי ההצבעה הפרוסים ברחבי הארץ, על מנת לשמור על הסדר והביטחון ולהבטיח את קיום ההליך הדמוקרטי באופן תקין ובהתאם לחוק. על פי המשטרה, עד כה לא נרשמו אירועים חריגים וכמעט ולא היו אירועים שדרשו את התערבותה וטיפולה של משטרת ישראל בקשר לסדרי הבחירות, למעט מקרים בודדים ונקודתיים שנבדקים ומטופלים בשעה זו.

המשטרה סגרה קלפי באום אל פחם בעקבות הפרת סדר, זאת לאחר שלפני זמן קצר התקבל דיווח במשטרה, כי אחד המשקיפים בקלפי החל לצלם את האזרחים במקום, הוצא מהקלפי ע"י השוטרים ובעקבות כך החלה התקהלות של אזרחים. בעקבות חשש לאלימות במקום, הוחלט בשלב זה על סגירת הקלפי עד גמר הטיפול המשטרתי באירוע. הפרת סדר נקודתית נוספת מטופלת גם היא ע״י כוחות המשטרה באריאל.

צו מניעה נגד אוטו גלידה של הליכוד ונזיפה לנציג כחול לבן

בתוך כך השופט מלצר הוציא צו מניעה נגד רכב גלידה של הליכוד המחלק גלידות בחינם ונגד כחול לבן על קיום תהלוכת תעמולה בת"א. הוא זימן את נציג כחול לבן לשיחת הבהרה לאחר שהמפליגה השמיעה דברי תעמולה ברמקולים במוקדי הצבעה בניגוד לצו הוועדה האוסר על כך.

בנוסף, ש"ס הגישה תלונה על מזכירת קלפי בהרצליה שלא הסכימה לאפשר הצבעה לנשים חרדיות עם כיסוי ראש בטענה שהיא לא מזהה אותן. כמו כן היא אמרה גם לחברת קלפי עם כיסוי ראש שהיא לא מזהה אותה ולכן היא לא יכולה להיכנס.

תיעוד: פקחי המשטרה בקלפי בתקוע (צילום: סרוגים)

פתקי נעם בקלפיות למרות שהסירו את מועמדותם

עוד נרשם חשד לזיופים בבחירות בחדרה: במפלגת ימינה מצאו כי בקלפי בבית הספר "תחכמוני" לא היו פתקי ׳טב׳ לרשימה של איילת שקד – כשכולם החולפו בפתקים של הימין החדש עם האות נ' או בפתקי 'טב' של איחוד מפלגות הימין מהבחירות הקודמות.

"מדובר בניסיון זיוף חמור" נמסר מהמפלגה. "לוועדת הבחירות מוגשת תלונה בדרישה כי כל ההצבעות בפתק הישן בקלפי המדוברת יספרו עבור ׳ימינה׳".

בנוסף בקלפי בקיבוץ גלעד עדיין יש פתקים של 'זהות' ושל 'נעם', כך דיווח העיתונאי יאיר שרקי, לדבריו, "מצביעים מספרים שהם התלוננו למזכירת הקלפי שטענה כי ההוראות הן להשאיר את הפתקים", תלונה על פתקי נעם בקלפיות הגיע גם ליו"ר וועדת הבחירות השופט חנן מלצר.

במקביל, בסיעת יהדות התורה דיווחו כי משקיפים מטעם מפלגות אנטי דתיות מקשים על מצביעים חרדים בשאילת שאלות. כמו כן דווח כי הפתקים של מפלגת ישראל ביתנו כוסו ב-2 קלפיות באשדוד, כשהמצביעים גם נתבקשו שלא להדביק את המעטפה.

הבוקר נרשמו גם מספר עימותים בקלפי בפתח תקווה, כאשר פעיל רשימת "המחנה הדמוקרטי" הוכה באלימות על ידי קבוצת פעילי הליכוד – זאת אחרי שניסה למנוע מהם להוריד את שלטי הרשימה שהציב מחוץ לקלפי. מצבו של הפעיל טוב, והוא הגיע לתחנת המשטרה על מנת להגיש תלונה. תלונה נוספת הוגשה על ידי מפלגת העבודה נגד הליכוד, בטענה כי נשלחו הודעות מזויפות מטעמם הקוראות לעמיר פרץ לפרוש מהמירוץ, וגם ישראל ביתנו הגישה תלונה בטענה כי פעילי ליכוד מצלמים מחוץ לקלפי באור עקיבא. עם זאת, מוועדת הבחירות נמסר כי לא ידוע להם על כל אירוע חריג.

ואילו כתבת חדשות 12- דפנה ליאל, כתבה היום, על הודעה שמופצת כביכול מטעמה- שיש סחף לכיוון עוצמה יהודית "פייק שמופץ בשמי" והשר בצלאל סמוטריץ' חשף הודעות שקיבל מפעילי עוצמה יהודית

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו