אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יוסי דגן: "ההצהרה של נתניהו מדאיגה"

לאחר הצהרת נתניהו בהתיישבות מברכים ודורשים,. דגן, "אני לא מבין מה קרה, דובר בצורה ברורה על ריבונות על כל הישובים היהודים ביהודה ושומרון פתאום אנחנו מדברים על 10% מהשטח?"

יוסי דגן: "ההצהרה של נתניהו מדאיגה"
  ראש מועצת שומרון יוסי דגן (צילום: אברהם שפירא)

מבול התגובות להצהרת ראש הממשלה שלאחר הבחירות יכריז על ריבונות בבקעת הירדן מובילה לברכות לצד ביקורת על כך שבכך גרע בהבטחתו הקודמת לריבונות על כל שטחי יהודה ושומרון

ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן הגיב הערב (שלישי): נתניהו ואמר "לצד הברכות שצריך לברך וכמובן אני מברך את ראש הממשלה על כל אמירה חיובית על החלת ריבונות ביהודה ושומרון, אני חייב לומר בצער שההצהרה הזו הערב בעיתוי שלה, בזמן של ממשל טראמפ היא מדאיגה והיא מעוררת חשש, רציני מאוד להמשך האחיזה היהודית ביותר מ90% מהשטח ביהודה ושומרון"

באדיבות: דוברות מועצת אזורית שומרון

דגן הוסיף, "אני לא מבין מה קרה, גם לפני הבחירות הקודמות, גם בנאום ראש הממשלה ב אירוע 40 שנה לשומרון, כשדובר בצורה ברורה על ריבונות על כל הישובים היהודים ביהודה ושומרון פתאום אנחנו מדברים על 10% מהשטח. רק על בקעת הירדן?

עוד באותו נושא

נתניהו יחיל את הריבונות על בקעת הירדן אחרי הבחירות


20

אם היה רצון לקבור קבורת חמור, כפי שרוב העם רוצה את נאום בר אילן, ואת התוכניות של הנשיא לשעבר ברק חוסיין אובמה, לנסיגה יהודית מיהודה ושומרון והקמת מדינת טרור בלב ארץ ישראל, אמירה שמדברת על ריבונות בשלב ראשון רק על פחות מ 10% מהשטח הרי שהיא מעמידה בסיכון ברור לקראת תוכנית המאה של נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ יותר מ 90% מהאיזורים ביהודה ושומרון, למעלה מ 400,000 אזרחי מדינת ישראל שנמצאים על השולחן במשא ומתן."

לדברי דגן, "יש כאן אמירה שעלולה להתפרש בצורה קשה מאוד גם על ידי נשיא ארה"ב טראמפ וגם על ידי האיחוד האירופי. ואני קורא לראש הממשלה בנימין נתניהו שהוא ראש ממשלה טוב ואני יודע שליבו נמצא במקום הנכון, לתקן את האמירה הזו ולשדרג אותה. ולהודיע בצורה ברורה כפי שהוא הודיע בעבר, מדינת ישראל תחיל ריבונות על כלל הישובים היהודים ביהודה ושומרון ועל כל השטחים הפתוחים הלט מיושבים בשטחי C, זה המינימום הנדרש, זה מה שהציבור במדינת ישראל רוצה וזה מה שימנע את הסכנה של מדינת טרור בלב מדינת ישראל"

לא להסתפק בבקעת הירדן

דגן לא היחד, אם כי החריף מביניהם, בהתיישבות כאמור מברכים אך לצד זאת דורשים יותר ראש מועצת הר חברון יוחאי דימרי הגיב: "אנו מברכים את ראש הממשלה בנימין נתניהו על החלטתו החשובה והמתבקשת להחיל את הריבונות הישראלית בבקעת הירדן.

לאחר ירושלים ורמת הגולן הגיע העת לקבע את זכותנו ההיסטורית ולתקן עוולה מתמשכת גם בבקעת הירדן השער לארץ ישראל דרכה נכנסו אבותינו לארץ לאחר ארבעים שנות נדודים במדבר.

אני קורא לראש הממשלה לא להסתפק בבקעת הירדן ולתקף את אמירתו מלפני שבוע כי יחיל את החוק הישראלי גם על יתר חבלי התנ"ך- שטחי יהודה ושומרון הנמצאים באותו המעמד"

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ אמר בתגובה להצהרת נתניהו: "הכרזת ראש הממשלה היא רגע מכונן בעצמאות ישראל.

החלת הריבונות בבקעת הירדן היא צעד היסטורי ואנו מברכים על כך.

זהו חייב להיות הצעד הראשון שאחריו יבואו צעדים אמיצים נוספים, ואנו מצפים שהם ימומשו מיד לאחר הבחירות.

אין שום סיבה בעולם שאזרחי יהודה ושומרון ימשיכו לחיות כאזרחים סוג ב' במדינת ישראל ולכן המלאכה חייבת להיות מושלמת והריבונות חייבת להיות מוחלת בבנימין ובכל מרחבי יהודה ושומרון."

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן ואומר:"החלת הריבונות על שטחי יהודה ושומרון בכלל וגוש עציון בפרט הינה הגשמת חלום. חלומם של מייסדי ההתיישבות גיבורי העם שמסרו את נפשם במלחמת העצמאות, וחלומנו אנו, היושבים בהר הטוב הזה בשליחות האומה. בקעת הירדן זו התחלה נכונה ואנחנו מתייחסים לזה כתחילת הדרך. 52 שנות ממשל צבאי ביהודה ושומרון מתחילות היום את תהליך סיומן בפתיחתו של פרק חדש, נכון יותר וצודק יותר, שבהכרח ישנה את המציאות לטובה. הפרק היחיד שיכול להמשיך את סדרת שובו של העם לארצו. ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו לא זו בלבד שהכיר בנחיצות המהלך ומבצע אותו, אלא גם גורם לאומות העולם בדמות הממשל האמריקאי להכיר בו ובכך להצטרף לעם ישראל במשימתו ההיסטורית. בעקבות בקעת הירדן חייב לבוא התור של גוש עציון ולאחר מכן של שאר חבלי המולדת. זהו צו השעה. ישנם מבקרים רבים למהלך משמאלה של המפה הפוליטית שלנו ויש הסוברים שראש הממשלה רק עושה פוליטיקה. אנחנו מאמינים שבנימין נתניהו עושה היום הסטוריה!"

בתנועת הריבונות מברכת על הודעתו של ראש הממשלה אודות החלת ריבונות ישראל על בקעת הירדן.

"זהו מהלך שמניח את הגולל על רעיון העוועים של הקמת מדינה ערבית נוספת בלב הארץ ומוכיח כי נתניהו מודע לכובד המשא ההיסטורי המונח על כתפיו ואת יכולותיו לזהות שעת כושר היסטורית-מדינית. כך היה בהעלאת השגרירות לירושלים, כך בגולן וכך כעת בבקעת הירדן". לזאת מוסיפה תנועת הריבונות ומדגישה כי ריבונות בבקעת הירדן חייבת להיות צעד נוסף ומשמעותי לקראת המהלך השלם של החלת ריבונות ישראל על יהודה ושומרון ולא חלק מעסקה הכוללת ויתורים ונסיגות בחברלי ארץ אחרים.

בקעת הירדן הייתה מאז ומעולם קונצנזוס

ואילו ראש המועצה האזורית מגילות ים המלח, אריה כהן: "בקעת הירדן וצפון ים המלח היו מאז ומעולם קונצנזוס ואזור הסכמה במדינת ישראל והיוו עוגן בטחוני ודוגמא וסמל לחלוציות התיישבותית. אנו שמחים על כך שההנהגה המדינית הבאה, מכל צידי הקשת הפוליטית, מכירה בחשיבותו של האזור. מעל מאה שנים שההתיישבות בצפון ים המלח ובקיבוץ בית הערבה היא התיישבות חלוצית ציונית החוצה גבולות פוליטיים והאזור משמש כאזור בינלאומי ואבן שואבת לתיירות מכל העולם. צפון ים המלח נמצא בשנים האחרונות בתנופת צמיחה ופיתוח בתחומי התיירות וההתיישבות ואין ספק בליבי שהכוונה של הנהגת המדינה להחיל על האזור את החוק הישראל, תתרום רבות להתפתחות זו."

ראש הממשלה נתניהו קיים שיחה עם דוד אלחיאני ראש מועצת בקעת הירדן.

ראש המועצה אלחיאני: "תודה לך על האומץ והמנהיגות. עשית היסטוריה! אני גאה בכך שאתה ראש הממשלה הראשון שקם ועושה."

ראש הממשלה נתניהו: "בקעת הירדן היא קיר הברזל שלנו כלפי מזרח. תודה רבה על התמיכה. בעזרת השם ננצח ונעשה את זה"

נתניהו עם ראש מועצה אזורית בקעת הירדן (באדיבות: דוברות הליכוד)
מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
צודק,כנראה מתכוון לעיסקת המאה..
מ | 10-09-2019 23:18
צודק לחלוטין
2
איש מסוכן יוסי
יוסי נרקומן מצלמה | 10-09-2019 23:39
חולה פרסום ומצלמה,מסכנה משפחתו ותושבי השומרון.
3
ביבי. מפנה את גוש קטיף את עמונה, מפנה בבית אל
שמיל | 11-09-2019 0:06
וזהו הפסקתי. עברו הבחירות..מפנה, מפנה, הפסקתי... אני יפנה? מה פתאום זה גנץ' שיפנה
4
ההבטחות והאבטיחים
פינקלשטיין | 11-09-2019 2:34
איבדנו כל אמון בהבטחות של נתניהו.
5
לא לזלזל
רפי | 11-09-2019 5:37
אף אחד לא שם לב ששמאל הולך ונעלם וטוב שזה כך ואת מי נשים עלינו בראש? אולי נעשה אין דין דינו ואלה שוב יצא ביבי
6
"ההצהרה של נתניהו מדהימה"
הצהרת נתניהו אמיתית | 11-09-2019 8:10
ההצהרה של נתניהו מרנינה
7
יוסי אדריכל פינוי עמונה בהסכמה
יוסי די לספינים | 11-09-2019 9:20
יוסי חולה כבוד ופרסום,כבר יומיים לא איים איומי סרק אז הוא מחבל בכל יוזמה אם הוא לא בפרונט.
8
ימינה מתרסקת
יוסי בשירות סמוטריץ | 11-09-2019 9:24
לא מאמין למילה שיוצאת מהפה של יוסי. כשלון בכל תחום במועצה,חינוך,חזות הישובים,הוא עושה כנס ליור ישובים של המועצה ביום שבת ומכניס תכנים חילוניים,אין לו אלוהים ,הכל פוליטיקה וקומבינות,בושה שאלו מנהיגנו.