אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ריבלין: "מחזק את היועמ"ש מול מתקפות חסרות בסיס"

בעקבות אישור חוק המצלמות, הנשיא בביקורת: "מחזק את הגורמים מול המתקפות הפוליטיות נטולות הבסיס וחסרות האחריות שהם חווים. אין מקום למתקפות שכאלה"

ריבלין: "מחזק את היועמ"ש מול מתקפות חסרות בסיס"
  (צילום: יונתן זינדל\פלאש 90)

לאחר שהממשלה אישרה היום (ראשון) פה אחד את הצעת חוק המצלמות, נשיא המדינה ראובן ריבלין תקף את ההחלטה והגיב לביקורת שהופנתה נגד היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

"לאורך כל שנות קיומה התברכה מדינת ישראל בועדת בחירות מרכזית מקצועית ונקיית כפיים, אשר עושה את עבודתה נאמנה וללא פניות" אמר ריבלין. "הפעם, בתנאים קשים מתמיד, במערכת בחירות שנייה, שנכפתה עלינו תוך זמן קצר כל כך אל לנו להטיל דופי בטובי משרתינו, העומדים על משמר הדמוקרטיה הישראלית ומבטיחים, ככל הניתן, את טוהר הבחירות, למען כולנו, אזרחי מדינת ישראל".

"אני מבקש לדחות בשאט נפש את הנסיונות לערער את אמון הציבור בגופים אלה ובמקצועיות המובילה אותם בתהליך ההערכות לבחירות הקרובות" הדגיש הנשיא. "אני מחזק את ידיהם של חברי ועדת הבחירות המרכזית ובראשם את ידיו של המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט חנן מלצר ואת ידיו של היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט, מול המתקפות הפוליטיות נטולות הבסיס ואף חסרות האחריות, אותן הם חווים בימים אלה. אין מקום למתקפות שכאלה ואם אנו נותנים להן יד, אפילו רק בשתיקה, אנא אנו באים?".

ריבלין ציין על הביקורת שהופנתה כלפי ועדת הבחירות המרכזית כי "לדיון בנושא זה יש מקום ראוי ויש לערוך אותו ללא ספק, בהתאם לשינויים המתרחשים, במציאות בה אנו חיים".

באופוזיציה תקפו: "נתניהו רוצה לפגוע בלגיטימציה של תוצאות הבחירות"

במקביל, גם מפלגות האופוזיציה תקפו את אישור הצעת החוק. "מי שמערער על הדמוקרטי הבסיסי ביותר, לא ראוי להנהיג את המדינה. נתניהו רוצה לפגוע בלגיטימציה של תוצאות הבחירות העתידיות, ומכין את הקרקע לכאוס ביום הבחירות ואחריהן" אמר יו"ר כחול לבן בני גנץ. "כחול לבן תגבה כל החלטה של ועדת הבחירות המרכזית והיועץ המשפטי לממשלה, ותילחם למען טוהר הבחירות".

יו"ר העבודה עמיר פרץ הוסיף והבהיר: "לא ניתן לביבי לחטוף את הבחירות. אם החוק יעבור בשלוש קריאות נגיש עתירה לבג"צ. חוק המצלמות הוא חוק פסול שדגל אדום מתנוסס מעליו. העבודה-גשר מתחייבת להציב ביום הבחירות מאות פעילים שימנעו מהצלמים של ביבי להפריע לאזרחים לממש את זכותם הדמוקרטית".

ח"כ תמר זנדברג (המחנה הדמוקרטי): "אין מה להיות מופתעים כשעבור מי שמשמשים כשכפ"צים אנושיים של חשוד בשלושה תיקים פליליים, גם מנסים לחוקק מעל ראשם של ועדת הבחירות והיועמ"ש. לממשלה הזאת אין קווים אדומים, זה הזמן להראות לה שלציבור דווקא יש".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
אני מתבייש שהאיש הזה הוא הנשיא של מדינתי
אברהם | 08-09-2019 15:12
איש קטן ונקמן, מתעב באופן אישי את נתניהו, מחפש אותו ומחפש לשים לו מקלות בכל דרך. הוא מוכן למכור הכל בשביל מילה טובה מכל צד במפה הפוליטית ובעיקר מצד השמאל. אילולא אילן היוחסין, אפילו פקיד בבית אבות לא היו ממנים אותו. סתם אדם, המבייש את מוסד הנישואין, מוסד שמזמן היה צריך לסגור בגלל אנשים קטנים וננסיים ששכנו בו בלי כבוד.
החכי''ם מימין קוראים לרובי ריבלין:מיסטר פוייה
פוייה רובי | 08-09-2019 18:40
פוייה רובי
2
בני עמי בחרו בטרור??
עדיין לא התנצל | 08-09-2019 15:29
ואתה במה בחרת מר ריבלין?? ברור לנו במי לא בחרת, ולא תרצה שיבחר...
3
לא להאמין עד לאיזה טינוף הגיע רובי מרחביה
המואסים ברובי | 08-09-2019 15:30
אפילו פרס הנוכל, היה יותר טוב מאיש זה השונא את הממשלה כשנוא המן את מרדכי
4
למה אתה מתערב
יעקוב | 08-09-2019 16:10
ההתערבות שלך דוחה כמו גם שנאתך לנתניהו
5
מעניין מה חשב כמעט שר המשפטים ראובן ריבלין
זכרון קצר | 08-09-2019 17:07
כשתפרו לו תיק. גם אז מערכת המשפט בטח היתה מושלמת והממשלה טועה...
6
מה שיפה ומדהים זה שהנשיאות והיועמש לא
צדק | 08-09-2019 17:22
נבחרים עי הציבור לכן המסקנה המתבקשת שהדברים שלהם לא מעניינים כנראה את הציבור ואותי בטוח
מצלמות
רותי | 09-09-2019 8:57
אני מתנגדת לתהליך ,לא רוצה להופיע בלי רשותי בשום מצלמה ,זו חדירה בוטה בחיי הפרטים אנחנו לאנמצאים תחת שלטון קומונסטי ומה אחר כך תשלחו אותי לסיביר ( מלנה מעצר) במדבר זה מה שיש לנו ,או הגליה
7
נחשו נחשו עמי, מי אמר את זה, מי?
כנופיית שלטון החוק | 08-09-2019 18:08
מי הראשון שאמר שמשהו רקוב בממלכת דנמרק? שיש בעיה בפרקליטות? כבר ב-2003?? ולמה אמר את זה? כי חשב שתפרו לו תיק. ומה לעשות מר ריבלין, שאתה כמו זיקית, וכאשר הדברים לא נוגעים אליך אישית, אתה משנה את צבעך, ובמקרה זה את דעותיך? הרי גם אתה תודה ששום דבר לא השתנה מאז, נכון? אז מה הניע אותך לשנות את דעתך? האם גם אתה, מר ריבלין, האם גם אתה באינטרסנטים??
8
מה יפית ראובן
דוד | 08-09-2019 19:00
9
נשיא לא ממלכתי בלשון המעטה , אוהב להיות מחובק על ידי התקשורת השמלנית מייצג פחות מחצי מאזרחי ישראל כולל הערבים , ההורים שלך מר ריבלין היו מתביישים בך .
משה חן | 09-09-2019 19:48