אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אחרי שנפצע בפיגוע: דביר שנרב סיים קורס חובשים

שבוע אחרי שנפצע בפיגוע בדולב, דביר שנרב סיים קורס חובשים וקיבל תעודה ממד"א על האומץ שהפגין בפיגוע שבו נרצחה אחותו רנה. בדבריו אמר כי "להציל חיים זה לא רק להציל את מה שהמטופל היה, אלא גם את מה שהוא עוד יהיה"

אחרי שנפצע בפיגוע: דביר שנרב סיים קורס חובשים
  (צילום: דוברות מד"א)

יום לאחר ששוחרר מבית החולים, דביר שנרב, שנפצע קשות בפיגוע בדולב לפני כשבוע וחצי, סיים הערב (שלישי) קורס חובשים וקיבל תעודת חובש של מד"א. הקורס אמנם הסתיים בשבוע שעבר, אבל חבריו לכיתה התעקשו לדחות את קבלת התעודות עד לשחרורו של דביר מבית החולים.

בטקס הענקת התעודות, שהוקדש לזכרה של אחותו רנה שנרב הי"ד, דביר קיבל גם תעודה מיוחדת על תושיה ואומץ לב שהפגין במהלך הפיגוע הקשה. במד"א ציינו כי שנרב יישם את כל מה שלמד בקורס בשטח כשטיפל באחותו, באביו ובו עצמו לאחר פיצוץ מטען החבלה.

"אנחנו מסיימים היום קורס חובשים שכולנו הגענו אליו בגלל סיבה אחת – הרצון להציל חיים. לדעת להציל חיים. בתור מטפלים אנחנו מלמדים את עצמנו להגיע לזירה ולהיות מאוד ממוקדים במצב הרפואי" אמר. "אנחנו לא חושבים כל כך מי זה המטופל שלנו, מה היו החיים שלו עד עכשיו, או מה יהיו החיים שלו מהיום והלאה. אבל השבוע למדתי שלהציל חיים, זה לא רק להציל את כל מה שהמטופל שלי היה, אלא גם להציל את כל מה שהוא עוד יהיה. אני מציל את כל החיים שהוא עומד לחיות, את הילדים והנכדים שיהיו לו בעזרת ה', את המעשים הטובים שהוא יעשה. עולם שלם נמצא בידיים שלנו, ואת כל זה אנחנו מצילים".

"אני רוצה לומר מכאן תודה לכל אנשי הרפואה שהצילו את החיים שלי. כולכם נתתם לי מתנה – מתנת חיים" הוסיף ואמר בהתרגשות. "אני מבטיח להשתמש בה הכי טוב שאני יכול. מד"א החליטו להקדיש את הקורס הזה לעילוי נשמת רנה. גם רנה הצילה חיים בדרך משלה. הצילה נפשות – בחינוך, בחסד, בהתנדבות. אני חושב שהחיבור הזה, בין הצלת הגוף להצלת הנפש – זה הדבר שאנחנו, המטפלים, צריכים לקחת איתנו מכאן. תודה רבה לכולכם ושנפגש בעזרת ה' רק בלידות".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו