בני עקיבא הסיתו: מזכ"ל הנוער העובד לשעבר מחרים העצרת

עובד צור, ששימש כמזכ"ל הנוער העובד והלומד בשנת 95' יחרים הערב את העצרת לזכר רבין בגלל השתתפות בני עקיבא "תנועה זו הייתה שותפה בכירה בהסתה אשר קדמה לרצח. חניכיה קראו את הקריאה 'בדם ואש את רבין נגרש'."

בני עקיבא הסיתו: מזכ"ל הנוער העובד לשעבר מחרים העצרת
  לא סולחים. (פלאש90)

לא שוכחים ולא סולחים.

עובד צור, מי שהיה מזכ"ל תנועת 'הנוער העובד והלומד' בזמן רצח ראש הממשלה יצחק רבין פרסם בדף הפייסבוק שלו כי יחרים את העצרת הערב בתל אביב.

הודעתו של צור הגיעה לאחר הפרסום אותו הבאנו ב'סרוגים', לפי השנה לראשונה תשתתף בעצרת גם תנועת בני עקיבא ומזכ"ל התנועה, דני הירשברג יוזמן לשאת בה דברים.

"לאור העובדה שתנועת בני עקיבא תשתתף במוצאי שבת בעצרת הזכרון לרצח רבין לצערי הרב לא אוכל לקחת בה חלק!!!" כתב צור בדף הפייסבוק שלו.

"אין לשכוח תנועה זו הייתה שותפה בכירה בהסתה אשר קדמה לרצח. חניכיה קראו את הקריאה "בדם ואש את רבין נגרש". ההנהגה שלה החליטה שיש להעדיף את החלטת הרבנים על פני החלטות דמוקרטיות."

את דבריו חתם במילים "שנדע ימים יפים מאלו".

יצויין כי לאחר שנים שאת העצרת לזכר רבין הפיק 'מרכז רבין', השנה, העצרת לזכר ראש הממשלה מאורגנת על ידי תנועות הנוער ותשא אופי שאינו פוליטי, הקורא לשמירה על הדמוקרטיה. 'הנוער העובד והלומד' היא תנועת נוער המשויכת פוליטית למפלגת העבודה.

ביקשנו את תגובתו של מזכ"ל התנועה, דני הירשברג והיא תפורסם ברגע שתתקבל במערכת.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
יאל עמיר התחנך אצל החרדים
אחד שיודע | 27-10-2012 23:55
הוא למד בישוב החדש שזו ישיבה חרדית עם בגרויות, הוא בחר בכרם ביבנה בגלל שרצה לעבוד ובכרם הראש ישיבה היה חרדי, ולא לימדו שם תורת הרב קוק. מובן שהוא לא התייחס לרבני הציונות הדתית כפוסקים ולכן הם לא הסיתו אותו (זה לשיטת מי שסובר שיגאל רצח) ההפגנות הגדולות היו על הדרך ולא נגד רבין, אני הייתי בהפגנות שלא יספרו סיפורים
2
עצוב
עצוב | 28-10-2012 12:49
3
כי האיש הוא לא רק 'מזכ"ל לשעבר' אלא מורה לאזרחות מוערך
עצוב כפליים | 28-10-2012 13:17
לאמירה הקשה הזו המוציאה מהכלל אנשים שחושבים אחרת ממנו - נחשפו גם תלמידיו האוהבים. עובד יקר, למרות שבספרך 'ההורה השלישי' סברה דמותך שכל האנשים המשכילים והערכיים הסובבים אותה הינם 'שמאל' וכי חובתו של מחנך להעביר את ערכיו [כלומר את ערכיך] לתלמידיו - לא כך הוא. בכיתתך יש תלמידים רבים [עפ"י תוצאות הבחירות בעיר אפילו רוב של תלמידים] שבתיהם בתים ימניים חילונים ומסורתיים. שהוריהם התנגדו ומתנגדים לדרכו של רבין ולנתיב אוסלו. זה לא חטא - זו עמדה פוליטית לגיטימית ומבוססת של אנשים משכילים וטובים לא פחות ממך. אין לך כמורה זכות לגרור את תלמידיך לעמדותיך מתוך הכסא רב הכח של המורה השולט בציון ויכול לרומם ולהשפיל. אין לך כמורה זכות לבזות ולהחרים תנועת נוער [ותתפלא כי גם בכיתתך 'החילונית' יש לה נפשות] שעשתה בעשורים האחרונים לישוב הארץ, לעליה,להגנה ולעבודה לא פחות מ'הנוער העובד' ואולי יותר. אין לך בסיס ערכי שעל גביו אתה יכול למצוא צידוק כמחנך להחרים תלמידים שטרם נולדו בזמן שהחלטת כי תנועת הנוער שלהם הסיתה. כל שכן כאשר אין שום גבוי משפטי לדבריך - אפילו תלונה כנגד מנהיגי בני עקיבא לא הגשת. אפשר למצוא בתולדות תנועת הנוער הראויה שלך לא מעט התבטאויות אנטי דמוקרטיות ואמירות מקוממות וחניכיה שימשו ומשמשים כסטטיסטים בהפגנות בהן נאמרים דברים קשים לא פחות מהאמירה הלא מבוססת בגינה אתה יוצא כנגד חניכי בני עקיבא ותלמידיך שאינם חושבים כמוך. את מי עוד תחרים אם יכלו שפתיך לדבר - את מצביעי הליכוד? את תושבי הרצליה? היכן הכבוד לתלמיד שאתה מדבר עליו בספרך? היכן הפתיחות המחשבתית? זה לא שהזמנת מורה מבוגר לדיבייט כדי להציג לתלמידים פנים שונות של עמדתך. קבעת עמדה מתוך תחושת כח והיה בטוח כי הכח הזה אכן מרתיע תלמידים טובים ונבונים מלגלות בפניך את ערכיהם ואת תנועתם הם. את זאת ביקשת? מורה שמחרים את תלמידיו צריך לבדוק עצמו היטב. פרט קטן - אתה עובד כיום לא בנוער העובד אלא במסגרת חינוכית רשמית של מדינת ישראל. נכון שמפמ"ר אזרחות לא יעז לגעת במורה המחרים את בני עקיבא שהרי אין מדובר חלילה במורה המחרים את הנוער העובד או את 'בעלי הדעות הנכונות' - אבל אתה שנפשך היא נפש מחנך אמור לדעת את האמת. זה שהכח בידך - לא אומר בהכרח שאתה צודק ואין בילתך. שנן את שירו של עמיחי שהקריא אמש בככר עמיתך מבני עקיבא. שוב לכיתתך, הרכן ראש בפני תלמידיך והתנצל - יש בהם המצפים לבקשת הסליחה הזאת.