אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

עולים כיתה: ישראל פותחת את שנת הלימודים תש"פ

כ-2,354,000 תלמידי בתי הספר והגנים, ו-201 אלף מורים ומנהלים ייכנסו לשערי בתי הספר עם סיום החופש הגדול. האיומים על שביתה הוסרו, ומשרד האוצר והסתדרות המורים הגיעו להסכמות

עולים כיתה: ישראל פותחת את שנת הלימודים תש"פ
  שלום כיתה א' (צילום: נתי שוחט/ פלאש 90)

חוזרים ללימודים עם סרוגים: הלימודים בגני הילדים, בבתי הספר היסודיים ובאולפנות, הישיבות התיכוניות נפתחו הבוקר (ראשון), א' באלול התשע"ט, 1.9.2019, כשיותר משני מיליון ושלוש מאות חמישים וארבע אלף תלמידי בתי הספר והגנים, יתיישבו על ספסל הלימודים.

מתוכם, כ- 168,000 תלמידי כיתות א' שיעשו את צעדיהם הראשונים במערכת החינוך, לצדם, כ- 132,000 תלמידי י"ב שיחתמו השנה את 12 שנות לימודיהם במערכת. ילד איתם נכנסים גם 201,000 מנהלים ומורים.

פותח שנה, בפעם הראשונה. שר החינוך פרץ

בימים האחרונים שורה ארוכה של אתגרים, איימו על פתיחת שנת הלימודים, עד להכרזה ביום שישי האחרון על ביטולי השביתות והתחלה תקינה, ממשבר בחינוך המיוחד, דרך טיפול בסוגיית התלמידים האלרגיים, ועד איומים בשביתה של ארגון המורים והסתדרות המורים. "אני שמח שהצלחנו להתיר את כלל המשברים ולטפל בכל הסוגיות, עד האחרונה שבהן", אמר שר החינוך, רפי פרץ.

פרץ פותח את שנת הלימודים במודיעין (צילום: חורחה נובומינסקי)

"שנת הלימודים תש"פ עומדת בפתח, כלל המשברים שאיימו על פתיחת שנת הלימודים מאחורינו, ומערכת החינוך מוכנה, ערוכה, ואף נרגשת, לקראת השעה 8:00 בבוקר, עת יבואו בשעריה כלל תלמידי ישראל" סיכם. "בהזדמנות זו, אני רוצה לברך את תלמידי ישראל בברכת שנת לימודים פוריה ומוצלחת. בהצלחה לכולם".

 

שנת הלימודים תתקיים בסימן "ערבות ההדדית", ולאור זאת יעסקו בתי הספר בחיבור וקשר בין מגזרים וקבוצות שונות בחברה  וחיזוק הערבות ההדדית ותחושת השייכות והחוסן בכלל חלקי החברה הישראלית.

עוד באותו נושא

שר החינוך: "שמח שהצלחנו להתיר את כלל המשברים"

לפי משרד החינוך, דגש מיוחד יושם על חיזוק הקשר עם התפוצות, וחיבור התלמידים בארץ עם תלמידים יהודים מכל העולם. לתוכנית יהיו שותפים כלל גופי החינוך בארץ- בתי הספר וגופי החברה האזרחית כגון : תנועות נוער, מועצת תלמידים, מכינות קדם צבאיות, מתנ"סים ורשויות מקומיות.

לרגל פתיחת שנת הלימודים ועל רקע המתיחות הבטחונית בצפון ובדרום הארץ, פתחו אמש כאמור פרץ ומנכ"ל המשרד, שמואל אבואב, את חדר המצב של משרד החינוך, מה שייתן תמונת מצב עדכנית על הנעשה בבתי הספר בכל רחבי המדינה בזמן אמת. משתתפים בו גם חברי ההנהלה הבכירה של משרד החינוך, כשבמחוזות השונים נפתחו חדרי מצב דומים, שעומדים בקשר רציף עם חדר המצב הראשי במטה.

חלוקה למגזרים

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 1 דיונים מיין לפי
1
איחור
סוף סוף הגיע הזמן | 01-09-2019 9:00
עד שהתעדכנתם הילדים עולים לכיתה ב
1 הצודק
1 הצודק | 01-09-2019 9:44
חחחח 1 אתה צודק לגמרי.