אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

עכשיו זה רשמי: החל הקרב על מצביעי 'זהות'

ההצהרה המשותפת של משה פייגלין וראש הממשלה בנימין נתניהו, היוותה את יריית הפתיחה לקרב על מצביעי מפלגת זהות. בימין מיהרו להוציא הודעות חיזוק ולקרוא למצביעים. בשמאל גינו

עכשיו זה רשמי: החל הקרב על מצביעי 'זהות'
  (צילום: תומר ניוברג\ פלאש90)

פרישת פייגלין.

במערכת הפוליטית מגיבים להצהרה של ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר מפלגת 'זהות' משה פייגלין, לפיה מפלגת 'זהות' תסיר את מועמדותה מהבחירות לכנסת בתמורה לכך שפייגלין יכהן כשר בממשלת נתניהו ויערך רפורמה בכל הנוגע ללגליזציה של הקנאביס הרפואי.

יו"ר 'ימינה' איילת שקד אמרה: "משה פייגלין גילה אחריות גדולה כלפי גוש הימין ומדינת ישראל. התנהלתו האחראית במערכת בחירות זו ראויה להערכה. משה פייגלין ואנשי זהות קידמו משמעותית את רעיון החירות, הכלכלה החופשית והחזרת האחריות מהמדינה לאזרח".

שקד הוסיפה כי "גם ההישג בסוגיית הקאנביס הרפואי חשוב מאין כמוהו. מדובר בחיי אדם, לא פחות. בישראל עשרות אלפי חולים אשר התרופה היחידה לחוליים הוא הקנאביס הרפואי. חולים אלו נתקלים בבירוקרטיה אכזרית ומסורבלת אשר לעיתים עולה בחיי אדם. מדובר בהישג (אם תבוא יחד עם פתרון אמיתי) שיביא מזור לחולים רבים. ועכשיו, כאשר מתבררת התמונה לפיה מפלגת זהות לא תתמודד בבחירות הקרובות אני קוראת אליכם אנשי החירות של זהות: הצטרפו אלינו".

עוד באותו נושא

נתניהו לפייגלין: "רואה אותך כשר בממשלה ושותף לדרך"


7

שקד פנתה למצביעיו של פייגלין ואמרה כי "לאנשי החירות בישראל יש בית פוליטי אחד – ימינה. רק מפלגת ימינה מדברת בצורה ברורה וחד משמעית על כלכלה חופשית, ליברליזם וצמצום מעורבות המדינה בחיי האזרח. רק ימינה חזקה תפעל לפירוק הוועדים, הפחתת רגולציה ובירוקרטיה. רק ימינה חזקה תדאג לריסון האקטיביזם של בית המשפט העליון. רק ימינה חזקה תדאג לשמור על הליכוד חזק בימין".

שקד התייחסה לתוצאות הבחירות האחרונות ואמרה: "בבחירות הקודמות היה נראה כי זהות תהיה לשון המאזניים בדרך להרכבת הממשלה. ייתכן ודווקא כעת, הפכתם, מצביעי זהות, ללשון המאזניים שתכריע אם ממשלת ישראל הבאה תהיה ממשלת ליכוד כחול-לבן של ניסנקורן באוצר או ממשלה ימנית- ליברלית אמתית עם נפתלי בנט ואיתי. לנו יש חוזקה מיוחדת: אנחנו ביצועסיטים. יודעים להפוך לרעיון למציאות. אז בנט ואני לוקחים על עצמנו ליישם את רעיונות החרות והכלכלה החופשית. במציאות. בשבירת מונופולים. בהעמדת ההסתדרות במקומה. בשחרור רגולטורי. בהכל. משה פייגלין גילה אחריות כאשר פרש מהמירוץ. עכשיו תורכם לבוא איתנו".

גם יו"ר עוצמה יהודית, איתמר בן גביר, פנה למצביעי זהות: "מצביעי זהות היקרים, אנשי החזון של מנהיגות יהודית. אתם שמלווים את פייגלין עוד מימי מנהיגות יהודית, מהימים שנלחמתי יחד עם משה בכדי לעצור את פשעי אוסלו, ועד היום במאבקיו לייצוג עצמאי בכנסת ישראל. אני קורא לכם, תחזרו לבית האידיאולוגי שלכם. לבית שתמיד לחם על ריבונות יהודית בארץ ישראל, שהציבור תמיד עמד לנגד עיניו במאבקים מעשיים ובמאבקים המשפטיים שלי בשנים האחרונות לצדק במדינת ישראל. אנחנו אלה שהתחלנו יחד עם משה את בשורת היכולת והתקווה לקחת את המדינה למקום טוב יותר. אחיי היקרים פרישתו של פייגלין מותירה את עוצמה יהודית כמפלגה היחידה שתלחם באמת למען עתידכם ועתיד המדינה היהודית".

עוד באותו נושא

ימינה: "פייגלין גילה אחריות, עוצמה יהודית – תורכם"


29

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין מהליכוד, אמר: "מגלים כאן אחריות. גם רה"מ וגם פייגלין. ברור שזהות לא הייתה אמורה לעבור את אחוז החסימה, ולכן מדובר בבזבוז קולות של הימין".

על ההסכם בין נתניהו לפייגלין אמר אדלשטיין: "לא לכל אחד נותנים להיות שר. לא יודע מה הוא קיבל אבל היה צריך להגיע איתו להסכם. אם זה המחיר שאליו הגיעו אז כנראה לא הייתה ברירה".

גם השר בצלאל סמוטריץ' בירך את פייגלין על ואמר כי מדובר באחריות לגוש הימין בבחירות הקרובות: "הצעד של פייגלין בו הוא דואג לעקרונות הרשימה שלו ומאידך מגלה פרגמטיות ומוותר על ריצה לא ריאלית הוא מבורך וראוי להערכה. אחריות כזו על ידי כלל הגורמים במחנה, יכולה להציל את הימין ולמנוע הקמת ממשלת שמאל".

מתנגדיו של נתניהו כמובן מתחו ביקורת על המהלך. יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, אמר: "נתניהו לא בוחל בשום אמצעי למען השלטון. הוא מוכן לשלם את חובותיו של פייגלין, הוא מוכן למנות אותו לשר בממשלתו על חשבון חבריו בליכוד והוא מוכן לקבל את רפי פרץ כשר החינוך. אותו רפי פרץ שחולם להפוך אוניברסיטאות לבתי נבואה. בקיצור, שלטון בכל מחיר גם במחיר של ממשלת הלכה".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
17 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
למה בימינה אומרים שפייגלין גילה אחריות?
. | 29-08-2019 18:27
לדעתי מי שגילה אחריות זה נתניהו. פייגלין קיבל הרבה יותר ממה שיכל לצפות בחלום הכי טוב. מה נעשה, בימינה חושבים רק איך להשתלח בעוצמה יהודית. הפחד הגדול שלהם הוא שעוצמה תעקוף אותם כמו שככל הנראה באמת יהיה לבסוף. בעה.
לתמוך בשוחד מרמה והפרת אמונים. זה לא אחריות.
מתנחל אבל ישר. | 29-08-2019 22:07
זו שחיתות ושפלות.
2
מעניין
מאיר | 29-08-2019 18:28
מעניין מתי התקשורת תתחיל לתקוף את פייגלין?? היא היה אהוב השמאל והתקשורת זוכרים????? היום זה תורו של ליברמן
התקשורת תמיד תקפה את פייגלין
זהותניק | 29-08-2019 20:54
על מה אתה מדבר
היום התקשורת אוהבת את בן גביר
א | 29-08-2019 18:34
הוא הסכנה הכי גדולה לשלטון הימין
3
זה ברור עוד רגע הם נעם
רק עוצמה יהודית | 29-08-2019 18:34
מצביעי פייגלין לא טיפשים עם אתם רוצים קולות לכו קחו מי גנץ-לפיד אין לכם מה לנסות לקחת מהימין. ימין אמיתי זה עוצמה יהודית!!!
4
סוף סוף
אבי | 29-08-2019 18:36
נכון ליברמן אתה צודק. ומה אתה מתכונן לעשות כנגד זה שנתניהו מתקרב במהירות לכיוון ה 61? תאכל את הלב וגם שאר עוכרי הלאום היהודי בארצו: לפיד, אשכנזי, גנץ, יעלון, זננברג עמיר פרץ ודומיהם. על אתכם ועל חמתם נתניהו יוביל בה את הממשלה הבאה. ולאחר שיתפטר מהזבל הנקרא בגץ, אז באמת אתם גמורים. מי יגן עליכם? מי ישקר עבורכם? מי יתן לערבים לפעול בעד חיסול המדינה? מי ינסה למחוק את היהדות? מי ילחם מלחמת חורמה בביבי, על סמך ערימת שקרים מחויבת? ובעקבות כך, נתחיל עכשיו לראות את האשמים האמיתיים נצבים על דוכן הנאשמים על שחיתות: ליברמן הבריון גנץ המילולי לפיד המושחת אשכנזי חלק ממפכלי המשטרה הגיע הזמן שמדינת ישראל תצא מחושך לאור לחיים יהודים ,לחיים להיות בשמחה כי הגאולה קרובה
5
סוף כל סוף
אברום | 29-08-2019 18:40
נכון ליברמן אתה צודק. ומה אתה מתכונן לעשות כנגד זה שנתניהו מתקרב במהירות לכיוון ה 61? תאכל את הלב וגם שאר עוכרי הלאום היהודי בארצו: לפיד, אשכנזי, גנץ, יעלון, זננברג עמיר פרץ ודומיהם. על אפכם ועל חמתם נתניהו יוביל בה את הממשלה הבאה. ולאחר שיתפטר מהזבל הנקרא בגץ, אז באמת אתם גמורים. מי יגן עליכם? מי ישקר עבורכם? מי יתן לערבים לפעול בעד חיסול המדינה? מי ינסה למחוק את היהדות? מי ילחם מלחמת חורמה בביבי, על סמך ערימת שקרים מומצאת? ובעקבות כך, נתחיל עכשיו לראות את האשמים האמיתיים נצבים על דוכן הנאשמים על שחיתות: ליברמן הבריון גנץ הנכלולי לפיד המושחת אשכנזי חלק ממפכלי המשטרה הגיע הזמן שמדינת ישראל תצא מחושך לאור לחיים יהודים לחיים להיות בשמחה כי הגאולה קרובה
6
שקד התור שלך לגלות אחריות
אילן | 29-08-2019 18:49
תתנו לבין גביר שהקולות לא ילכו לאיבוד קדימה לאחוד חבל להפסיד את השלטון תגלו בגרות בלי משחקי בגרות
7
סט ערכים חדש בליכוד
ס.תחמן | 29-08-2019 18:52
לא יאומן לאן יורדת המערכת הפוליטית. רובע החלונות האדומים באמסטרדם?
8
פייגלניים
תרז | 29-08-2019 18:55
מי שזורם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו כל מצבעי הימין יתמכו בו. ומי שיבגוד ויראה חוסר נאמנות מצביעי הימין יקיאו אותו.
9
נתניהו , עבר זמנו ,הוא הולך לכלא .
שלמה | 29-08-2019 19:31
פייגלין איך יש לך אמון באיש מושחת , כנראה שגם אתה כמוהו , מושחתים הביתה , לא תגיעו יותר לעולם לשלטון , אמן ,!!!
נתניהו מלך ישראל הצדיק !!
עם ישראל חי | 29-08-2019 20:56
אנשים כמוך הם המושחתים וה זויים כמוך תשטוף את פיך המשוקץ כאשר אתה מדבר על נתיהו המלך הצדיק בכל הכנסת וכל החולרות כמוך שמעיזים לדבר עליו יאבדו מין הארץ...פיילגין הפנים זאת וכל העם זה הליכוד נתניהו שיקבל 40 מנדטים והסקרים/שקרים יאכלו שוב את הכובע החול לבן הולכת לקבל מקסימום 20 מנדטים רישמו זאת כל ההזויים נוכלים מושחתים ושקרנים שנמצאים שם..
10
מצביעי זהות: רוצים את פייגלין כשר? תצביעו כף!
למצביעי זהות | 29-08-2019 19:44
במידה ועוצמה לא עוברת את אחוז החסימה, אז בוודאות אין רוב לגוש הימין וזה מוביל לאחת משתי אופציות: או שגנץ מרכיב ממשלה או שביבי מרכיב ממשלה עם גנץ. בשתי האפשרויות האלה פייגלין לא יהיה שר; אם גנץ ירכיב ממשלה אז וודאי שהוא לא יהיה שר, ואם ביבי ירכיב ממשלה עם גנץ גם אז הוא כנראה לא יהיה שר כי גנץ ידרוש כתנאי לכניסה לממשלה שפייגלין לא יהיה חלק ממנה. לכן ברור לכל מצביע זהות, שכדי שפייגלין יהיה שר ותהיה זהות בממשלה - חובה להצביע לעוצמה יהודית ולסייע בידם לעבור את אחוז החסימה כך שגוש הימין יהיה למעלה מ-61.
11
מתי החליטו בבית היהודי על זה?
הפועל המזרחי | 30-08-2019 6:37
הפועל המזחי היה סוציאליסט. כלכלה חופשית אך עם מדיניות חברתית. לא השקפת העולם של נתניהו, פגלין, בנט ושקד. המדיניות שלהם ליברליזם וקפיטליזם. המפדל מעולם לא סברה כך. כנאמן של המפדל לדעתי זו עזות פנים שהיא מדברת כך בשם ימינה. היא יכולה לדבר כך רק בשם המפלגה שלה. מעולם לא התקיים דיון רציני על זה. דעת התורה אינה כזו.
נכון. זו הסיבה העקרית שאני לא מצביעה להם
מיכל | 31-08-2019 7:13
אני רוצה מפלגה שהיא ימין בטחוני, בלי ויתורים למחבלים, אבל שמאל כלכלי, חברתית, ואין מפלגה כזו. זה הזוי מבחינתי, אבל אני כנראה אצביע לעבודה, בתקוה שאורלי לוי, הימנית, לא תיתן לפרץ למשוך יותר מדי שמאלה. חייבים להלחם על מה שנשאר ממדינת ישראל שדואגת לאזרחיה, ולא מפקירה אותם לכוחות השוק
12
כתבה הזויה ומתארת מצב שלא קיים.
ידען | 31-08-2019 14:49
מי בשלטון מונע את הקנביס מחולים? זה לא גנץ ולא שמאל. אלו הם בינימין נתניהו וליצמן. השנאה ליהודים החופשיים שאתם מכנים בבוז חילונים כי קודש טוב מחול , מעבירה אותכם על דעתכם. במאה ה 14 חי ספרד המקובל רבי יוסף דג'קטילה קראו את המבוא לספרו שערי אורה ותבינו מה יהיה עונשכם שתעברו לעולם הבא.