אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הסכם הפרישה: אורלב יו"ר; הרשקוביץ ישתתף בהחלטות

במסיבת עיתונאים משותפת הודיע יו"ר הבית היהודי, הרב דניאל הרשקוביץ על הסרת מועמדותו מתפקיד היו"ר ותמיכה באורלב. עם זאת ימשיך הרשקוביץ להיות שותף בקבלת ההחלטות במפלגה למרות שיהיה מחוץ לכנסת הבאה. מטה בנט: הפוליטיקה הישנה נחשפה הערב במערומיה.

הסכם הפרישה: אורלב יו"ר; הרשקוביץ ישתתף בהחלטות
  דרך חדשה. אורלב והרשקוביץ (פייסבוק)

עכשיו זה רשמי.

יו"ר הבית היהודי, שר המדע הרב דניאל הרשקוביץ, הודיע היום (ב') במסיבת עיתונאים משותפת לו ולח"כ זבולון אורלב על הסרת מועמדותו לתפקיד יו"ר המפלגה ותמיכה באורלב.

השניים פתחו את מסיבת העיתונאים בכך שהם "יוצאים לדרך חדשה, דרך של אחדות בבית היהודי". השניים קראו לנפתלי בנט, לחבור אליהם ולהסיר גם הוא את מועמדותו מתפקיד היו"ר ולהסתפק במקום ברשימה לכנסת.

בתמורה להסרת המועמדות, יקבל הרשקוביץ מעמד שווה לאורלב בקבלת ההחלטות במפלגה. מכיוון שחוקת המפלגה שוללת רוטציה בתפקיד היו"ר לא יכהן הרשקוביץ בתפקיד רשמי במפלגה, אבל יהיה שותף בקבלת ההחלטות כולל שיבוץ השרים לאחר הבחירות, במידה והבית היהודי תהיה חלק בממשלה הבאה.

את היחסים ביניהם "שידעו מורדות ומורדות", כדברי הרשקוביץ, ינסו השניים לשקם במהרה, כשהודו שאין הבדל אידיאולוגי ביניהם. כבר מחר יפגשו שני המטות לפגישת עבודה משותפת כדי לעבור את המשוכה הראשונה והיא נצחון על נפתלי בנט במרוץ לראשות המפלגה.

"נעבוד בשיתוף פעולה", אמר אורלב, "נכבד איש את רעהו ובכל דבר נקיים הידברות מתוך הבנה, כדי שנראה לכולם שאפשר גם אחרת".

הפוליטיקה הישנה

ממטה נפתלי בנט נמסר בתגובה למסיבת העיתונאים: "הפוליטיקה הישנה נחשפה הערב במערומיה בניסיון המופרך לקרוא לביטול הבחירות לראשות הבית היהודי, ובכך לירוק בפרצופם של 54 אלף המתפקדים למפלגה.  הבטחנו לציבור שמשהו חדש יתחיל, ואנחנו נעמוד בכך."

"עצוב לראות שהפעם היחידה בה הצליחו בשנים האחרונות אורלב והרשקוביץ לדבר ביניהם היא דווקא בניסיון לעצור את ההתחדשות בבית היהודי."

"מצד שני גם קרו הערב דברים טובים: קיבלנו מבול פניות של מצטרפים שרוצים לשים את הפוליטיקה הישנה בצד ולהתחיל משהו חדש בבית היהודי, ואנו לא נאכזב אותם. תמו ימי התרגילים והקומבינות, משהו חדש מתחיל "

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 14 דיונים מיין לפי
1
בזיון-אסור לעצור את ההתחדשות.רק בנט
יאיר | 22-10-2012 21:46
2
רק בן ארי!!!!!!
שימי | 22-10-2012 22:36
כל המפז"לניקים הם חבורה של פשרנים ועסקנים! אל תצביעו להם!!!
3
דיל "לא מכובד"
אש"א | 22-10-2012 22:38
להשאיל מודל התנהגותי שילטוני מ ש"ס. רק זה היה חסר לנו !!! "חיפש אתונות מצא מלוכה" או אולי להיפך ??? אם חפצי שינוי אנו על כולנו להתלכד לתמיכה בנפתלי בנט !!!
4
פשוט מכוער ומביך הרשקוביץ מבזה את עצמו . אני עובר לבנט
אורי | 22-10-2012 22:41
חבל, אורלב יודע לעזור ולעשות אבל אסור לו להוביל , זה לא עובד צריך יותר מאשר יכולת לתרגילים פוליטים . הוא הביא את הקישוט הרשקוביץ ועכשיו הוא מתחיל להבין...
5
איזה שיתוף אם בנט ישיב עם כצלה במהלך שיתן מט לשניהם
עקיבא | 22-10-2012 23:32
עיפים למה לא חיכו עד ערב הפרימריס ? יש מספיק זמן לבנט וכצלה לבשל הפתעה. בנט יקנה ספרדים ואחרים ברוחב לב של מקומות . כצלה יהיה ראש מטה מסע נקם , צפו להפתעות. ההכרזה המוקדמת תתגלה כטעות שעוד תלמד כלקח רע.יש מספיק רבני איפכה מסתברה שלא יטמנו ידם. חכמי האחדות מצחצחים חרבות , למה לא התיעצו לעיתוי .עם כל האהדה תעמולתית כמהלך פוליטי היה זה משגה נורא. נסיוני הפוליטי מלמד שלא נאמרה המילה האחרונה ואנשי הרשקו אינם מעור אחד . הלואי ואתבדה , אבל הטעות מכעיסה. אין יותר יוזם ממי שכותר מכל צדדו ומהלכו כחיה פצועה שיש לה אמביציה לנצח , כדי להראות אצבע משולשת לנתניהו ואשל וזה טוב גם לכצלה.ולהתישבות בישע . דבר הערב לצערי לא הוכרע.
6
אז שוב פעם הם מנסים לקבל תפקיד בלי להיבחר ע"י הציבור
יואב | 23-10-2012 0:12
אורלב והרשקוביץ רוצים לקבל תפקידים בלי שבכלל הם ראו שהם קיבלו את אימון הציבור. שערוריה. זה סיבה מספיק טובה לא להצביע להם.
7
חבל זבולון חבל....
ארנון חיפה | 23-10-2012 1:53
חבל שאתה מאפשר לשר הרב והפרופסור הרשקוביץ (ואוי ואבוי למי שיסיר בטעות את אחד התארים) להכנס לכנסת בדלת האחורית. פתטי מאוד ההדבקות של הרשקוביץ לשררה לאחר שנכשל בגדול. זבולון היקר-אני מוקיר מאוד את פעלך הרב בניגוד להרשקוביץ שלא עשה כלום בכנסת הנוכחית חוץ מלטייל בעולם ולהצטלם איפה שרק ניתן. מצטער זבולון אבל איני יכול לתת את ידי למהלך כזה ומעביר את קולי לבנט. אני מקווה שתגיש את מועמדותך גם לרשימה לכנסת כדי שנוכל למקם אותך גבוה ברשימה כדי שתוכל לתת יד משותפת להצלחת המפלגה כולה, אם לא תעשה כן זה יהיה מאכזב יותר ויצדיק את העברת קולי וקול בני משפחתי לבנט.
8
בנט נמאסת!!
| 23-10-2012 7:23
9
בנט מוכר אותנו בעבור נעליים!!
מאוכזבי בנט | 23-10-2012 8:41
איך לבנט יש את האומץ לדבר על דילים, אחרי שהוא עבד על כל המתמודדים שתמכו בו, איך הוא מתכוון לשתף פעולה עם יוגב אורבך שקד שטבון ועוד הרבה אחרים? היום כולם מבינים את התרמית הגדולה של בנט! בנוסף לכך עוד לפני שהמפדל מתארגנת הוא רץ למכור אותנו לאיחוד הלאומי מתוך חולשה ורביצות קומה!! בנט נמאסת!! לא רוצים שתמכור אותנו בעבור נעלים!!
10
מוטי
| 23-10-2012 10:07
תסבירו לי, הרב פרופ' הרשקוביץ וח"כ אורלב, אם אתם סבורים שעל נפתלי בנט להצטרף אליכם, ושבראש המפלגה יעמוד מר אורלב, אז למה יזמתם פריימריס?
11
מעשית נשאר רק מתמודד אחד - בנט
דוסלה | 23-10-2012 10:55
לא שהוא המציאה הכי גדולה שיכולנו למצוא. רק שנשארנו בלי אלטרנטיבה. ולא - אורלב הוא לא אלטרנטיבה. המפד"ל בראשות אורלב לא תעבור את אחוז החסימה. המפד"ל בראשות אורלב זה שידור חוזר של כל מה שלא אהבנו ב-20 השנה האחרונות במפלגה. מספיק כבר עם כל הבישולים והטריקים. כל מיני הסכמים מגוחכים ועתירות מטופשות. כינוסי וועדה שיצביעו אחרי שהמבקרת יוצאת. די כבר. נמאסתם. פעם אחת תעבדו ישר, תעבדו נקי - תנו לציבור את מה שהוא רוצה ולא את מה שאתם רוצים. כל טריק ושטיק כזה מבריח עוד כמה מצביעים. והציבור רוצה גם ריצה משותפת עם האיחוד הלאומי. לא רוצים שוב 2 וחצי מנדטים ותפקיד השר לענייני שום דבר.
12
אם אין הבדלים אידיאולוגים בינכם אז על מה רבתם ארבע שנים
דניאל | 23-10-2012 12:02
אני כבר לא מבין כלום פתאום יושבים שני חברי הכנסת הנכבדים ומבשרים לנו בשורה דרמטית אין הבדלים אידיאולוגים ביננו. אתם הבנתם את זה! פשוט אין הבדלים! אז אולי לעזאזל תספרו לכולנו על מה נלחמתם, הכפשתם, חתרתם, זה את זה קדנציה שלימה. אולי כל העניין היה משהו שולי כמו סידור עבודה! ההסכם ביניכם חושף את פרצופה הישן והמכוער של הפוליטיקה שאני וחבריי הצעירים מאסנו תיעבנו. באמת נמשיך לחפש משהו חדש אולי בנט מבשר לנו משהו אחר.
13
אני מציע שילכו על משחק שח.
אליעזר | 23-10-2012 21:36
זהו משחק חכם מעניין ובעיקר נותן להם זמן להרהוריםעל מה הם עשו ובעיקר מה לא עשו, ולמה הציבור מאס בהם וקרוב לודאי שולח אותם הביתה
14
הרשקוביץ תומך בדנינו כמקום 1 ברשימה הארצית
רננה ג. | 24-10-2012 8:32
השר הרשקוביץ ציין באוזנינו כי הוא תומך בד"ר דנינו למקום הראשון ברשימה הארצית. לדעתו דנינו יכול להשיב קולות רבים לציונות הדתית וכי הוא ראוי ביותר. תפישה ממלכתית של השר הרואה בבית היהודי בית אמיתי ולא קרש קפיצה.