אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סיכת המ"מ של הקצינה נמצאה בוושת של בנה הפעוט

זוג הורים, קצינים בצה"ל, הבהילו לאחרונה את בנם בן ה- 10 חודשים לבית החולים 'קפלן' אחרי שחש ברע, התקשה בפעולת הבליעה ואף הקיא דם. לאחר צילום רנטגן הרופאים גילו: סיכת המ"מ של האם תקועה בוושת שלו

סיכת המ"מ של הקצינה נמצאה בוושת של בנה הפעוט
  (צילום: דוברות המרכז הרפואי 'קפלן')

זוג הורים, קצינים בצה"ל, הבהילו לאחרונה את בנם בן ה- 10 חודשים לבית החולים 'קפלן' אחרי שחש ברע, התקשה בפעולת הבליעה ואף הקיא דם.

ההורים המודאגים פינו אותו לבית החולים, שם למרבה התדהמה, התגלה לאחר צילום רנטגן כי בוושת שלו תקועה סיכת מ"מ של אימו הקצינה. הסיכה הוצאה בניתוח והתינוק שוחרר לביתו לאחר מספר ימים.

הוריו של התינוק סיפרו כי הוא שכב במיטתו ולאחר שקיבל בקבוק חלב החל להשתנק ולהקיא דם: "מיד רצנו אליו והזמנו מד"א ונסענו לבית החולים. כשהגענו לחדר המיון בקפלן ביקשנו לבצע צילום כי הילד לא הצליח לבלוע. התברר כי הוא בלע גוף זר ויש צורך בהוצאתו המיידית בחדר ניתוח. היינו בלחץ היסטרי".

אמו של התינוק הוסיפה: "לאחר שעתיים של ניתוח מורכב אמרו לנו שהצליחו להוציא בהצלחה את הסיכה כולל שני ה'חומוסים' (תופסנים) עברנו ימים של תפילה ותקווה כשהתינוק שלנו מונשם בטיפול נמרץ ילדים, ועכשיו אנחנו עם הפנים לחזור לשגרת החיים".

ד"ר מיכל קורי וד"ר מאיר וורמן, שני הרופאים ששלפו בהצלחה את הגוף הזר מהוושט, סיפרו: "כאשר נתגלתה סיכת המ"מ בצילום היה ברור שהפרוצדורה תהיה מאוד מורכבת בשל הגודל והחדות של שלה. העובדה שהסיכה הוצאה בזמן מנעה סיכונים שעלולים להיגרם במקרים אלו כגון קרע של הושט, זיהום וקשיי בליעה. אין ספק שערנות ההורים במקרה זה הייתה בעלת חשיבות רבה".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
ערנות ההורים או חוסר ערנות?
איש יהודי | 26-08-2019 19:50
2
יקבל כניסה חינם
לבהד 1 | 27-08-2019 12:15
אבל למה וושת??? ככה זה, מתחילים עם גיוס בנות וזה מגיע לשגיאות כתיב...
3
וושטטטטטטט
מומיןאמא | 27-08-2019 12:41
בשם כל הדגים,שמישהו יעשה הגהה לפני פרסום הכתבות שלכם.....