אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אדווה ביטון באולפן: "חסר לעוצמה יהודית מנדט אחד"

מספר 3 בעוצמה יהודית, אדווה ביטון באולפן סרוגים: על השכול ברקע הפיגועים; תוקפת את שקד: "מחזרת על פתחי הרבנים" ואומרת: "לא צריכה לשקף אחד לאחד את העמדות של בן גביר או מרזל"

אדווה ביטון באולפן: "חסר לעוצמה יהודית מנדט אחד"
  (צילום ועריכה: אריאל ליבא)

ד"ר אדווה ביטון, אמא שכולה לאחר שביתה אדל הי"ד נהרגה בפיגוע אבנים, היא החליטה לקפוץ לפוליטיקה והוצבה במקום השלישי ברשימת עוצמה יהודית לכנסת. בראיון באולפן סרוגים היא מספרת: "כל פיגוע מחזיר אותי אחורה למראות, לטראומה, לחוסר האונים. אני בדיוק חוזרת מניחום אבלים אצל בית משפחת שנרב – משפחה מדהימה שכולה חסד גדול, תעצומות נפש גדולים מאד. זה כואב ומציף, הגעתי לתת את החיבוק, לתמוך ולהזדהות עד כמה שאפשר".

(צילום ועריכה: אריאל ליבא)

התקשורת עשתה עוול גדול לעוצמה יהודית

על הכניסה לפוליטיקה: "לאורך כל התקופה כשראו אותי במחאות ובוועדות הכנסת, יצא שזה משהו שגיליתי גם על עצמי ממקום של יכולות וכישורים. גיליתי שאני יכולה להוביל ולקדם ולהעלות לרמה גבוהה יותר. כשהציעו את האופציה לפתוח צהר לעולם הפוליטי לא היססתי. הפריצה לפוליטיקה גם משדרת את הבית הנכון לי – מי שעקב אחרי יודע שאני אדם עקבי של אמת ולוחמת ממקום של צדק, ומפלגת עוצמה יהודית מראה זאת. היא מראה את העקביות וחוסר הגמגום, וראינו זאת גם בבחירות הקודמות במפלגות אחרות. אנחנו בעוצמה אנשים של עקרונות ושל דרך, ולכן זה הבית שלי".

הרב כהנא איש גדול, לא חותמת על כל המסרים שלו

אבל אולי אתם גם אנשים של ימין קיצוני, שאנשים פחות מוצאים במפלגה את הבית שלהם?

"אמרתי כמה פעמים שהתקשורת עשתה עוול גדול לעוצמה יהודית בזה שהיא קטלגה אותם במשבצת הכהניסטית הפנאטית. למה? בגלל שהיא נלחמת בטרור ואומרת את הדברים בצורה הכי ברורה ואמיתית? הרב כהנא כבודו במקומו מונח, הוא היה איש גדול מבחינת האהבה שלו לארץ ישראל וטובת העם היהודי. אני לא חותמת על כל המסרים שלו, יש דברים שאני בהחלט לא מסכימה עם הדרך שהוא הביא אותם לידי ביטוי, אבל אני מניחה שהדברים הללו יצאו מתוך הכאב והדאגה, כפי שאני עושה. כשאני נמצאת במחאות אני לא תמיד משתמשת במילה הנכונה, אלא זועקת את זעקת ליבי והכאב הגדול שלי – וכך גם כהנא. אני יכולה להגיד בפה מלא שמפלגת עוצמה יהודית היא מפלגה שמשדרת הרבה אמת. אנחנו לא צריכים לשכנע בכלל באהבת הארץ שלנו, כל החברים עוסקים חדשות לבקרים בחסד, נתינה ואהבת אדם".

את מזדהה עם המסרים של בנצי גופשטיין וברוך מרזל? 

"במהות של הדברים, מה שבנצי אומר זה מה שהוא אומר ותשאלו אותו. אני מזדהה עם הדרך, שטובת ארץ ישראל ועם ישראל זה בראש מעייננו. חוץ מזה אני גם אדווה ביטון, עם גוון אחר ודעות אחרות. זה לא אומר שאם אני נמצאת בעוצמה יהודית אני צריכה לשקף בדיוק אחד לאחד את עמדתו של איתמר בן גביר או ברוך מרזל".

ארבעה גברברים לא מצטלמים טוב

על הצבתה כאישה וכנציגת השומרון במפלגה: "אני לא באה בכובע הפמיניסטי, ולא רוצה להגיד קודם כל שאני אישה. אני קודם אדווה ביטון עם היכולות והכישורים שלה מהגוון הנשי הרך. מה לעשות שארבעה גברברים לא מצטלמים טוב. אישה תמיד מסדרת את העניינים, בכל מיני רבדים – לא רק בפוליטיקה. צריך שיהיה את הטאץ' הנשי הזה. כמובן שאדווה ביטון גם עוסקת בחסד ובנתינה עם מיזם חברתי חוצה מגדרים של עמותת אדל, שם אני נמצאת קרוב ל-4 שנים. אנחנו רוצים להכניס את הפן החברתי ולהראות שמפלגת עוצמה זה לא רק טרור וביטחון. זה נמצא שמה ויהיה שמה כי אני באה מהשכול, אבל יש גם את הפן החברתי".

חסר לעוצמה יהודית מנדט אחד

על המאמצים לחסל את ריצת המפלגה: "זו נקודה מצערת מאד. צריך להבין דבר מאד ברור- לעוצמה יהודית יש כבר את בלוק המצביעים שלה, שזה קרוב ל-3 מנדטים, וחסר להם בסך הכל מנדט אחד. אני לא חושבת שזה בשמיים. אנחנו חשים את השטח ורואים שהרבה מאד אנשים מאוכזבים ממפלגות הימין המאוחד – כמה אפשר לזגזג? אנשים לא מטומטמים, זה לא עובד ככה".

ביטון תוקפת את 'ימינה' בעקבות הלחצים שמפעילים עליהם ראשי המפלגה לפרוש מהמירוץ לכנסת. "אנחנו באים עם האמת שלנו, ולהבדיל מאיילת שקד אנחנו לא הולכים ומחזרים על פתחי הרבנים, כמו שהיא עושה: אומרת שלא להצביע לעוצמה יהודית ומשווה אותנו למרצ. אנחנו לא עושים ככה, זוהי ירייה בנגמ"ש. גם אנחנו וגם 'ימינה' צריכים להיות בכנסת. מה הבעיה לסייע לנו בעוד מנדט אחד כדי שגם אנחנו ניכנס פנימה? למה ללכת בצורה המכוערת הזאת? מי שמבזבז קולות לימין זה לא אנחנו – זה הם. בבחירות הקודמות אנחנו היינו אלה שסייענו להם, ראינו שבלי הקולות שלנו השרים פרץ וסמוטריץ' לא היו במקומם עכשיו".

"אנחנו ראינו מה האיחוד הזה עשה, אז שלא יגידו שאנחנו זורקים קולות לפח. הכי נח להגיד את זה, אבל בואו תסתכלו מי אלה שישבו בכנסת ונתנו פרוטקשן לחמאס, לא פינו את חאן אל אחמר ולא הרסו את בתי המחבלים – שמוחזקים בתנאי כליאה 5 כוכבים בבתי הכלא. מדיניות רופסת ומכילה קרתה במשמרת שלהם. אני יכולה להבטיח שאנחנו נרוץ. גם החברים שלנו מהליכוד מבינים שעוצמה יהודית צריכה להיות בכנסת, שהיא זאת שתחזק את הימין והשלטון של ראש הממשלה בנימין נתניהו. הוא צריך אותנו בכנסת. אנחנו לא באים פה לכיסאולוגיה, לא חשוב לנו הכיסא בכנסת. ברוך ה' לכולנו יש מקצועות חופשיים, ובכנסת אפילו ארוויח פחות ממה שאני מרוויחה היום. אז זה לא הנושא. ובכל זאת בחרתי לרוץ לכנסת".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
43 תגובות - 37 דיונים מיין לפי
1
הלוואי יצליחו לעבור...
אריק | 25-08-2019 17:20
..
2
זה לא נכון עוצמה צריכה כמעט להכפיל את עצמה כדי לעבור!
יהודה | 25-08-2019 17:21
חוץ מזה שאני חייב להגיד שיש תאוריה שנשמעת לי יחסית הגיונית: מצביעי עוצמה זה אנשים שבכללי הם הראשונים שירוצו חביבי בתחילת הגוואעלד
3
מנדט אחד בסקרים זה הרבה יותר במציאות
אתם מהמרים והרפתקנים | 25-08-2019 17:24
חסר לעוצמה יהודית הרבה יותר ממנדט. מן הראוי היה שבן גביר יכריז על התפנות מהזירה הפוליטית - הוא ופייגלין, שבגלל האגו שלהם הימין עוד יפסיד את הבחירות.
קצת צניעות והכרת הטוב לא יזיקו
טירן פולק | 25-08-2019 22:26
עוצמה יהודית היא תשובה הולמת לטרור המשתולל ולרפיסות הממשלה שנותנת לזה להיתרחש רק כנסת עם עוצמה יהודית תחזיר את הכבוד ההלאומי שלנו ושוב בית המשפט מתערב בבחירות לכנסת ומבטל את החלטת ועדת. הבחירות של הכנסת ופוסל את איש חברון ברוך מרזל ואת יו'ר להבה בנצי גופשטיין לעומת הרשימה של הערבים ממש סניף של מרצ והציבור צריך לומר את דברו להכניס את עוצמה יהודית לכנסת הפעם נכניס את עוצמה גם כמחאה יהודית !!!.
4
יש 8 מפלגות שעוסקות בארץ ישרא בזהות יהודית יש
דוד פתח תקווה | 25-08-2019 17:32
רק אחת את נעם
כולם מדברים
משה | 25-08-2019 18:07
כולם מדברים על ארץ ישראל... עוצמה יהודית עושה.. ברוך מרזל בנה בידיו את עפרה
5
הטעות של בנט
דוד | 25-08-2019 17:44
זה שהוא חשב שמצביעי עוצמה יצביעו בסופו של דבר לימינה. טעות שלו כי הם כל כך מאוכזבים מהם שאין סיכוי שזה יקרה. אם עוצמה לא תרוץ או שהמצביעים יישארו בבית או שיצביעו למפלגות החרדיות. בכל אופן ימינה לא תרוויח חצי קול מזה. מה יש לצפות מבנט היהיר
6
כל הכבוד אדווה
רק עוצמה יהודית | 25-08-2019 17:44
מי שרוצה ממשלת ימין חייב להצביע כף בקלפי עוצמה יהודית!!! בוא נעשה חישוב ליכוד-35 ימינה-8 שס+ג-16 =59 חסר את עוצמה יהודית עדיף 7 לימינה ושהיה ממשלת ימין מאשר 8 לימינה אבל כולם באופוזיציה (חוץ מי בנט)
7
ממש לא
חיים | 25-08-2019 17:46
למשל לפי סמית ומנו גבע יש בערך 2 אחוז. שזה שנים וחצי. חבל לשחק בגלל שטויות
8
קול חשוב מאוד
אבי | 25-08-2019 17:50
בפוליטיקה הישראלית שחייב להישמע. רק חבל שהם רצים שוב ושוב לבד וזורקים בכך המון המון קולות של המחנה הלאומי לפח האשפה. הלוואי שאני טועה והם יעברו הפעם את אחוז החסימה
אכן אתה טועה - אנו נצביע רק לעוצמה ולא לימינה
לאבי | 25-08-2019 19:36
או נעם - רק עוצמה. אם כל אחד יגיד הם לא יעברו זה בעיה, אבל הם יעברו ובה נעבור ונצליח על אף הדיבורים של בנט ושקד.
9
מלכה!
יהודי טוב | 25-08-2019 17:56
מלכה!
10
כל הכבוד יישר כח
עם ישראל חי | 25-08-2019 17:56
כל מילה בסלע חזקי ואמצי כל הכבוד נשים כמוך צריכים בכנסת ולא אלה שכחול ושחור עליהם הזבל של החברה הישראלית קנית לך עוד בוחר אתם הכי חשובים בכנסת
11
רק עם עוצמה יהודית
דתי לאומי | 25-08-2019 17:58
אנחנו רק עם עוצמה יהודית. מצביעים לאיתמר בן גביר. שמים 'כף' בקלפי.
12
אנחנו נעבור את אחוז החסימה.
מרדכי דצקובסקי | 25-08-2019 17:59
מצביעים רק לעוצמה יהודית. שמים 'כף' בקלפי.
13
בחזרה לעתיד
להכי אנחנו בעולם | 25-08-2019 18:01
היא ממש נחמדה אבל אפילו אם לא תיכנס הם צריכים לחשוב על היום שאחרי . כי פנינו לנבואה. להחליף את הכהונה בנבואה זה התפקיד של הכי ימינה. אולי יהיו עוד בחירות פעם שלישית. הימני קיצוני חושב על הכי אידיאל הכי חזוני רעיוני חדשני לאומי זו -הנבואה. ראיתי איך אהרון ברק הקיצוני הישתלט על המדינה כולה ואיך המליך את הגמרא הקיצונית הוא ומפאי אבותיו. אז זהו עברו אלפיים שנה מאז . והכי קיצוני זו הנבואה. היא העילית האמיתית שלנו -היא האמונה האמיתית באמת. אדווה תחלמי נבואה תחשבי נבואה תהיי נבואה זה אנחנו, את ובן גביר. יש פוטנציאל אדיר .הנבואה היא שתחליף את הכהונה. היא כבר מיזמן בארצות הברית. ותמיד הרעיונות שם מגיעים בסוף. איזה מתנה יפה לנו עם ישראל. היקדימו אותנו המתוקים מחגורת התנך כפרה עליהם. זה הכי אנחנו באמת. זה העיברי העיברי הזה -הוא לנו עצמיות חיינו ואורך ימינו. תחשבו כמה צעדים קדימה כי כניראה כל האליטות יחולפו בעתיד ותחלמו על הנבואה. שבוע טוב.
14
וואו היא מדהימה!
יסכה | 25-08-2019 18:06
תמיד ראיתי את עוצמה יהודית בזווית אחרת.. וואו ראיון מעניין, כנראה אצביע לה בעזה
15
מי שרוצה ממשלת ימין חייב להצביע לעוצמה יהודית
רק עוצמה יהודית | 25-08-2019 18:10
הציבור לא טיפש אנחנו רק אם עוצמה יהודית ימינה לא יעשו שום דבר. מי שרוצה ממשלת ימין חייב להצביע כף בקלפי עוצמה יהודית!!!
16
פייגילין נפגש היום עם ביבי, הוא עומד לפרוש,המ
שמעון | 25-08-2019 18:29
המצביעים יעברו לעוצמה יהודית ואז הם יכנסו בלי בעיה. למרות שפייגלין יגיד למצביעיו לתמוך בליכוד הם לא יעשו זאת, רק כדי לכסות לפייגלין את ההוצאות.
17
ימין אמיתי זה רק עוצמה יהודית
רננה | 25-08-2019 18:48
כבר שבענו מכל הזגזגנים. הספיק לנו הגירוש מעמונה. לא עוד!
18
עוצמה-קחו מצביעים מש''ס, היום ח''כ מש''ס אמר
דוד | 25-08-2019 18:51
שאין פתרון צבאי בעזה, רק מדיני, בראיון לרשת ב' . כלומר ש''ס זה שמאל. מצביעי ש''ס הם ימניים, קחו מהם מצביעי ימין. אותם עוברים בקלות.
19
כיף לשמוע במדינה הזאת מפלגה עם אמת , תצליחו!!
כל הכבוד אדוה | 25-08-2019 19:00
עוצמה יהודית בכנסת!! חייבים אמת ואמת זה עוצמה יהודית בלי זגזוגים
20
גם אני עם עוצמה
מ | 25-08-2019 19:02
איבדתי אותי אדוה . אישה מדהימה מאחלת לכם הצלחה רבה! העם אתכם
21
בע"ה
לוי | 25-08-2019 19:27
נעשה מאמץ ועוצמה תיכנס לכנסת.הם יהיו לשון המאזניים. כמצביע הבית היהודי לשעבר, יש עוד רבים כמוני שיצביעו לעוצמה או שישימו פתק לבן. התנהלותם של ימינה, מבישה ומחפירה. אדווה ביטון צודקת בכל מילה. כל הכבוד לה.
22
חייבים את אדווה הצדיקה בכנסת !
רק עוצמה יהודית | 25-08-2019 20:13
מצביעים 'כף' !
23
כמו חזיר שפושט את טלפיו
דודי | 25-08-2019 20:34
למעשה עוצמה יהודית לא עוברת את אחוז החסימה, והיא השושבין של ממשלת ליברמן גנץ לפיד איימן עודה אחמד טיבי
שקד ובנט + פייגלין
מלכה | 25-08-2019 20:58
היו צריכים להתמודד לכנסת ביחד. הבית היהודי + עוצמה, כפי שהיה בבחירות הקודמות היה מונע איבוד קולות. אבל לבנט ושקד היה חשוב לחזור ולעמוד שוב בראש הציונות הדתית שבגדו בה בצורה מכוערת כל כך.
24
ימנים לא מצביעים עוצמה!
מושון | 25-08-2019 21:08
השמאל מריץ את עוצמה כדי להרוס את הימין, לא יכנסו וגם אם יכנסו לכנסת לא יכנסו לממשלה, כל קול לעוצמה = קול לשמאל הרדיקלי
25
הרב כהנא צדק
ליאור מלכי | 25-08-2019 21:11
בעזרת השם עוברים ובגדול
26
שיהיה ברור
דוד | 25-08-2019 21:31
מה שנתניהו לא עשה בשנות כהונתו הרבות כראש ממשלה הוא כבר לא יעשה. מה הבית היהודי/ימינה לא השיגה בשש שנות כהונה היא כבר לא תשיג. נשאר רק לבחור עוצמה כתקווה אחרונה,אלה אינם אנשים שבאים לעשות סיבוב על אף אחד. הגיע הזמן שהשיח בכנסת יהיה אחר
27
חתיכת כרבולת
גבי | 25-08-2019 21:55
מה נסגר עם הנשים הללו ?
28
רק עוצמה יהודית,לא חושב על מפלגה אחרת
גיא | 25-08-2019 22:06
בטוח לא על הביוב ביבי
29
השקפה נכונה
החרדי מגבעתיים | 25-08-2019 22:28
אם הייתה עוד מפלגה שהיא מעל אחוז החסימה שבמצע שלה ישהתחייבות לשושת השלמויות: שלימות התורה, שלימות העם ושלימות הארץ החבדניקים היו מצביעים למפלגה זו בלי פיקפוק. לצערי חוץ מעוצמה יהודית. כן, חוץ מעוצמה יהודית אין עוד מפלגה ששמרה ומתחייבת לשמור על של שלושת השלמויות. לכן זה לא רלוונטי כמה מצביעים יש לעוצמה. הקל של יהודי שומר תורה ומצוות לא יכול לשמש מפלגה שעוברת על אחד משלושת השלמויות. זה כמו שולחן עם פחות משלוש רגליים שאין ו קיום.
30
ברכה והצלחה
אהוד | 26-08-2019 7:32
ברכה והצלחה בכל מעשי ידכם 5 מנדטים בעזרת השם יתברך לעוצמה יהודית
31
צפת
נועם | 26-08-2019 7:55
צפת = קריית שמונה
32
עוצמה
Dj אבי סויסה | 26-08-2019 9:35
אני אבי סויסה ממעלות ואישתי נולדנו שסניקים ועדיין בלב אנחנו אנשים של מרן. ובכל זאת הפעם אנחנו בוחרים בעוצמה שבעזרת ה והבוחרים תעבור אמן
33
תרוצו להצביע עוצמה בהמוניכם!!!!
דובר מפלגת מרץ | 26-08-2019 10:34
רק כך השמאל ינצח בבחירות. אתם תזרקו את הקולות שלכם לפח בשם האידאולוגיה, ואנחנו נחגוג את ניצחון הבחירות. לכן: כולם כולם להצביע לעוצמה או לנועם או לפייגלין. תעזרו לנו! בתודה, מפלגת מרץ
צודק בכל מילה!
ירון זוארץ | 28-08-2019 0:19
כל מי שיצביע לעוצמה או לפיגליין או לנועם - מחזק את השמאל והערבים. לא לחזור על טעויות העבר.
כנראה שקוראים לך סמוטריץ'
האמת | 26-08-2019 15:40
תתבייש
34
גם אני עם עוצמה
דוד | 26-08-2019 15:41
בעזרת ה נצליח בגדול
35
כיסויי הראש
ראובן | 26-08-2019 20:48
אדווה היקרה מה ניסגר איתך למה צריך לסים כיסןוו ראש בגודל של מגבת רחצה על הראשעים צבעים כול כל מזעזעים
36
רק שקד
שרוליק | 27-08-2019 12:19
לא מצביעים למפלגות סרק שלא עוברות את אחוז החסימה.
37
כל מילה בסלע
בוזגלו | 27-08-2019 16:46
אשה משכמה ומעלה שאפו כבוד גדול מגיע לה.. חכם צריך להבין שאי אפשר להשיג עוד מצביעם..לכן צריך להשאיר לליכוד לסיים המלאכה