אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב אוהד טהרלב: "אם כבר נגזרה גזירה - זכינו שיקירנו היה בגולני"

בטקס האזכרה לחללי חטיבת גולני, דיבר הרב אוהד טהרלב בשם המשפחות השכולות, לאחר שבצה"ל בחרו בו בעקבות עמידתו בראש המדרשה לגיוס בנות: "ככל שינסו אויבנו להפיל בנו חללים - הרוח הישראלית תתעצם"

הרב טהרלב: "אם כבר נגזרה גזירה - זכינו שבננו היה בגולני"
  (צילום מסך)

בטקס האזכרה לחללי חטיבת גולני, דיבר הרב אוהד טהרלב בשם המשפחות השכולות, לאחר שבצה"ל בחרו בו בעקבות עמידתו בראש המדרשה שמבטאת לדעתם את הרוח הישראלית.

בטקס שהיה בסימן "הרוח הישראלית", נאמו גם מח"ט גולני שי קלפר והרמטכ"ל אביב כוכבי. חטיבת "גולני" שכלה 1,476 לוחמים ומפקדים.

הרב אוהד פתח עם מות נפילת בנו, אלחי טהרלב שנהרג בפיגוע דריסה לפני כשנתיים וחצי. "ביום בו קבלנו כל אחד מאתנו את הבשורה הקשה מכל על מות יקירנו נפער חלל גדול ועמוק  בתוכנו. זהו חלל גדול עם תיבת תהודה ענקית ועמוקה המחוברת לאין סוף ללא חורים לאוויר. חלל הדומה לשופר גדול אשר נושפים לתוכו והוא מוציא קול תקיעה פשוטה שהיא זעקה גדולה ומרה. זעקה של כאב מר החותך את הנשמה, ומוציא מתוכו קול של שברים ותרועה של בכי ויללה מידי יום ביומו.

מאז נפילתם של יקירינו החלל שבתוכנו משנה שוב ושוב את צורתו. אצל אחד החלל העמיק וחלחל לחדרי בטן, אצל השני דפנותיו  של החלל הפכו לשקופים. השלישי בחר למלא את החלל בנתינה ובחסד, הרביעי מנביע מתוך החלל יצירה בלתי פוסקת והחמישי ממשיך לבשל בו את כאבו על אש קטנה".

ככל שינסו אויבנו להפיל בנו חללים – הרוח הישראלית תתעצם

חיילי גולני באזכרה (קרדיט: דובר צה"ל)

"החברה הישראלית המופלאה שבתוכה אנו חיים לא מפסיקה לחבקנו  והרוח הישראלית הגדולה שכולנו שייכים אליה מנשבת בתוך חללינו. רוח שנוצרה כשחזרנו לארצנו מאלפים שנות גלות .רוח של צדק וחמלה, אהבה וטוב.  רוח ששום אויב לא יוכל לה וככל שינסו אויבנו לפגוע בנו ולהפיל בנו חללים הרוח הישראלית תתעצם ותגדל, כאשר יענו אותו כן יגדל וכן יפרוץ  בחומר וברוח , בכלכלה ובתעשייה , ביצירה ובתרבות, ברפואה ובמשפט,  באקדמיה ובבתי מדרשות, בחוסן הלאומי ובלכידות החברתית".

הוא פנה להורים ולחיילים ואמר להם: "כולנו נבחרנו להיות כאן בעל כורחינו. לא בחרנו בטרגדיה שקרתה לנו,  אך יש לנו יכולת לבחור איך להתייחס אליה וכיצד נתייחס לחלל שבתוכנו. האם נשקע ונצלול בחור השחור או שנמלאו בטוב בחסד בחמלה ובהרבה אור.

יקיריכם שנפלו- בניכם  בנותיכם אבותיכם ובני זוגכן, כמו בננו אלחי היו מאירי עיניים וטהורי לב, ניגון חייהם היה ניגון של שמחה וחמלה  חסד וכיסופים אהבה ואור. מאז שנקטע פתיל חייו של יקירנו, אנחנו משתדלים מתוך החלל הגדול להמשיך ולנגן את הניגון שלו, הניגון שלנו, הניגון של צמאה נפשי לאלוהים לאלחי ליבי ובשרי ירננו לאלחי".

הרב טהרלב ביקש להזכיר את החיילים החטופים והנעדרים: "הם חיילי גולני אורון שאול והדר גולדין, שעדיין אינם עמנו. אנו מתפללים שבמהרה ובקרוב ישובו הביתה למשפחותיהם הגיבורות".

אם כבר נגזרה הגזירה – זכינו שיקירנו היה בחטיבת גולני

אני מבקש" להודות למשפחת חטיבת גולני האהובה. אנחנו יודעים היטב היום, שאם כבר נגזרה עלינו הגזירה, ונפער החלל בתוכינו ונפל בגורלנו להמנות על המשפחות השכולות, הרי שזכינו בכך שיקירנו היה בחטיבת גולני. רוח גולני היא היא הרוח הישראלית בתפארתה. תודה על התמיכה, המסירות, ההשקעה והנוכחות המתמשכת שלכם עמנו ועם חללינו".

ברצוני להודות לכלל המפקדים בהווה ובעבר המסורים והמקצועיים שתמיד נמצאים שם בשבילנו  אנו מודים מאד לכולכם על כך שמאור הפנים, הלב החם והחומל והחיבוק תמיד היו ויהיו שם בשבילנו".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
דברים נפלאים ומחזקים. מלאי רוח וחמלה. תודה לך
יוני | 25-08-2019 0:06
ימלא ה' חייכם בטוב ובחסדף