אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

דברי הספד הרב בורשטין על יהודה נוימן זצ"ל

יהודה נוימן ז"ל, מגיבורי גוש עציון, הלך לעולמו הבוקר ונקבר בבית העלמין בישוב עין צורים. קרוב משפחתו, הרב מנחם בורשטין, על יהודה, המנהיג בשבי הירדני במלחמת העצמאות: "נתן כוחות נפש אדירים לחבריו. ימשיך לשמש עבורנו סמל"

דברי הספד הרב בורשטין על יהודה נוימן זצ"ל
  באדיבות המצלם

יהודה נוימן ז"ל ממנהיגי תושבי ולוחמי גוש עציון שנשבו בכלא הירדני הלך לעולמו הבוקר (רביעי), והרב מנחם בורשטין, ראש מכון פוע"ה, קרוב משפחתו בדברי הספד וזיכרון:

"בן דודנו היקר יהודה נוימן נלקח היום לישיבה של מעלה. יהודה היה יהודי מדהים, במסירותו בהשקעתו ובעשייתו למען הפרט והכלל. רבות למדנו ממנו על עוצמה ועל אהבת עם ישראל וארצנו הקדושה. לאחר השואה האיומה באירופה, לא נשארה לנו משפחה וחוץ ממשפחת רביץ היה יהודה (שהיה בן דוד שני) האדם הכי קרוב אלינו.

כשמשפחתנו עלתה לארץ מאורגוואי בשנת תשכ"א (1961 למניינם), הגיע יהודה לקבל את פנינו בנמל חיפה, הכין עבורנו את הציוד הראשוני לקליטתנו והפך את החיבור לארץ ישראל לקל וחם במיוחד. בשלבי קליטתנו במרכז שפירא שבדרום, שימש יהודה העוגן האישי והמשפחתי של כולנו.

עוד באותו נושא

ברוך דיין האמת. נפטר יהודה נוימן ז"ל

בכל מפגש משפחתי היה יהודה מעדכן אותנו בצניעות רבה שאפיינה אותו ולפרטי פרטים על עשייתו הרחבה בבניית יישובים שונים ומגוונים ברחבי הארץ. תמיד הפתיע אותנו בסיפורים מרתקים איך יוצרים יש מאין בתקופה משמעותית ומורכבת בבניין המדינה.

לאחר מלחמת ששת הימים כשחזרנו לשטחי יהודה ושומרון, בטוחים היינו שיהודה יהיה אחד המנהיגים המרכזיים שיהיו בין בוני ארץ ישראל המתחדשת.

שמענו ממורנו הרב שלמה מן-ההר שיהודה הקריב את עצמו וזמנו והפך למנהיג מוביל בשבי הירדני במלחמת העצמאות לפני 71 שנה. עוד ידענו שיהודה נתן כוחות נפש אדירים לחבריו לעמוד בחיים המורכבים שהיו במהלך השבי.

יהודה ימשיך לשמש עבורנו סמל לעשיה בכל מצב ובכל עת. יהי זכרו ברוך.

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו