אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

משרד החינוך: גיבשנו פתרון לחינוך המיוחד

המשבר בחינוך המיוחד: משרד החינוך הודיע כי הוא גיבש פתרון שיבטיח את פתיחת שנת הלימודים הקרובה שתיפתח כסדרה. הפתרון כולל מענה לתלמידים עם אוטיזם ולתלמידים עם אלרגיות מסוכנות

משרד החינוך: גיבשנו פתרון לחינוך המיוחד
  Photo by Noam Revkin Fenton/Flash90

משרד החינוך מודיע, כי לאחר שקיים דיונים מרתוניים לפתירת המחסור התקציבי בחינוך המיוחד, הוא גיבש פתרון שיבטיח את פתיחת שנת הלימודים. הפתרון כולל מענה לתלמידים עם אוטיזם ולתלמידים עם אלרגיות מסכנות חיים. בעניין זה אמרו במשרד כי בסדרי העדיפויות הלאומיים, יש לדאוג בראש ובראשונה לילדים אלה, ולעשות הכל כדי להעניק להם את מלוא המענים החינוכיים והרגשיים.

לאחר שלא נמצא מענה תקציבי תוספתי לשנת 2019, ולאחר התייעצות עם האוצר ויו"ר ועדת החינוך של הכנסת, הוחלט לממן את המהלך באמצעות השהיית התכנית לסבסוד חופשת חנוכה.

תכנית חופשת חנוכה תופעל על ידי המשרד, אולם העמדת המקור התקציבי לטובת הנושא, תבא לדיוני הממשלה מיד לאחר הבחירות. לאור זאת, המשרד יקצה את התקציבים לטובת החינוך המיוחד ולילדים עם אלרגיות מסכנות חיים באופן מידי, כדי שבתי הספר יוכלו להיערך באופן מיטבי.

הנהגת ההורים הארצית: "אנחנו מברכים על הפתרון הנקודתי שנמצא לטובת ילדי החינוך המיוחד. נושא שחייבים לעשות כל מה שניתן כדי לוודא שיטופל בצורה הראויה ביותר. במקביל,, אנו דורשים כי משרד החינוך והממשלה החדשה ימשיכו עם הפתרון שהיה נהוג עד כה, ויאשרו בהמשך את הסבסוד לבתי הספר של החגים".

זו אחיזת עיניים

חה"כ ד"ר שלמה קרעי, הליכוד תקף את ההחלטה ואמר: "אחיזת העיניים של חה"כ מרגי ומנכ"ל משרד החינוך אבוהב – משבר גני הילדים של החינוך המיוחד במוכש"ר לא נפתר והאפליה כנגד הילדים תימשך בחסות ועדת החינוך ובניגוד לחוק"

קרעי הוסיף כי: "יו"ר ועדת החינוך של הכנסת ניצל את שתי הישיבות האחרונות של הוועדה לקרקס ואחיזת עיניים יחד עם משרד החינוך, נתן גושפנקה של ועדת החינוך להמשך ההפקרות והפגיעה בילדי הגנים של החינוך המיוחד, רק כדי לקבל כותרת מלטפת כאילו נפתר משבר שהתקשורת הכללית התבייתה עליו כראוי.

מנכל משרד החינוך משטה בציבור, השר שותק כאילו לא קיים ומתנהל כמו בובה של פקידי המשרד ויו"ר הוועדה ניצל זאת היטב ושם זרקור על בעיה אחרת שכביכול נפתרה באופן חלקי וזמני וזרק את הילדים המיוחדים במוכש"ר מכל המדרגות."

בתוך כך יו״ר הנהלת ארגון המורים, רן ארז מכנס מחר (רביעי) בעשר מסיבת עיתונאים בה ימסור הצהרה מיוחדת.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו