אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

שריפה ביער בית שמש: הכנות לפינוי קיבוץ נחשון

14 צוותי כיבוי והצלה מתחנות בית שמש, ירושלים וסיוע ממחוזות סמוכים, מרכזים מאמץ כדי לבלום את האש סמוך לקיבוץ נחשון. התושבים קיבלו הודעה: להיות מוכנים לפינוי

שריפה ביער בית שמש: הכנות לפינוי קיבוץ נחשון
  (צילום: יעקב לדרמן/פלאש90)

14 צוותי כיבוי והצלה מתחנות בית שמש, ירושלים וסיוע ממחוזות סמוכים, מרכזים מאמץ כדי לבלום את האש סמוך לקיבוץ נחשון.

בשלב זה, האש מתקרבת במהירות אל עבר בתי הקיבוץ ובמידת הצורך, יתבצע פינוי של קו הבתים הסמוך לחזית האש.

בנוסף, שישה מטוסי כיבוי מטייסת הכבאות ״אלעד״ מסייעים ללוחמי האש שנאבקים בלהבות בקרקע.

בהודעה שנשלחה למאות תושבי נחשון ובקוע, ישובים במועצה אזורית מטה יהודה נכתב: "תושבים יקרים, בשעה האחרונה מתרחשת שריפה בין קיבוץ נחשון לבקוע על כביש 3. בהתאם להנחיית כוחות הביטחון יש להיות בכוננות לפינוי."

מהמשטרה נמסר: "כביש 3 נחסם מצומת נחשון לצומת חטיבה 7 (לטרון) בשני הכיוונים בעקבות שריפת בין צומת נחשון לצומת חטיבה 7 (לטרון) בעקבות שריפת חורש. שוטרי משטרת ישראל נמצאים במקום ומכווינים את התנועה."

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
מסופר על החפץ חיים, שבזמן מלחמת העולם הראשונה
מסופר על החפץ חיים, | 18-08-2019 15:57
מסופר על החפץ חיים, שבזמן מלחמת העולם הראשונה מצאה אותו אשתו ישן על הרצפה. מיד נגשה אליו כולה בלחץ, שמא נפל מהמטה או חלילה לא חש בטוב. אמר לה ר' ישראל מאיר - אין לך מה לדאוג, אשתי היקרה! אינני יכול לישון על מיטה נוחה כשבמלחמה נמצאים הרבה יהודים הנלחמים ואין להם אפשרות לישון במיטה מסודרת. סיפור דומה מסופר על האדמור מגור בעל השפת-אמת, שבזמן מלחמת רוסיה-יפן היו אלפי יהודים מגויסים לכל המלחמה והאדמור היה ישן על הרצפה עם מעיל עליו ומירר כל הזמן בבכי על גורלם של אותם יהודים. וחסידים טוענים, שכתוצאה מכך חלה ונפטר בגיל כה צעיר בהיותו בן 58 בשנת 1905. מיד כולנו נזכרים בספור הידוע על ר' אריה לוין זצל, שהלך עם אשתו לרופא ואמר לו הרגל של אשתי כואבת לנו! [בגרסא אחרת ...כואבת לי!].
2
תפסיקו כבר שריפות
ליאל | 19-08-2019 9:30
אנחנו מפחדים