אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הכנסת מתרחבת: לשכות חדשות, מלונית וחדר אוכל

משרדי מנהלה, מטבחים וחדרי אוכל, מלונית, משרדי וועדת הבחירות המרכזית ועוד 2 כניסות חדשות להולכי רגל: אלו רק חלק מתכנית הרחבת הכנסת שאושרה בעיריית ירושלים. היעד: עד שנת 2040

הכנסת מתרחבת: לשכות חדשות, מלונית וחדר אוכל
  הכניסה הרשמית לכנסת (צילום: הדס פרוש/ פלאש 90)

הוועדה המקומית לתכנון ובניה אישרה את הרחבת משכן כנסת ישראל. לפי הפירוט: הקמת בניינים חדשים מדרום לבניין הכנסת הקיים לטובת: לשכות חדשות לחברי הכנסת, משרדי מנהלה, מטבחים וחדרי אוכל, חדרי וועדות, מלונית, משרדי וועדת הבחירות המרכזית ועוד. יעדי הזמן המוגדרים לשיפוץ: עד שנת 2040.

בנוסף, התוכנית מציעה שמירה על הכניסה המקורית מצפון דרך רחבת משכן הכנסת הטקסית, וכן תוספת 2 כניסות חדשות להולכי רגל- אחת ממערב, בסמוך לתחנת רכבת קלה עתידית מול הספריה הלאומית שנמצאת בתהליך בניה, וכניסה נוספת מדרום, בסמוך למיקום הנוכחי של "שעון הפרחים". כמו כן, התוכנית מציעה כניסה תפעולית לרכבים בשיפולי הקרקע בדרום מזרח, בסמוך לגן סאקר.

הסיבות להרחבה: בעת הקמתה ייצגה הכנסת כ-650,000 אזרחים וכעת הכנסת מייצגת כ-9,000,000 אזרחים – פי 14 מיום הקמת המדינה, אך מספר חברי כנסת – כ- 120 ח"כים לא השתנה, ובשל כך ייתכן ובעתיד יעמוד על 140 ח"כים. בנוסף, אם כיום ישנם 3 עוזרים לח"כ בחדר אחד, כעת מתוכנן לכל ח"כ עד 5 עוזרים פרלמנטרים.

הוועדה בראשות מ"מ ראש העיר, אליעזר ראוכברגר אישרה את היקפי הבינוי המוצעים שיאפשרו הכפלת היקפי הבינוי הקיימים במשכן הכנסת, תוך שמירה על המאפיינים הייחודיים של המקום. כשהוא מציין כי תכנית ההרחבה מתבססת על תכנון ירוק וסביבתי.

מתאר. הרחבת הכנסת

בהחלטתה, ממליצה הוועדה המקומית לוועדה המחוזית להפקיד תוכנית המאפשרת הרחבות עתידיות למשכן כנסת ישראל המתבססות על תכנון מקיים, ירוק וסביבתי, שיבוא לידי ביטוי בין היתר באמצעים כמו: בניה שתעמוד באופן המחמיר ביותר ובהצטיינות בתקן הישראלי לבניה ירוקה, בניה משמרת מים להשבת מי הגשמים חזרה לקרקע, תכנון הבניין בדרך שישמור על חיסכון אנרגטי בכל מערכות האוויר והחשמל, שימוש במרכז אנרגיה – בגז טבעי. בנוסף, על גבי חלק מהגגות תישתל צמחיה ויהיו מקומות לישיבה, מנוחה ותצפית ועל חלקם יוצבו מתקנים לשימוש באנרגיה סולארית. כמו כן, בפעולות הגינון יקפידו על שימוש בצמחיה מקומית המאפיינת את הרי ירושלים.

הוראות ייחודיות לחשיבותו הלאומית וההיסטורית

התוכנית תכלול גם הוראות ייחודיות הנוגעות לשימור מבנה משכן הכנסת המקורי, בהיותו ייחודי אדריכלית ובהתחשב בחשיבותו הלאומית וההיסטורית. אלה יעסקו בעיקר בחשיבות הנצפות של המבנה המקורי, תוך ציון נקודות תצפית מחייבות ו/או גבהים מחייבים, כך שהבינוי החדש לא יסתיר את המבנה המקורי.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון בירך על התוכנית "הבאה לחזק את המוסדות הלאומיים בעיר הבירה של מדינת ישראל. עיבוי והרחבת משכן כנסת ישראל, בית הנבחרים הלאומי שלנו. הוא בעל חשיבות עליונה, לצד הפיכתו למבנה 'ירוק', מיטיב עם הסביבה ומהווה ראש חץ לשאר משרתי העם. נמשיך ונירתם לכל הצרכים של גורמי הממשל בעיר לצורך עבודה נוחה, יעילה ותורמת עבור אזרחי ישראל".

.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
"מאד נחוץ"...
בזבוז כספי ציבור | 18-08-2019 14:44
כשהשכל מצטמצם הקיבה מתרחבת, צריך יותר מקום לקילוגרמים שהם צוברים בקדנציות ההזויות שלהם.
האם הבכירים מחפשים מקום להתפנק עם צעירות?
מלונית? | 20-08-2019 11:16
בלי שהאישה תדע...
2
יש כסף,המון כסף אך לא למי שבאמת זקוק לו
ראיתכם בקלונכם | 20-08-2019 6:42
יש כסף, המון כסף, אבל לא בעבור מי שבאמת זקוקים לו, אלא רק בשביל המיוחסים יושבי כסאות הכנסת שמרוויחים מעל 40,000 שח בחודש, ועוד הרבה הרבה הטבות (למשל בבריאות, ברכב וכד') ועבודה ? הם תמיד מספרים שעובדים כל כך קשה, באים מתי שרוצים , הולכים מתי שרוצים , חופשות ארוכות, פשוט למדו מראש הממשלה נמצאים שם כדי לעשות לביתם.
כסף לבזבוז
מרכזית | 20-08-2019 11:34
צודק לחלוטין