אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

צחי הנגבי: "הליכוד וימינה שותפים לאותה אידאולוגיה"

השר הנגבי באולפן: "יש מלחמה על 270 אלף מצביעי ימין שבחרו במפלגה שלא עברה". על המתקפות עם 'ימינה': "גם בבחירות נדרשת הקפדה על דרך ארץ". והצהרת הנאמנות? "ספין נגד ליברמן"

צחי הנגבי: "הליכוד וימינה שותפים לאותה אידאולוגיה"
  (צילום ועריכה: אריאל ליבא/ סרוגים)

השר לשיתוף פעולה אזורי, צחי הנגבי (הליכוד) התראיין באולפן סרוגים, והגיב למתקפות ההדדיות של הליכוד ורשימת 'ימינה': "יש ייחודיות למערכת בחירות. בצלאל סמוטריץ' אמר דברים הרבה יותר חריפים על ראש הממשלה, והוא נאלץ לקרוא לו לסדר. גם בתוך מערכת בחירות נדרשת הקפדה על דרך ארץ".

ומבהיר שהיא השותפה להקמת הקואליציה הבאה: "הן המפלגות שהן הטבעיות שלנו, אנחנו בסך הכל שותפים לאותה השקפה אידאולוגית, זה נכון שאנחנו נאבקים להיות המפלגה הגדולה ביותר. למדנו בבחירות האחרונות כשפסע היה בין ניצחון להפסד לכחול לבן".

(צילום ועריכה: אריאל ליבא)

יש מלחמה על 270 אלף מצביעי ימין

יש מלחמה, בעיקר על 270 אלף איש שבבחירות האחרונות היו אכפתיים והצביעו 0, למפלגה שלא עברה את אחוז החסימה אז שם אנחנו ממקדים את עיקר מערכה. אנחנו ממש חרדים לכך, אם זה יחזור על עצמו בפעם השנייה ברציפות זה אומר שהליכוד לא יצליח לכונן מלחמה וראש ממשלה יהיה מהשמאל". הנגבי קרא: "תגמלו מהפינוק הזה, יכול להיות שהליכוד מתאים לכם ב- 70% והבית היהודי ב-80%, אבל אל תצביעו ב-100% לממשלת שמאל".

על התחושה של מצביעי הליכוד שמצביעים ימין ומקבלים מדיניות שמאל, בין היתר בגלל פינוי נתיב האבות אל מול הסירוב לפנות את חאן אל-אחמר: "אנחנו צריכים לעשות את חשבון המתיישבים. כשהליכוד עלה לשלטון ב-1977 היו 3,000 מתיישבים ביהודה ושומרון. מאז חלפו מעל 40 שנה, והיום יש מעל חצי מיליון. כשהליכוד חזר לשלטון ב-2009 היו 100 אלף מתיישבים פחות. כלומר, יש מגמה חד משמעית של חיזוק מפעל ההתיישבות ביו"ש. כשיש פסיקה של בג"ץ לפינוי אנחנו מבצעים אותה, כי אנחנו מדינת חוק, אבל באותה נשימה אנחנו דואגים שבונים יותר עבור אותם אנשים שמפונים".

"בבחירות האחרונות היו 35 מנדטים של אנשים ימנים שאמרו 'לי זה עוזר, ולכן אני כן מצביע לימין ולא מוכן שבנט ושקד יעברו את אחוז החסימה. בסך הכל הימין מאד שקול".

אתה מרגיש רגוע להגיע לסיור ביו"ש ולהגיד שאנחנו עושים הכל כדי שתהיה ממשלת ימין? 

"בוודאי, אנחנו לא רק עושים הכל אלא מקימים פעם אחר פעם ממשלות ימין. זה נכון שהימין של הליכוד הוא לא ימין קנאי, הוא מתחשב גם בדעת הקהל בארץ, בעובדה שיש לחצים בינלאומיים, ומתמרן בין אילוצים. זה מפלגת שלטון, היא לא יכולה להתמקד בנישה אידאולוגית טהורה חד משמעית שלא תמיד רואה את המציאות כהווייתה".

מייצג בכנסת את השקפת העולם הלאומית

על יחסו להתנתקות אחרי 14 שנים: "לא התפכחתי, התנגדתי להתנתקות. הצבעתי נגד בכל 4 ההצבעות בממשלה. לא הייתי שותף – הייתי מתנגד. קדימה הוקמה אחרי ההתנתקות, היא בוצעה על ידי הליכוד באוגוסט 2005 וקדימה הוקמה בנובמבר. בתוך הליכוד היה מאבק, ואני הייתי בצד שסלד מההתנתקות. אריק שרון אמר לי שאין לו רוב וביקש ממני לפחות להימנע – אני אמרתי שאין דבר כזה להימנע בנושאים של גירוש יהודים מביתם. חשבתי שזה טמטום, ובכנסת דיברתי כל הזמן נגד".

"אני יותר ימני מכל חברי הליכוד, כי אני 31 שנה מייצג בכנסת את השקפת העולם הלאומית: אני נגד מדינה פלסטינית, נגד פגיעה בהתיישבות. תמכתי במנהיגותו של שרון בשעתו כי חשבתי שהוא האיש שבנסיבות שהיו היה המנהיג הראוי- אבל דעותיי היו ימין וישארו ימין לנצח".

הצהרת הנאמנות הייתה ספין נגד ליברמן

על הצהרת הנאמנות: "זה היה ספין שייצרנו נגד הספין ההפוך של ליברמן, שנועד לסכסך בינינו ולהביא אשליה שאנחנו ניפטר מבנימין נתניהו. ספין הוא לא חוסר אמינות, אלא ניצול של המערכת התקשורתית לחיזוק העמדה שלך. ראש הממשלה הוא מנהיג הליכוד ואני מאמין שגם מנהיג המחנה הלאומי. הנושא המשפטי ייקח כמה שנים להתברר בבית המשפט, אם בכלל, והחוק מאפשר לראש הממשלה להוביל את המדינה ולנהל במקביל מערכה משפטית. את נתניהו לא נחליף כי הוא בליגה אחרת ומעל היריבים האחרים. אנחנו מחוייבים לחזק אותו, ולכן דחינו את הספין הנגדי שניסה לערער את מעמדו באמצעות החתימה".

על הפרישה האפשרית של חיים כץ: "אני בממשלה ולא צריך לבוא על גופתו של חבר, בטח בנושא שרק יוכרע אחרי הבחירות. המשרד שאני מנהל מאד מחובר אלי וקשור לכל מה שעשיתי בתחומי החוץ והביטחון ולעובדה שאני חבר בקבינט. אני מאחל שחיים, שהוא שר רווחה מצויין, ישאר בתפקיד".

על המתיחות עם עמית סגל: "הוא אחד מאנשי התקשורת המבריקים, ולפעמים מרוב ברק אתה נקלע לעימותים. אני הגבתי לאמירה אישית שלו באמירה אישית אחרת, קצת מוגזמת לצערי, וזה קומם אותו. מאז הוא מנהל נגדי מערכה. אני לא מתעסק בזה ומתמקד בדברים החשובים".

על אמו, אשת הימין וההתיישבות חה"כ לשעבר גאולה כהן: "היא לא הצביעה באפריל ולא תצביע גם בבחירות האלה. היא בת 94 וברמת תפקוד יחסית נמוכה כי היא צמודה לכסא גלגלים. בגיל הזה לא קל, אבל היא איתנו- סופגת המון אהבה ממני, מנכדיה ומשפחתה המורחבת, ואנחנו נותנים לה את כל האהבה שבעולם"

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 13 דיונים מיין לפי
1
זה כבר לא נעים..
דתי לאומי מאוכזב.. | 15-08-2019 15:36
גם צחי הנגבי כבר מבין שהמפלגה של הציונות הדתית כבר לא מייצגת אותה והפכה להיות הליכוד ב' . חבל, עד היום הייתי ממצביעי טב, אבל אחרי ההשתלטות של בנט ושקד- אין סיכוי בעולם שאני מצביע למפלגה הזאת
2
בריאות לגאולה כהן
יובל | 15-08-2019 15:40
הנגבי היה בקדימה עם פרס ולבני ועמיר פרץ, כך שקשה לראות בו, וטוב שכך, ימין טהור. הנגבי יודע שהימין ימיט אסון על ישראל, הוא נמצא שם כי שם נמצאים הקולות, בדיוק כמו מורו ורבו אריק שרון. רק תנו לו את ההזדמנות והוא כבר יחתור ויחתוך לכיוון של שפיות.
3
הצחקתני יא-נגבי
גבי | 15-08-2019 15:43
הליכוד רחוק מכל אידיאולוגיה. שם המשחק אצלם הוא:תפוש-ככל-יכולתך. אופורטוניזם וציניות שלובים זה בזה. בוגרי התנתקות גוש קטיף ביבי,מירי רגב והנגבי הובילו את ההתנתקות ועכשיו מגלגלים עיניהם לשמיים.
4
בליכוד יש אנשים ככחלון שהפריע למהפכת שקד בבגץ
אלעזר | 15-08-2019 15:48
בעוד שקד ואנשי ימינה ניסו לשנות את בגץ אנשים היושבים בליכוד ניסו למנוע את זה אז איך אפשר לומר שהם דומים???
5
תכל'ס צודק
שמואל | 15-08-2019 15:50
למרבה המבוכה אני מוצא את עצמי פעם ראשונה מסכים עם צחי הנגבי. באמת אין הבדל. המפלגה הדתית לאומית זה נעם!!
6
פסק הלכה - אסור להצביע
אליהו | 15-08-2019 15:50
לכבוד רבני ישראל - , הנני פוסק שאסור להצביע בבחירות הקרובות. מכיוון שאף מפלגה לא הציב תנאי סף - שלא ישבו בממשלה שממשיך לאמן ולחמש כוחות ממדינות שמבצעים רצח עם ופשעים נגד האנושות. איסור הלכתי מפורש - לתת קול למפלגה שמשתמש בקול שלי והופך אותי לשותף לרצח עם ופשעים נגד האנושות. יאמרו - אינני רב , מי אני לפסוק.? ואני משיב - שרבני השתיקה והפחד מכשילים את הציבור בכך שאינם מזהירים את הציבור על האיסור החמור להצביע בבחירות הקרובות.לכן , לאור הניסיון להכשיל את ישראל , גם האדם שבי יכול ומחוייב לפסוק הלכה כל כך ברורה. כמובן הרבנים מוזמנים לפרסם את נימוקיהם - למה מותר להצביע למפלגה שתמך בעבר ותמשיך לתמוך בסיוע צבאי לרצח עם ופשעים נגד האנושות. נשמע את טיעוניהם - איך פתאום מותר לתמוך במפלגה שעובר על פשעים שנחשבים - ייהרג ואל יעבור . בברכה אליהו יוסף
7
ימינה
מנדי | 15-08-2019 15:53
השר צודק, אין שום הבדל בין ימינה לליכוד שניהם מבטיחים הרבה בהתיישבות ולא מקיימים ולא עושים כלום בעניין שמירת זהות היהודית במדינה.
8
צחי בחור כארז
ס.תחמן | 15-08-2019 16:17
אחד הכוחות הרציניים החכמים והמועילים בממשלה ובליכוד לא רבים בעלי איכןיות כמו של צחי. חבל
9
צחי הנגבי אתה ערקת לקדימה
שבי | 15-08-2019 16:37
התחנפת לשרון בהתנתקות חברת אליו לרמוס את המחנה הלאומי ובהמשך עמדת איתן לצד ציפי לבני נגד נתניהו . התבלבלת אנחנו לא אותו אידיאולוגיה .ושערעוריה שאתה שר בממשלה כמי שהורשע בפלילים בדומה לדרעי
10
"השר הבוגד"
ניר | 15-08-2019 17:47
יש מפלגת הימין החדש' שלא עברה את אחוז החסימה יודע למה?? כי אין הבדל בין הימין החדש לבין הליכוד לבין לפיד לבין ליברמן. רק מפלגה אחת יש עוצמה יהודית.
11
פתאום מי שמצביע ימין לא בהכרח מתכוון לביבי
אבי | 15-08-2019 17:50
אלא לאידיאולוגיה. כאילו ששכחנו את פולחן האישיות לרודן המושחת שהכניס את המדינה למערכת בחירות מטורללת. רק על זה מגיע לליכוד עונש
12
מחלוקת
יהודי | 15-08-2019 18:07
השניים רבים אז השלישי לוקח - הליכוד והבית היהודי רבים זה עם זה אז אנחנו נצביע עוצמה יהודית , כף בקלפי
13
צחי הנגבי הוא. ....
מאיר | 16-08-2019 22:08
צחי הנגבי הוא עבריין מורשע על פי החלטת בית המשפט שגם עמד להחמיר בעונשו ומשום מה פרצה שביתת עובדי בית המשפט בדיוק בתקופת הדיון בעניינו וכך זכה כנראה להקלה בעונש והוא עכשיו בא לבלבל לנו את המוח כאילו יש אידאולוגיה עאלק אידאולוגיה עאלק יותר נכון יש רק דבר אחד בימין והוא כיסאולוגיה ומנעמי שילטון מינויים למקורבים מגלומניה מציאות מדומה שיסוי והסתה תעתועים ומצגי שווא שבראשם עומד השקרן המגלומן חובב מתנות חינם וויסקי שמפניה וארגזי סיגר.