אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

היועמ"ש: "בנסיבות מיוחדות ניתן לקיים אירוע בהפרדה"

היועמ"ש הגיש את עמדתו לבית המשפט בנצרת לפיה, "ייתכנו נסיבות מיוחדות בהן תוכל רשות מקומית לקיים אירוע בהפרדה עבור הציבור החרדי" ראש העיר עפולה טען הבוקר "עמדתנו שצריך לקיים את האירוע כפי שתוכנן במקור"

היועמ"ש: "בנסיבות מיוחדות ניתן לקיים אירוע בהפרדה"
  צילום: פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, הגיש הבוקר לביהמ"ש לעניינים מינהליים בנצרת את עמדתו בעניין הופעה המיועדת לקהל החרדי בפארק העירוני בעפולה.

הבוקר (רביעי) בשעה 11:00 צפוי להתקיים הדיון בעתירת ש"ס על פסק הדין שאסר על קיום האירוע בהפרדה. עמדת היועמ"ש הוגשה במסגרת עתירה שהוגשה לבית המשפט המבקשת לחייב את העירייה לקיים את האירוע בהפרדה מגדרית. בהליך משפטי קודם שהתנהל בקשר לאירוע, הודיעה העירייה כי לא תכפה הפרדה מגדרית באירוע, אולם אין בכך כדי למנוע מהמשתתפים לקיים הפרדה מגדרית וולונטרית. הודעה זו עוגנה בפסק הדין.

עמדתו של היועץ המשפטי לממשלה, היא כי ההחלטה האמורה שהתקבלה ע״י העירייה במסגרת ההליך המשפטי הקודם היא סבירה, ולכן, אין עילה משפטית להתערב בה.

עם זאת, הודגש בעמדת היועץ המשפטי לממשלה, כי מהבחינה העקרונית, ייתכנו נסיבות מיוחדות בהן תוכל רשות מקומית לקיים אירוע בהפרדה עבור הציבור החרדי, אולם שאלה זו אינה דרושה הכרעה כעת לנוכח החלטת העירייה האמורה.

לאור האמור, בכוונת היועץ המשפטי לממשלה להידרש בהקדם, באופן כללי, לאמות המידה המשפטיות ולנסיבות המיוחדות הנוגעות לקיום אירועים בהפרדה עבור הציבור החרדי.

בתוך כך ראש עיריית עפולה אבי אלקבץ אמר הבוקר לזיגמן ב׳קול ברמה׳: "דעתנו היא בצורה נחרצת שצריך לקיים את האירוע בדיוק כפי שתוכנן במקור, בהפרדה מלאה. למדנו את הנושא לעומק, וזה אפשרי מבחינה חוקית."

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
האמת תמיד אהבתי יועצים חילונים שהיו
אמיר | 14-08-2019 10:41
את מנהליו אני מחבב לא יותר ולא אגיד למה
'איש צר ואוייב המנ-דלבליט הזה'
אנטי אהוד ברק | 14-08-2019 23:24
איזה מטונף !!!
2
עדיף לדתיים וחרדים לחיות בחול אנחנו בגלות
עמית | 14-08-2019 11:40
שם מכבדים יותר
3
היועץ המשפטי
אלי | 14-08-2019 18:21
מערכת המשפט מערכת המשפטית - מכרו את נשמתם לשטן הם כבר חלק ממנו. אין בהם שום מאפיין יהודי.. או פרו ישראלי או פרו יהודי. עמלק נטו.!
4
איך הנאורים מאפשרים עדיין הפרדה בשירותים?
ישראל | 15-08-2019 10:26
פלא פלאות על הציבור הנאור השפוי והמתקדם...