טראמפ: "דורש לחקור את מותו של ג'פרי אפשטיין"

נשיא ארה"ב דרש לערוך חקירה מלאה על הנסיבות שהובילו להתאבדותו של ג'פרי אפשטיין: "אנחנו רוצים חקירה מלאה ומקיפה". במקביל התובע הכללי התחייב להמשיך בחקירת ההאשמות נגדו: "לקרבנות מגיע צדק, והם יקבלו זאת"

טראמפ: "דורש לחקור את מותו של ג'פרי אפשטיין"
  (צילום: שאטרסטוק)

שלושה ימים אחרי מותו של המילארדר ג'פרי אפשטיין, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ קרא לרשויות לערוך חקירה מלאה על הנסיבות שהובילו להתאבדותו בתא המעצר. זאת לאחר שנטען כי אפשטיין נותר ללא השגחה בתא המיוחד בשעות לפני שתלה את עצמו.

"אנחנו רוצים חקירה מלאה ומקיפה של הנושא, ואדרוש זאת מכל אדם שמעורב בנושא" אמר טראמפ. "זה מה שהתובע הכללי עושה כעת- חקירה מלאה".

במקביל, התובע הכללי של ארה"ב, וויליאם באר, אמר כי החקירה סביב החשד לסרסור בקטינות והרשעתו של אפשטיין בעבירות מין תימשך למרות מותו של החשוד. "החקירה כאן חשובה מאד עבורי ועבור כל המערכת המשפטית במדינה" אמר. "הזדעזעתי לשמוע על הכישלון בשמירה שהובילה למותו. נמשיך לחקור לעומק את הנושא, ונעמיד את כל האחראים לדין. לקרבנות מגיע צדק, והם יקבלו זאת".

עוד באותו נושא

ג'פרי אפשטיין שהורשע בעבירות מין שם קץ לחייו


4

כזכור, בשבת האחרונה אפשטיין בן ה-66 שם קץ לחייו בארצות הברית, בנסיון ההתאבדות השני שלו בחודשים האחרונים. אפשטיין ישב במעצר בכלא במנהטן בחשד לסרסור בקטינות לאחר שהורשע בעבר בעבירות מין, ובתחילת החודש שעבר נעצר פעם נוספת. גורמים בארה"ב מאשימים כי אפשטיין לא היה תחת השגחה והאסירים כשלו במשמרתם לאחר שלא פעלו כראוי, למרות שהיה בתא מיוחד.

בימים האחרונים פורסמו מסמכים מרשיעים על  אפשטיין, כחלק ממשפט שמנהלת אחת המתלוננות נגד ג'יזלין מקסוול, שלטענתה גייסה את הנערות עבור אפשטיין. מהמסמכים עולים פרטים חמורים על אפשטיין עצמו ועל מי שלכאורה סיפקה עבורו את הנערות שבהן ביצע את מעשיו.

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, שקשריו עם אפשטיין עלו לכותרות בתקופה האחרונה, אמר בתגובה כי "כמו הרבה אנשים בארה"ב, הייתי מעדיף שהקשר בינינו לא היה נוצר. לא רווח לי ולא לא רווח לי. ברגע שהדברים נחשפו – הקשר נותק ומיד".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו