ההסתדרות והפועל המזרחי חידשו את ההסכמים בניהם

ההסתדרות והפועל המזרחי חידשו את הברית ההיסטורית בין הארגונים והודיעו על הסכם שיתוף פעולה. כחלק מההסכם, ימשיך כל צד לפעול במסגרת המבנה הארגוני הקיים, כאשר הפועל המזרחי יפעל בשיתוף עם החלטות ההסתדרות בנושאים מהותיים

ההסתדרות והפועל המזרחי חידשו את ההסכמים בניהם
  באדיבות: דוברות ההסתדרות

ההסתדרות והפועל המזרחי חידשו את הברית ההיסטורית בין הארגונים והודיעו על הסכם שיתוף פעולה.

הסכם שיתוף הפעולה בין הצדדים מחדש את הברית ההיסטורית שהייתה בין הארגונים בעבר, תוך התמקדות בנושאים שעוזרים לחזק את מעמד העובדים בישראל, לקדם את זכויותיהם ולפעול למען סוגיות חברתיות.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד מסר כי: "מזכ"ל הפועל המזרחי ישתתף בישיבות הנהגת ההסתדרות ויהיה שותף להליך קבלת ההחלטות, בדומה לברית שיתוף הפעולה שקיימת היום עם הסתדרות המורים".

כחלק מההסכם, ימשיך כל צד לפעול במסגרת המבנה הארגוני הקיים, כאשר הפועל המזרחי יפעל בשיתוף עם החלטות ההסתדרות בנושאים מהותיים כגון הסכמי השכר הארציים, סכסוכי עבודה והשתתפות בשביתות כלליות במגזר הציבורי ובכלל המשק.

 יו"ר ההסתדרות בר-דוד ציין כי: "ההסכם הוא צעד חשוב נוסף להבטחת עוצמתה של העבודה המאורגנת, בשעה שיש גורמים שרוצים להחליש את העובדים בישראל. נעשה הכול כדי להרחיב ולחזק את מעטפת ההגנה על העובדות והעובדים במדינת ישראל"

 מזכ"ל הפועל המזרחי, אבי סולימן, בירך על ההסכם ומסר: "אני שמח לחדש את הברית ההיסטורית ומקווה לשיתוף פעולה פורה בכל התחומים שבהם פועלת ההסתדרות למען העובדים. בתור ארגון שמייצג את הציונות הדתית, חשוב לנו להיות שותפים להנהגת העובדים במשק הישראלי ויש לי אמון מלא בדרך החזקה והאחראית שבה צועדת ההסתדרות בראשות ארנון בר-דוד. מצאתי אצל ארנון אוזן קשבת והבנה עמוקה באשר לצורך לחזק את העובדים, לדאוג לפיתוח המקצועי שלהם ולביטחונם הכלכלי, וזאת מבלי להתפשר על חוסנם של מקומות העבודה. יש לנו תפקיד חשוב בחברה ובכלכלה ובכוחות משותפים נגן על העובדים".

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו