אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ביהמ"ש הקדים את הדיון על ההפרדה בעפולה למחר

שופט בביהמ"ש המחוזי נעתר לבקשת ש״ס וקבע להקדים למחר את הדיון על ההחלטה לאסור את ההופעה בהפרדה בעפולה, לאחר שאתמול הורה ביהמ"ש לשדולת הנשים להגיב 4 ימים אחרי ההופעה

ביהמ"ש הקדים את הדיון על ההפרדה בעפולה למחר
  Photo by yaakov Naumi/Flash90

שופט בית המשפט המחוזי בנצרת עאטף עיילבוני נעתר לבקשת ש״ס וקבע להקדים למחר (רביעי) בשעה 10:00 בבוקר את הדיון הדחוף בעתירת ש״ס כנגד שדולת הנשים בעניין ההפרדה באירוע בעפולה שיתקיים מחר בערב. השופט ביטל את החלטת השופט הקודם לדחות את הדיון לעוד ארבעה ימים

לאחר שביהמ"ש הורה לשדולת הנשים לענות לעתירת ש"ס ארבעה ימים אחרי האירוע עד ל-18.8, כאשר רק אז בית המשפט יחל לדון האם לתת צו ביניים כפי שש"ס מבקשת. כשהאירוע עצמו, אמור להתקיים ארבעה ימים קודם לכן, בתאריך 14.8. היום משנה כאמור את ההחלטה שופטת בית המשפט המחוזי והקדים את הדיון למחר בבוקר.

עוד באותו נושא

הרב אליהו:לא מספיק ללמוד משפטים, צריך גם שכל


48

אתמול תקפו בש"ס את ההחלטה וכתבו:  "עושה רושם שבית המשפט החליט לרמוס את זכויות המיעוט החרדי. החלטתו לדון בעתירה ארבעה ימים אחרי מועד האירוע מגוחכת ומנסה לקבור קבורת חמור את זכויותיהם של אזרחים משלמי מיסים שבסך הכל רוצים להינות מאירוע אחד בהפרדה מתוך מאות אירועים שמתקיימים בקיץ".

כזכור עתירת ש"ס הגיע לאחר שבית המשפט המחוזי בנצרת, הורה כי האירוע לציבור החרדי בעפולה של הזמר מוטי שטיינמץ יתקיים ללא ההפרדה. פסק דין שגרר זעם רב בקרב דתיים וחרדים שהוביל אף לפיצוץ פוליטי בין השר סמוטריץ' לראש הממשלה.

בנימוקיו כתב השופט כי הוא "אוסר על ביצוע האירוע בהפרדה. כל אחד מבאי האירוע יהיה רשאי לשהות לפי שיקול דעתו בכל מקום באירוע. נאסר לכל הסדרנים או המאבטחים לבצע פעולה כלשהי של הפדרה על רקע מגדרי.

עוד אמר בהחלטה, "אני אוסר לפרסם שלטים על הפרדה ולא להציב מחסומים או אמצעי כריזה. כל מקרה שגורם כלשהו ינסה לבצע הפרדה – יש לערב מיידית את משטרת ישראל הנוכחת במקום. נא להודיע עד מחר ב-16.00 למפיקים, לספקי השירותים ולאומן המופיע במקום את פסק דין זה".

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
מסופר שבשנת תש"ח נערכה הצבעה באומות המאוחדות
תש"ח | 13-08-2019 16:39
מסופר שבשנת תשח נערכה הצבעה באומות המאוחדות על הקמת מדינה יהודית בשטחי פלסטינה. משרד החוץ של ארהב נטה להצביע נגד ההכרה במדינה יהודית עקב שיקולים פוליטיים, מאחר ומדינות ערבים איימו במשבר נפט עולמי באם יכירו במדינה היהודית. למרות השיקולים הזרים, הורה נשיא ארהב, טרומן, לנציג ארהב באום שיצביע בעד ההחלטה. איש לא הבין את החלטתו. לאחר שעברה ההחלטה באום, תקפו עיתוני ארהב את הנשיא על החלטתו הפזיזה וחסרת האחריות. אפילו העיתון המקומי של טקסס סיטי, עיר הולדתו של הנשיא קראו לו בוגד על החלטתו! בשנת תשיא, נסע אחד מחברי כנסת המינים לארהב ונפגש עם הנשיא טרומן. באותו מפגש שאל אותו מדוע תמך בהקמת המדינה היהודית למרות שידע שזו החלטה לא נכונה מבחינה פוליטית, להילחם עם כל העולם הערבי המונה כמה עשרות מיליונים בעבור שש מאות וחמישים אלף יהודים בלבד. ? הנשיא טרומן חייך וענה לו בכנות: בילדותי גרתי בסמיכות לכמה משפחות יהודיות ומאוד הערכתי את דבקותם באמונתם. אבי לימד אותי פרקים בתנך באופן קבוע ומשם הבנתי את זכותם של היהודים על הארץ המובטחת. למדתי גם על האישור שכורש נתן ליהודים לעלות לארץ ישראל כדי לבנות את בית המקדש. ואז חשבתי לעצמי, מתי יגיע היום בו אני אוכל לסייע ליהודים לחזור אל חבל מולדתם.? העולם היה נמצא בסכנת חורבן (היה זה לאחר חורבן הערים הירושימה ונגסאקי בפצצת האטום) וידעתי שרק לעם היהודי יש את ערכי התנך והם יכולים לשמש דוגמה לאנושות כולה, ערכים נכונים שיביאו שלום ואחוה לכלל תושבי העולם. היה ברור לי שללא מדינה יהודית, קולכם לא ישמע, לכן הוריתי לנציגנו להצביע בעד, כי זה אינטרס של אמריקה ובעצם של העולם כולו איזה לימוד זה לנו... אפילו נשיא ארהב מאומות העולם, הבין את כוח ערכי היהדות ולימוד התורה, אך לדאבון הלב דווקא במדינת ישראל, אנשי השלטון מעוותים את סדר העדיפות הנכון ולא מבינים מי מחזיק את מי. כל העולם כולו קיים בכל רגע רק בזכות לימוד התורה! וכמו שאמר הנביא (ירמיה לג, כה), אם לא בריתי יומם ולילה חוקות שמים וארץ לא שמתי. האברכים ובני הישיבות המסולאים בפז, הם סוד קיומו של העולם! הם שממיתים את עצמם באוהלה של תורה ומקיימים בעצמם בכל יום את הפסוק זאת התורה אדם כי ימות באהל (במדבר יט, יד). הם שעושים לילות כימים בהתמדה על דלתות תורתנו הקדושה ומעתירים בתפילה לשלום עם ישראל והעולם כולו. לו רק היו משכילים אנשי הממשל להבין את מה שהבין כבר נשיא ארהב לפני עשרות בשנים...
2
המקובלים שואלים מה שם אמו של השופט הסורר?
אנטי אהוד ברק | 13-08-2019 16:48
כי חושבים לערוך לו סדרת קללות עפ''י הזוהר הקדוש