אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

שקד: "יחד נשמור על ישראל נגד ברית לפיד וליברמן"

מפלגת "ימינה" השיקה את קמפיין הבחירות ותקפה את ראש הממשלה. שקד: "רק ביחד נשמור ע ישראל כנגד הברית הצינית של ליברמן ולפיד". סמוטריץ: "אף אחד לא ישתיק את הביקורת שלנו"

שקד: "יחד נשמור על ישראל נגד ברית לפיד וליברמן"
  (צילום: סרוגים)

אירוע השקת קמפיין הבחירות של מפלגת "ימינה" נפתחה הערב (שני) בכפר המכבייה, בהשתתפות יו"ר הרשימה איילת שקד, שר החינוך הרב רפי פרץ, ושר התחבורה בצלאל סמוטריץ', לצד חברי הרשימה המאוחדת ופעילי הבית היהודי, האיחוד הלאומי והימין החדש. נפתלי בנט, שניהל את המו"מ לאיחוד והוצב במקום הרביעי ברשימה, נעדר מהאירוע בעקבות נסיעה לחו"ל עם משפחתו.

 

עוד באותו נושא

שינויים בימין המאוחד: נחשף שם חדש למפלגה


14

שקד: "ימינה היא מה שהעם רוצה- ולא מקבל"

האירוע נפתח בנאום של שקד, שאמרה בפתח דבריה כי "יש לי חדשות שלא תשמעו בשום ערוץ תקשורת- ישראל רוצה ימינה. ישראל רוצה לימין אידאולוגי יותר, אפקטיבי יותר, שאומר ועושה". בדבריה התייחסה לציון 14 שנים לגירוש מגוש קטיף ולידת בנה הבכור חודשיים לפני כן: "אמרתי לבעלי לשמור על אורי, כי אני חייבת לחזות במו עיני כיצד אומה בנפש חפיצה ממיטה חורבן על נווה מדבר. הסתננתי לגוש קטיף הייתי עדה להלם, לשברון הלב, ולכאב של מתיישבים אמיצים וחרוצים, כאותם החרוצים שעל מורשתם גדלנו".

"ראיתי את הדמעות והתפילות, והבנתי שני דברים: הבנתי שלהתנתנקות הפיזית קדמה התנתקות רעיונית, והבנתי את חשיבותם של שיתוף פעולה בין דתיים וחילונים" הוסיפה. "מאז אותו אסון, ולנוכח השלכותיו הרודפות אותנו יום יום, הציבור הפיק לקחים, והבין שאם אנחנו חפצי חיים, עלינו לבחור בימין. הציבור אכן זז ימינה, אבל מוצא את עצמו פעם אחר פעם נגרר חרף רצונו שמאלה. זה לא חייב להיות כך".

(צילום: סרוגים)

"בארבע השנים האחרונות הוכחנו שאנחנו הימין היחיד שלא חושש להפוך את האידיאולוגיה שלו לתכנית עבודה, ושאינו בוגד בערכים שלו, אלא מתרגם אותם למעשים. הימין היחיד שהוכיח שאם מאמינים, אין ממה לפחד" הבהירה. "ימינה היא לא רק שם – היא גם המהות. ימינה היא הכיוון אליו אנחנו רוצים להוביל את ישראל. ימינה היא רוח הדורות המנשבת במפרשים שלנו. ימינה היא מה שהעם בישראל רוצה – ולא באמת מקבל".

על החיבור לרב רפי פרץ וסמוטריץ', שקד אמרה כי "לא אכחיש – לא בכל נושא יש בינינו קונסנזוס. אך בעניין אחד אנחנו כן תמימי דעים: האתגרים שלפנינו גדולים מהפערים שבינינו, ולכן מקור כוחנו באחדותנו ולא באחידותנו".

"הבנו שעולם הערכים והחזון של הימין נתון בסכנה ממשית ולפני חודשיים הכל עמד למכירה לגבאי ושותפיו. גבאי הלך לדרכו, אבל הסכנה נשארה. הבנו שרק ביחד נשמור על מסורת ישראל ועל תורת ישראל, כנגד הברית הצינית של ליברמן ולפיד. הסכנה למכירת חיסול אידיאולוגית עדיין כאן" סיכמה. "בלי ימין אידיאולוגי חזק וגדול, תקום ממשלת ליכוד עם השמאל. למי שרוצה ימין, אין אלטרנטיבה מלבד 'ימינה'".

הרב רפי: "רוצים גוש שיעמוד לצד נתניהו בכל משימה"

יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ התייחס גם כן לאיום הנשקף בפני הימין בבחירות החוזרות. "ביום הבחירות יש מי שינסה לחבל בהקדמת ממשלת ימין, ינסה לפגוע בממשלה עם מחוייבות למורשת ומסורת. לארץ ולהתיישבות ולריבונות" הזהיר. "אנחנו נענה בקלפי טב. כי ישראל רוצה ימינה. הערב תצא מפה אמירה ברורה- ימינה זו רשימה של הציונות הדצית ומצביעי הימין".

"האחריות שאני רואה מול עיני היא לעתיד הציונות הדתית. אומרים שזה סקטוריאלי, ואני משיב – אין טיפת סקטוראליות בחינוך של הציונות הדתית" הבהיר. "בימים האלה נשמעים קולות נגד זהות יהודית ונגד כל מה שמריח מסורת. כל דתי ומסורתי מיד גורר לינץ והשתקה. כשכבודו של ציבור שלם נרמס, ואפילו אירוע מהותי אחד מתוך 360 בעפולה אינו יכול להתקיים על פי אמונתו של ציבור, זה חופש ביטוי ששמור רק לצד אחד".

"כשר חינוך הצבתי יעדים לטווח קצר וארוך של הטמעת ערכים חיזוק וחיבור למורשת צמצום פערים וחיבור מחדש לתנך. לספר הספרים. כדי שזה יימשך, הציונות הדתית צריכה להתאחד בכל כוחה" סיכם. "אנחנו לא מטשטשים את מי שאנחנו. הבית הזה הוא לא רק מסגרת פוליטית, אלא ביטוי של עולם ערכי- עולם של תורה ונאמנו לשורשי ישראל. בכדי שיהיה ייצוג הולך צריכים לחזור כולם הביתה, לדבר עם חברים ושכנים ולהביא את כולם להצביע טב. למרות ההבדלים, אנחנו מאוחדים למטרה עליונה- הקמת ממשלת ימין אמיתית. אנחנו רוצים גוש שיעמוד לצד נתניהו בכל משימה".

סמוטריץ' התנצל: "נאמרו דברים שלא היו צריכים להיאמר"

יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' התייחס בדבריו למתיחות בינו לבין ראש הממשלה נתניהו, שהגיעה לשיאה בפגישה בין השניים שעות ספורות לפני האירוע- בסופה הוחלט שלא לפטר אותו. "אני חייב לפתוח בהתנצלות- היה לי יום עמוס בפגישות במשרד ובחוץ, ולכן לא הספקתי להסתפר" עקץ בפתח נאומו.

בהמשך התייחס לנושא ברצינות והתנצל על דבריו. "כשצריך להיות מנומסים נהיה, וכשצריך להיות חריפים נהיה. אנחנו לא שחקנים בהצגה, יש לנו לב. אנחנו קשובים לרחשי העם וכשמדברים מהלב מכאב זה נשמע ככה. סמוטריץ' זה לא חנה בבלי" הבהיר. "הדברים אתמול נכתבו בכאב. החלטת בית המשפט בזה ליהדות, ומנסה לכפות חינוך מחדש. עולם הערכים הזה רומס בהתנשאות את הבחירה שלנו. אני שחקן של אמת. לפעמים אני אומר את האמת שלי במילים חריפות. כשכואב לי אני צועק. מתוך הכאב נאמרו דברים שלא היו צריכים להיאמר- ועל כך אני מצר. זו לא בושה".

עוד באותו נושא

ללא פיטורים: הסתיימה הפגישה של נתניהו וסמוטריץ'


10

עם זאת, סמוטריץ' גם המשיך לתקוף את השלטון ואמר כי "מותר שתהיה ביקורת, אך היא צריכה לא לגלוש לפסים אישיים. זה חייב לחול גם על שרי הליכוד שתוקפים אותי אישית. ראינו בימים האחרונים את ההשתלחות באיילת שקד. נתניהו הוא מנהיג העם. הוא ראש ממשלה טוב, ואנחנו מגבים אותו גם כשזה לא פופולרי. אנחנו ענייניים. אבל כשצריך לבקר אנחנו גם יודעים לבקר. ואף אחד לא ישתיק את הביקורת הצודקת שלנו"

"אנחנו יוצאים לדרך אחראית. דרך שכולה מסירות להצלחת העם. ימינה התאחדה כדי לעמוד באתגרים בביטחון בהתיישבות" המשיך. "אנחנו נושאים יחד את הדגלים המשותתפים. שלטון הימין הנוכחי לא עשה מספיק. ימינה תעשה הכל כדי שהאיזון במשפט לא יסתיים בדיבורים. הציבור בישראל רוצה ימינה- לבחור ימין ולקבל ימין".

עוד התייחס ליחסים עם ארה"ב על רקע "עסקת המאה" המתקרבת. "אנחנו מחוייבים לכל חלקי העם, גם בתפוצות. בעזרתכם ובעזרת ה' ננצל את הזמן היקר שידידה של ישראל יושב בבית הלבן. העם האמריקני מקווה שנרחיב את אחיזתינו בארץ. ישראל צריכה להיות סמל לחתירה, וננצל את התקופה לחיזוק ההתיישבות. נפעיל את כל הכוח כדי שזה יקרה. נהיה גדולים מספיק כדי לשרת את כל העם".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
43 תגובות - 29 דיונים מיין לפי
1
אין שום עתיד למפלגה כזאת. פשוט גועל נפש.
חלאס למזרוחניקים | 12-08-2019 20:04
מה שמאחד את הציונות הדתית זה חילוניה-הזוי
העושים מעשה זמרי ודורשים שכר כפנחס
מי יצביע להם, | 13-08-2019 9:22
לא להאמין, איך הכניסו את הזוג בנט שקד שקד בנט לאחר כל מה שעוללו לציונות הדתית, גנבת 11 מיליון שח מכסף טמא זה הקימו את הימין החדש הפסידו בבחירות והשאירו שובל גדול של חובות, והסמרטוטים מהבית קבלו אותם בחזרה, מי יצביע לכם, ילכו לנועם עצמה חרדים ולליכוד, מפלגה בלי ערכים בלי אידיאולוגיה, עכשוו ימינה, חכו חכו נוכלים גונבי דעת בוגדים של ממש יכסחו לכם את הצורה בבחירות הקרובות, אישה מטונפת בא להקיא ממנה ועוד יותר מהדתיים שיושבים על ידה, והסמרטוט סמוטריץ' מדבר על דת, כולו 120 עד 130 חברים פרומיל של פורמיל מהציבור היהודי בישראל, מי יצביע לכם?
פשוט חילונים
שוב דבר לא קשור לדת | 13-08-2019 0:10
גועל נפש
תגובה
יצחק | 12-08-2019 22:04
אני לא יודע מאיפה ההשתלחות הזו. מדובר במפלגה שחברו יחדיו דתיים ושאינם כאלה עם חזון מדויק ואמיתי משותף לאנשים שפיהם וליבם שווים. אני ועוד רבים אחרים לגמרי איתכם
2
אתם
יוסי | 12-08-2019 20:13
אתם השתמשתם וזרקתם בעוצמה יהודית , אתם תקבלו את עוצמה חזקים יותר ממה שאתם מדמינים , כולנו עם עוצמה יהודית , שמים רק כף בקלפי
3
סמוטריץ דבוק לאיילת,פרץ לסילמן,בן דהן למועלם
תראו איך הם יושבים | 12-08-2019 20:36
בית של גויים,בית של מזרוחניקים
ימינה
הם | 13-08-2019 12:51
אבל כל הזמן צועקים על הפרדה בעפולה ועל שירת בנות ועל ...ועל.. צביעות והבל רוח. סמוטריץ רוצה מדינת הלכה. גם הנסיכה המדומה שקד תומכת במדינת הלכה???
תותחים!
שלומי | 12-08-2019 21:23
מצביעים רק טב - הימין האמיתי!
4
יושבים בנים בנות דבוקים
רואים את התמונות | 12-08-2019 20:38
בושה של הנהגה,וסמוטריץ אתמול הלין על בית המשפט שלא אישר אירוע נפרד,מושחתים נמאסתם.
הזוי
בית יהודי לשעבר | 13-08-2019 17:43
פשוט הזוי
5
מי עשה ברית עם לפיד? את ובנט!
איוולת | 12-08-2019 20:40
שקרנית אופורטוניסתית.
בא לי להקיא מהרב רפי פרץ. מה הוא עושה פה.
משה | 13-08-2019 0:18
מבריח קולות שקרן, מריונטה של רבני נעם שילך למפלגת נעם במה הוא קשור לציונות הדתית???
כולם מבינים היום מיזה לפיד אז תנו צ'אנס לאייל
אמיר | 12-08-2019 21:38
בוחרים טב
6
שקד
ויזתא | 12-08-2019 20:52
אנחנו נוריד אותך נבלה.
7
התחזית: שבעה מנדטים
שי | 12-08-2019 20:55
כי שקד ובנט הם השמשון ויובב של הציונות הדתית.
8
ע-נ-ק-י-ת
דביר | 12-08-2019 20:58
היחידה שבאמת עשתה, ומובן למה משפחת נתניהו פוחדת ממנה,
משפ' נתניהו פוחדת ממנה? ההפך הגמור היא פוחדת
הצחקת אותי, | 13-08-2019 9:47
מהגב' שרה נתנינהו פחד מות, אולי הגב' שרה נתניהו תפסה את הצמד בנט שקד על חם, כולם יודעים על טיב יחסיהם, הם באו על רקע המחאה החברתית, ותראו מה יצא לנו, מחראה חברתית של ממש, התעשרה על חשבון הציונות הדתית, גרה בלב הבארנז'ה השמאלנית, לא החליפה אתת פלמור הירושה של ציפי ליבני, נו באמת על מי היא עובדת, עמונה עפרה דרך האבות, הדלפות ממשרד המשפטים לרביב דרוקר וברוך קרא, וזה עוד לא הכל, שובל ארוך של טומאה ליכלוך וזוהמה וצביעות עד מעל השמיים, איך רבים יושבים על יד אחת כזו, איך הם מדברים איתנו על מוסר, על חורבן הבית, ממש גועל נפש אמיתי, את הנבלה הזו צריך להעיף לכל הרוחות, לא יצביעו להם, זה לא מפדל זה לא בית יהודי, סתם אוסף של אנשים, שכל תאותם זה כוח שררה כבוד, איך הייתה לזונה קריה נאמנה, לא אני המצאתי, אלה מטיפים יומם ולילה ותראו את התמונות ,אומרות הכל, אסור להצביע להם, הרבה ילכו לנעם עצמה חרדים והליכוד ורק לא למפלגה שאחת כזו בוגדת רמאית נוכלת ביחד עם בנט יושבים בתוכה, מה שהיה הוא שיהיה, שום שם לא ישנה את האמת על הנוכלים הללו,
9
מנהיגה ביצועיסטית
מור | 12-08-2019 21:00
הוכיחה את עצמה במעשים. ביבי יכול להיות שר החוץ בממשלתה.
שקד לא עשתה כלום במשרד המשפטים
חח | 13-08-2019 17:36
אפילו מנכלית לא החליפה
ימינה
בוגי | 13-08-2019 12:57
אגדות....לא ביצועיסטית ולא בטיח. לא עברה אחוז חסימה. ברחה מהבית היהודי....עובדת בעיניים על הדתיים. אלה שסוגרים את עצמם בחומות והפרדות.....
10
אחרי שאמרה ברית לפיד ליברמן קנתה אותי
אמיר | 12-08-2019 21:07
תשמע יש לה ערכים מחויבת לאחדות עם ישראל ולא חברתיות מפלגות
11
אם לנתניהו היה שכל הוא היה גאה בה
לימוד | 12-08-2019 21:10
היא במפורש אמרה נגד הברית של לפיד אבל נתניהו חשדן כרוני נקווה שיגמר מזה כי הוא ראש ממשלה מעולה
להגיד זה בחינם
חח | 13-08-2019 17:36
אל תאמין לנחשים
12
נקווה שיהיה שעת רצון ובן גביר יצטרף
אורלי | 12-08-2019 21:12
צריך לחשוב טוב מה החבילה שהוא ואנשיו יקבלו .אבל זה כורח השעה היא מעולה
13
אחרי מה שראינו השבוע היא דיברה חד וחלק
דביר | 12-08-2019 21:20
ראינו ממש שנאה לדתיים ולחרדים בלי הגיון בגלל איזה שתי נשים שרוצות לצפות בשירים חסידים לבטל ארוע לאלפים ולחנך אותם לשנות דרכם והיא דיברה נגד הברית המסוכנת ישר כח לא התחילה לליברמן
14
מצביעים לכם - טב!
חיים | 12-08-2019 21:24
כל הכבוד. המפלגה הכי טובה שיש
15
אחרי שליברמן יוצא נגד כל הדתיים כולל פרץ מה
פיני | 12-08-2019 21:30
אני שמח ששרד לא נופלת למלכודת של חיבה מצד לפיד וליברמן היא רואה מה עושים לאחים שלה חרם על מגזרים שלמים פשוט לא להאמין
16
מקוה שהימין יתאחדו באיזשהו צורה אנחנו בשעת שמ
לירון | 12-08-2019 21:33
הרבה מכות מכל מיני כיוונים
17
רוצים 14 מנדטים זה אפשרי היא הכי מתאימה לימין
עמית | 12-08-2019 21:35
כל יום אני מגלה מחדש כמה היא חכמה וגם בנט נהדר
18
רק אני לא רואה את בנט?
נחמה | 12-08-2019 21:45
היכן נעלמת?
בנט יצוץ אחרי הבחירות וידרוש את תיק הביטחון
חכה חכה | 13-08-2019 17:38
או שאין ממשלת ימין
19
10%הזויים מנהלים 90%מהציבור השפוי.
דון קישוט | 12-08-2019 21:45
צו8 לכול החילונים לכו להצביע,לא משנה מה חייבים ללכת ולהצביע בבחירות לכול מפלגה ,רק לא: פייק ליכוד. זה לא ליכוד של ז'בוטינסקי! זו מפלגה טורקית עם רוח ארדואן 1ביבי=מפלג והורס את המדינה 2חרדים=עושקים את המדינה. כלכלית,וגורמים לחילונים לשלם יותר מס הכנסה. 3סמוטריץ בנט ושקד הפשיסטית= מחזיר אותנו לעידן החושך.
20
איפה לאומי
אני | 12-08-2019 21:47
טיפשים שהם לא צרפו את בן גביר הוא היה מוסיף המון קולות היו מרוויחים המון. הלאומיות שלנו נימחקה לגמרי וצריך להחיותה מחדש. אבל גם לטובה. שיהיה בהצלחה.
21
אני מקוה שהימין יתאחדו קודם כל נגד השליטה של
רמי | 12-08-2019 21:53
פשוט חייבים להפסיק את האבסורד הזה כמובן בדרך חוקית אבל צריך אחדות השורות להבין שיש פה תקלה .שהיא לא רואה ממטר ציבורים שלמים
22
לכו תחפשו כיסא בלשכת תעסוקה
דתיה חרדלית | 12-08-2019 22:05
איילת שקד מצפון תל אביב מצאת פראיירים שכבר הבינו ברובם שאת עוקצת אותם חיים בסרט הרוב השפוי הבין תחזרי לבית שלך בצפון תל אביב אתם לא ימין ולא כלום אתם אפס מאופס שלא עשו כלום הביתה
23
ליברמן עומד להציע אחלה עסקה לנתניהו וגנץ
חיים | 12-08-2019 23:17
משהו יצירתי ככה נראה לי אני מקווה שנתניהו לא יפול בהבטחות
24
צבועים נמאסתם
נעם | 12-08-2019 23:39
אנחנו עדין מלקקים את הפצעים מברית האחים שלך ושל בנט ולפיד. מה ההבדל בינכם לבין לפיד וליברמן? בנושאי דת ומדינה לכולכם יש את הדעות של מרצ בבחירות הקרובות נעם נכנסת לכנסת ותהיה מפלגה ציונית דתית ולא חיקוי עלוב.
25
שוב דבר פה לא קשור לדת.
מה עם הציונות הדתית. | 13-08-2019 0:10
פשוט חילונים
26
משהו רע עובר על המדינה שנאת חינם בתחרות
פיני | 13-08-2019 7:00
מי ישנאה יותר היום זה חרדים מחר מתנחלים העיקר לא מדינת תל אביב נראה לי ששקד בדרך הנכונה למנהיגות מאחדת הייתי מצפה מראש הממשלה לסגור איתה דיל על תקופת אחרי נתניהו שיקח זמן כמה שיקח
27
ליברמן בלחץ התכנית שלו בסכנה
דני | 13-08-2019 7:43
צריך לבלום ממשלת אחדות צריך ממשלת ימין ליברמן לא פראייר מתכנןמלתת לביבי את ההמלצה עם ויתורים גדולים העיקר ליצור קואליציה נגד דתיים וחרדים כמובן שניסה לדוג את איילת אבל היא לא תלך נגד הציבור שלה היא מנהיגת הימין אחרי עידן נתניהו
אחרי הבחירות בנט ושקד יתהפכו על הדתיים
חכה חכה | 13-08-2019 17:38
אין לי ספק
28
ימינה....??
יהודי ציוני | 13-08-2019 12:48
היכן ההיבט היהודי??. ציון במשפט תפדה ושביה בצדקה. המפלגה הזו עם הדתיים החרדלים שהמליכו עליהם חילונית קפיטלסטית קיצונית שרוצה להקים כאן רפובליקה חילונית!!. הגברת חילונית!!. לא תגיע לשום מקום.
29
שקד-בנט הם חלק מברית לפיד-ליברמן
היינו אח | 13-08-2019 17:33
כבר מכירים אותם מספיק זמן