אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הסוף לחפירות: טלגרם תאפשר להגביל הודעות בקבוצות

בטלגרם מציגים פתרון לקבוצות החופרות, כשמהיום מנהלי הקבוצות יוכלו להגביל את כמות ההודעות שכל משתמש יוכל לשלוח בהן. במסגרת "מצב איטי", חברי הקבוצות ידרשו לחכות פרק זמן מוגדר לפני שיוכלו לשלוח הודעה נוספת

הסוף לחפירות: האפליקציה הראשונה שתגביל הודעות
  (צילום: שאטרסטוק)

אחת הבעיות הגדולות של אפליקציות המסרים הפופולריות, כגון וואטסאפ או טלגרם היא הקבוצות "החופרות"- אלו שמלאות בעשרות אנשים שמתכתבים ללא הפסקה ומפוצצים את הטלפונים של כל חברי הקבוצה במאות התראות. מהסיבה הזו המציאו את כפתור ה"השתק", שמאפשר למי שרוצה לכבות את ההתראות לאותה קבוצה- אך עד כה לא היה דרך לעצור את המשתמשים שאוהבים לשלוח אלפי הודעות בקבוצה.

כעת אפליקציית טלגרם מציגה פתרון לבעיה הזו ומאפשרת לשים סוף לחפירות בקבוצות. על פי הדיווח באתר TechCrunch, האפליקציה תציג בקרוב אפשרות חדשה בשם "מצב איטי", שיאפשר למנהלי קבוצות להגביל את מספר ההודעות שכל חבר יכול לשלוח בפרק זמן מוגדר.

במידה והמנהל בחר להפעיל את התכונה החדשה, משתמשים ששלחו הודעה בקבוצה ייצטרכו לחכות עד סיום הזמן שנקבע לפני שיוכלו לשלוח הודעה נוספת- כשפרקי הזמן האפשריים נעים בין 30 שניות לשעה. תיבת הטקסט בתחתית המסך תציג למשתמשים את פרק הזמן שנותר עד שיוכלו לשלוח הודעה נוספת. במידה והם מוחקים את ההודעה הקודמת- השעון יתאפס והם יוכלו לשלוח הודעה נוספת מיד.

שעון ההגבלה ב"מצב איטי" (צילום: מתוך טוויטר)

בנוסף, משתמשים יוכלו גם לשלוח "הודעות שקטות" אשר לא יפעילו את צלילי ההתראות אצל הנמענים (בהנחה שהמכשיר שלהם לא נמצא ממילא על שקט או רטט). כדי לשלוח הודעה שקטה, פשוט לוחצים לחיצה ארוכה על כפתור השליחה ומסמנים "שלח ללא קול". ההודעות השקטות נועדו לאפשר לאנשים לשלוח הודעות בשעות שאינן שגרתיות- כגון במהלך יום עבודה או באמצע הלילה- מבלי לחשוש שהצליל מקבלת ההודעה יפריע להם.

בטלגרם הסבירו כי התכונות החדשות נועדו "לעזור למנהלים להשליט סדר בשיחות בקבוצות, ולהגדיל את הערך האינדיבידואלי של כל הודעה". עוד ציינו כי המהלך "ייתן שקט ושלווה לחברי הקבוצות, ויאפשר למנוע 'שעות עומס'".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו