אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

החוליה מנתה 3 מחבלים: פרטים נוספים על הפיגוע

יותר מ- 24 שעות אחרי הפיגוע בו נרצח תלמיד ישיבת ההסדר דביר שורק הי"ד, והמחבלים שרצחו אותו טרם נתפסו. במערכת הבטחון מעריכים כי החוליה מנתה יותר משני מחבלים

החוליה מנתה 3 מחבלים: פרטים נוספים על הפיגוע

יותר מ- 24 שעות אחרי הפיגוע בו נרצח תלמיד ישיבת ההסדר דביר שורק הי"ד, והמחבלים שרצחו אותו טרם נתפסו. במערכת הבטחון גוברת ההערכה כי המחבלים עדיין נמצאים באיזור בו בוצע הפיגוע. הערכה נוספת היא שהם התפצלו בכדי לגרום למאמץ גדול יותר בחיפושים.

מלבד הכוחות הגדולים שתוגברו לסייע במאמצי החיפוש, כאב ראש נוסף שעוד בפני צה"ל הוא הימים הרגישים שיחלו בתחילת השבוע הקרוב; תשעה באב וחג הקורבן. בצה"ל מפעילים מאמצים אדירים במטרה למנוע פיגועי השראה בסוף השבוע הנוכחי. במקביל, כוחות גדולים הוקפצו לתגבר מוקדים רגישים ברחבי יהודה ושומרון ובאיזורים בסביבת הפיגוע.

הערכה נוספת שמתחזקת בקרב מערכת הבטחון היא שהחוליה שביצעה את הפיגוע מנתה יותר משני מחבלים. בנוסף, החיפושים מתרחבים גם דרומה לכיוון העיר חברון וחלחול.

בתוך כך, אלפי אנשים הגיעו אמש (חמישי) לבית העלמין בעפרה כדי להשתתף בהלווייתו של דביר שורק הי"ד, שנרצח לפנות בוקר בפיגוע דקירה בגוש עציון.

מסע הלווית דביר שורק הי"ד

חברי כנסת ופוליטיקאים הגיעו לחלוק לו כבוד אחרון, ביניהם: יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, הרב אלי בן דהן, השר זאב אלקין, והשר בצלאל סמוטריץ'.

יואב, אביו של דביר, ספד לו ראשון: "דביר יקר ואהוב שלנו, בעוד ימים אחדים היינו אמורים לחגוג לך 19 ואני חושב על השנים האלו ואיני יכול שלא לחייך, יש בך תום ואהבת אדם".

"בברית המילה שלך דיברתי על תודה, כי באת בעת של תחושת ביסוס המשפחה והבית ואולי משהו מהמחויבות הזאת המשיך להקרין כל העת. כמה כאב יביא הגעגוע ואם נמצא כוחות לנטוע כמו שאהבת".

"רשעים אוהבי מוות קיפדו את חייך אבל לא פגעו בטוב שלך ואנחנו נמשיך עם אלא. טהור הסתלקת מאיתנו ואנחנו נבחר בחיים ונבחר באור".

הסבא טוביה שורק סופד לנכדו

הרב אבי גיסר, רב היישוב עפרה, ספד גם הוא לדביר, בן היישוב: "על אוצר של תום וטוהר, על עלם חמודות שכולו זהב ודבש, על דביר קודשינו כי ראתה גוי.

הרב גיסר המשיל מאגרות החורבן: "היום שבעה באב, נכנסו אוייבים להיכל וקיללו בו ובזזו אותו 3 ימים, שביעי, שמיני ותשיעי ובסוף יום לפנות ערב שלחו אש בדביר והלך ונשרף כל היום העשירי כולו. על זאת אני בוכיה. עיני עיני יורדה מים. אנחנו מקבלים על עצמנו צו קדוש ללכת קוממיות בכל רחובות ארצנו, בישובים, בכל דרכי הארץ, ביהודה ושמרון. עלינו לקום למגר אויב, רשע וזד, כל מחשבי רעתינו יישמדו מתוך שליטה מחאה בכבישים וברחובות".

הרב גיסר פנה לפוליטיקאים: "העמדה הזו עליכם. כל חלל וכל הרג מוטל על מי שבידו היכולת, לא כי הוא אשם אלא כי הוא יכול. ועל היכולת אתם נבחנים, על העמידה כולנו מצווים אנשי עפרה, אפרת ומגדל עז ופרנסי הציבור מצווים ואחרת יפנו מקומם".

כזכור, גופתו של שורק אותרה סמוך לשערי הכניסה ליישובים מגדל עוז ואפרת, זאת לאחר שנעדר מאתמול בערב ואחרי שעות של חיפושים. ככל הנראה הוא נחטף מהכביש המוביל למגדל עוז, ונרצח בסמוך.

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
חייבים עונש שיירתיע את הרציחות הסדרתיות הבאות
הגיע זמן לצאת מקבעון | 09-08-2019 10:25
רק גירוש
2
עונש מוות
רון | 09-08-2019 11:58
גם עונש מוות לא ירתיע הרי הם יודעים שיתפסו ויהרגו בתהליך. אנחנו בסכסוך ארוך ואין לו פתרון כרגע
3
Arabs
dean | 09-08-2019 14:00
The world now knows: A Good Arab is a ......you know the rest.
4
יהי זיכרו ברוך
ליאת | 09-08-2019 14:47
השם יקום דמו תנוחמו משמיים שלא תדעו צער לעולם אמן.
רצח דביר שורק
אבי | 11-08-2019 4:00
אני מזועזע מאד מהרצח של הבחור החמודה הזה שהיה לו כל כך הרבה רצון לעשות רק טוב בעולם
5
ארדף אויבי ואשיגם ולא אשוב עד כלותם
אהרן דרעי | 09-08-2019 14:51
אם יש למנהיגים שלנו ביצים.צריכם לתת הוראה לרדוף את המחבלים ולחסל אותם ללא משפט.וטוב שהחיילים שפוגעים בהם שיחסלו אותם.אחר כף להרוס את בתיהם ולגרש את משפחותיהם.וכל מי ששיתף פעולה אתם צריך לפגוע בו.והעונש העיקרי.להקים מאה יחידות דיור ביוש על שמו של הצדיק.רק כך יבינו אויבינו שלא כדאי להתעסק עמנו.ואם הממשלה לא תעשה כן.הנה יום הבחירות קרב.להצביע מימין לליכוד.וגם יהודים הגנו על עצמכם ללא מורא.כל מחבל כדור במצח
6
להרוג אותם
רובי | 10-08-2019 9:07
לירות בהם
7
בלגן
יוסי | 10-08-2019 17:52
כל עוד פה החרדים מנהלים את המדינה והכספים הולכים להתחרדות המתמדת והבלגן נימשך בבית ברור שהזאבים בחוץ חיים מזה .. אם רוצים להעיף גם ראש עיר שלא זורם עם הסחיטה .. בזה המדינה עוסקת במקום לנהל את השקט מנהלים את תורתו אומנותו ( אחלה אומנות )
8
כצח החייל שורק
א.א.חיפה | 10-08-2019 18:13
הריר שיותר משתיים.כי אם היה אחד הוא היה מצליח לברוח.ברור שתיים ואף שלוש.אחד רדף והשני נסע עם הרכב.השג לא שם לב לדבר חריג.כי הם ראו אותו .אחד השתלט על החייל.אטמרים שהיה מריבה.היה להם קשה.כי למד. קארטה.הוא הקשה עליהם את תפיסתו.רבנריתם בטוח.
9
ארץ ישראל
יאיר | 10-08-2019 23:21
צריך להעניש את המחבלים בזה אין ספק... אבל איך?! עונש מוות אני מסכים ובעד ואם לא אז לפחות שלא יהיה להם נוח בבתי כלא אלא שיהיו בצינוק או משהו ולשפחותיהם בטח ובטח שמגיע גירוש והריסת הבית אבל האויב הוא חיצוני ולא פנימי ואסור לנו להילחם בתוך עצמנו, יש לעודד את הפוליטיקאים להחיל עונשים משמעותיים יותר על המחבלים, הסייענים, המשפחות והמסיתים אבל צריך גם להבין את הקשיים שעומדים בפניהם וביניהם מערכת המשפט שגם עליה אין לכעוס אלא לבוא לתקן ולשנות ממקום של אהבה והבנה. בקשר לבנייה בהתנחלויות כעונש על פיגועים אני חושב שזה דבר שאסור לו לבוא בתור תגובה לפיגוע אלא בתור דבר שנעשה קבוע מתוך אידיאל שלנו בגלל שאם מביאים אותו כפעולת תגמול על פיגוע זה אמנם יביא לפחות אהדה למחבלים באזור שלהן אבל זה גם ישניא אותנו עליהם ועל אירופה בגלל שככה אנחנו משווים פיגוע שהוא דבר מגונה בעיניהם ל- בנייה שאסור שתושווה לפיגוע
10
נקמה
מיכאל כהן | 11-08-2019 0:09
ימחשמם כול הערבים דבר יכלה אותם שילכו כפרה על כול עם ישראל
11
רצח תלמיד הישיבה ז"ל
עצמונה | 11-08-2019 5:01
מי שלוקח חיים ללא רחמים,סופו. שיקחו גם את חייו , ולהעיף את משפחתו מארצנו
12
תפיסת המחבלים
יוס | 11-08-2019 8:53
הגעתם ותפסתם והלאה מה יכנסו לבית מלון יקבלו 3 ארוחות ביום ילמדו ויצאו דוקטורים חד משמעי אסור שמחבלים יתפסו בחיים