אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ביקורת על הרב פרץ: "פגיעה חסרת טעם בחמ"ד"

החלטתו של שר החינוך שלא להאריך את כהונת ד"ר אברהם ליפשיץ כיו"ר החמ"ד, עליה פרסמנו לראשונה בסרוגים, גררה ביקורות על הצעד השנוי במחלוקת. שרה אליאש: "זלזול, יהירות ויריקה בפרצוף של בוחרי הבית היהודי"

ביקורת על הרב פרץ: "פגיעה חסרת טעם בחמ"ד"
  (צילום: חיים גולדברג/ סרוגים)

החלטתו של שר החינוך הרב רפי פרץ שלא להאריך את כהונת ד"ר אברהם ליפשיץ, עליה פרסמנו לראשונה בסרוגים, עד להקמת ממשלה קבועה וקיום תהליך מסודר של מינוי ראש חמ"ד חדש –  גררה ביקורות צפויות על הצעד השנוי במחלוקת.

בקבוצת פורום הנשים של הבית היהודי, הודיעה שרה אליאש חברת מועצת חמ"ד כי הוא עוזבת את הקבוצה בעקבות ההחלטה ונימקה כי "הפורום הזה יקר לי מאוד אבל איבדתי היום את שארית האמון בראש המפלגה שלנו".

היא סיפרה כי "לאחר ישיבה בה כל אנשי מועצת החמ"ד הפצירו בו להאריך את כהונתו של אברהם ליפשיץ, זו התוצאה- אני רואה בזה זלזול, יהירות ויריקה בפרצוף של בוחרי הבית היהודי. ומה שחמור יותר- זו פגיעה חסרת טעם בחמ"ד", עם זאת הצהירה כי תצביע לימין המאוחד, "בזכות העובדה שיש שם את הימין החדש".

בתגובת תנועת נאמני תורה ועבודה על החלטתו של פרץ, נכתב כי זהו "תמרור אזהרה חמור מאוד לפגיעה העלולה להיות בחינוך הדתי. למרות הצהרות של כלל מפקחי החמ"ד ולמרות פנייה ברורה וישירה של מועצת החמ"ד, בא שר חדש והחליט להתעלם מהבקשה ולמנות אדם אחר".

לטענתם, "מעולם לא היתה התערבות כה גסה בחינוך הדתי ועצוב שהיא מגיעה דווקא ממי שהתיימר לייצג את כלל הציבור הדתי. אנו חוששים שאנו עומדים בפני ניסיון הפיכה שתוצאותיו יהיו בפירוק החינוך הדתי, כמי שאחראי לחינוכם של כלל ילדי ישראל המבקשים חינוך בדרכה של תורה. מינוי אדם שאינו מכיר בגוונים השונים הלומדים בחינוך הדתי ומקפיד על מענה הגון לכולם, עלול להביא למיטוטה של המערכת".

מניעים פוליטיים?

תגובה מעניינית נוספת הגיע מכיוון  חה"כ אורלי פרומן מכחול לבן, שאמרה כי השר "ממשיך לטלטל את מערכת החינוך", לאחר שכאמור החליט שלא להאריך את כהונתו של ליפשיץ. "בפעם השלישית מאז מונה, מתכוון שר החינוך פרץ לאייש משרה בכירה באיש מטעמו וזאת כזכור, בממשלת מעבר! השר פרץ, האם זה הדבר לו זקוקה כעת מערכת החינוך המטולטלת? כאשר כלל לא בטוח שתהיה שר החינוך הבא?מהשר פרץ, האם אתה פועל ממניעים פוליטיים"? תמהה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
19 תגובות - 14 דיונים מיין לפי
1
עושה טעות אחר טעות
איום ונורא | 08-08-2019 1:34
לא מבין כלום. החלטה אומללה וחסרת היגיון
פרץ של רצף טעויות בכל תחום.
חבל. | 08-08-2019 10:11
.
ליפשיץ?
עמיחי | 08-08-2019 9:04
החלטת השר מחאה בהיגיון ליפשיץ מיצה את מה שיש בו תנו לכוח חדש להשפיע ולהוביל . כל המסתייגים בעלי אנטרס ולא חושבים באמת על החמד . תבוא דמות שתוביל מהלכים שיקפיצו את החמד לא רק בכותרות ופרסום
2
תמוה ומעורר דאגה
אני | 08-08-2019 6:09
עצוב ממש. אברהם ליפשיץ הוא אדם משכמו ומעלה. האיש הנכון במקום הנכון. מוערך עי אנשי החמד על כל גווניהם. התנהלות השר פרץ תמוהה ומאכזבת עד מאוד.
3
למה כל הבקורת הזו
ענת דוויק | 08-08-2019 6:33
לא צריך על כל צעד שה6א יעשה תגובה ביקורתית. זה התיק שנתנו לבן אדם . תנו לו להחליט מא ועד ת מה יהיה ומי יהיה בחינוך. תפסיקו להפריע לו לבנות את המערכת. הוא לא ילד קטן. יש לו נסיון בחינוך קצת יותר מכם.
אז
התמים | 08-08-2019 6:58
זהו שלא. אין לרב פרץ כל נסיון בחינוך הממלכתי דתי. הוא ניהל מכינה שזה דבר שונה לחלוטין. לא מכיר את המערכת והאנשים ונמצא במשרד כשר חינוך זמני, בממשלת מעבר. גם אם מותר לו לעשות דברים מסויימים - אין זו חובה ולעיתים זה שגוי לפעול כפי שפעל. החיפזון מן השטן.
4
יישר כח
מורה חמד | 08-08-2019 7:23
סוף כל סוף מרגישים שמישהו מנהל את העניינים והייתה יפה שעה אחת קודם, אבל... מוטב מאוחר מאשר אף פעם.... מי שנתן לנואף להיות ראש אולפנא במרכז הארץ.... לא ראוי להיות ראש החמד
זה מה שיש לך לומר?
גם אני מורה בחמד | 08-08-2019 11:23
חבל שאתה מורה
5
מעניין שהביקורת מגיעה מהקרן החדשה ומכחול לבן
יהודי | 08-08-2019 7:25
זה רק מראה שהבחירה של הרב פרץ היתה נכונה.
6
אם מישהו מוצא טעות שהרב רפי לא עשה שלא יגלה
אביחי | 08-08-2019 7:51
הרב רפי,תחזור למכינה,אין בך מנהיגות,אין לך הבנה הפוליטיקה,הסכמת שמחחלת שבת בפרהסיא תיהיה שליחת ציבור של הציונות הדתית,סמוטריץ מסובב אותך עם ספינים, ושולח לך את הרב דרוקמן עם פקודות.
7
החלטה אומללה של איש חלש ולא כ"כ חכם.
פדיחה רודפת פדיחה | 08-08-2019 8:19
אכזבה גדולה.
8
ראש החמד
עמיחי | 08-08-2019 9:01
ישר כוח לרב פרץ. כל המקטרגים בוז לכם על מה ומי שאתם. תנו לבן אדם לעבוד. לכל אדם יש תחליף בוודאי ליפשיץ. מהרסייך ומחריבייך זה אתם לא ליברמן
ברור שלליפשיץ יש מחליף אבל
משה | 08-08-2019 9:23
אי אפשר לחכות עד אחרי החגים?
9
עכשיו הגיעה גאולת הר המור. פרץ הציל את החינוך
בעלה של גננת חמ"ד | 08-08-2019 9:34
בישראל. פלגני הר המור. לא מסוגלים לעבוד עם אף אחד. רק עם עצמם. רק הם קדושים וענווים מעושים. ועליהם אומרים שיש להם מבט רחב אופקים הרואה למרחוק. ליפשיץ ניהל ביד רמה והכניס גאוות מחנכים לתורה ולמצוות. אשתי היתה חוזרת מכל כנס איתו, עם אור בעיניים ומרץ. מי הצדיק שייכנס לנעליו של ליפשיץ בנסיבות האלה?! לפרץ יש שכל אבל חסרה החכמה. די. היית רבצר, תתחיל לחשוב לבד ולא במשמעת איוולתית לרב זה או אחר.
10
מיכל פרץ
מיכל פרץ | 08-08-2019 9:56
אני הקובעת לא רפי
11
מוטים
אלי זוהר | 08-08-2019 10:42
רוצים סקופ ענק ? פעם אחר פעם במשך חצי שנה ערוץ 7 מטנפים ומכפישים את רפי פרץ . וגם לפעמים בסרוגים. ולמה ? כי הרב של ערוץ 7 הוא גם הרב של תקומה והוא הרב של סמוטריץ' והם רוצים לקדם אותו ? לא מאמינים לי ? מעולה. שימו לב מעכשיו לכל כתבה על רפי פרץ איך הוא יוצא מוכפש. לא ראיתי כתבה אחת טובה עליו. הם מקדמים את איילת שקד יותר ממנו. וואו נכון פשוט הזוי .מה עכשיו ? תעדכנו בתגובות שעמי ידע!
12
מינוים
דרור | 08-08-2019 10:49
זכותו למנות ולעשות שינוים כל הביקורת ממניעים זרים
13
אמירה ציבורית שחייבת להאמר
שלמה | 08-08-2019 11:16
הרב רפי פרץ שליטא איש חינוך יקר וראוי שאינו מתאים כלל לתחום הפוליטי. אני כותב זאת בכאב רב. זה לא נאמר מתוך ביקורת על דעות אלא מתוך הסתכלות על התנהלות. פוליטיקה היא תחום מקצועי של שליחות ציבורית שלא מתאימה לכל אדם, גם אם הוא מלא זכויות בתחומים רבים, ויש לכך דוגמאות רבות מכל הקצוות המפלגתיים. ללא שום קשר לדעות ולהשקפת עולם, יש לבוא במחילה וביראת כבוד לרב רפי ולבקש ממנו לחזור לעשייתו הברוכה בחינוך, ולא להיות בתפקיד שאינו מתאים בשום אופן לאדם גדול זה.
14
שר שמזלזל במועצת החמד??
זה ממש אסון לחמד | 08-08-2019 15:15
הרב רפי עשה טעות גדולה. גם מקצועית, גם פוליטית וגם הוריד את מעמד מועצת החמד לתחתית. אוי לנו שכך נוהג מנהיג המפלגה הדתית לאומית