אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

גאווה ישראלית: צפו בעמוס 17 משוגר לחלל בהצלחה

גאווה ישראלית. הלווין עמוס 17 שוגר לפנות בוקר בהצלחה לחלל. הלוויין שעלותו כ-200 מיליון דולר, יספק תקשורת סלולרית דור 5 לאפריקה, המזרח התיכון ודרום אירופה. צפו בשיגור

גאווה ישראלית: צפו בעמוס 17 משוגר לחלל בהצלחה
  שיגור עמוס 17

גאווה ישראלית. הלווין עמוס 17 שוגר לפנות בוקר בהצלחה לחלל.

הלווין שעלותו מוערכת בכ-200 מיליון דולרים נועד לספק כיסוי שירותי תקשורת מתקדמים כולל הדור החמישי של הסלולר ואינטרנט עבור יבשת אפריקה, המזרח התיכון, וחלקים מאירופה ואסיה.

הלוויין מתוכנן להיות מוצב בחלל במיקום של הלוויין עמוס 5, שהקשר עמו אבד ב-2015. הלוויין נקרא על שם הנקודה הגיאוסטציונרית 17E המיועדת לו. אורך חיי הלוויין מתוכנן ל-15 שנים לפחות כשעלות השנתית הצפויה כ-5 מיליון דולר.

הלוויין עמוס 17 בחלל (צילום: חלל תקשורת)

חברת חלל תקשורת מסרה :"מהלך השיגור התבצע באופן תקין בשעה 2:23 שעון ישראל מאתר השיגור בפלורידה ארצות הברית. מהלך השיגור התבצע באופן תקין והלווין נפרד מהשלב השני של המשגר כ – 33 דקות לאחר השיגור. על פי התוכנית, הלווין שומר על קשר רציף עם תחנת הקרקע, ועושה את דרכו בכוחות עצמו לנקודת המסלול המיועדת. במשך 3 שבועות לאחר השיגור צפוי להגיע לנקודה ולהשלים את הבדיקות הנדרשות.

בתום תקופת הבדיקות שצפויה לארוך כשלשה חודשים, יועבר הלוויין לנקודת המסלול 17 E לקראת תחילת פעילותו המסחרית.

דוד פולק, מנכ"ל חלל תקשורת מציין כי השיגור המוצלח, הטכנולוגיות החדשות, הפוטנציאל העסקי והצוות המקצועי שמוביל את החברה הינם גאווה למדינת ישראל והבטחה להמשך דרכה וצמיחתה של החברה.

שר התקשורת דודי אמסלם מסר: "הלילה שוגר בהצלחה הלוויין עמוס 17 לחלל על-ידי חברת החלל הישראלית SpaceX מבסיס קייפ קנוורל שבפלורידה. עמוס 17 מחזק את מעמדה של ישראל בתחום לווייני התקשורת וצפוי לספק שירותי תקשורת באפריקה ובמזה"ת. בהחלט גאווה ישראלית, יום מרגש בעבור כל אזרחי ישראל."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
תודה לאלפי האברכים שעשו לילות כימים!
הרב קנייבסקי | 09-08-2019 15:20
תודה לאלפי האברכים המצויינים שלומדים מדעים, ומאפשרים את שגשוגה של תעשיית החלל הישראלית! לוחמים בגולני זה חשוב, אבל בלי מדעים לא נגיע רחוק, ועלינו להכיר תודה לכל האברכים היקרים על ההשקעה בלימודים המאתגרים, בשעה שיכלו לבחור באפשרות הקלה ולהתגייס לגולני!!