אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

התינוק שניצל ממוות לחיים במעיני הישועה

התינוק שנולד ללא רוח חיים חזר למחלקה כחלוף חודש בידי הוריו כשהוא מלא רוח חיים ומשובב את עין כל רואיו | התינוק טופל בפגיה באמצעות חליפת קירור במשך 72 שעות בטמפרטורה של 33.5 מעלות

התינוק שניצל ממוות לחיים במעיני הישועה
  האב אלימלך ביננשטוק עם התינוק יוסף יצחק שניצל ממוות לחיים. באדיבות המצלם

יוסף יצחק בינשטוק בן החודשיים משמיע קולות של התלהבות כשמבטו נתקל בתמונותיהם של שלשלת אדמו"רי חב"ד המונחים סביב ראשו בלול שבביתו. הוא תינוק עירני, מתלהב, סקרן, מעבר לגילו – אבל העובדה שהוא חי ונושם היא נס: יוסף יצחק נולד ללא רוח חיים.

בינשטוק הקטן נולד בלידה קשה ומסובכת, משום שחבל הטבור יצא לפני גופו הקטן והדבר הציב אותו בסכנת חיים.

הד"ר יעקב הרצליך ממחלקת ילודים סיפר על רגעי הדרמה: "הוא נולד בחילוץ מהיר כשהדופק הולך ונעלם ולמעשה נולד ללא דופק וללא רוח חיים ונזקק להחייאה מלאה. כעבור דקה וחצי מורטות עצבים הדופק חזר; באותם רגעים זה היה נראה כאילו מדובר בנצח. במשך 12 שעות התינוק היה מוגדר בקומה והיה חשש שהזמן בו שהה ללא חמצן פגע לו במוח. שמנו אותו בחליפת קירור למשך 3 ימים ברמה של 33.5 מעלות חום, עם מעקב צמוד כל חצי שעה על הטמפרטורה. התינוק שכב 72 שעות בחליפת קירור וכך למעשה פעילות המוח ירדה למינימום, ללא גירויים עד לפעילות תקינה לחלוטין".

הפרופסור אלי סומך, מנהל אגף היילודים הוסיף כי "החייאה בתינוקות ובילודים הוא אחד האירועים הדרמטיים ביותר בבית החולים. לשם החייאה מוצלחת נדרשת מיומנות של אנשי הצוות ושימוש נכון ומושכל בכל האמצעים הזמינים. בזמן כזה כל שניה היא חשובה ואין צורך לתאר את ההשלכות של החייאה כפי שבוצעה במקרה הזה. באגף הילדים והיילודים ב'מעייני הישועה' נערכים למצבים כאלה באמצעות תרגול של הצוותים ושימוש בסימולציות שונות. אנחנו נתקלים לא אחת בהנשמות בחדר היילודים ובחדר המיון ואני שמח שהצוות פעל במהירות ובמקצועיות והשתמש באמצעים המתקדמים כולל קירור וחום גוף למשך 3 ימים כדי לשפר ולשמר את תאי המוח. החייאה מוצלחת כמו זו והרגשה של הצלחת חיים הינה מקור לסיפוק רב לכולנו".

האב, ר' אלימלך בינשטוק היה נרגש מאוד: "זו תחושה קשה, איומה, עד עכשיו אנחנו מתקשים להירגע. אתה לא יודע איך לאכול את זה וכל הזמן חושב מה היה קורה חלילה אם וכאשר. כעת ב"ה אנחנו מאושרים ושמחים עם יוסף יצחק ושאר אחיו ואיותיו. בגיל 14 ימים עבר ברית מילה והיום הוא יונק, צוחק ובוכה ואין כל זכר לדרמה".

התינוק שנולד ללא רוח חיים חזר למחלקה כחלוף חודש בידי הוריו כשהוא מלא רוח חיים ומשובב את עין כל רואיו. ההורים – ר' אלימלך והגב' פנינה ביננשטוק חזרו לפגיה במעיני הישועה ובידיהם התינוק הרך 'יוסף יצחק' כדי לחגוג יחד עם צוות המחלקה את נס הצלתו ממוות לחיים.

הרופאים והאחיות במחלקה בדקו את הנס מקרוב, בחנו את גובותיו של התינוק ותפקודו ומצאו כי הוא תואם לחלוטין את שאר העוללים בני גילו הרך וללא כל סימנים של פגיעה או עיכוב התפתחותי.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
ישתבח שמו
אלין | 06-08-2019 19:45
ברוך השם בן פורת יוסף. שיהיה לכם המון נחת כשר ממנו עד 120. שיהיה בריא וחזק והשם ישמור את כולם מכל רע. טפו טפו מתוק אמיתי
2
בעל הבית
דני | 06-08-2019 20:04
הקדוש ברוך הוא, הוא הבעל הבית של כל העולם הוא עושה נסים ונפלאות אורים גדולים כל יום אבא שבשמים תודה . לא יאומן ישתבח הבורא
3
אני רוצה לציין סיפור שקראתי על...
סיפור | 06-08-2019 22:57
אני רוצה לציין סיפור שקראתי על הגאון הגדול רבי משה שמואל שפירא זצל מבאר יעקב. היה בחור בישיבה שעשה מעשה שלא יעשה (לא כתוב מה) והמשגיח אמר לו שאינו יכול לישון בישיבה. לא היה אז תחבורה סדירה כמו היום, והבחור לא היה לו איפה לישון. ב2 בלילה הוא דפק אצל הגרמש בדלת, הראש ישיבה שאל אותו למה אתה לא יושן? ענה לו הבחור עשיתי כך וכך והמשגיח זרק אותי ואין לי איפה לישון. אמר לו הגרמש בא נלך. איפה? באמצע הלילה? הוא לבש את המעיל והולך עם הבחור לבית המשגיח. ואמר לבחור תדפוק בדלת. המשגיח התעורר ושאל מי שם, אמר לו הגרמש תמשיך לדפוק. עד שהמשגיח קם עם הפיזמה ופתח את הדלת, הוא השתומם לראות את הבחור עם הראש ישיבה. הן נכנסו והראש ישיבה אמר למשגיח: זרקת אותו מהישיבה? אמר כן. למה? בגלל שעשה כך וכך, ואינו יכול להיות בישיבה. אמר לו הגרמש, נכון. הוא לא יכול להיות בישיבה. אבל אין לו איפה לישון. אמר המשגיח, ומה אני יכול לעשות? ענה לו, אי אפשר לעשות כלום. הבחור לא יכול להיות בישיבה. המשגיח לא הבין, אמר לו הגרמש, אבל תסביר לי איך אתה יכולת ללבוש פיג'מה וללכת לישון, כשאתה יודע שהבחור אין לו איפה לישון? אמר המשגיח, ומה אני יכול לעשות? אמר לו הגרמש, נכון שאין מה לעשות, אבל איך אתה יכול לישון? סוף דבר, הבחור הבטיח שלא יעשה את זה עוד, ביקש סליחה וחזר לישיבה. זו דרכה של תורה. השאלה הזועקת: אבל איך אתה יכול לישון? זה אין לנו היום לצערנו. בשורות טובות, ולחזור בתשובה על רצח של בחורי חמד.
4
מזל טוב
ירוחם | 07-08-2019 9:19
השם עשה לילוד ולמשפחה נס גדול אבל לעשות מזה פירסומת עצמית זה לא כונתו עם תמונות של האב והתינוק זה לא טוב וחבל הצניעות והמחשבה למה לי מגיע כל המתח הזה והפחד ולא לעשות מזה און עצמי
5
פרסומי ניסא!
יחי המלך המשיח!! | 07-08-2019 23:03
בה בה ממש מרגש!! למי ששאל-מצווה לפרסם ניסים בשביל לקדש שם ה', שנזכה כבר לפרסם על התגלותו המיידית של הרבי שליטא מהמ בגאולה מיד ממש!