אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

איילת שקד באולפן סרוגים: "מי שמצביע ליכוד יכול להתעורר עם ממשלת שמאל"

יו"ר הימין המאוחד בראיון ראשון לציונות הדתית: "מאושרת שאנחנו עובדים אחד עם השני ולא אחד נגד השני". על הכישלון באיחוד עוצמה יהודית: " היו צריכים לקבל את ההצעה - ולוותר"

"מי שמצביע ליכוד יכול להתעורר עם ממשלת שמאל"
  (צילום: חיים גולדברג, עריכה: ניסים פרץ/ סרוגים)

שבוע בדיוק אחרי האיחוד בימין, השרה לשעבר יו"ר הימין המאוחד, איילת שקד בראיון ראשון לציונות הדתית באולפן סרוגים: "מאושרים שאנחנו עובדים אחד עם השני ולא אחד נגד השני", היא אומרת על הקשר עם הרב פרץ וסמוטריץ. על הכישלון באיחוד מול עוצמה יהודית: " הם היו צריכים לקבל את ההצעה, והיינו עובדים בשותפות במקום להתכתש ברשתות".

(צילום ועריכה: אריאל ליבא | איפור: שרה כהן | עורך טקסט: אוריאל בארי)

את קראת לאיחוד גדול בימין, בסוף קיבלנו את הבית היהודי בגרסה אחרת שאת בראש ונפתלי מאחורה?

"אנחנו מקבלים איחוד של 3 מפלגות, בכל זאת הימין החדש זו לא מפלגה דתית, לצד הבית היהודי ותקומה שהם מפלגות דתיות. איחוד של כל הציונות הדתית על כל שלל גווניה, זרמיה ותת זרמיה עם הימין האידאולוגי החילוני, הכלכלי-ליברלי. יש היום מפלגה אחת ימנית אידאולוגית מימין לליכוד, ואני חושב שכל מי שרואה את עצמו כחלק מהימין צריך לתת לנו את הכח".

(צילום: חיים גולדברג, עריכה: ניסים פרץ/ סרוגים)

על הכישלון באיחוד מול עוצמה יהודית: "אני חשבתי שעוצמה יהודית צריכים להיות חלק מגוש המפלגות בימין המאוחד, אבל הם לא הבינו את מה שהרב רפי פרץ ונפתלי בנט הבינו- שבשביל איחוד צריך להתפשר. הרב רפי ויתר על המקום הראשון כדי שנוכל לקבל הרבה מנדטים ושהאיחוד יתבצע, נפתלי בנט הסכים למחול על כבודו ולהיות מקום רביעי בשביל האיחוד. גם עוצמה היו צריכים להבין את זה- אבל לצערי הם לא הבינו, וכרגע הם מסכנים את גוש הימין בריצה העצמאית הזאת".

"מנהיגים נמדדים גם בזה שלפעמים הם אומרים לציבור שלהם שהם צריכים להתפשר- והמנהיגים של עוצמה יהודית לא עשו זאת. הציבור של עוצמה רצו מקום חמש, הם היו צריכים לעמוד שם ולהגיד 'האיחוד הזה חשוב לגוש הימין, אם נרוץ לבד נזרוק 2 מנדטים לפח שיכולים להיות קריטיים ולעשות את ההבדל בין ממשלת ימין ושמאל. צריך להבין באיזה סיטואציה אנחנו נמצאים- זו סיטואציה ייחודית שלא הייתה כמותה. ליברמן פרש מגוש הימין ועבר לגוש השמאל, אנחנו במאבק אישי להביא 61 מנדטים לגוש. זה מאבק לא פשוט, ונצליח לעשות את זה רק אם כל מי שמחשיב את עצמו כימין יצביע ואף אחד לא יצביע למפלגות שלא עוברות את אחוז החסימה".

את עומדת מאחורי הצעת ה-8 וה-13? 

"הם היו צריכים לקבל את זה. זה שני מקומות ריאליים בכנסת- 8 וודאי, ו-13 אני מקווה שייכנס גם ככה או בחוק נורבגי. הם היו צריכים לקבל את ההצעה, והיינו עובדים בשותפות במקום להתכתש ברשתות".

(צילום: חיים גולדברג, עריכה: ניסים פרץ/ סרוגים)

 

הסמכתי את נפתלי לנהל את המו"מ

על הקשר בינה לנפתלי בנט: "אני הסמכתי את נפתלי לנהל את המו"מ כי אני לא מכירה אדם שמנהל מו"מ יותר טוב ממנו- תשאלו גם בבית היהודי ובאיחוד הלאומי. הגדולה שלנו היא שכל אחד מאיתנו יודע גם לנצל את היתרונות של השני. הכל היה מתואם איתי. אני עכשיו אחראית על הקמפיין- גם על השטח וגם על התכנים- וביקשתי ממנו לקחת את מטה הצרפתים, הרוסים או האנגלוסקסים, ותראו שהוא יתנפל על זה.

בפועל מי יו"ר הימין החדש?

"אנחנו יו"רים משותפים, ואני עומדת בראש הימין המאוחד. אנחנו עובדים טוב מאד עם הרב רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ', ואני חושבת שכולנו מאושרים שאנחנו עובדים אחד עם השני ולא אחד נגד השני".

על החיבור עם הבית היהודי והשאלות לגבי נכונותם של החילוניים ומסורתיים להצביע למפלגה עם הרב רפי פרץ וסמוטריץ', שקד אמרה כי "האתגר הגדול שלי זה גם להביא מנדטי מהציבור החילוני-מסורתי. זה אתגר גדול, אבל אני חושבת שכשאני מסבירה שעשו להם דלגיטימציה והוציאו את הדברים מהקשרם, הם יבינו את זה. בסופו של דבר יש לנו כמה דברים ייחודיים- אנחנו המפלגה האידאולוגית היחידה מימין לליכוד, הפעם הראשונה שאישה עומדת בראש מפלגה בימין– ואני גם פונה לציבור הזה שייתנו לי כח להנהיג. אני מצפה מהציונות הדתית כולה, על שלל גווניה, להצביע לימין המאוחד.

אתם הולכים להתפצל אחר כך?

"אנחנו רצים כבלוק טכני, זה ידוע. אנחנו נחליט מה לעשות אחרי הבחירות, אבל ננהל את המו"מ הקואליציוני במשותף. אני יכולה להגיד שכרגע אנחנו נהנים לעבוד ביחד, אבל באמת הם מפלגות שונות- המפלגה שלנו לא דתית, הבית היהודי ותקומה כן דתיות- נחליט אחר כך איך מתקדמים.

על מכתב האמנה לתמיכה בערכי הימין המאוחד, שכוללים ערך של זהות יהודית, שקד אמרה כי "פרסמנו ערכים בכוונה. זה לא מצע או תכנית עבודה, אלא מסמך שמדבר רק על ערכים. אני חושבת שזה יפה שמפלגה שמורכבת ממספר רשימות יכולה להגיע לבסיס משותף של ערכים משותפים. במפלגה שרוצה להיות גדולה ולהגיע גם להנהגת המדינה, יכולות להיות דעות שונות. כמו בציונות הדתית- יש חלקים ליברלים יותר, ויש חלקים שמרנים יותר- ויש דעות שונות ביניהם. כך גם בנושא דת ומדינה".

(צילום: חיים גולדברג, עריכה: ניסים פרץ/ סרוגים)

"אם קודם הבית היהודי היה מזוהה עם זרם אחד, הימין המאוחד מכיל בתוכו את כל הזרמים של הציונות הדתית. אני כבר אומרת לכחול לבן- תשכחו מהציונות הדתית. אנחנו מייצגים את כולם, כל הזרמים, ולא מתיימרים להיות מי שאנחנו לא- לא כמו כחול לבן שהם מפלגת שמאל- אבל אנחנו מייצגים את הציונות הדתית על כל גווניה".

תשבו עם כחול לבן בממשלה?

"אנחנו נשב בממשלת ימין. נמליץ על נתניהו, אבל אני לא חותמת כעת על מסמכים שנתניהו ייתן לי. המטרה שלי זה לקבל מספר גבוה של מנדטים. אנחנו המפלגה היחידה שבה יודעים שמצביעים ימין ומקבלים ימין, כי כל אופציה אחרת יכולה להוביל לממשלת שמאל. גם הליכוד- אתה יכול לקבל ממשלה של הליכוד והשמאל".

על הקריאות לממשלת אחדות, ייתכן שבראשות יולי אדלשטיין: "אני עושה כל שביכולתי כדי להקים ממשלת ימין ולהשיג את ה-61, ואני גם מצפה מנתניהו שיעשה ככל שביכולתו לזה. עכשיו זה בידי הציבור- אם הוא יצביע לימין המאוחד ולא למפלגות קטנות שלא עוברות את אחוז החסימה, יהיו לנו 61".

(צילום: חיים גולדברג, עריכה: ניסים פרץ/ סרוגים)

אתם מרגישים שנתניהו איתכם או נלחם בכם? 

"אני פונה פה לציונות הדתית וקהל המצביעים שלנו: אל תעשו את אותה טעות פעם שלישית. הוא ינסה שוב לשתות מנדטים, ולכן אני אומרת זאת חודש וחצי מראש- אתם ידעתם ושמתם לב שמה שחשוב זה הגוש ולא המפלגה הגדולה. פעם קודמת אם היו לנו עוד אלפי קולות הייתה עכשיו ממשלת ימין. אני מקווה שהציבור יבין שלא חוזרים על טעות פעמיים, שהציבור מעריך את הנציגים ברשימה, ושהציבור יישאר איתנו".

אחרי עידן נתניהו יש סיכוי שתעברי לליכוד?

"אני עומדת כרגע בראש הימין האידאולוגי. אחד העיתונאים של הימין פנה אלי ואמר לי שצריך לקבל החלטה אם את הולכת לליכוד או מובילה את הימין האידאולוגי, שזה אתגר לא פשוט. אני לקחתי את ההחלטה הזאת, זה לא פשוט ואני עובדת מהבוקר עד הלילה, אבל זה כבוד בשבילי ואני מאד נהנית מהשותפים שלי והעבודה איתם. אני מקווה שנצליח ונקים ממשלת ימין. יש אתגר גדול מאד לימין לשמור על ארץ ישראל והערכים היהודים החשובים לנו. אם לא נביא את הגוש לא נוכל לשמור על הערכים האלה".

מה חלוקת התפקידים בינך לבין בנט, פרץ וסמוטריץ'? 

"נשב ביחד ונחליט איך מחלקים את התיקים. אנחנו עובדים יחד הרבה שנים, יודעים טוב מאד להסתדר. הפעם למדנו שלא מחלקים תיקים לפני שמקבלים אותם. גם בצלאל הסתדר, ובסופו של דבר כל אחד יקבל את מה שמתאים לו. אבל כרגע לא צריך להתעסק בתיקים אלא בערכים- צריך להעיר את הציבור הימני במדינת ישראל".

(צילום: חיים גולדברג, עריכה: ניסים פרץ/ סרוגים)

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
89 תגובות - 63 דיונים מיין לפי
1
אני יכול להצביע למפלגה דתית???
רק מעיר | 05-08-2019 16:57
אני הולך על נעם
המצביע שקד ובנט יתעורר עם מפלגה רפורמית ארורה
אנטי אהוד ברק | 06-08-2019 7:46
זהירות
שקד = בנט = ימין חלש
ידידיה | 06-08-2019 7:01
לא מבין מאיפה יש לה את החוצפה להגיד שהיא מובילה את הימין אחרי שפינתה את עמונה. מה את מזלזלת בנו???
כמדומני היתה לנו ממשלה ימנית,והמשיח לא הגיע
משחקת בנדמה לי | 06-08-2019 0:29
הממשלה הקודמת היתה ממשלה ימנית למהדרין, ולא ראיתי שהטרור הוכחד והחמאס הושמד. אפילו להיפך....
2
הציונות הדתית באובדן דרך.
אביבית | 05-08-2019 16:57
אין מי שישמור לנו על השבת במדינה. מישהו דתי מסוגל/ת להצביע לאחת שתומכת בפונדקות ללהטב??
גם אצל bb, תא חרדי יושב ליד תא להט"בי...
כל קול זוכה | 06-08-2019 0:33
וכמובן יש תא ערבי ותא רפורמי, ותא צמחוני ותא...ואולי מדובר באחרית הימים ולא הרגשנו
פיקוח נפש-הכי קל להשתמש בסיסמאות
יעקב | 05-08-2019 18:18
פיקוח נפש דוחה רק אם האפשרות השנייה באמת תציל. פה, לצערנו, האיחוד הגדול שכולם חולמים עליו יוביל למצב קשה יותר. הוא יכניס את שתי המפלגות הציוניות דתיות האחרונות תחת המשטר של בנט ושקד כמו שקרה לרב רפי וסמוטריץ'. די כבר לשימוש בסיסמאות שבאו לחפות על הפחדנות שלנו כציבור. צריך לזכור לערכי הציונות הדתית ולהצביע למפלגה שבאמת תייצג אותם באומץ. כולנו מצביעים נעם!
פיקוח נפש
ישראלית | 05-08-2019 17:22
פיקוח נפש דוחה הכל. מחובה להתאחד!
3
אני רוצה להצביע מפלגה דתית. אפשר?
אריק נוימן | 05-08-2019 16:58
אני רוצה להצביע מפלגה דתית. אפשר? אני רוצה להצביע מפלגה דתית. אפשר?
שקד = בנט = ימין חלש
עמיחי | 06-08-2019 7:02
פינו לנו את עמונה וחושבים שהם מייצגים את המחנה הלאומי. בדיחה עצובה!
4
דתיה?
יוספי | 05-08-2019 17:00
מפלגה דתיה? איילת היום ברשת ב' הודיעה בעד אוטובוסים בשבת ימין? הרב רפי פרץ קורא להשארת המסתננים בארצנו הפעם מצביעים רק כף , עוצמה יהודית בכנסת
5
על ארץ ישראל היא ויתרה וגם על יהדות המדינה
ימית רמות | 05-08-2019 17:01
על ארץ ישראל היא ויתרה: היא בעד סיפוח c בלבד. על היהדות של המדינה היא כמובן גם מוותרת: היא בעד גיור רפורמי, היא בעד חילול שבת בפרהסיה הציבורית, היא בעד פונדקאות ללהטב. אני דתי לאומי, איזה מהערכים שלי היא מקדמת? אני מצביע נעם.
היא
התמים | 05-08-2019 17:58
בעד פתרונות ריאליים והגיוניים. לא מכיר את עמדותיה בכל תחום ותחום ונדמה לי שיש המעוותים את דבריה ומייחסים לה עמדות שלא אמרה. אשר לסיפוח שטחי c בלבד : מה רצית - לספח הכל כולל לפחות 2 מיליון ערבים ? אתה רוצה סוף למדינת ישראל כמדינה יהודית ? או שתחיל משטר אפרטהייד שבסופו של דבר יקרוס, מעבר לחוסר המוסריות שבו ? מה באמת רוצים כל הזועקים געוואלד - מדינה מטורפת שבה לערבים יש רוב או קרוב לכך ? מדינה בה מתנהלת מלחמת הכל בכל וממנה יברחו כל המוכשרים והמובילים בתחומי החיים השונים ? מדינת הלכה מפגרת כמו מדינות ערב ? מה ? מה אתם באמת רוצים ?
6
התבלבלנו לגמרי
דוד אוחיון | 05-08-2019 17:02
מכבסת מילים יפות והנה כולנו אחריה. מפלגה חילונית ליברלית עומדת בראש איחוד מפלגות הציונות הדתית! נפלנו על הראש? כל ראשי המפדל לדורותיו וגלגוליו עומדים משתאים אל מול אובדן הדרך של בניהם ממשיכי דרכם. שוב ושוב מכופפים את הראש ומתביישים בערכים הכי חשובים שלנו. עד מתי? מנופפים בחשיבות של השמירה על גוש הימין ובשמה זונחים את כל היקר לנו, כפשוטו ממש. מה שווה גוש הימין כשהוא פועל בקום עשה לטשטוש הזהו היהודית שלנו? איזו זכות יש לנו על אי בלי תורת ישראל? האם ראש מפלגה חילונית שמצהירה שהיא בעד תחבורה ציבורית בשבת לצד שותפה שתחת כהונתו כשר החינוך נכנסו ארגוני הגאווה לביהס הם אלה שצריכים לייצג את מפלגת הציונות הדתית? משהו גרוע קרה לנו.
מסכימה עם כל תגובתך
למר אוחיון | 05-08-2019 18:58
כל מילה בסלע. יצחק רפאל, בורג, ורהפטיג, זבולון המר וכל השאר זל בוודאי מתהפכים בקברם לאן התדרדרה המפלגה- לדאבוני בזיון אחד גדול . הדתית האמיתית .
7
רק אני מזועזעת מזה שיש אישה חילונית
שרית מיקה | 05-08-2019 17:03
רק אני מזועזעת מזה שיש אישה חילונית שתשמור על היהדות של המדינה? ואשת שמאל הייתם שמים בראש מפלגה דתית? אני מצביעה נעם, אתמול הייתי בחוג בית וממליצה לכולם.
גם אני הייתי אתמול בחוג בית של נועם
מאי | 06-08-2019 20:25
ושלשום גם!
מצביע לנועם
נועם | 06-08-2019 14:54
היי כולם אני בוט של נועם אני כותב תגובות כאילו אני אדם תמים עם שם מזרוחניקי בהם אני מספר איך החלטתי להצביע לנועם ואז אני מגיב לעצמי עם שם אחר של מנהלת ביס בחמד שגם החליטה להצביע לנועם. כמה נפלא!
גם אני הייתי בחוג בית של נעם אתמול
משה | 06-08-2019 2:07
אין ספק שהם יהיו הפתעת הבחירות.. כל מי שבסביבתי כלכך מזדהה עם המסרים האלה ונמאס לכולם מהטרור שמופיע עלינו.. אני רוצה לארגן עוד כמה חוגי בית בסביבה שלי.. בטוח שהם יצליחו ויש להם תוכניות טובות..
לא, לא רק את
דוד אוחיון | 05-08-2019 17:19
לא, לא רק את. רבים רבים בציונות הדתית שמפחדים להגיד את זה בקול רם. צריך להתחיל להגיד את זה בפירוש ולתת סיכוי לאלטרנטיבה הטובה- נעם. רק היא מפלגה שחורתת על דגלה את ערכי הציונות הדתית במלואם- עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל. עוד נראה שהיא תהיה הפתעת בחירות וכולנו נברך על כך בעתיד. אל תשכחו לתת לי קרדיט כשהם יעברו :)
8
ומי שמצביע לכם יכול להתעורר עם ''ברית האחים''
רק עוצמה יהודית! | 05-08-2019 17:06
של בנט ולפיד. קול עבורכם עלול להיות קול לממשלה בראשות גנץ ולפיד. לכן הדרך היחידה לשמור על קולות המחנה הלאומי זה להצביע 'כף' ולהכניס לכנסת את איתמר בן גביר, אדווה ביטון, יצחק וסרלאוף, ברוך מרזל ובנצי גופשטיין התותחים. רק עוצמה יהודית!
עוצמה יהודית
יהודי שחי באור | 05-08-2019 21:40
רק עוצמה יהודית
9
עצוב
יעל | 05-08-2019 17:08
עם כל יום שעובר אני מבינה שאין ברירה אלא להצביע נעם. הנציגים שלנו מספקים לנו אינספור סיבות כדי לעזוב אותם בבחירות הקרובות. עם נציגי הימין החדש מזמן גמרתי ובאופן עקרוני אני תומכת בסמוטריץ', אבל כנראה שזהו. כשרון הדיבור שלו יעיל מאד בדכ, אבל בכל הקשור לדברי חבריו למפלגה שלא מתקבלים על הדעת אצל כל מי שיש לו קצת שכל ויראת שמים הוא ממלא פיו מים. כנראה, ואני אומרת את זה בצער רב, שאין מנוס. טובי הנציגים שלנו מפחדים ואנחנו צריכים ללכת אחרי המפלגה שתפעל באומץ לקידום הערכים החשובים ביותר.
10
ימין גדול אידאולוגי
ס.תחמן | 05-08-2019 17:08
ימין גדול מפרסם תוכנית גדולה. תוך 99 ימים מפרקים את מפלגת הפרקליטות. בונים מחדשמאת הייעוץ במשפטי לממשלה. מסתערים על שטח סי ושוברים את כנופיות רמאללה. והכי חשוב מתנחלים בלב של כל ציוני. יהודי דרוזי מוסלמי נוצרי ארמי. כולם שותפים בחיזוק מדינת העם היהודי
11
בין הליכוד לאיחוד המזויף בחרתי ליכוד
שקד לא אצביע לך | 05-08-2019 17:13
תתנדפי
אנחנו מאמינים
אנחנו יהודים | 05-08-2019 21:43
רק עוצמה יהודית
12
די
עופרה | 05-08-2019 17:15
שרפתם 140 אלף קולות ! לוותר על מה ? על עם ישראל על תורת ישראל על ארץ ישראל . ימין אמיתי זה עוצמה יהודית . מי שביטל את עוצמה יהודית ביטל את תורת יישראל הלכה למעשה בשביל כיסא . נצביע עוצמה יהודית מילה שלנו זו מילה .
עוצמה יהודית
יהודי שיודע הרבה | 05-08-2019 21:41
רק עוצמה יהודית
13
איילת שקד היתה צריכה להיות מקום 8
חצופה | 05-08-2019 17:16
ואיתמר מקום ראשון היתה צריכה לקבל את ההצעה.
רק עוצמה יהודית
חי באור | 05-08-2019 21:39
אני מצביע עוצמה יהודית
14
איילת הסקרים משקרים,לא עברת כי כנראה
אמיר | 05-08-2019 17:21
את לא כל כך פופולארית. מעדיף את בן גביר ממך. ואני רחוק מלהיות כהסניסט. איחוד הזה זה אוסף של אגו וכסאולוגיה, אחרי הבחירות יתחילו המריבות ואז יתגלה כמה זה הבלוף המאוחד. אין למי להצביע אז בלית ברירה, אצביע לבן גביר, כי הליכוד זה שמאל.
15
שקד לצערי היא בסך הכל בובת חוטים של בנט
טל | 05-08-2019 17:31
ולכן אין להצביע לרשימה בראשותה כל עוד הנוכל הזה הוא זה שבפועל מנהל שם את הכל ושולט בה לחלוטין (למרות שאותה אישית אני וכל משפחתי דווקא די מחבבים). רק עוצמה יהודית !
16
במידה ועוצמה יעברו בסקרים אני שם
אבי | 05-08-2019 17:46
במידה ולא אעשה הכל כדי לא להצביע לימין החדש המאוחד או כל שם אחר מפוצץ
עוצמה יהודית
אני יהודי | 05-08-2019 21:42
רק עוצמה יהודית
17
בנט,שקד לפיד,ליברמן סגורים על דיל
פלקט מדבר | 05-08-2019 17:48
הצבעת סמוטריץ קיבלת לפיד וממשלת שמאל,אישה חלשה ומחללת שבת בפרהסיא,נדבר עוד שבועיים ונראה איפה הערברב בסקרים. סמוטריץ ימכור את אי ואת אמא שלו בשביל מנעמי השלטון,נרקומן כבוד.
18
אילת לא לירות בנגמש
מאיר | 05-08-2019 17:54
בבקשה בלי ירי בנגמש... תעבדו נכון תצליחו. אם הדתיים הציונים לא יתפזרו בין מפלגות שונים ומשונים שלא יעברו את אחוז החסימה תהיו מספיק גדולים מימין לליכוד... האיובים שלנו הם ליברמן וכחול לבן לא בתוך גוש הימין..
19
שקד ובנט
איציק | 05-08-2019 17:55
אתצחצופה מי שעשה ברית אחים בעבר זה חברך בנט הם שונא ישראל לפיד אז תתאפסימעל עצמך
20
איילת שקד תרדי מהעץ
רחל | 05-08-2019 18:06
את משדרת כאילו עוצמה רדי מהעץ שטיפסת עליו בסוף תראי איזו סטירת לחי תקבלי
21
במידה ונעם עוברת בסקרים אני איתם!!!!
פעיל | 05-08-2019 18:08
ואני אומר לכם שהם יעברו את אחוז החסימה... תראו איך הם עלו לתודעה של כולנו תוך זמן קצר.. אם הם ממשיכים ככה אני אומר לכם הם יעברו...
נעם עוברים!!!
שולמית | 05-08-2019 20:08
כל מי שרוצה מפלגה שנאמנת לערכי הציונות הדתית- מצביע נעם!!!
גם אנחנו
נעם | 05-08-2019 19:41
רוצים מדינה יהודית. לא רוצים להטב. לא רוצים גיור רפורמי. לא רוצים צבא מעורב.
22
איילת שקד שכנעת אותי להצביע ליברמן
אני | 05-08-2019 18:09
חילונית צבועה
23
האיחוד מזויף של אילת גום לי להצביע עוצמה או
דוד | 05-08-2019 18:10
או ליכוד כנראה עוצמה
24
איילת תמשיכי לחייך עד 17.9
אני | 05-08-2019 18:11
נראה מי יצחק אחרון מרחפת שכמותך
25
ממשלת שמאל
גליקו | 05-08-2019 18:20
זאת לא מילה גסה כשאת עדיין היית אפילו לא בתיכנון השמאל בנה את המדינה . חצופים חושבים שהימין זה ישראל היפה. מדברת על ערכים של ציונות יש לך עוד הרבה ללמוד מהשמאל פישרית קטנה אם לא היה לך בייבי פייס לא היית היכן שאת .
26
בחרת סמוטריץ קבלת בנט
נעם | 05-08-2019 18:22
לא רוצים תחבורה ציבורית בשבת!
מה
התמים | 05-08-2019 22:18
יקרה אם תהיה תחבורה ציבורית בשבת ? אם במקום מוניות יקרות או רכב פרטי ניתן יהיה לנסוע בנוחיות בתחבורה ציבורית ? כן, מה יקרה ? והיום אין תחבורה ציבורית - בחיפה, פתח תקוה, רמת גן ומקומות אחרים ? האם במקומות אלה נושרת שערה אחת מזקנו של רב העיר או של חברי הכנסת הדתיים ? האם מישהו כופה על דתי לחלל שבת ? למה לכפות על חילוני כללי דת שאינו חפץ בהם ?
בנט משת"פ של הקרן לישראל החדשה
שלום | 05-08-2019 19:44
הקרן שולטת בתוכניות משרד החינוך!
27
אנחנו מענישים את אלה שהבטיחו מפלגה גדולה רפוב
צמ | 05-08-2019 18:27
אנחנו מענישים את אלה שהבטיחו מפלגה גדולה רפובליקנית מימין לימין והכשילו זאת בזדון ומצביעים מחל. לא נזרוק קולות לשמאל. מה שהערבים מבינים הם לא . הציבור צריך להעניש אותם . הציעה הצעות משפילות לבן גביר ולפייגלין לא הרימה טלפון בכלל. להעניש את השחצנים ונצביע ליכוד
28
הליכוד והימין החדש הם שמאלנים
ירון שאול | 05-08-2019 18:35
אין היום במדינת ישראל ימין אמיתי כולם ימין מזויף שמשרת את האינטרסים של השמאל ויש לי עשרות הוכחות מוצקות לכך.הימין האמיתי היחיד במדינה הם עוצמה יהודית ולא יעזור לאף אחד כלום כי זו האמת היחידה.עוד יגיע היום שבו כל השמאלנים הבזויים וגם כל הימין המזויף יצעקו בקול גדול שהרב כהנא צדק אבל אז כבר יהיה מאוחר מידי ולא תהיה לנו מדינה.
29
הרב כהנא צדק
ליאור מלכי | 05-08-2019 18:36
רק עוצמה יהודית זה ימין
30
בחירות
שי | 05-08-2019 18:38
גב שקד לפני שהגעת לכנסת את וחברך לדרך ..אל דאגה הציבור יבחר בנתניהו.. הוא מוביל את המדינה .לשיאים גבוהים.. ולמעצמתיות
31
על מי היא עובדת?
אבי | 05-08-2019 18:40
אין שום משמעות לזה שהיא בראש כי ממילא נפתלי יקבל את התיק הבכיר. ועוד לא הצלחנו להבין אם ימשיכו ביחד אחרי או לא - אחד אומר שכן, שני אומר שלא, שלישית אומרת נחליט אחר כך
32
שקד תשכחי מקולות לפני שאת משתחווה בפני המנהיג
טבי | 05-08-2019 18:41
אין על ביבי המנהיג העליון
33
לא נצביע ושקד שלא נקבל ממשלת שמאל
אזרח | 05-08-2019 18:47
אני מצביע עוצמה ככה אני יודע שהקול שלי שווה ארבע מנדטים
34
למה החלטת שהם צריכים לקבל-אין מו"מ בין צדדים?
לגב' שקד | 05-08-2019 18:54
בדרך כלל בין מפלגות יש שיח ושיג או מומ ברמה זו או אחרת. א ת החלטת שהם צריכים לקבל את השאריות שהשארת להם - תתביישי לך על צורת החשיבה. אין לך מניות אצלי - וברור שאצביע לעוצמה יהודית !!
35
עוצמה יהודית
להצביע עוצמה זה ימין | 05-08-2019 19:00
מי שמצביע עוצמה יהודית מצביע ימין נקי
36
לשקר יש רגליים
רינת | 05-08-2019 19:03
חחח הצחקת אותנו שקד מי שמצביע בנט שיזהר לא להתעורר עם לפיד. נתניהו מחוייב לחרדים בנט לא !!! ולכן תראו מי שמדבר אני לא מצביעה ליכוד אבל מאמינה שנתניהו מעדיף ממשלת ימין מאשר בנט שרצה לנביא משם בוחרים משמאל כי הוא נוטה שמאלה . נתניהו יפנה שמאלה אך ורק כי הימין לא יתן לו ממשלה וגם אז זה יהיה התנאים שלו לעומת זאת בנט,הוא יכול לטרפד ממשלת ימין רק כי לא קיבל את משרד הביטחון . ואת שרפת 6 מנדטים מימין כי רצית גובים לחברים.
37
איחוד הפלגנים
אבי | 05-08-2019 19:12
בעלי מחלוקת ופילוג. מנופחי אגו. פעם שניה שאתם מפלגים ומעמידים בסכנה את ממשלת הימין. מלבד זה שכל המדינה רואה כמה שאתם כפויי טובה משתמשים וזורקים
38
חברים, לא להתפתות...
שי | 05-08-2019 19:14
הציבור הדתי לאומי נתן לשקד ובנט, במהלך שנותיהם בהנהגתו הפוליטית, אמון מוגזם ויותר מידי צ'אנסים. הם בתגובה ירקו עליו, התנערו מרבניו, תמכו בלהטב, הסתייגו ממאבק 'מגזרי' למען צרכיו ומוסדותיו, והעולה על הכל: נטשו לאנחות את ביתם הפוליטי והשאירו אותו לגווע לבד. היוצרות התהפכו וכעת הם שבים, ללא לקח ובושה, לביתם הקודם, תוך ריקוד 'מה יפית' מצידם של פרץ וסמוטריץ בעלי תסמונת האישה המוכה. ככה ייעשה לאנשים שהשתמשו וזרקו? בין ליכוד לליכוד ב' - עדיף כבר המקור. אני מצביע לעוצמה יהודית...
39
הברירה היא בין חיבור הון שלטון עם חברת קנביס:
מצדרביעי | 05-08-2019 19:14
לידיעתכם, שקד כמעט הייתה היור הדירקטריון של חברת הקנביס של אביה של רוני ססובר, וזה כמובן לא קשור לכך שהיא פוליטיקאית... לא פלא למה חברה אתה ומפחדת מפייגלין שיפגע באינטרסים שלהם... אבל לא נורא- הציבור לא טיפש, וידע להבדיל בין מי שדואג רק לאינטרסים של קרטלים ומצד שני מנסה לחקות את פייגלין ולדבר ברוממות השוק החופשי, לבין מי שבאמת רואה רק את טובת האזרח לנגד עיניו...
הסיפור של הקנביס שבגלל זה היא לא חברה
ל37 | 06-08-2019 0:59
לפייגלין, זה סיפור מעניין... אם זה נכון, זה יעשה הרבה רעש כשזה יתגלה. יכלו לחבור לפייגלין ואז עוצמה לבית היהודי. ככה סתם הביאו איחוד מזויף. אני עברתי לעוצמה. שלום שלום.
40
טב'
קפוסטה יעקב | 05-08-2019 19:33
ליכודניקים יקרים אם את באמת מתנגדים לממשלת שמאל ! ולממשלה של ביבי עם הגנץ והלפלפיד... אז, דווקא אתם הליכודניקים חייבים הפעם להצביע - טב' הימין-המאוחד !! כי ראינו כבר מה קרה כשהימין-החדש לא עבר את אחוז החסימה... ביבי לא יכל להרכיב ממשלה !!! אז הפעם כל הימניים מצביעים - דווקא - טב' הימין - המאוחד !!! בכדי ש... לביבי תהיה ממשלה ימנית !!!
41
למה - אכזריות ?
אליהו | 05-08-2019 19:37
2019-08-03 *. קמה מפלגת אכזרית - חילול ה' הימין המאוחד ) קמה מפלגה אכזרית חילול ה' - הימין המאוחד בראשות איילת שקד. מפלגה שמעלימה מהציבור ההשלכות המחרידות של סיוע צבאי למדינות רצחניות. 1. עבודה זרה - קבלת כספים טמאים הספוגים בדם תינוקות לקופת המדינה מרבי מרצחים - כספים שאסורים בהנאה. 2. גילוי עריות - סיוע צבאי ( אימונים ואמל'ח) לכוחות המבצעים אונס המוני. 3. שפיכות דמים - מאות אלפי גברים , נשים ילדים ותינוקות נרצחו בדם קר עם נשק ואימונים שלנו. ( ארגנטינה , צ'ילה ,רואנדה ,סרביה , סרי לנקה ,דרום סודן , קמרון ,מיאנמר ,קונגו , בורונדי ועוד ) 4. שנאת חינם - תמיכה צבאית ופוליטית ברודנים ,רבי מרצחים שמגביר שנאה בעולם ויוצר סבל נוראי ,גהינום למיליוני פליטים . וכל זה - זרעים של חרבן - והרבנים שותקים .מפלגה שבראשה שרת המשפטים לשעבר שדאגה להוביל את ההתגדות להצעת החוק של יהודה גליק ותמר זנדברג פעמיים: ( בהיותה יושבת ראש ועדת שרים לענייני חקיקה )שכל עניינה לאסור עלינו לבצע פשעים אלה - זה אכזריות ,זה רשעות.382,000 נשים ילדים גברים ותינוקות נרצחו בדם קר גם עם הרבה נשק שלנו. . קמה מפלגת - אכזרית - למה ? אנחנו נחרים את הבחירות. הקול שלנו לא ילך לסייע לרצח עם ופשעים נגד האנושות. נדרוש את זכותנו היסודית - לאהוב כל אדם שנברא בצלם אלוקים.
42
מצביעים
רק נעם!!! | 05-08-2019 20:18
המפלגה היחידה שתשמור על הזהות היהודית ולא תתן לקרן וכו' להרוס לנו את המדינה!
43
מצביעים
רק נעם!!! | 05-08-2019 20:18
המפלגה היחידה שתשמור על הזהות היהודית ולא תתן לקרן וכו' להרוס לנו את המדינה!
44
שקד מסוכנת ..
יוסף | 05-08-2019 20:18
איילת את מסוכנת לימין .. אני אדאג שכל השכנים ובטוח שהם יצביעו לליכוד .ואת יכולה להתפוצץ ...
תגובה ל50
יהודה | 05-08-2019 21:21
אבל למה ליכוד? עדיף מפלגה שתדאג לנושאים הבוערים והחשובים שתדאג שקרנות זרות לא ישתלטו עלינו ונוכל להגיד את האמת שלנו. רק נעם!
45
ממש לא שואלים אותך למי להצביע
נמאס | 05-08-2019 20:22
יכולת ליצור איחוד אמיתי. העדפת שלא. נבחר במי שנרצה. את לא מהמגזר וספק אם את באמת ימין
46
וויתור
לוי | 05-08-2019 20:48
טוב עשו בן גביר וחבריו שלא ויתרו לאיילת שקד , והלוואי שיקבלו האיחוד הימין רק 6 מנדטים זה יותר מדי עבורם וזה מה שהם שווים ועוצמה היהודית 6 מנדטים .
47
רק נעםםםםם!
יהודה | 05-08-2019 20:59
המפלגה היחידה שתשמור על הזהות שלנו ותילחם בקרן ושלוחותיה.
48
שקד
עדי | 05-08-2019 21:05
מה רע בממשלת שמאל? האם את חושבת שהימין ניהל בצורה עניינית את המדינה? למה אחת כמוך, שתפסת עולמה נשאבת מפאי ההיסטורית נגד ממשלת שמאל? ממשלת ליכוד שמאל או שמאל ליכוד זה יוביל לאחדות בעם, מדוע את נגד זה?
49
לא ליכוד,כן נעם!
יהודה | 05-08-2019 21:23
כל מי שרוצה במקום להצביע לימין המאוחד להצביע ליכוד עדיף שיצביע לנעם המפלגה היחידה שתדאג לזהות היהודית של המדינה.
50
הנה התשובה שלי
יהונתן מירושלים | 05-08-2019 21:38
אני מצביע עוצמה יהודית
51
רק עוצמה יהודית
יהודי אמיתי ירושלמי | 05-08-2019 21:38
מצביעים עוצמה יהודית
52
איחוד הימין חובת השעה
דוד | 05-08-2019 21:45
גם הדתיות מחייבת יעילות. הבחירות אינם רק הצבעת אימון. זה ברור שחובה ליצור גוש ימין אמיתי חזק. נעם ראויה להצבעה בתור הצבעת אימון. אבל ללא גוש ימני חזק, הליכוד ימשוך שמאלה. איילת שקד היא מלכה! עובדה שלסמוטריץ כנראה היו בעיות עם בנט בעיקר, לא עם איילת. להפך. אין זה בדיעבד להתחבר לגורמים אוהבי ישראל וארץ ישראל. זה לכתחילה. שקד עשתה צעד אמיץ. להיות בצד הימין האמיתי. לא בליכוד ההולך ומזייף. הצעד שלה יותר מחליש אותה ויותר מחזק את הבית היהודי האמיתי. היא מגדילה את הסיכוי שתומכי ליכוד יתמכו באיחוד הימין, וכך נתניהו יתקשה לפגוע בהתנחלויות (כמו שעשה הרבה פעמים).
2 תשובות!
יהודה | 06-08-2019 0:57
1.זה לא איחוד ימין חזק כי בהחלט יכול להיות שאחרי הבחירות(והמו"מ הקואליציוני)הם נפרדים. 2. לגבי אחוז החסימה אם כל אחד שרוצה להצביע נעם ישכנע עוד 2-3 אנשים שקרובים אליו אז הם יעברו.
53
תודה לאל שאתם קיימים
הלל | 05-08-2019 21:54
איחוד מעולה,יפה מאוד שאין את עוצמה בפנים יש כאן מפלגה מגוונת ועם ראש בריא אנשים טובים עם או בלי כיפה סרוגה אבל אנשים אמיתיים שתורמים למדינה שלנו,לא מתקבל על הדעת לתת לליכוד שוב קולות נתניהו פעם היה ימין עכשיו הוא מקרטע ולכן פתאום הוא הסכים ללכת עם גבאי ושלי יחימוביץ ואת הבית היהודי הוא היה משתיק.
היא לא כנה באמת איתנו
לא אמין | 05-08-2019 22:29
הציבור הדתי לאומי איבד את העמוד שידרה שלו. אחרי המסע האינטנסיבי של 'ערוץ שקד' (ערוץ בשבע) אנחנו נשארים קהל של חסרי אופי שמקווים שמשהו יושיע אותנו..אפילו שזאת אישה שלא מייצגת אותנו בכלל. הנהגה חלשה.
54
ימינה משקד
ל.ר | 05-08-2019 22:09
יבוא יום ושקד תחשב שמאלנית, בדרך לאיחוד עם קקק.
55
איזו תמימות
נרי נריה נדר | 06-08-2019 0:51
הליכוד איננו מפלגת ימין אלא מרכז. מאחר והימין החדש רואה עצמו מצטרף לממשלה בראשות הליכוד גם הימין החדש אינו מפלגת ימין למרות שם המפלגה. העובדה שהימין החדש לא רואה עצמו מפלגה דתית תמוהה מאחר וחילוני שאינו מתנגד לנתניהו יצביע בשביל הליכוד וחילוני שהוא נגד נתניהו לא יוכל להצביע לימין החדש שהודיעו שימליצו לנשיא על נתניהו. מכאן שאין סבירות שחילונים יצביעו בעד הימין החדש שתאלץ להסתפק במצביעים דתיים.
56
נעם יכולים לעבור!!! אם? התשובה בפנים.
יהודה | 06-08-2019 1:17
בבחירות הקרובות רק נעם!!! כל אחד משכנע 2 אנשים נוספים שיצביעו נעם ועוברים את אחוז החסימה! חייבים את נעם בכנסת שילחמו נגד כל אלה שהמטרה שלהם זה להרוס את הציביון היהודי שלנו את העם שלנו ואת הצבא שלנו!
57
לא מאמינה לאף מילה שלה
אני | 06-08-2019 6:08
שקד מדקלמת טקסטים. לבה לב אבן.
58
עדיף ממשלת שמאל עלייך ובנט.
רם | 06-08-2019 8:54
....
59
לכל הטהרנים שלא יצביעו לשקד
לכל הטהרנים | 06-08-2019 10:47
אתם לא מבינים שפוליטיקה זה לא בית כנסת. וכנראה אתם ראש בקיר כי איילת חילונית ה' ישמור. יש חילונים כמו איילת בעלי אידיאולוגיה וגם מזדהים עם ערכי הציונות הדתית והכי מדהים שהם רוצים ללכת איתנו (עם הדתיים) כמו איילת. ה' אוהב אחדות וזו אחדות אמיתית מהלב!!! וכשתצביעו לעוצמה או לנעם תזרקו את קולכם לפח ואל תבואו לבכות לשקד ולסמוטריץ כשיפנו יישובים וטראמפ ינצל אותנו. על אחריותכם!!
60
הימין המאוחד
דניאל | 06-08-2019 20:55
אתם תגרדו בקושי 6 מנדטים.כולנו עברנו לזהות.
61
בחיים לא נבחר בה
מנחם | 06-08-2019 23:06
רשעה חילונית מנסה להתחבר לציונות הדתית
62
בלי עוצמה אין לגוש הימין 61
זלמן | 07-08-2019 12:02
עוצמה עומד אכשב 3-4 מנדטים אם הם עוברים יהיה לימין רוב אם לא לא הבית היהודי יעברו אתם מקסימים יגדילו את הגוש אם מנדט אם בוחרים עוצמה מגדילים את הימין ב 4 מנדטים
63
לא אומרת כלום
כלום | 11-08-2019 19:54
אין הסבר אחד מדוע להצביע להם. האם עדיף נתניהו בממשלת אחדות, או ממשלת שמאל נטו?