אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הוטו הוסר: העלייה להר הבית אינה תנאי בחיבור בין נעם ועוצמה

בעוד ב-2015 פסלו אנשי הר המור, חיבור עם בן-ארי ובן-גביר במפלגת 'יחד' בגלל עלייתם להר הבית והציבו את מרזל ברשימה. במו"מ הנוכחי בין מפלגת נעם ומפלגת עוצמה קופל דגל ההתנגדות לעלייה להר הבית

עלייה להר הבית אינה תנאי בחיבור בין נעם ועוצמה
  יהודי בהר הבית (צילום ארכיון אביר סולטן/פלאש90)

על רקע החתימה על הסכם ריצה משותף בין מפלגת נעם (מפלגת הרב טאו) לבין עוצמה יהודית, לסרוגים נודע כי מפלגת נעם לא הציבה את ההתנגדות להר הבית כנושא במו"מ מול עוצמה.

אתמול אישרה מזכירות עוצמה יהודית את הסכם הריצה המשותפת בבחירות הקרובות עם מפלגת נעם. ההסכם המלא לא פורסם, ובעוצמה אומרים כי יפרסמו אותו לקראת הצהריים לאחר החתימה המשותפת על ההסכם.

בעוצמה יהודית אישרו לסרוגים כי מפלגת נעם לא הציבה תנאים כלשהם, בפרט בסוגיית הר הבית. במפלגת נעם סרבו להגיב.

ב'יחד' של 2015 העולים להר הבית נפסלו

נזכיר כי ב-2015 בעת הקמת מפלגת יחד, הטילו אז אלי ישי ויוני שטבון וטו על צירופם של מיכאל בן ארי ואיתמר בן גביר לרשימה בגלל שהשניים עולים להר הבית. במקומם הוצב ברוך מרזל שלמרות תמיכתו בעולים, הוא עצמו אינו עולה להר. גם הדיבור על ריצה ב'בלוק טכני', בלי חיבור אידיאולוגי לא ריככה את שטבון וישי.

בעקבות הוטו שהטילו אז אנשי הרב טאו על העולים להר הבית התבטא הרב דוב ליאור באכזבה: "ודאי שזה מוגזם לעשות דברים כאלה, ואני לא חושב שזו דרכה של תורה. גם לפני 80 – 90 שנה נו רבנים באירופה שהתנגדו לעלייה, וגם היום יש מי שמתנגד להר הבית ויש מי שתומך. אבל לפסול את האנשים האלה זה נראה לי מוגזם ביותר, משונה מאוד. ואני מצטער שהמצב התדרדר למצב כזה".

למרבה האירוניה, דווקא רשימת 'הימין המאוחד', לא מוצבים מועמדים העולים להר הבית. על נפתלי בנט אמנם פורסם כי עלה בעבר הרחוק להר הבית, אך בשנים האחרונות אינו עולה. אורי אריאל שעלה בקביעות, פרש מהחיים הפוליטיים, ושולי מועלם העולה גם היא מוצבת במקום לא ריאלי. חברי הבית היהודי והאיחוד הלאומי אישרו כי אינם עולים להר הבית.

עוד באותו נושא

הרב טאו: פיגועי הדקירה בגלל העלייה להר הבית


50

הרב טאו: הטשטוש בנושא הר הבית גורם לטשטוש בנושא המשפחה והנורמליות

נזכיר כי בסרוגים פרסמנו את הדברים החריפים של הרב טאו נגד העולים להר הבית, ואף טען כי פיגועי הדקירה של ערבים נגד יהודים היו בגלל העולים להר הבית. בשיעור, הזכיר הרב טאו את הקשר בין מצעד הגאווה בירושלים לבין העולים להר הבית ולפיגועים בגל הטרור האחרון: "כשרוצים שתהיה כתובה על משכב זכור, כשזה קורה בירושלים והיא הופכת לבמה לנאצות הכי גדולות כנגד משפחה ונורמליות, זה פועל שיטושטש ההבדל בין קדושת הר הבית לקדושת שאר המקומות.

זה דבר נורא, צריך לגדור את הפרצה הזו בכל עוז כדי שארץ ישראל לא תיפגע. מה שיתן לנו זכות במקום הזה זה השמירה עליו, רק כך נהיה שייכים למקור. ואם על זה לא נשמור אז אנחנו שמים אותו בערך של שאר ארץ ישראל. אי הכניסה היא שמחברת אותנו אל המקום. מה שיציל את המקום הזה זה לא נוכחות, זה סברות של הבל שלא שייכות לעניין. זה שיש עניין שגויים לא ילכו שם זה לא איסור שלנו, זה לא שייך להלכה ולדינים שלנו, אנחנו לא דורכים שם! אם את כבוד המקום הזה אנחנו גורעים אז כבודנו נגרע.

זה שיכולה לבוא פרחחית עם סכין מהמטבח ולדקור חייל יהודי, שעומד עם מדים של צבאנו שמייצגים את עמנו, זה אומר שכבודנו נגרע. זה בגלל יחס לא נכון למקום המקדש. אנחנו פוגעים בכבוד שלנו ומביאים לזה שמנסים לשחוט אותנו כמו ששוחטים תרנגולת בסכין, בצורה שפלה מאוד."

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
איזו הקלה
אלי | 30-07-2019 13:51
כעת רק נותר להסכים על כלי שני ביו''ט, ואפשר לרוץ עם קמפיין.
2
התקפלות מביכה
יהושע | 30-07-2019 14:04
???
3
עוצמה יהודית
בינו חסנו | 30-07-2019 14:08
הפעם לא מתפשרים רק עוצמה יהודית !!!
4
אם
התמים | 30-07-2019 14:26
הייתם שומעים על איזו מדינה שבה הויכוח הפוליטי החם הוא על עלייה לאיזה הר כלשהו - הייתם אומרים שמדובר בעובדי אלילים הזויים. אבל כשמדובר ביהודים שאני.....פשוט טירוף הזוי. על מה מתווכחים פה היהודים החכמים ? נהיינו מטומטמים לגמרי. אין תאים אפורים בין האוזניים .... כל מיני מחלוקות מטופשות : כן לעלות או לא לעלות על הר זה או אחר, האם יש/ היתה רוח הקודש לרב פלוני שהתעסק עם אשת איש , האם כיסוי ראש צריך לכסות את כל השיער או שמא יכולה קווצת שיער להציץ, האם קול באישה ערווה או שניתן לשמוע אישה שרה, האם מותר או אסור לרפורמי להתפלל בכותל, כל מיני שאלות הרות גורל - וממש מפגרות....סליחה על פגיעתי בקודשי ישראל.
תלבש משקפיים אחי
אורי | 30-07-2019 15:19
המציאות כמו שתיארת אותה רק מראה כמה תורת ישראל וההלכה היא גדולה וחשובה עד כדי כך שהיא משמעותית בכל תחומי החיים ורלוונטית בהכל...
5
אני עליתי עם סמוטריץ לפני 4 שנים
שמעון | 30-07-2019 14:44
לא עוקב אחריו ולא יודע האם היום הוא עולה להר הבית, אבל פעם בטוח הוא עלה
היה בהר פנימה?
דור | 30-07-2019 15:37
זוכר באיזה תאריך?
6
בלי ציניות אני חושב הכבוד ההדדי הזה הוא גאולה
אריה ליפו | 30-07-2019 16:58
הדבר הכי משמח וטוב שבנתיים יצא מהבחירות הללו בעיני הוא הנכונות לכבד אחד את חבירו, בין התומכים והמתנגדים לעליה להר הבית בטהרה. לזה השם חיכה 2000 שנה שנדע לאהוב ולכבד גם את מי שסובר אחרת מאיתנו. זה המפתח לתיקון שנאת החינם שהחריבה את הבית וזה יאפשר את בניינו. לא חשוב אם יצא בסוף החיבור לפועל. גם כשלב בניים זה ברכה. ובשורה טובה. כנראה שנעשה חשבון נפש על תיקון שנאת חינם. כשבלב הציבור בין תלמידי החכמים החפצים בגאולה יש כבוד אהבה וחיבור גם אם אין הסכמה מלאה על הכל. זה משפיע על כל האומה .ומקדם את הגאולה ישר כח גם לנעם וגם לעצמה. משמח מאד
7
איחוד נעם ועוצמה
רבי מיזרחי | 30-07-2019 21:25
בן גביר יעשה נכון אים ירוץ רק עים נעם ללא איחוד עים הימין החדש ויוקיע גם הוא להט'ב ודרכם, בלי פשרות בדרך השם, ביטחון, והפתעת הבחירות והמוני מצביעים יעברו, מהבית היהודי ובכלל שחושבים כמותם יוכיחו הפעם!
8
להטב
רבי מיזרחי | 30-07-2019 21:44
בשם שיויון זכויות שוללים זכות הילד שיגדל ללא אימא על כל היוצ' ב, והוא צריך לחיות עים זאת, מבלי שניתן לו לבחור בדבר הכי חשוב ובסיסי במגילת הזכויות זה כ5700 שנים והדור הבא, ילדנו יגדלו לעולם בו סטיה מינת היא טבע העולם, בן גביר: בטח באחד ואל תפחד, ואתה ונעם תהיו לשון המאזניים לממשלה הבאה, ולא איילת וליברמן, יש לך כבר עכשיו את כל מצביעי הבית היהודי ו12 מנדתים מינימום , אים אתה לא מתאחד גם לא טכנית, בטוח, מהכרות הרחוב, ובפרט לא פייגלין, רק נעם, ואתה המנצח הגדול 2019
9
רצו גם רצו בבלוק טכני עם מרזל
טעות,מתוך רצון לנגח | 16-09-2019 11:35
.