אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

'הבלתי רשמיים' לא יוכל לייצג את ישראל באוסקר?

שאלה שיכולה לאכזב את יוצרי הסרט 'הבלתי רשמיים'. סעיף בתקנון קובע כי גם אם יזכה בפרס אופיר השנה, הוא לא יוכל לייצג את ישראל בטקס פרסי האוסקר של האקדמיה האמריקנית. עדיין אין החלטה רשמית, והדבר נמצא בבדיקה משפטית

'הבלתי רשמיים' לא יוכל לייצג את ישראל באוסקר?
  שולי רנד ואלירן מלכה (צילום: עודד קרני)

סוגיה שיכולה לאכזב את יוצרי הסרט 'הבלתי רשמיים', גם אם יזכה בפרס אופיר השנה, הוא לא יוכל לייצג את ישראל בטקס פרסי האוסקר של האקדמיה האמריקנית.

כתבת התרבות של רשת 13 פרסמה הערב, כי בגלל לוחות זמנים, הסרט המוביל לזכייה כסרט הישראלי הטוב ביותר לשנת 2019, אם אכן יזכה, לא יוכל להשתתף בתחרות פרסי האוסקר בקטגוריית הסרט הזר. הסיבה – הסרט יצא, לפני התאריך הקובע לתחרות האמריקנית, ולכן הוא נחשב למועמד לשנת 2018. בטקס פרסי אופיר הוא משתתף, כי התאריך הקובע מוקדם יותר.

יש לציין כי מדובר בסעיף אחד מתוך תקנון האוסקר, הנמצא כעת בבדיקה של הצוות המשפטי, האם הוא קובע או לא. כך שהדברים יתבהרו בתקווה בימים הקרובים.

המתמודדים האחרים לפרס אופיר, כבר מנסים לשכנע את צוות השופטים, להתחשב בעובדה הזו ולא לבחור ב'בלתי רשמיים', כדי שסרט ישראלי יוכל להשתתף בתחרות האוסקר. אך נראה כי שופטי פרס אופיר, יקבלו החלטה עצמאית.

 

סרט גורף פרסים

רק לפני מספר שבועות,  זכה הסרט בפרס 'הסרט הטוב ביותר' בפסטיבל הקולנוע היהודי של מוסקבה. זהו, סרטו הראשון של היוצר הסרוג אלירן מלכה, והוא עוסק בסיפור הקמתה של מפלגת ש"ס. מלכה שיצר גם את הסדרה המצליחה "שבאבניקים" שזכתה בשלל פרסים, יהיה כאמור מועמד השנה עם סרטו "הבלתי רשמיים" גם לפרסי אופיר, טקס הסרטים הנחשב ביותר בישראל בתחום הקולנוע.

הסרט "הבלתי רשמיים" פתח בשנה שעברה את פסטיבל הקולנוע ה-35 בירושלים, שנערך בבריכת הסולטן. מלכה שיצר את הסרט סיפר בראיון לסרוגים על הרעיון ליצור את הסרט: "נחשפתי לסיפור בעקבות תחקיר שעשיתי על סדרה שעבדתי עליה, הסיפור המזרחי-חרדי תמיד ריתק אותי. על אף שלא נולדתי לעולם הזה, תמיד הרגשתי אמפתיה למפלגת ש"ס. הרגשתי שזה סרט שאני צריך לעשות כדי לחקור את המזרחיות שלי".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
פצצה של סרט
חיים | 26-07-2019 4:03
אחלה סרט למי שמבין לפוליטיקה החרדית
לא ראיתי ולא יודע מה ענין לאוסקר?
מטהר אויר | 26-07-2019 6:12
הרבה מענין היהדות הוא הבדלה מהגויים ותרבותם! מה לאנשי ארמון להסתובב מתחת לאסלה?
2
מה ליהודיים וטומאת העמים הזאת?
ישיעהו | 26-07-2019 6:11
די לשעבוד !! תרבות גרועה יותר ממצריים ואלו שנכנסו ליהדות מטמיעים אותה עוד יותר?