אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מציע למר הספרי שיפסיק לפחד ממערכת החינוך הדתית

הרב עמיחי גורדין משיב לשמואל הספרי: "מערכת החינוך הממלכתית מגדלת המון אנשים ונשים ערכיים ומוכשרים שאחת מהן היא יו״ר הימין החדש (והלוואי שגם יו״ר מפלגת הימין המאוחדת), איילת שקד"

מציע להספרי שיפסיק לפחד ממערכת החינוך הדתית
  (באדיבות המצלם)

תגובה לשמואל הספרי

אחרי מלחמת ששת הימים נסעו תלמידים מישיבת מרכז הרב לשיחה עם קיבוצניקים מעמק יזרעאל. במהלך השיח נעמדה נערה צעירה בגיל תיכון ושאלה: ״מעניין מאוד מה שאתם אומרים, אבל אתם יכולים גם להגיד לנו מה אתם יכולים ללמוד מאיתנו?״ התלמידים לא ענו.

כשהתלמידים חזרו לישיבה, הרב צבי יהודה נזף בהם קשות. ״יש לנו הרבה מאוד מה ללמוד מהחילונים, אם אתם לא יודעים מה, כדי שתקשיבו יותר טוב״

שמואל הספרי בשאלה נוקבת לציונות הדתית

גם מערכת החינוך הממלכתית היא נפלאה

מערכת החינוך הממלכתית דתית הינה מערכת נפלאה ונהדרת ואני שמח וגאה להיות חלק ממנה. אבל גם מערכת החינוך הממלכתית הינה מערכת נפלאה ונהדרת ויש לנו הדתיים, הרבה מה ללמוד ממנה.

מערכת החינוך הממלכתית מגדלת המון אנשים ונשים ערכיים ומוכשרים שאחת מהן היא יו״ר הימין החדש (והלוואי שגם יו״ר מפלגת הימין המאוחדת), איילת שקד. כשותף במערכת החינוך הממלכתית דתית אני יכול להעיד שאנחנו מאוד שמחים בתוצרים היפים של מערכת החינוך הממלכתית ומנסים ללמוד ולקבל ממנה את הדברים הטובים שלה.

איילת שקד היא רווח שלנו ממערכת החינוך הממלכתית

בשולי הדברים אציע למר הספרי שיפסיק לפחד ממערכת החינוך הדתית ושינסה ללמוד ממנה את ערכיה ותכונותיה הטובות. אנחנו פתוחים מאוד לקבל את הדברים הטובים מהמערכת הממלכתית. מנגד, תרבות הפחד החילונית מכל סממן דתי ותורני מונעת ממערכת החינוך הממלכתית לקבל את הדברים הטובים שיש לנו. ויש לנו.

איילת שקד היא רווח שלנו ממערכת החינוך הממלכתית. תרבות הפחד וההדתה ששוררת אצלכם ומונעת מכם ללמוד ולקבל מאיתנו היא הפסד שלכם. רק שלכם.

==

הרב עמיחי גורדין הוא ר"מ בישיבת הר עציון באלון שבות.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
הבעייה בכהונה לסוגיה
אני | 24-07-2019 11:21
הספרי צריך להפנות זאת לחרדים לא למיתנחלים . אלה לפחות עובדים הולכים לצבא צריך לרדת לבטם לשורש. השורש ומקור הבעייה זה עולם הגלות החרדי שהוליד את אהרון ברק והמיתנחלים שממאן להיפרד מהגלות ולהיתחבר לאדמה עיברייה זו שלנו. לשמאל נוח לחבוט במיתנחלים אבל מנפח בטרוף את הכהונה החרדית והיא מנפחת מטיבה עימו כהנה וכהנה ועם ישראל משלם את המחיר של סווגי הכהונה האלה. בערב לא היה ככה הם מיקסמו את החיים כולם בחיבור מותאם ותואם. הכהונה של העולם האשכנזי לא מתאים לארץ ישראל. חייבים להיפרד מהכהונה וסיגיה. אני בכל אופן באתי לנבואה לא לכהונה. היא מענייננת מסקרנת מפעימה כריזמתית סוחפת והיא ניפלאה לכל נשמה במיוחד לנו שאמורים להיות עיבריים בלי הגלות. הנבואה הביאה את הפנטזיה התנכית הניפלאה המשווה לסרטי הוליווד ולחיים היום .אני מאמינה שהיא העתיד אחרי הישתחררות מהכהונה. עובדה שקיימת בארצות הברית. זו הסיבה שהיא בסוף תבוא.
ערכי הציונות הדתית 2019 = מוסר הנביאים לפח.
אוי אוי | 24-07-2019 12:06
מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים הכיפה סרוגה את עם הקודש בשחיתות ושפלות של שוחד מרמה והפרת אמונים בחסות מתנחלים. אוי אוי ...
2
כיפה סרוגה מטמאים את עם הקודש בשחיתות ושפלות
מתנחל אבל ישר. | 24-07-2019 11:21
ממליכים שוחד מרמה והפרת אמונים בחסות מתנחלים על בני ישראל עם קרובו..
אכלת את הראש!!!
אבי | 25-07-2019 23:38
בכל כתבה צריך לראות את התגובה הזו שלך??? נמאס...
3
מקסים רק שלא ענית לשאלה
איתן | 24-07-2019 11:39
בדכ אתה עונה לעניין ולא מורח הפעם פספסת
4
האבחנה של הספרי מדויקת וכואבת כי
הציונות הדתית השתגעה | 24-07-2019 11:46
תראו איזה אנשים נחותים השתלטו על הרשימה לכנסת ועוד נמצאים במומ עם ביריוני רחוב משולי החברה (שאפילו לא שירתו בצבא)
5
לא מפחדים מכם פשוט לא מעוניינים
מיכל פסח | 24-07-2019 12:13
מאוד פשוט
6
אילת שקד מכבדת את הדת
תפסיקו להסית | 24-07-2019 13:11
ואנחנו מכבדים אותה. אפילו הציבור החרדים בירושלים נלחם כדי שחלילה לא יהיה חילוני בראש, למרות שזה זמני והם קובעים את כל הכללים ואת שיפור פני העיר שמנוצל לטובת השכונות החרדיות כבר כמה שנים. יש מלא מלא מקום לבנות חרדיות ללמוד בירושלים אבל אין מקום נורמלי לבנות תורניות לאומיות. שוכרים כמה חדרים בסמינר כי אין לתקציב. וזה עם מנהל חינוך דתי משותף לחילוני ולחרדים- מינהל ותקציבי ענק משלהם!
7
הוא לא ענה על השאלה בכלל
ליבנה | 24-07-2019 13:53
8
שיפסיק לפחד ממערכת החינוך הדתית ושינסה ללמוד
ליאת פרידמן | 24-07-2019 14:10
נכון ביותר. שיפסיק לפחד ממערכת החינוך הדתית ושינסה ללמוד ממנה את ערכיה ותכונותיה הטובות. אנחנו פתוחים מאוד לקבל את הדברים הטובים מהמערכת הממלכתית ולכן מקבלים את איילת שקד. למרות שהיא שואפת לברוח אל הליכוד... בהזדמנות הראשונה.
9
איילת בדורה - כיפתח בדורו ?
חביב | 24-07-2019 16:13
ליברמן , דרעי , ביבי , ברק אפילו אחמד טיבי ואיימן עודה הם מנהיגים פוליטיים . אפילו מירי רגב . שלא לדבר על אלף תחומים אחרים מחקלאות ועד מדע מספורט ועד אמנות . איפה המנהיגים יוצאי הציונות הדתית ? יכול להיות שמפעל ההתנחלויות הפך לאליל ששאב את כל היכולות והאנרגיה והיצירה ? ועכשיו אתם מתרכזים בחלום בית המקדש , פרות אדומות ומחתות כהנים - התחרפנתם ?
10
האחרון
שם | 24-07-2019 18:31
האחרון שפוחד הוא הספרי. הוא פשוט מעלה מראה.
11
"הפרד ומשול"
ירושלמית | 25-07-2019 8:23
מה שמר הספרי מנסה לעשות הוא הפרד ומשול בסיסי ואף אחד מהכותב דרך המגיבים לא רואה זאת. זה מה שהשמאל מנסה לעשות במשך דורות כבר, לפרק אותנו מהמקום המאחד אותנו. לפרק אותנו לקבוצות קטנות קטנות, מינים וכתות ושנלחם זה בזה על זוטות. כך הם מנסים לשלוט ולהשליט את מרותם. הם מנסים להשניא את הדת היהודית על יהודים מסורתיים (חילונים) בצעקות ההדתה ואז מספרים לדתיים הלאומיים שאין להם מנהיגים כי הם בחרו בחורה חילונית שחושבת כמותם ומאמינה באחדות העם. לחרדים ולחילונים השמאל מספר שההתנחלויות גזלו את כל כספי הציבור ולכן מגיע להם כל כך מעט. חברים יקרים, עושים עלינו סיבוב, מנסים לפרק את החברה הישראלית הסולידרית ולבנות בינינו חומות. אני הייתי עונה למר הספרי באלה המילים: אתה צועק הדתה, אתה אומר שאנחנו הדתיים הלאומיים, המתנחלים מנותקים מהעם, יושבים בהתנחלויות שלנו - משיחיים והנה בבחירה אחת אנחנו טורפים לך את כל הקלפים. אנחנו המאחדים, אנחנו האוהבים את עם ישראל על כל גווניו וכיפותיו, ראה בתוכנו ואף בראשינו חילונים שמאמינים בדרכנו וגם חרדלים. אתם השמאל המפורקים עד העצם.
12
למה הרב גורדין נשמע מתנצל?!
אבי | 25-07-2019 23:41
לצערי אין לנו כלום ללמוד מהחינוך הממלכתי... בה לא חסר לנו שום דבר שיש אצלם ואצלנו אין. ההפך הוא הנכון - כל כך כואב לראות את הריקנות, המתירנות והחומרנות המופרעת שיש שם... וכי אצלנו אין אנשים אידאליסטים וערכיים שאנחנו צריכים ללמוד את זה ממקומות אחרים? תמהה אני על הרב גורדין.