אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום
מבצע צוק איתן

נתניהו: "לא יכול לפרט, עושים הרבה להחזיר את הנעדרים"

ראש הממשלה נאם באזכרה, לציון 5 שנים למבצע צוק איתן : "לא יכול לפרט מה עושים, אבל עושים הרבה מאוד כדי להחזיר את הנעדרים". במקביל קיימו משפחות גולדין ושאול טקס אלטרנטיבי

נתניהו: "עושים הרבה להחזיר את הנעדרים"
  (צילום: פלאש 90)

חמש שנים למבצע צוק איתן, ראש הממשלה נתניהו נאם באזכרה: "אני לא יכול לפרט מה אנחנו עושים, אבל אנחנו עושים הרבה מאוד כדי להחזיר את הנעדרים". במקביל התקיים מחוץ להר הרצל טקס אלטרנטיבי של המשפחות השכולות גולדין ושאול.

בטקס האזכרה לחללי צוק איתן בבית העלמין הצבאי בהר הרצל, נתניהו אמר למשפחות הנופלים כי "בראש כולם אחיי ואחיותיי, בני משפחות הנופלים בצוק איתן. צוק הגבורה וההקרבה, הצוק שלא נסדק. אני דואב איתכם מעומק ליבי על אובדן חיילינו, ומצדיע בהוקרה אין קץ לגוברת בנינו. אני יודע מה גדול כאבכם ואני מחבק כל משפחה בכאבה. אני מכיר את התהום הנוראה שפעורה בחייכם בין הלפני ואחרי. אני יודע שאין מרגוע ושאין נחמה. וגם אם יש, הם לא באמת מכבים את להבת הייסורים עד קץ ימיכם.

"אנו מחויבים להחזיר הביתה את אורון שאול, הדר גולדין, אברה מנגיסטו והישאם א-סייד. אינני יכול לפרט את כל מה שאנחנו עושים, אבל אנחנו עושים הרבה, הרבה מאוד. אני דבק בחובתי לראות את השיקול הכולל מתוקף היותי ראש ממשלה. הוסיף נתניהו. "הוכחנו שאנו עומדים במילתנו שהחזרנו הביתה את זכריה באומל"

עוד אמר כי "אנו פועלים להשגת רגיעה, אבל אנו נערכים לצאת למבצע צבאי רחב היקף שינחית מכה על חמאס והג'יהאד האסלאמי – שהם לא ספגו עד היום".

5 שנים אחרי צוק איתן המערכה לא תמה

נשיא המדינה פתח את נאומו ואמר: "שנה חלפה, ושוב אנחנו עומדים כאן יחד על הר הדמעות הזה, ההר העצוב ביותר והיקר ביותר מכל ההרים. חמש שנים חלפו מאז תמו חמישים ימי צוק איתן. חמש שנים אנו נושאים את שמותיהם, פניהם היפים את שברי הסיפורים החלומות של 68 חיילים ושמונה אזרחים. עצוב למות באמצע התמוז דווקא שהאפרסקים בשפע, כתבה המשוררת נעמי שמר. כתבה, וכמו ניבאה את המערכה הזו ואת מות בנינו שנפלו במשימה.

"מערכת צוק איתן יצאה לדרך כדי שנוכל לגדל את ילדינו בשקט. עבורנו, עבור שלום כולנו, עבור שלום הארץ הזו", הוסיף הנשיא. "אך המערכה לא תמה. חמש שנים אחרי הפסקת האש חמאס ממשיך לפעול על מנת לפגוע בריבונות הישראלית ומחזיק בגופותיהם של הדר גולדין, אורון שאול ואברה מנגיסטו.

הוא ממשיך להחזיק שני מליון אזרחים ברצועת עזה כבני ערובה, כדי לקדם את מדיניותו האכזרית הבוחרת במוות על פני החיים. נוסיף לחיות בארץ הזאת, לחרוש שדות ולגדל ילדים וילדות, ולחלום על עתיד טוב יותר למענם ולמעננו. יהי זכרם של חללי צה"ל, נופלי מערכת צוק איתן, צרור בלב החיים ובלב העם מדור לדור".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
רגע אחרי חנוכת קו הרכבת לאילת
יפה מאד | 23-07-2019 19:00
ושנייה וחצי אחרי פינוי אל אחמאר, ביבי ימצא זמן לדון בבעיית הנעדרים. בבקשה להזדיין בסבלנות.
2
אין לפרט
בן הימין | 23-07-2019 21:42
אין כלום כי לא היה כלום