לכתוב עוד אות בספר תורת החיים

הדור שלנו מנסה להשלים את כתיבתה של המילה הראשונה בספר תורת החיים - 'בראשית', ואולי גם לעבור למילה הבאה. וזוהי רק ההתחלה

לכתוב עוד אות בספר תורת החיים
  הרב רימון (צילום: ללא קרדיט; תמונה קטנה: ללא קרדיט)

השילוב של תורה וחיים הוא קשה. קשה מאוד. לא אחת אני נשאל על ההצלחות המוגבלות שלנו בשילוב התורה והחיים ובצער גדול אני נשען על מו"ר הרב יעקב מדן שאמר לי פעם שבגלות לא הייתה לנו את ההזדמנות לשלב תורה וחיים, לכן השילוב בין תורה לחיים הוא אתגר חדש שאנו פוסעים בו כעת לראשונה ומפלסים בו את דרכנו. צעד אחר צעד.

הרב נריה, הרב בינה ושאר חכמי דורם היו הראשונים. הם כתבו את האות ב' במילה בראשית בפרשה הראשונה של ספר תורת החיים, הספר שמשלב תורה עם חיים. הדור שאחריו כתב את האות ר' ואולי גם את האות א'. הדור שלנו מנסה להשלים את כתיבתה של המילה הראשונה בספר תורת החיים – 'בראשית', ואולי גם לעבור למילה הבאה. וזוהי רק ההתחלה.

אחד מכותבי האותיות בספר תורת החיים הוא הרב יוסף צבי רימון וצוותו המופלא. כבר כמה שנים שהם מוציאים בחופש הגדול סדרת רשת יומית מעולה בשם 'רצים למשנה'. סדרה מרתקת, מעניינת ומצחיקה שהתורה והחיים מוצאים את עצמם מתהלכים בתוכה שלובי זרועות.

איך אני יודע שהסדרה כל כך מוצלחת? כי כל יום הילדים שלי מחכים שהפרק הבא כבר יצא. כי כל יום הילדים שלי עונים בשמחה על השאלות בסוף הפרק. כי מדי פעם יוצא לי להציץ בסדרה ולהיפגע. הסדרה 'רצים למשנה' היא איכותית גם במשקפיים של חיי שעה וגם במשקפיים של חיי עולם.

אפשר לבכות ולהתלונן ואפשר לעשות. הרב רימון בחר לעשות. הרב רימון בחר לכתוב עוד אות בספר תורת החיים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
רצים למשנה הפך לנו את המשנה לנגישה ואהובה
אמא לילדים שאוהבים | 18-07-2019 21:25
כולנו אוהבים ללמוד משניות עם רצים למשנה