משבר בדיסני: נכדתו של המייסד תוקפת את המנכ"ל

נכדתו של מייסד החברה, אביגיל, תוקפת את פערי השכר בחברת וולט דיסני, את משכורת הענק של המנכ"ל בוב איגר, לאחר שחזרה מזועזעת משיחות עם העובדים בדיסנילנד: "מחטטים בפחים כדי למצוא אוכל"

משבר בדיסני: נכדתו של המייסד תוקפת את המנכ"ל
  צילום: שאטרסטוק

אביגיל דיסני, נכדתו של המייסד רוי דיסני – תקפה אתמול (רביעי) את מנכ"ל התאגיד על המשכורות הנמוכות לאחר שהזדעזעה מתלונות העובדים. התאגיד בתגובה: "הגזמה ועלבון".

רוי דיסני הקים יחד עם אחיו – המפורסם יותר – וולט את חברת וולט-דיסני, ואף שימש כמנכ"ל החברה עד לפטירתו.

נכדתו של רוי, אביגיל, בעלת מניות בחברה, ביקרה בדיסנילנד בקליפורניה וחזרה לדבריה מזועזעת לאחר שיחות שלה עם עובדי הפארק.

לדבריה בראיון באתר יאהו, עובדים רבים התלוננו בפניה על תנאי השכר הקשים בחברה.

אביגיל סיפרה דוגמה על אחד שאמר לה שהוא מתקשה לשמור על ארשת פנים שמחות בפארק כאשר הוא חוזר לביתו ומחטט בפחים של אנשים בשביל למצוא מזון.

בעבר גם תקפה נכדתו של מייסד דיסני את משכורתו הגבוהה של מנכ"ל החברה, רוברט איגר (66 מיליון דולר בשנה), ויצאה נגד פער השכר בחברה, ואמרה כי התרבות שהשריש סבא שלה לכבד את העובדים דעכה עם השנים.

בתאגיד לא שתקו ואמרו כי עובדי חברת דיסני מקבלים בממוצע 19.5 דולר לשעה – יותר מכפול משכר המינימום בארה"ב.

בנוסף אמרו בדיסני כי ישנו בחברה פרוייקט  שמאפשר הטבות כלכליות לעובדי החברה לימודים אקדמאיים, כמו גם לסבסוד לטיפול בילדים וגישה לבתי מרקחת ותרופות.

על דבריה של אביגיל אמרו שהן הגזמה גסה ולא הוגנת, וכי בדבריה יש גם עלבון לאלפי עובדים בחברת דיסני: "אנחנו מאוד לא מסכימים עם האפיון הזה של העובדים שלנו ואת הניסיון שלהם בדיסני".

"עובדי החברה, הגברים והנשים, שהופכים את פארק דיסני לחוויה מיוחדת עבור מיליוני אנשים, הם מסורים, חרוצים וגאים, ואנחנו נמשיך להקשיב להם, להעצים אותם ולתגמל אותם", אמרו בחברה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו