אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

עוד רבנים סרוגים מצטרפים למכתב נגד הרב טל

רבנים סרוגים נוספים בהם הרב סתיו והרב גיגי הצטרפו למכתבם של הרב חיים דרוקמן והרב דוב ליאור הקורא לציבור שלא ללמוד תורה אצל הרב שמואל טל.

עוד רבנים סרוגים מצטרפים למכתב נגד הרב טל
  (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

רבנים סרוגים נוספים הצטרפו למכתב הרב דרוקמן והרב ליאור הקורא לציבור שלא ללמוד תורה אצל הרב שמואל טל.

במכתב הרבנים המעודכן נוספו חתימותיהם של בין השאר הרב ברוך בן גיגי – ראש ישיבת הר עציון באלון שבות; הרב יועד אהרוני- ראש ישיבת קטיף – בישוב יד בנימין; הרב דוד סתיו – רבה של שוהם; והרב עמיחי גורדין – ר"מ בישיבת הר עציון באלון שבות.

ביום שני פרסמנו בסרוגים את מכתב הרב חיים דרוקמן והרב דב ליאור נגד הרב טל ונגד פסק הדין שהוציא תחתיו בית הדין שדן בעניינו, אליהם הצטרפו עשרות רבנים. קשת הרבנים המופיעים ברשימה חצתה את תתי המגזרים בציונות הדתית, ועליה חתמו החל מהרב יובל שרלו עד לרב אליקים לבנון.

את הרשימה ריכז אחד הרבנים החתומים על המכתב ולאחר כתיבת המכתב על ידי הרב דרוקמן והרב ליאור הוא שלח הודעה לכלל הרבנים שהצטרפו בחתימתם: "הרה"ג דב ליאור שליט"א והרה"ג חיים דרוקמן שליט"א קוראים לרב שמואל טל לעזוב את תפקידו, למנוע מחלוקת וחילול השם. אני מבקש ממך להצטרף לקריאה בהודעה חוזרת למספר זה", שלח הרב לרבנים שנענו לקריאה.

רשימת הרבנים שחתמו על המכתב: 

במכתב, נכתב, בין היתר: "קראנו את העובדות החמורות העולות מפסק הדין בבית הדין של הרב וייס בעניינו של הרב טל. כתב הרמב"ם: "וכן הרב שאינו הולך בדרך טובה אף על פי שחכם גדול הוא וכל העם צריכין לו אין מתלמדין ממנו עד שובו למוטב, שנאמר כי שפתי כהן ישמרו דעת ותורה יבקשו מפיהו כי מלאך ה' צבאות הוא, אמרו חכמים אם הרב דומה למלאך ה' צבאות תורה יבקשו מפיהו אם לאו אל יבקשו תורה מפיהו. וברמב"ם: "אבל ראש הישיבה שחטא מלקין אותו ואינו חוזר לשררותו גם אינו חוזר להיות כאחד משאר הסנהדרין שמעלין בקודש ולא מורידין".

הרבנים הוסיפו כי "לצערנו לאור העובדות, הרב טל אינו ראוי להמשיך ללמד ולחנך את ילדי ונערי ובחורי ואברכי ישראל ואינו יכול להיות דמות חינוכית במחנינו. אומנם פסיקת בית הדין התירה באופן תמוה לרב טל להמשיך בתפקידו אך וודאי לא חייבה ללמוד במוסדותיו ולקבל את התנהגותו המחללת שם שמיים ומבזה את תורת ישראל ואלוקיו".

רשימת הרבנים שחתמו על המכתב: 

הרב אליקים לבנון רב השומרון וראש ישיבת אלון מורה.

הרב איתן איזמן ראש אולפנות וישיבות צביה.

הרב יגאל קמינצקי רב גוש קטיף תובב"א.

הרב יהושע שפירא ראש ישיבת רמת גן.

הרב שמעון כהן ראש ישיבת בית מוריה, באר שבע.

הרב דוד תורג'מן ראש הישיבה והמוסדות, דימונה.

הרב גבי קדוש רב קהילה, יד בנימין.

הרב בני להמן פורום תקנה.

הרב אורי סדן רב מושב נוב רמת הגולן.

הרב משה עמיאל רב קהילה ומושב.

הרב ניר וינברג ראש ישיבת אורות הזורעים.

הרב יצחק שטרן ר"מ בישיבת תורת החיים (לשעבר).

הרב גבריאל סוריאני רב המועצה האזורית חוף הכרמל.

הרב שלמה וויס רב הישוב ניר גלים וראש אולפנת אבן שמואל.

הרב שמעון בן שעיה.

הרב משה אליעזר רבינוביץ רב הישוב בית חגי.

הרב עזריאל אריאל רב הישוב עטרת.

הרב איציק ניסים מקד"צ אלישע.

הרב משה ביגל רב הישוב מיתר.

הרב בנימין מכלוף לשעבר, רב פיקוד צפון.

הרב דובב בדינגר רב מרכז רפואי הלל יפה.

הרב ציון טוויל ראש ישיבת ההסדר אריאל.

הרב יובל שרלו ראש ישיבת פתח תקווה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
78 תגובות - 43 דיונים מיין לפי
1
רבני ציונות הדתית נגד הרב טל
צבי הקטן | 18-07-2019 13:20
דברתי אם אחד מהרבנים החשובים שחתם על המכתב ויצא שיש לרבני הציונות הדתית חשבון ארוך נגד הרב טל בגלל שלדעתם הוא נטש את המדינה ואת הציונות, לא אומר הלל ביום העצמאות וצפצף עליהם והעדיף את הרבנים החרדים. בגלל זה הם ממהרים לבקר אותו. אנחנו הורים של ילד שלומד בתורת החיים כבר חמש שנים. הישיבה היא מקום פתוח ושמח שנותן לכל בחור לצמוח בתורה וביראת שמים. הרב טל לא מתערב בכלל בהנהגת התלמידים והצוות נפלא - מקום שכולל בחורים מכל הזרמים כי לא אכפת החיצוניות - מקום שמשלב שמחת החיים עם תלמוד תורה ברמה גבוהה. חבל -
לנאמן
נ | 19-07-2019 14:54
איפה הר מאזוז והרב נבצל חתומים? זה שלא חתמו פה לא אומר שהם בעד ומה אתה להשוות גדלות תורנית דל הרב דב ליאור ונרב דרוקמן ואם אתה באמת חושב שרבנים חרדים הם גדולי הדור שלנו אז.....
נאמן
מזכיר | 18-07-2019 15:30
שכל הרבנים החתומים על המכתב נגד הרב טל, כולם יחד לא ישוו אפילו לאחד מהחתומים בעדו מרן הרב וייס מרן הרב מאזוז מרן הרב נבנצל מרן הרב גולדברג, האם כל מי שעבר מבחני יורה יורה רשאי להביע עמדה בנושא כל כך רגיש? או רק גדולי הדור? הייתי יכול להבין אם רק הרב דרוקמן והרב ליאור היו חתומים על המכתב נגדו למרות שכאמור אין לדבריהם שום חשיבות תורנית אל מול הענקים החתומים בעד הרב טל אבל בכל זאת מדובר במנהיגים, אבל כשמחתימים כל מי שיודע לאיית את שמו - זה מגוחך
תגובה לצבי הקטן
תושב | 18-07-2019 14:07
אתה באמת קטן.
נעשו דברים חמורים ולא ראויים
איתן | 18-07-2019 14:01
נעשו דברים חמורים ולא ראויים. זה שילדכם שמח בישיבה לא מקטין את חומרת התופעה.
לא נעים אבל אתה אדם מפגר ....
אבי | 18-07-2019 13:50
חסיד שוטה כמו חסידי ברלנד ועוד כתות הזויות
2
הרב טל נאחז בקרנות המזבח ומרסק את קהילתו
יפעת | 18-07-2019 13:22
מי שהיה במשך שנים בייחוד עם אישה נשואה,חמד אותה לבעילה,שיכנע אותה ברוח טומאה להתגרש,שכר לה בית,חתם איתה על הסכם שתיקה של חצי מליון שח, רוצה ללמד תורה,מוסר,ערכים??? סדום ועמורה. חסידים שוטים תתעוררו.
כל מה שעשה הרב טל עשה למען שמיים
דוד | 18-07-2019 15:40
הדיבר אל תנאף לא חל על מקובלים ורבנים גדולים. הם הנופלים באוהלה של תורה למעננו זכאים לקבל יחס של מורמים מעם.
אולי את לא חסידה שוטה
אמיר | 18-07-2019 14:31
אבל את משקרת, מוציאה שם רע ומבזה תח. עדיף להיות שוטה מלהיות רשע.
מי את שתכניסי לשם את הראש?
מנסה להישאר שפוי | 18-07-2019 14:08
גם אם היית מכירה את הסיפור כולו (ואני יכול להבטיח לך שאת לא) גם אז, מי את תכנסי בין ויכוח הלכתי של גדולי הדור??? אין שום ספק שדרכו של הרב טל לא בעייתית ככלל, יש פה שאלה ספציפית על נושא מסוים. אם את לא מסכימה איתו אידאולוגית, את לא מחויבת ללכת בעקבותיו, אבל להוציא שם רע ברבים, עליו ועל כל בני קהילתו (כן גם עליהם דיברת, הכפלת בהרבה את החטא שלך ) אם את באמת רוצה לדעת מה לעשות (אם זה בכלל נוגע לך, ולא בגדר רכילות לשמה), תשאלי את הרב שלך. נ.ב. איני מחסידי הרב טל, ולא למדתי בישיבה שלו. אבל יש הלכה.
3
המקובלים: לרשעים לא תהיה תיקווה
עידו2 | 18-07-2019 13:29
גילדה של סוטים! איפה הייתם שמוטי אלון פגע בצעירים? איפה הייתם שהרב אבינר שלח צעירים כטרף למלתעותיו של סוטה המין ראובן ישראל וולצ'ר?
ולהיודע
מצוה להודיע | 18-07-2019 15:31
שכל הרבנים החתומים על המכתב נגד הרב טל, כולם יחד לא ישוו אפילו לאחד מהחתומים בעדו מרן הרב וייס מרן הרב מאזוז מרן הרב נבנצל מרן הרב גולדברג, האם כל מי שעבר מבחני יורה יורה רשאי להביע עמדה בנושא כל כך רגיש? או רק גדולי הדור? הייתי יכול להבין אם רק הרב דרוקמן והרב ליאור היו חתומים על המכתב נגדו למרות שכאמור אין לדבריהם שום חשיבות תורנית אל מול הענקים החתומים בעד הרב טל אבל בכל זאת מדובר במנהיגים, אבל כשמחתימים כל מי שיודע לאיית את שמו - זה מגוחך
4
מזכיר את מלחמת איראן עיראק
חחח | 18-07-2019 13:48
כמו שאמר מנחם בגין: בהצלחה לשני הצדדים...
5
שופכים את דמו
משה | 18-07-2019 14:00
ממש
כמה טמבל
יהודי | 18-07-2019 20:02
כמה שאתה טמבל, זו לא תמימות אתה טמבל אויל זב חוטם מוצץ אצבע מילדותך ועגין לא נגמלת, הבן אדם שפך דם של אישתו, ילדיו, אשת האיש הנואפת, האיש בעל הנואפת, שפך דם התורה הקדושה, העליב באיצטלה של קדוש את השם יתברך, גרם לחילול השם מה עוד צריך שתסתום את הפה ותכנס חזרה לפינה ממנה יצאת ?לכאורה !!
6
קהילת הלהט"ב נגד הרב טל
גיא ואיציק | 18-07-2019 14:02
מצטרפים לכל מילה של הרבנים האלה. זה רבנים
7
מלחמת הרבנים, האנסים נגד אלה שסתם גונבים
שמחה דיניץ | 18-07-2019 14:02
ד
8
מה קורה איתך-
אסקוזידו | 18-07-2019 14:09
אולי תתעורר? אתה לא מבין שהגיע הזמן לעשות משהו? אופס... שכחתי, הרב טל מחזיק אותך במקום רגיש.
9
לא קונה את החלוקה ל"סרוגים" - "חרדים"
צבי | 18-07-2019 14:34
ממש לא נראה לי קשור.
10
חילול השם
דתלש | 18-07-2019 14:39
ביזיון שזה מפורסם בצורה כזאת. עניינים בין גדולי הדור צריכים להתבצע בדיסקרטיות. נ.ב. מה שהרב דרוקמן אומר זה קדוש. מיותר להוסיף את כל הרשימה ולהשפיל ככה תלמיד חכם. במקום שתשארו המקום השפויי היחידי וטהור שנשאר לנו. חבורה של פוגמי ברית. מעל 4 חודשיים שלא פוגם. אני יותר צדיק ממכם.
להודיע ולהיודע
יהודי | 18-07-2019 15:32
שכל הרבנים החתומים על המכתב נגד הרב טל, כולם יחד לא ישוו אפילו לאחד מהחתומים בעדו מרן הרב וייס מרן הרב מאזוז מרן הרב נבנצל מרן הרב גולדברג, האם כל מי שעבר מבחני יורה יורה רשאי להביע עמדה בנושא כל כך רגיש? או רק גדולי הדור? הייתי יכול להבין אם רק הרב דרוקמן והרב ליאור היו חתומים על המכתב נגדו למרות שכאמור אין לדבריהם שום חשיבות תורנית אל מול הענקים החתומים בעד הרב טל אבל בכל זאת מדובר במנהיגים, אבל כשמחתימים כל מי שיודע לאיית את שמו - זה מגוחך
שבשביל להלחם ברב טל
חבל | 18-07-2019 15:32
ובשביל לעודד את ראש המועצה להלחם ברב אתם רומזים רמזים מרושעים על ראש המועצה, האם כשמדובר במלחמה כנגד רב הכל מותר?
11
מכתב
מקהילת תורת החיים | 18-07-2019 14:42
לכבוד מנהלי מוסדות תורת החיים והנהלת המוסדות היקרים ה' יברכם. ראשית, ברצוננו לפתוח בהבעת רגשי הערכה העצומים שיש לנו אליכם, והכרת הטוב, על הקרב הקשה כל כך שאתם מנהלים ועומדים בחזיתו בגבורה ובתבונה. תפילתנו לה' שימשיך לתת לכם כוחות נפש, תבונה ודעת נכונה כיצד להלחם את מלחמתו ית' לשמור על מוסדות התורה והישיבה הכה מופלאה שכעת נמצאת בסכנה. אנו, תלמידי ובוגרי הישיבה לדורותיה מלאי אהבה והערכה אליכם ומחזקים את ידיכם בקרב קשה זה! לא למענכם אתם נלחמים וגם לא למעננו, אלא למען התורה וכבוד שמים ומוסדות התורה המגדלים מאות תלמידים מידי שנה למידות טובות, יראת שמים אהבת תורה ואהבת ה'. הגיעו שמועות כואבות לאוזנינו על כך שעלו מחשבות ורעיונות, ליצור מציאות בה מור האהוב לא יעמוד באופן גלוי וברור בראש המוסדות, בעקבות הלחצים העצומים שמופעלים עליכם ועל המוסדות. כמובן שאיננו מקבלים את השמועות הרעות הללו, אך ראינו לנכון לחזק ידיכם ולהבהיר בצורה שאינה משתמעת לשני פנים את הדברים הבאים: הרחקת הרב מהמוסדות, ואפילו רק באופן חיצוני, ואפילו רק ליום אחד, תחשב בעינינו לבגידה ועוול שלא יסלח! בגידה במור האהוב, שהקים את המוסדות בשתי ידיו בהמון עמל, דם, יזע ומסירות נפש. והמוסדות הם מוסדות כאלו מפוארים ומדהימים בזכות עמלו האין סופי ורוחו! כמובן הכל בסיעתא דשמיא. זו בגידה בנקודת הלב הפנימית של המוסדות, ושלנו. בגידה בצינור המופלא שהוביל אותנו להיות מי שאנחנו, בהליכה אחר האמת ואחר דעת תורה ללא מורא מלבד יראת ה'. בית הדין בראשות הרב וייס שליטא, ולצידם הרב מזוז, הרב נבנצאל, הרב רצון ערוסי והרב זלמן נחמיה גולדברג שליטא, חיזקו את ידיו בהמשך הובלת המוסדות והקהילה. כך שלחלוטין יש לנו על מי לסמוך. חשוב לנו לומר לכם בצורה ברורה, במידה ומור האהוב יפסיק לעמוד בראש המוסדות בגלוי, ולו ליום אחד בלבד, הדבר יחשב בעינינו לבגידה, ומוסדות תורת החיים יחדלו מלהיות מוסדותינו. נמשיך לדרכינו בלעדיכם, ובאופן סמלי נבטל את כל תרומתנו למוסדות. אנחנו מקווים ומייחלים שתזכו ללכת בדרכם של גיבורי דוד, שלא הסגירו אותו, לא ביד שאול ולא ביד אבשלום, ולא תשעו לעצת אחיתופל: ויאמר אחיתופל אל אבשלום...והחרדתי אותו ונס כל העם אשר איתו והכתי את המלך לבדו. ואשיבה כל העם אליך. הוא הרב שלנו, הוא גידל אותנו ואנחנו לא נבגוד באהבתו, גם אם אתם תעשו כך חס ושלום. נחזור ונבהיר שחו איננו חושדים בכם ואנו מאמינים שרק הועלו כל מיני אפשרויות, ואיננו מקבלים את השמועות הללו. אנו מלאי הערכה ואמון בכם ומחזקים ידיכם ועומדים לצידכם בכל אשר נוכל. וגילוי הדעת נועד רק לתת כוח ולחזק את עמידתכם האיתנה למען המוסדות היקרים, מור האהוב, ובייחוד ולמען שמו יתברך. אוהבים עד בלי די, מלאי אמון והערכה אליכם.. בברכה
עבודה זרה
מכתב מלאכותי | 18-07-2019 23:38
עובדי עבודה זרה
12
חבל. זה מזהם את המכתב. עדיף בלי הרב סתיו
יעקב | 18-07-2019 14:43
כל עוד זה בלי ליברליים חסרי גבולות הלכתיים ברורים - המכתב טהור. יחד איתו זה מאבד את הכיוון. חבל.
13
הרבנים
אזרח | 18-07-2019 14:48
אני לא רב ולא תלמיד חכם אבל למסקנה הזאת הגעתי כבר לפני הרבה זמן טלפני שכל הרבנים הגדולים הגיעו רק שאלה אחת למה לקח להם להגיע למסקנה הזאת רק עכשיו למה לא אמרו את זה מיד בהתחלה והיום יכולים למנוע הרבה חילול ה'
רבנים חשובים אך קטנים
מתפלא | 18-07-2019 15:33
שכל הרבנים החתומים על המכתב נגד הרב טל, כולם יחד לא ישוו אפילו לאחד מהחתומים בעדו מרן הרב וייס מרן הרב מאזוז מרן הרב נבנצל מרן הרב גולדברג, האם כל מי שעבר מבחני יורה יורה רשאי להביע עמדה בנושא כל כך רגיש? או רק גדולי הדור? הייתי יכול להבין אם רק הרב דרוקמן והרב ליאור היו חתומים על המכתב נגדו למרות שכאמור אין לדבריהם שום חשיבות תורנית אל מול הענקים החתומים בעד הרב טל אבל בכל זאת מדובר במנהיגים, אבל כשמחתימים כל מי שיודע לאיית את שמו - זה מגוחך
14
להוי ידוע
ישראל | 18-07-2019 15:30
שכל הרבנים החתומים על המכתב נגד הרב טל, כולם יחד לא ישוו אפילו לאחד מהחתומים בעדו מרן הרב וייס מרן הרב מאזוז מרן הרב נבנצל מרן הרב גולדברג, האם כל מי שעבר מבחני יורה יורה רשאי להביע עמדה בנושא כל כך רגיש? או רק גדולי הדור? הייתי יכול להבין אם רק הרב דרוקמן והרב ליאור היו חתומים על המכתב נגדו למרות שכאמור אין לדבריהם שום חשיבות תורנית אל מול הענקים החתומים בעד הרב טל אבל בכל זאת מדובר במנהיגים, אבל כשמחתימים כל מי שיודע לאיית את שמו - זה מגוחך
15
למה זאת הרשימה?
למה? | 18-07-2019 15:35
למה בכל רשימת החותמים נגד הרב טל אין אפילו גדול אחד? אבל החותמים על מכתב התמיכה ברב טל כולם ענקי הדור? מה זה אמור ללמד את האיש הפשוט?
16
הרי הציבור שלנו
חבל מאוד | 18-07-2019 15:52
ברובו הגדול סומך על גדולי הדור מרן הרב מאזוז ומרנן הרבנים הגאונים גולדברג ונבנצל - שבדקו את העניין ותומכים באופן בלתי מסוייג ברב טל - הרבה יותר מכל הרשימה המופלאה של החותמים נגד הרב טל, אז למה להלבין את פניהם של החותמים נגד הרב טל?
17
למה?
שאלה לר' שמואל אליהו | 18-07-2019 15:57
למה לא מצאתם אפילו אחד מגדולי הדור שיחתום נגד הרב טל, ואילו תלמידי הרב טל מצאו את כל גדולי הדור מרנן הרבנים וייס מאזוז נבנצל וגולדברג שחתמו בעד הרב טל?
18
עשה להם עוול
מי שהחתים את הרבנים | 18-07-2019 16:05
כי ברגע שגדולי הדור אומרים שהרב טל גדול בתורה ויראת ה' ואתם מחתימים את אותם רבנים נגד הרב טל אתם מגחיכים אותם ועושים מהם ליצנים, איני מצטער על סתיו ושרלו, אבל מאוד כואב לי שהחתימו את הרבנים הגאונים ליאור ודרוקמן זה לא מגיע להם
שלא יכאב לך
יהודי | 18-07-2019 20:18
תאמון לי שיכאב לך על רמיסת התורה של בית הדין המניפולטורי, חבורה של בעלי אינטרסים אוהבי שלמונים, המעורטל שימן אותם, אתה חושב שיכתבו שבחים על רשע ונואף מבלי לקבל תמורה ? אתה היית עושה זאת ? לכאורה
19
משה
ישיבת כרם ביבנה | 18-07-2019 16:11
בימים כתיקונם אתם אומרים שהרבנים שרלו וסתיו ניאו רפורמים, וכעת אתם מחחתימים אותם נגד הרב טל איפה הבושה? ועוד דבר, בימים כתיקונם אתם אומרים שצריך להשמע לגדולי הדור אז למה כעת כשגדולי הדור הרבנים נבנצל גולדברג ומזוז תומכים ברב טל בכל כוחם, אתם מחתימים רבנים קטנים נגד הרב טל, מה זה הבלבול הזה?
20
למה צריך להחתים את כל מי שיודע לחתום?
לא מבין | 18-07-2019 16:13
האם עצם היכולת לחתום ללא שגיאות כתיב נותנת למישהו זכות לחתום נגד דברי גדולי הדור? רשימה מבישה של קלי דעת (לא כולם, רובם)
21
לכל אלו שמנפנפים הגדולים הדור
משה | 18-07-2019 16:19
אם גדולי הדור החרדים תומכים ברב טל, וכל השאר ליגה ד'. אז מה אתם עושים בישיבות של הציונות הדתית, תמהרו ותעברו לישיבה חרדית. ובנוסף למה להגיע לבית דין חרדי, האם אין תלמידי חכמים הציונות הדתית?
חיצוניות לגמרי
קלמן | 18-07-2019 23:33
תומכי טל רק מוכיחים חיצוניות שטחיות וחזרתיות חסרת משמעות של הדברים וממשיכים בעבודה זרה של הערצה לגדולי דור שמצדיקים קשר רומנטי
לא מעניין אותי אם הם חרדים או ציוניים
גדולים זה גדולים | 18-07-2019 16:32
כשגדולי הדור תומכים ברב טל או אומרים משהו אחר, אינני מתעניין אם הם חרדים או ציוניים, תבין, גדולים זה גדולים
22
אפילו מצחיק
לא יאומן | 18-07-2019 16:23
לראות את רשימת 'העשרות' נגד הרב טל, ואחר כך לראות את רשימת ארבעת גדולי הדור מרנן הרבנים הגאונים מזוז וייס נבנצל וגולדברג שליטא שהם ענקי הדור ועיני העדה והם תומכים באופן בלתי מסוייג ברב טל, ממש לא יאומן, מי הטמבל שהחתים את כל האסופה הזו?
תגובה לאייל
לוטננט פלקון | 19-07-2019 3:03
היי אל תזלזל בכח המחץ הסדרה הזו שינתה לי את החיים אני לא יודע איפה הייתי היום בלעדיה ומי היה מחסל את קוברה בתקווה להבנה סגן וינסנט פלקון מפאייטוויל, צפון קרוליינה. חייל צעיר שרק הצטרף לכוח המחץ. אחיו למחצה של דיוק.
שאלה טובה
יהודי | 18-07-2019 20:15
מי הרשע המרושע שמינה את בית הדין הסדומי והמניפולטורי שנוטה לממונה בטיבעיות כי שם מקור הכסף ולא מקור החוכמה לכאורה, אתה הבנת !!!
תגיד לי איך חינכו אותך
איל | 18-07-2019 16:45
אולי ישבת כל היום מול הטמבלויזיה וראית כח המחץ?
23
שאלה לר' שמואל אליהו
דוד | 18-07-2019 16:31
עד לאן תגיע? הציבור כבר צוחק עליך שאתה מחתים כל מי שיודע להחזיק את העט בצד הנכון, תסתכל על גדולי הדור שחתמו על מכתב נלהב בעד הרב טל אתה איש קטן והורס את המחנה
הייתי חייב
יהודי | 18-07-2019 19:58
דוד אתה יהודי טוב, ולאט לאט התקללת עד שהגעת למקום הדיביל התורן שנכנס לדברים שהוא לא מבין, ואיך יודעים, הנה למשל אתה חושב שכאשר הוא נפגש עם נואפת אז הוא בעל רוח הקודש אתה לא מחזיק אותו נואף חומד אשת איש ולא צריך את הרב שמואל אליהו שיגיד לך את זה, פשוט תתפלל לרוח השטות שהוא טוען שראהושמע על מות רישתו ותגיד לרוח שאתה רוצה שהאישה הבאה אצלו תהיה אישתך כי זו זכות גדולה בשבילך לקבלה בחזרה, ואולי הפעם בעולה למעורטל, יאללה תתחיל !!!!
24
הזוי! אני לא מבין! אז מה המעמד של בית הדין?
דניאל | 18-07-2019 16:35
.
שאלות רטוריות
פלוני | 18-07-2019 23:29
מעמד של בעייתיים שלא ניתן לסמוך עליהם. כתבו לפחות שקר אחד שחור על גבי לבן לגבי העדות שלי
25
התבלבל
מישהו התבלבל | 18-07-2019 16:36
גדולי הדור תומכים ברב טל תמיכה נלהבת ובלתי מסוייגת ומעידים עליו שהוא תלמיד חכם גדול וירא ה' וראוי לשמש כראש ישיבה, ומישהו קצת התבלבל והחתים 'עשרות' רבנים קטנים (רובם מנהלי בתי ספר) נגד הרב טל כאמור מישהו התבלבל
גדולי החול
בנימין | 18-07-2019 23:27
גדולי החול שמתנדאין על רבנים קטנים ומבזים את התורה וההלכה
26
10 שאלות שצריכות תשובות!
Hoved | 18-07-2019 16:36
1. מי גרם להם לחתום? 2. האם הרב אשר ויס ובית דינו אינם תח עבורם? 3. האם הציגו להם את כל הנתונים? 4. האם הם קיימו וקיבלו את שמוע בין אחיכם? 5. לצאת נגד כל מוסדות על אף שיש מנהלים בפני עצמם? 6. כל הרבנים הללו מחמירים בהלכות בין אדם לחברו יותר מבין אדם למקום? 7. ומדוע שזרקו ביצים על ביתו של הרב טל הם לא הגיבו? 8.האם כבודה של המשפחה של הרב טל אינה כלום בישבילכם? 9. למה להרוס מפעל חיים ניסתם דרך אחרת? 10. ירדתם לשטח וראיתם מה המצב ביד בנימין?
אושר וייס ובית דינו נוכלים.
יעקב | 18-07-2019 18:10
וביארת הרע מישראל
27
למה?
רפאל | 18-07-2019 16:43
למה היחצנים לא נחים לרגע? האם זה בגלל התשלום שהם מקבלים? בשביל זה הם מוכנים למכור את העולם הבא שלהם? לממממממהההההה? סתמו כבר מגעילים!
28
האם הרבנים דרוקמן וליאור דיברו עם הרב וויס
צחי | 18-07-2019 16:49
אם הם לא דיברו או לפחות ניסו לדבר ולברר את דעתו אז נהפכם לאנשי קורח ועדתו
כת המניפולציות
גיל | 18-07-2019 23:25
אז זהו שהרב וויס הוא לא משה רבנו וגם העם לא טיפש....
29
חשוב מאוד-מכתב לרבנים-נא להעביר הלאה
מיכה | 18-07-2019 16:56
1. כל פעם שכמה רבנים נוספים יצטרפו תוסיפו עוד כתבה ועוד כתבה על כך? אין גבול? זו דרכה של תורה? 2. זה מתחיל להראות מגוחך. מה אם לפתור דברים בשקט בלי שימינג? כל מה שדברתם גבוהה, גבוהה על לשון הרע, נעלם? גם אם זה נכון- זו הדרך? 3. הרב דרוקמן בזמנו אפשר לרב אלון ללמד למרות החלטת פורום תקנה. יש פה לפחות כלפי חוץ בעיה של מרעית עין. שהרב דרוקמן יבוא ויגיד טעיתי והפעם זה אחרת, ושיש פה מידע נוסף מעבר למה שגלוי לציבור ומעבר להחלטות הבית דין. אחרת זה לא נראה טוב. שם היו ראיות ממש. פה דווקא נאמר שלא היה קשר פיזי כלל, אלא התנהגות שאינה הולמת רב במעמדו. יחד עם זאת הוסבר שזה נעשה להבנתו בעצת רוח הקודש. על כן, זה מקרה יותר קל מהרב אלון ואם שם הרב דרוקמן אישר לו ללמד, אז פה על אחת כמה וכמה... מעבר לכך במקרה זה הרב טל הודה שטעה. בנוסף, אפשר לראות זאת כנקודת חוזקה שלא פעל עפי רצון הטבע אלא חיכה לכך בהתאם להנחיות רוח הקודש להבנתו. 4. זה שאתם לא מקבלים את סמכות הביד גורם בעצם שבכל דין תורה שמישהו יתבע אדם אחר- אותם אדם יוכל להיתלות בכם ולהגיד שאין סמכות כמו שאמר הרב שרלו ושרק אותם שמקבילם את על עצמם את הסמכות חייבם לקבל את תוצאות אותו בית דין. 5. כשרואים את התמלול המלא של הרב ויס מבינים שלא כצעקתה. בתמלול החלקי משתמע התערבות. לא בתמלול המלא שבו פתאום הדברים נראים קצת אחרת. 6. ברור שהרבה יש פה מן הנסתר, אך זו לא הדרך ברבים. 7. גם לו יש משפחה.. זה מוות מה שאתם גורמים. 8. בטוחני שגם מהצד השני יש שנפגעו- צריך למצוא דרך להפסיק עם זה. 9. זה קצת מצחיק שהרבה רבני הציונות הדתי חותמים על המכתב , כשלמעשה רוב התלמידים בישיבה כלל אינם שייכים למגזר הזה. לכן זה לא כל כך שייך. 10. איני נמנה עם מעריציו של הרב טל או מאנשי שלומו או הולך בדרכו. אפילו לא פגשתיו מעולם. יחד עם זאת - זה ברור שיש פה בעיה ושיש פה מישהו שמוליך אתכם שולל ויכול להיות שזה דו כיווני. חבל - במקום לשבת יחד ולפתור את הדברים בשקט.. אתם עושים בדיוק את מה שאתם רוצים שאחרים לא יעשו. זכור לי מישהו שפעם אמר שלרבים היה חוש ציניות וסרקסטיות מדהים... תלמידי חכמים מרבים שלום בעולם. חכמים היזהרו בדבריכם האמת והשלום אהבו. הפסיקו עם כל זה ומצאו דרך אחרת לפתור את כל זה. זו לא הדרך.
30
פניה לרבנים-נא להעביר-חשוב מאוד!
מיכה | 18-07-2019 17:00
1. כל פעם שכמה רבנים נוספים יצטרפו תוסיפו עוד כתבה ועוד כתבה על כך? אין גבול? זו דרכה של תורה? 2. זה מתחיל להראות מגוחך. מה אם לפתור דברים בשקט בלי שימינג? כל מה שדברתם גבוהה, גבוהה על לשון הרע, נעלם? גם אם זה נכון- זו הדרך? 3. הרב דרוקמן בזמנו אפשר לרב אלון ללמד למרות החלטת פורום תקנה. יש פה לפחות כלפי חוץ בעיה של מרעית עין. שהרב דרוקמן יבוא ויגיד טעיתי והפעם זה אחרת, ושיש פה מידע נוסף מעבר למה שגלוי לציבור ומעבר להחלטות הבית דין. אחרת זה לא נראה טוב. שם היו ראיות ממש. פה דווקא נאמר שלא היה קשר פיזי כלל, אלא התנהגות שאינה הולמת רב במעמדו. יחד עם זאת הוסבר שזה נעשה להבנתו בעצת רוח הקודש. על כן, זה מקרה יותר קל מהרב אלון ואם שם הרב דרוקמן אישר לו ללמד, אז פה על אחת כמה וכמה... מעבר לכך במקרה זה הרב טל הודה שטעה. בנוסף, אפשר לראות זאת כנקודת חוזקה שלא פעל עפי רצון הטבע אלא חיכה לכך בהתאם להנחיות רוח הקודש להבנתו. 4. זה שאתם לא מקבלים את סמכות הביד גורם בעצם שבכל דין תורה שמישהו יתבע אדם אחר- אותם אדם יוכל להיתלות בכם ולהגיד שאין סמכות כמו שאמר הרב שרלו ושרק אותם שמקבילם את על עצמם את הסמכות חייבם לקבל את תוצאות אותו בית דין. 5. כשרואים את התמלול המלא של הרב ויס מבינים שלא כצעקתה. בתמלול החלקי משתמע התערבות. לא בתמלול המלא שבו פתאום הדברים נראים קצת אחרת. 6. ברור שהרבה יש פה מן הנסתר, אך זו לא הדרך ברבים. 7. גם לו יש משפחה.. זה מוות מה שאתם גורמים. 8. בטוחני שגם מהצד השני יש שנפגעו- צריך למצוא דרך להפסיק עם זה. 9. זה קצת מצחיק שהרבה רבני הציונות הדתי חותמים על המכתב , כשלמעשה רוב התלמידים בישיבה כלל אינם שייכים למגזר הזה. לכן זה לא כל כך שייך. 10. איני נמנה עם מעריציו של הרב טל או מאנשי שלומו או הולך בדרכו. אפילו לא פגשתיו מעולם. יחד עם זאת - זה ברור שיש פה בעיה ושיש פה מישהו שמוליך אתכם שולל ויכול להיות שזה דו כיווני. חבל - במקום לשבת יחד ולפתור את הדברים בשקט.. אתם עושים בדיוק את מה שאתם רוצים שאחרים לא יעשו. זכור לי מישהו שפעם אמר שלרבנים היה חוש ציניות וסרקסטיות מדהים.. תלמידי חכמים מרבים שלום בעולם. חכמים היזהרו בדבריכם. לא סתם זה נאמר. אתם כורתים את העץ עליו אתם יושבים. זה נאמר על שני הצדדים. חייבת להיות דרך אחרת. זאת לא הדרך. האמת והשלום אהבו
עמדת הרב טל על מוטי אלון
למיכה- שים לב | 19-07-2019 11:54
לידיעתך. הרב טל עצמו, בשיחות מתועדות ומקולטות, תמך ברב דרוקמן על תמיכתו ברב מוטי אלון וגינה את פורום תקנה. ככה שאם הרב דרוקמן צריך להתנצל בפומבי- מה דין הרב טל בנושא זה??
לא ברור
דביר | 18-07-2019 23:24
לא מאמין לך שאתה מהצד של הרב טל. אחרת לא היית מגן על דבר כזה. האמת והשלום אהבו נהייתה סיסמא השקפתית במקרה הזה. השלום לא בא לכסות על פשעים
31
סוף סוף - קידוש השם
דובי | 18-07-2019 17:36
כל הכבוד
32
הרשימה
יעקב | 18-07-2019 19:14
פשוט הזוי להציג רשימת דלים ואביונים, אל מול הרשימה של גדולי הדור התומכים ברב טל, מישהו צוחק על העם הנבון הזה, ועל הדרך מביך ומגחיך את הרבנים שחתמו על המכתב נגד הרב טל
בלי ענווה זה לא עובד
פנחס | 18-07-2019 23:15
דבריך מתנשאים ומראים על חוסר ענווה. כנראה שזה גם שורש הפרשה.. תורה ללא ענווה
33
למה להגחיך?
חותם | 18-07-2019 19:23
למה מגחיכים את 'הרבנים הגדולים' שחתמו? ולמה אף אחד לא החתים את יושב ראש ועד הבלוק שלי? ואת מנהל בית ספר עמית ברחובות? למה? חוצפה מצד אותם 'רבנים' לחתום על מכתב בניגוד לגילוי דעתם של גדולי הדור ומאוריו
מסתבר וידוע לדאבוננו
מגיב | 18-07-2019 23:12
כי התואר גדולי דור ורבנים גדולים זאת עטיפה חיצונית לפעמים ככל הנראה
34
למי אני אמור לשמוע?
מנחם מנדל | 18-07-2019 19:25
למנהלי אולפנות המתנגדים לרב טל? או לגדולי הדור שהתייצבו לימין הרב טל וכתבו שהוא תלמיד חכם גדול וירא שמים מרבים וראוי להיות ראש ישיבה ולהעמיד תלמידים בישראל? למי אני אמור לשמוע? למי אני אמור להאמין?
לקב"ה
יהודי | 18-07-2019 20:12
אתה יהודי דתי ? כמובן !!! אחרת לא היית שואל למי ואצל מי הצדק ! אז אני מציע שתשמש לקבה והוא לא ידבר שוב בשבילך. הוא כתב הכל בתורה לא תחמוד, לא תנאף , לא תענה ברעך עד שקר זהו בית הדין המוקיוני שלו, וחילול השם, ורחמיו על כל מעשיו כאשרהשמע מרוח השטות שאישתו תמות ביום נקוב ולא ביקש עליה רחמים אלא הלך לעדכן את הנואפת בשמחה אז מה אם היה בית דין שיקראו את מה שאני כתבתי לך, ויחזרו בהם מהפסיקה המטומטמת כמותם ואם לא יעשו כן, אז הם רשעים גמורים לכאורה !!!! צדיק אתה
35
לתלמידי תורת החיים היקרים!
אדם פשוט שאיכפת לו | 18-07-2019 23:53
לכל המתפלאים על רשימת הרבנים החותמים (...) מוזר שכל התגובות על הרשימה של החותמים הם בסגנון כל הרבנים שחתמו נגד הם בינוניים וכל גדולי הדור הם בעד. יש כאן הנחת המבוקש - אם אתה נגד אתה בוודאי בינוני שהרי אם אתה גדול הדור, אתה בוודאי בעד. זה שרב הוא ראש אופלנא או רב שכונה לא הופך אותו לליגה ד. להזכירכם, הגרא זצל לא החזיק במשרת רבנות וכך גם החפץ חיים זצל עד שנאלץ לעשות זאת מסיבות בירוקרטיות. לפני הסיפור הזה, כולם היו מסכימים שהרב שמואל אליהו, הרב דרוקמן והרב ליאור הם רבנים רציניים בהחלט. (רק חבל שהם לא שייכים למגזר שמכתיר גדולי דור...) אבל פתאום הם כבר לא רציניים מספיק. עכשיו מדגישים שכל גדולי הדור כתבו מכתב תמיכה נלהב. אז כמה מהשמות שהוזכרו כתבו לפני פסק הדין ורק ביקשו לחכות לדיון. פסק הדין אישר באופן חד משמעי את הטענה העיקרית: היה קשר לא ראוי עם אישה נשואה. כמו כן, היתה פסיקה שיש להימנע משימוש ברוח הקודש. אז להגיד שבית הדין הוא תומך של הרב טל זו גוזמא מוחלטת. קשר עם אישה נשואה זה נגד ההלכה, וכנל לגבי שימוש מוזר ברוח הקודש שהרי לא בשמים היא. אז יש כאן התנהלות שהיא לא לפי ההלכה. אז הרבנים אומרים בצדק שמי שהיתה לו התנהלות שכזו שהיא לא לפי ההלכה, פליאה על בית הדין שמאשר לו להמשיך בתפקיד שכזה. לא הוחלט לזלזל בפסק אלא לציין שאין בפסק כדי לחייב מאן דהו ללמוד אצל אדם כזה ולדעת החותמים, התנהלות כזו כפי שמשתמע מפסק הדין זה מספיק כדי לא ללמוד ממנו עד אחרי תקופת צינון. ולהגיד שכל גדולי הדור תומכים ברב טל זו שקר מוחלט - לא חסרים גדולי דור ורבנים רציניים שלא חתמו על מכתב תמיכה כזה או אחר, שלא לדבר על כך שיש כמה שחתמו על מכתב הפוך... (כמובן שהם כבר לא גדולי דור לפי השופטים שמינו את עצמם לקבוע מי נחשב גדול דור ומי בינוני מינוס). מי שחס על כבוד תלמידי חכמים, שיפסיק להשוות בין אלו לאלו, ולתת ציונים ולהחליט מי ראוי לאיזה תואר. כל התגובות שיוצאות נגד ביזוי תח עקב השוואת רשימת רבני שכונות לרשימת גדולי דור הם פסולים בדיוק במום בו הם פוסלים אחרים. אז תפסיקו עם השטויות האלו, גם אם הייתם מלאים בתורה ככתלים בבית מדרש, תח מתנצחים אלו באלו, אתם מה טיבכם??
36
הייתי מצפה מרבני הציונות הדתית
אברך ציוני | 19-07-2019 1:35
שימשיכו בדרך שלמדנו ממרן הרב קוק ובנו זצל ומרב אברום זצל שגם רבני הציונות הדתית כפופים לגדולי הדור, ואין חולק כי מרן הרב מאזוז ומרן הרב וייס ומרן הרב נבנצל ומרן הרב גולדברג שליטא שכתבו מכתב תמיכה נלהב ברב טל בתורתו וביראתו - הם גדולי הדור ומאוריו, ועל כולנו מוטל להתבטל לדעתם אינני מזלזל חלילה ברבנים הגדולים ליאור ודרוקמן שליטא ואני מלא בהערכה רבה אליהם, אבל גם הם מודים שהמרנן שתומכים ברב טל הם גדולי הדור, אז למה אין מתבטלים לדבריהם? האם בציונות הדתית שינו את הגישה וכבר אין אנחנו כפופים לגדולי הדור? אם כן שיודיעו זאת ברבים ונראה כמה תלמידים ישארו עמנו
הסבר מפורט
יוסף | 20-07-2019 22:24
כל השקר של טל טרופי הקהילה עטופה הגדולים דור ציציות תפילין צניעות הפרדה חומרות והתנשאות על כל מי שלא מספיק גדול בסממני הצניעות ושאר התארים. זה בדיוק בזיון תורת ישראל, לקחת שקר ולעטוף אותו בפרוכת. תתביישו
שינו מה לא עידכנו אותך???
מנהל הציונות הדתית | 19-07-2019 3:07
בלה בלה בלה
37
אפשר היה להציל תמצב
קרינה | 19-07-2019 6:57
אם הרב טל היה משלם לה חצי מיליון הכול היה בסדר ושום דבר לא היה מתפוצץ.
ככה ה' רצה
בהשגחה | 20-07-2019 22:21
כנראה ה' גלגל אחרת אז מה זה רלוונטי
38
למה השנאה?
אפרת | 19-07-2019 7:10
מסכן הרב טל כמה שונאים אותו ואתה הישיבה מה היא עשתה לכם!?!?!????????????
אפרת
יהודי | 19-07-2019 9:04
את ילדה תמימה, רציתי לשאול אותך האם תתני לנהג משאית עם שלילת רשיון ועבר של 10 תאונות דרכים מתוכן 5 קטלניות, לשמש נהג הסעות של הילדים שלך אם יש לך או האחים הקטנים שלך או כל מי שקרוב לליבך ? זה לא מה עשו לו, זה מה עשה הנואף לחברה ולאשת איש הנואפת, המזל של החברה הציונית הדתית, שזה נגמר עם רישה אחת ושלל תמונות של נשים מעורטלות במחשב שלו ולא נגמר כמו המאסטרו שיינברג שבעל קבוצה של נשים נואפות, שהסכימו שיבעל אותן, למרות שהתורה אוסרת עליהם וזו עבירה שדינה מיתה בחנק, נו עכשיו מה את אומרת? אפרת !!!
39
הזוי
יוחאי | 21-07-2019 6:57
גדולי התורה ובראשם מרן הרב מאזוז מרן הרב וייס מרן הרב נבנצל ומרן הרב גולדברג שליטא תומכים בהתלהבות ברב טל, ושמואל אליהו מחתים כל מנהל אולפנה נגד הרב טל, וסליחה גם את שרלו וסתיו, מביך האם יתכן שגדולי הדור בצד אחד, ורבנים זעירים בצד שכנגד, אז ברור למי יהודי צריך לשמוע
40
בבית הכנסת
אתמול | 21-07-2019 7:00
אתמול בבית הכנסת שמעתי את האנשים (כולם) אומרים אנחנו מאמינים למרן הרב מאזוז שתומך בגלוי ברב טל, פי אלף ממה שאנחנו מאמינים ל'רשימת המחסלים', ומדובר בבית כנסת גדול בראשון למיון שרובם כלל לא מכירים לא את הרב טל ולא את שמואל אליהו
41
קרית משה
מנחם | 21-07-2019 9:35
ברור שהציבור שלנו החרדלי ברובו המכריע מאמין למרנן הגאונים הרבנים מזוז וייס גולדברג ונבנצל שליטא שתומכים ברב טל, הרבה יותר ממה שהוא מאמין לשמואל אליהו ולרבנים שהחתים על המכתב נגד הרב טל, זה מגחיך את החותמים, ויבוא לידי ביטוי בבחירות הקרובות, ממש מצער מאוד ש'רבנים' יוצאים נגד בית דין וגדולי הדור ונלחמים באחד מגדולי ראשי הישיבות בדורנו חושש מיום הבוחר
42
גבאי בשטיבלאך
מנחם | 21-07-2019 9:37
למה החתימו כל מיני מוזרים, ואותי לא החתימו? גם אני מבקש לחתום, לא משנה על מה העיקר שיראו את חתימתי מתנוססת על פשקוויל
כת מתנשאים
מתנשאים | 21-07-2019 13:10
מתנשאים
43
שמעתה לא יאמין לכם
אבדתם את הציבור | 21-07-2019 10:20
בעצם העובדה שהחתמתם כל מיני מנהלי אולפנה וכל מי שיודע לחתום את שמו, אבדתם את גדולי הדור שתומכים ברב טל לחלוטין, גדולי הרבנים במחנינו הרבנים ליאור ודרוקמן הוטעו על ידי קנאים ואנשים קטנים, וכתוצאה מכך אבדו את הציבור שמאמין למרן הגאון האדיר הרב מאיר מאזוז וחביריו הרבה יותר ממה שהוא מאמין לאסופת הרבנים שחתמו נגד הרב טל ובניגוד גמור לדעת גדולי הדור