אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סערת יובל דיין: נעה ירון דיין שוברת שתיקה: 'דנה לזכות'

כשלושה שבועות אחרי הסערה שהתעוררה בעקבות פוסט שפרסם יובל דיין בפייסבוק בו הודיע כי הוא מסיר כל סממן חיצוני דתי, התייחסה נעה ירון דיין לראשונה באופן פומבי למה שעבר עליה בחודשים האחרונים: דנה לכף זכות"

סערת יובל דיין: נעה ירון דיין שוברת שתיקה: 'דנה לזכות'
  (צילום מסך מתוך יוטיוב/ירון דיין)

כשלושה שבועות אחרי הסערה שהתעוררה בעקבות פוסט שפרסם יובל דיין בפייסבוק בו הודיע כי הוא מסיר כל סממן חיצוני דתי, אתמול (רביעי) התייחסה נעה ירון דיין לראשונה באופן פומבי למה שעבר עליה בחודשים האחרונים.

בכנס 'אחת מול כולם 2' של מגזין 'מאמע' מבית האתר החרדי 'כיכר השבת', ואמרה: "כשנקבע הכנס הזה וביקשו ממני לדבר אף אחד לא ידע שכשיגיע הכנס הזה, כל מי שיושבת כאן, פחות או יותר, יעניין אותה בעיקר דבר אחד לשמוע ממני: מה שלומי".

"אז התשובה לשאלתכן: שלומי מצוין. ישתבח שמו לעד. לפעמים, אני לא יודעת אם אני מלבישה את הבובו, או שהבובו מלבישה אותי. אני לא יודעת מי מחזיק את מי שפוי ומי עושה טובה למי".

נועה ירון דיין (קרדיט: חיה כהן/ כיכר השבת)

דיין הוסיפה כי "מבחינתי, השנתיים האחרונות, ובעיקר החודשיים האחרונים, היו מאוד מאוד לא קלים של שינויים מאוד מאוד גדולים שבמהלכם, הרגשתי שאני נשארת 'אחת מול כולם'. פתאום את מוצאת את עצמך, לא במקום שרצית להיות. הרבה שנים ניסיתי מאוד להיות חרדית והדבר שהכי החמיא לי היה כשלא זיהו שאני בעלת תשובה".

דיין המשיכה לשתף ואמרה כי "לקח לי בערך עשרים שנה להחיל על עצמי את כל מה שאמרתי לחילונים בכל הכנסים של החזרה בתשובה. כשאני התחלתי, הרגשתי שהקב"ה רק רוצה ממני להתחרד, אבל אף אחד לא אמר לי שאני נכנסת פחות או יותר למקום המורכב ביותר. נורא רציתי להיות חרדית במשך הרבה מאוד שנים. או בתור חילונית כשנסעתי ברחובות ירושלים וראיתי בנות בית ספר הייתי אומרת לעצמי: כזו אני רוצה. כל כך טהור".

לקראת סיום הראיון אמרה דיין כי "כל החיים שלי אמרתי לילדים שלי שיש גשר בין החרדיות לחילוניות, אני כבר עברתי עליו ואין מה לחפש שם, הכל שם רק ריקנות. 15 שנה אחר כך, הבן שלי בא אלי ואומר לי: אמא, אני עושה סיבוב על הגשר, אמרת שאין שם כלום, אז למה את בלחץ?. כשהילדים שלי התחילו להיפלט מהמסגרת החרדית, התחלתי להסתכל ולראות, להגיד לעצמי מה אני. להפסיק להאשים מישהו".

לסיום הוסיפה כי "אני דנה לכף זכות" והזכירה את דברי רבי נחמן, שגם מי שהוא רשע, אם רואים בו מעט טוב ודנים אותו לכף זכות, הוא חוזר בתשובה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
83 תגובות - 54 דיונים מיין לפי
1
שחררו אותנו ממנה
כל טוב | 18-07-2019 8:46
<
חשבתם פעם עד כמה אתם אגואיסטיים ושופטניים?
גועל נפש | 23-07-2019 1:57
חזיר בתשובה, וכזה, רק חזירים אמיתיים מסוגלים לשפוט בני אדם שעוברים בכזאת גסות ואטימות. תמשיכו להיות כאלה, מובטח לכם חיים מאושרים וילדים שיורדים מהדרך
דתיים ימניים
בועז | 19-07-2019 17:14
עד כמה הטמטום שלכם מעביר אותכם על הדעת. לא פלא ששונאים אתכם
היא 'חזיר בתשובה' ולא 'חוזרת בתשובה'
אנטי אהוד ברק | 18-07-2019 18:09
מעל כל במה אפשרית היא דורסת ומקללת את הימין ואת הדתיים. היא בסך הכל מתחזה לחוזרת בתשובה. היא מתכננת לכתוב ספר על ''החרדים'' והדתיים, ולהסריט סרט נגדם. אני בטוח שהיא מעשנת בשבת ועוד.
2
נעה
יצחק | 18-07-2019 8:58
יפה מאד שזאת התגובה שלך נועה
3
עולם הבל הבלים
מלכה | 18-07-2019 9:12
אדם צריך להאמין רק בעצמו כל מה שאדם עובר משמיים ולטובה
מסכימה
מירי | 21-07-2019 10:41
לגמרי נכון! אדם חייב להאמין רק בבורא עולם ובעצמו.להיות נאמן לתורה ולעצמו. כל היתר מאד בעייתי. צריך הרבה אמונה וסובלנות!
4
כמה שקרים מכרו לנו עם כל ההופעות האלה?
בעלת תשובה | 18-07-2019 9:17
כמה הרצאות וסיפורים בלי להאמין במוצר... ידוענים הם אנשי תחפושת ורייטינג. חיים איזה חלום על הבמה אבל בשקט לבד - הכל אחרת לגמרי. ברוך שלא עשני ידוענית. לא מאמינה לאף מילה שלהם לא משנה מאיזה מגזר הם. ודנה לכף זכות. זה מקום שאי אפשר לעמוד בו בלי לשקר.
5
50 גוונים לחרדיוּת
שי | 18-07-2019 9:26
ואין טעם להעדיף דווקא את התנועות הקיצוניות ביותר, מה שבסופו של דבר גרם ליובל דיין לשבור את הכלים. יש עשרות חצרות חסידיות, חצי תריסר זרמים ליטאיים, שלא לדבר על ליטאים אנגלוסקסים שהרבה יותר מחוברים לקרקע המציאות.
בינוניות
אייל | 18-07-2019 9:53
למי שמחפש לא ימצא מנוחה בזרמים ה'מציאותיים' ברסלב מציעה פתרון עקום למי שמחפש. מי שלא - לעולם לא יבין את הנטייה לשם. אל תשפוט מה שאתה לא מבין
6
חבל שאחרי 20 שנה עדין מתעסקת אם החרדים קיבלו
הדסה | 18-07-2019 9:46
חזרה בתשובה היא דרך בעבודת ה' מדוכ יש להתעסק במסביב , אם החרדים קיבלו אותה או לא. למה זה רלוונטי?!... סיון רהב מאיר היא גם חוזרת בתשובה בשונה ממנה היא עסוקה כל הזמן בתכנים ולא מבזהץבזת את זמנה וזמנינו בשטויות והבלים כן קיבלו אותי או לא. בסגנון אכלו לי שתו לי. בלי קשר לזה נמצאת כרגע בטרגדיה אישית לא פשוטה עם הבעל שעזב אותה , את ילדיו, את דרך התורה. צריכה יעוץ ותמיכה ולחזק כוחותיה. הייתי אתמול בארוע והיא קצת מעוררת רחמים..
ההבדל בין סיוון רהב מאיר אליה הוא הזרם אליו נ
צצ | 19-07-2019 13:01
נכנסו. ישנם זרמים שיותר מקבלים אליהם חוזרים בתשובה. ויש כאלה שפחות. ןחבל שכך.
תתביישי לך
כמה יהירות | 18-07-2019 15:00
מעוררת רחמים???? עוד אישה מלאת חשיבות עצמית. את הכל חוץ מחרדה לדבר השם.... קצת יותר ענווה וקצת פחות אינטרנט הדסה
הבעיה שלה זה בעיקר הילדים-
ג'סי | 18-07-2019 14:56
היא חייבת לשאול את עצמה . כי מה שמעניין אותה זה ילדיה. אם הם כדבריה נפלטו, היא צריכה לדאוג, לכוון. להרגיש אותם ולתת מענה. כנראה הפתרון, שתקים מאחז על הגשר שלה
7
נועה
הרב מסעוד | 18-07-2019 9:49
לנועה בתורה נאמר לא תחרוש בשור ובחמור יחדיו שור כשר . חמור בהמה טמאה . שעטנז לא יעלה עליך כך כתוב .ככלל צריך להחליט במה להחזיק.בשור או בחמור .מילים אחרות להחזיק בתורה או ביהדות .תחזיק בשניהם הכל יתפרק זה מה שקרה כל עוד אלה הם הרבנים.
מר מסעוד, אל תפיל דברי הבל על חיות!
תן לחיות לחיות! | 19-07-2019 18:30
אל תתעסק עם החיות! הן טובות הרבה יותר ממך ומרוב בני האדם.החיות הן לא קורבן ואין להתעלל בהן או להחליט שהן פחותות ממך! הן לא שעיר לעזעזל של אף אחד והן לא קורבן לטיפשות ולמעשי ההבל והרוע של האדם. זכותן כפי שזכותך לחיות ! קפישי?
8
אם 'החרדית' הזו לא היתה מפטפטת בציבור כל היום
עידו 2 | 18-07-2019 10:04
אז לא היתה צריכה לפטפט כמו הפטפוט של הכתבה האמורה. כל כבודה בת מלך פנימה. חזרת בתשובה, פתחי 'צאינה וראינה' או כל ספר אחר, ועשי תשובה על העבר. אבל למה לעזאזל להופיע מעל כל במה??????????????????????? למה הריצה אל השמאל עוכרי ישראל ושונאי המדינה???????
חברה של נועה
עצור | 15-11-2019 0:47
אם היית מכיר את החרדית הזאת אז צאינה וראינה זה בדיוק נועה היא הקריבה את כל חייה בשביל המציאות הזאת וזה טעות חרדים זה לא תורה זה תרבות ואת התרבות הזאת אנחנו בעלי התשובה לא יכולים לסבול כי כשהיא מתנגשת עם התורה ועם היהדות אז החרדים בוחרים בה במקום באמת ואמת אמיתית כיסופים לעשות רצון ה' ואהבת ה' כזאת תמצא אצלנו אלו שלא נכנסו למנסטרים שלכם והבינו כמה שקר יש בו.....אנחנו לא מחפשים תרבות שהעלימה את הצורה אנחנו מחפשים מסורת שהתורה היא קודמת לה יהודים לא עושים יהדות יהדות עושה יהודים!!!!!!!
9
נועה, תהיי חזקה, אנחנו אוהבים אותך
רינה | 18-07-2019 10:13
אומרים שלפני הגאולה יהיו נסיונות שהם כמו חבל שצריך להחזיק חזק כדי לא ליפול ולא לאבד את הקשר עם הקבה. בבקשה בבקשה תחזיקי חזק. אנחנו אוהבים אותך. הספרים שלך ברוך ה' חיזקו רבבות ויש עוד ספרים שלך שמחכים בעה להיכתב. בבקשה תהיה חזקה, את עוד צעירה והחיים עוד לפנייך והכל עוד יכול להפוך לטובה. ובינתיים יש לך תפקיד ענק בעולם ואנחנו אוהבים אותך וזקוקים לך ולחיזוקים שלך, דווקא אחרי כל מה שעברת ואת עוברת.
נעה ישר כוח
אור | 18-07-2019 23:24
הקבה באמת רוצה בך מאד מאד קרוב ורק תלויה בו יתברך מהממת שזו תגובתך
10
לא. את לא בריאה בנפשך.
חן | 18-07-2019 10:24
........
היא שיא הבריאה
לינוי | 21-11-2019 22:44
נועה את חזקה ואת תצליחי לעבור את הגל הגדול הזה ה' איתך
מי שמך לאבחן ?!
נמרוד | 29-09-2019 4:58
מי שמך לאבחן ?!
11
נועה יקרה,כמה עצות לך ולכמותך
אנונימית כעוסה | 18-07-2019 11:12
תעשי טובה נו ככה ה',זה שאת קצת יותר מפורסמת מכל בעל תשובה אחר,לא צריך להעמיד את כולנו בכל סיפורי הבעיות שלך,כולם מתמודדים,לאף אחד לא קל,זה שבחרתם את ובעלך לשעבר להחצין הכל ולהרגיש שאתם קצת יותר מכולם לא אשמתינו,כמה שלי,עזבי את כל השאלות הזה שלא נפרדת ממנו כנראה,תתכנסי עם ילדייך בביתך תתחילי באמת להיות איתם ולחנך אותם ולהקשיב להם יש סיכוי גדול שתתחילי לי הבין מה זה להיות אמא באמת,כשתסיימי עם הבית תצאי לעשות נפשות בחוץ,כשעובדים לפי הסדר אין טעויות,בהצלחה
חינוך
הני | 18-07-2019 13:51
התגובה אינה הולמת בלשון המעטה מה את יודעת על המאמץ של השני בביתו בחינוכו? האם משהו ערב לתוצאה ?נועה היא מה האברהם אבינו של הדור מי יכל לבוא בסוד אנשים כמותה? עצה טובה זהירות: ילדים , נכדים, בדרך!!!
12
חן
מרים | 18-07-2019 11:27
גירושין זה תהליך לא קל. במיוחד כשיש לך 7 זנבות להאכיל. אבא מדרוב מלכתחילה. וכל מיני. החשיפה. היפיטפוט. האב החש וכעת יותר חלש כלפייך וכלפי הילדים. זה צחוק גורל וכולם צוחקים. ואת נשארת ללקק פצעים פצע פצע. שלך ושל הגורים. לעג הנשים הנשואות מתפוצץ בפנים. זה חתכת כאפה! גם כל האשמים לא יחזירו בטחון של אישה שיש לה גבר לצידה מורכב ככל שיהיה. אלף גברים לא יהיו אבא. זה התחלה של פירוק וערעור יסודות. השמים יבכו בקול רם. 7 זנבות. תאלצי להתמודד בהמון חזיתות. זה יהיה לא דומה לכלום ממה שהכרת. תאלצי להיות פנתר בעור נמר עם שיניים חשופות בכל הסופות. יסגרו אתך חשבונות החברים המשפחה. סרט מפגיז! אבל את נועה. חיוך אחד כובש נטול יובי. תמצאי אביר חדש בחן. הוא לא יהיה יובי. הוא יהיה אביר חדש. הילדים נטולי המסגרת יעשו בך שמות בשם האב הגנוז. את תרוצי לעבר השקיעה בחינניות כובשת. יהיה שם מחזר ססגוני. אולי יהיו בו דברים חדשים. זויות חדשות. הילדים יכעסו. חיוך יפה אחד הבן זוג ישכיח הרבה צער. יש בך קסם מיוחד! תכבשי מחדש! תקסימי מחדש! האביר הבא יהיה מוצלח יותר! הילדים יכעסו! אבל את תדלגי מעל הכל בחן של מנצחת! קחי לך הפעם משהו יותר מרתק! ובא לציון גואל! גואל צדק!
קוראת לילדים זנבות???
הכל טוב? | 23-07-2019 21:40
מה נסגר איתך?
מסגנון הכתיבה שלך
למרים | 18-07-2019 15:12
ניכר שאת פסיכיאטרית. טפלי בזה. זה לא בושה.
13
נועה ירון היקרה
מוטי | 18-07-2019 11:29
להיות חרדי זה הגדרה תרבותית ולא יותר. בדבר אינו מעיד כהוא זה על שמירת המצוות שלך. כשנעלה לעולם הבא לא ישאלו אותנו אם היית ספרדי או אשכנזי. דתי לאומי או חרדי.. יבדקו את המצוות והמידות שלנו נטו. ולכן להגיד אני רוצה להיות יותר או פחות חרדי זה לחזור על הטעויות של בעלך שהתייסר בלילות. את הגשר נועה. את לא חוצה את הגשר. את הגשר עצמו וזה הייעוד שלך. ישר כח.
14
נועה יקרה גם אני חוזרת בתשובה
אני | 18-07-2019 11:32
23 שנים..לא נולדנו חילוניות כדי להקצין..המקום של החוזרים בתשובה הרבה יותר גבוה מהחרדים..תהי שמחה תמיד..יש לך כנראה תפקיד..חשוב..והוא גם לקרב יהודים ליהדות..אל תיבהלי משום שינוי מסביבך..תמשיכי ב ש י מ ח ה בדרך העולה בית קל ודעי שלכל אדם יש זכות בחירה ואת התיקון ש ל ו..יש מי שצריך לבדוק את החילוניות בעצמו כדי לראות שאין שם כלום וכשהוא חוזר בתשובה הוא מעלה איתו עוד מספר נשמות תועות..תעבדי את השם רקקקק בשימחה ותראי לכולם שאפשר ליהנות גם בתשובה..אנשים דתיים עושים הכל רק עם גדרות וסייגים שזה הכי כיףףף.בהצלחה.
15
איזה תגובות מגעילות
נחמה | 18-07-2019 11:40
נעה יקרה ה'יברך אותכם ויתן לכם כוחות. ושהכל יתהפך לטובה אוהבים אותך
16
איזה פליגמט חוזר בתשובה ואחרי 2 דק גר בטשולנט
סתם פוחז | 18-07-2019 11:41
לחוזר בתשובה אסור לעבור ישר לעיר חרדית..רק ערים מעורבות..יחידי סגולה בהדרכת רב יכולים לנסות
בעיה לעבור למקום חרדי
חרדי | 18-07-2019 13:14
הבעיה זה לא בבעלי תשובה, הבעיה זה אצל החברה החרדית שלא מקבלת אותם ואז...נוצרים בעיות
נכון
א.ר שקד | 18-07-2019 12:47
יש בזה משהו. עיר מעורבת כמו ירושלים. חבל שהיא יקרה. בכל אופן בהצלחה לנועה ירון. הרמבם אמר לבחור בדרך האמצע. קיצוניות זה קשה.
17
כאילו התשובה האולטימטיבית נמצאת אצל החרדים...
רגשי נחיתות קשים | 18-07-2019 12:01
זו פסגת השאיפות שלך שיחשבו שאת חרדית מלכתחילה....? על כל זה עומד הבובו שלך....?
לא הגזמת בתגובות !!!
אור | 18-07-2019 23:31
גם חוזרים בתשובה וגם חוזרים בשאלה הרבה פעמים הולכים לקיצוניות כי אתה לא מכיר את הכללים ובבעלי תשובה תמימים ( עד לפעמים נאיבים) יש רצון פשוט להיות הכי קרובים והכי להקפיד וזה נראה ( לפחות בהתחלה) שהמגזר שמייצג שאפתנות ומסירות לתורה נמצא במגזר החרדי ,אפילו סתם בחירה אסרטגית לפעמים כי אין מושג לאן הולכים ...
צודק לגמרי
שלמה | 18-07-2019 12:29
זה התנשאות לחשוב כך ...מציאות שדרכך נחלה כישלון
18
אני עובר הרבה תהפוכות ומחפש את הדרך הנבונה
ח.ו. | 18-07-2019 12:13
ישנו פסוק שהוא נר לרגלי. ששמעתי מהאדמור שומר אמונים זצל הוריני ה' דרכיך אהלך באמיתך. ייחד לבבי ליירא שמך על כל התלבטות אני חוזר על זה 7 פעמים וכך אני עובר את המשברים בשלום ובתבונה.
הכי טוב אין לי משברים ואף פעם לא היו
מושיקו | 25-10-2019 6:58
הכי טוב להיות מאוזן בראש כל החוזרים בשאלה או בתשובה הראש תמיד מלא בבעיות ואף פעם לא באמת מסופקים ממה שיש.אני לא שונא דתיים ומכבד את דרך החיים שלהם למרות שאני לחלוטין אתאיסט. טוב לי עם עצמי וזה מצב תודעתי שבו נולדתי וכניראה גם אמות.אף פעם לא עצוב בצורה מוגזמת ואם אף פעם לא מאושר בצורה קיצונית. פשוט טוב לי. מאחל לנועה ולכולם להרגיש ככה.
19
את שייכת לזרם הדתיים שחושבים שרבי נחמן אלוהים
אילן | 18-07-2019 12:58
תאמינו בה' ולא בכל מיני רבנים.הרבנים זה רק מורי דרך לאלוהים...בגלל זה בעלך חזר בשאלה הוא קלט את הבלוף
שקר
בבא | 24-07-2019 9:48
בברסלב האמיתית לא חושבים שרבי נחמן הוא אלקים.
קלט איזה בלוף?
אני | 18-07-2019 15:23
יש לך מושג מה זה רבי? לפי מספר מילים שיצאו לך בכתיבה מובן שאתה חושב לא לפי תורת אמת
20
יובל דיין
לימור אברהמי | 18-07-2019 13:59
כל הבעיה באנשים בדרך כלל שחזרו בתשובה זה בגלל היותם קיצוניים בכל מישורי החיים והחזרה בתשובה נותנת להם תחושת רוגע אני בעצמי דתיה לדעתי לעבוד את השם זה לא רק חיצוניות וקיצוניות אלה עבודת השם מתוך נפש יציבה וחזקה אהבת עצמי הסובבים אותי וכמובן הכי הרבה אהבת השם ודבר נוסף כל הטכנולוגיה במיוחד הפייסבוק אינסגרם בצורה לא נכונה לשימוש השחיתה את העולם
21
גב, דיין
יגאל | 18-07-2019 14:26
מ ה יש לשמוע כל מי שמה לאפה על ראשה, הופכת להיות מטיפה .האם העבר נעלם ונשכח בנקל . אתם מחזירים את היהדות לימי הבערות אנחנו לא מאמינים לכן צביעותכם לא תתקבל בשמים.
22
על נועה דיין
טליה רחמים | 18-07-2019 14:29
כל הכבוד מה שהם יתן לך כוח יהיה לך שכר על מה שאת עושה שום דבר לא הולך לכם
23
אין עלייך!
עידו | 18-07-2019 14:54
תמיד הערצתי אותך נועה מהסיפורים שלך ומהחיזוקים שלך!
24
דנה ירון
הכריש | 18-07-2019 15:27
אחלה אישה ,מסכנה שנפלה באחד אהבל מדופלם עלאק רשמו עליו רב ,רב של התחת שלי יכול להיות ,ולך דנה תהיי חזקה בשבילך והילדים ,מצדיע לך אשת חיל
25
נועה אם היית יורדת לו הוא לא היה עוזב.
רותי | 18-07-2019 16:57
..
ממי ירדת מזה נמוך...
מירי | 29-09-2019 14:38
אין לך בושה?!
רותי
הר | 19-07-2019 14:28
ההצעה שנתת את צריכ ליישם אותה 24/7 ככה פחות נשמע את חוכמתך וניסיונך ראוי שיתקע לך גם 1 כזה בגרון
26
נועה ירון מלכה
עפרי | 18-07-2019 17:11
הכל לטובה יקירתי.אין יאוש בעולם.כולנו א ח ד .בואי נחזק!!! נאהב,נקבל,נוותר,נתפלל נרחיב את הלב עד שיתפקע והניצוצות יאירו את העולם.
27
לכל הסבר יש עוד 7 שאלות. השתיקה עדיפה
ח.ו. | 18-07-2019 17:56
היו היה לפני כ 30 שנה כל בני ברק עמדה רגליה רעשה וגם געשה על בנו של תלמיד חכם חשוב ומפורסם שהכניס למתח את כל העיר וההורים והמשפחות.בתום כל הסיוט שהסתיים בטוב. האב המשיך להתנהל בטבעיות כאילו לא קרה דבר וכך נרגעה הסערה והרוחות. אילו נועה היתה מתייעצת איתי הייתי מייעץ לדבוק בשתיקה ולהתנהל בחוץ כרגיל. כי לציבור יש יותר מתריג תגובות אחת הפוכה מחברתה. ואין סוף לדיבורים ולדברים
בדיוק כך
צודק | 19-07-2019 17:45
ויחד עם זאת בואו נכבד את החלטתה כן להשמיע את קולה. ועדיין דנה לזכות...אז בואו גם אנחנו נדון לזכות
28
נועה
חסוי | 18-07-2019 20:24
נועה את צודקת במילים האלו שהילדים של היום מחפסים אהבה ללא תנאי ושלא נישפוט אותם ומה שאנחנו מבקשים מי בורא עולם רק מתנת חינם שנזכה שהוא בורא יעזור לכל אחד באשר הוא נמצא מיתוך רחמים וימלא את משאלות ליבנו לטובה ולברכה ולגאולה שלמה ברחמים אמן
29
היינו ביחד באומן
אחת | 18-07-2019 20:32
נועה את אשה מדהימה שיהיה לך רק טוב מתוק בעזרת השם
30
את גיבורה
צחי | 19-07-2019 0:30
נועה את גיבורה רק תעזבי את ר נחמן הכל יסתדר
31
רק אהבת השם יתברך
יהודייה | 19-07-2019 8:03
ענוה צניעות , תמימות אהבת השם שמירת השבת , טהרת מישפחה, חגים , כשרות חסד וחמלה עים כל אדם הי הי דתיות אמיתיתת הי ללכת בדרכי השם ,ולא פירסום של מה היינו לפני , ומה אנחנו רוצים להיות ומבקשים בכוח במקום שלא רוצים אותנו , אז אני חושבת , נועה ירון , אים את מאמינה שהתקרבת לשם יתברך., מדוע את לא מסתפקת ומאמינה באהבתו אלייך ,ומחפשת אותה בכוח אצל בני אדם , הי לעולם לא שוה כמו אהבת השם יתברך ,
32
איזה מתחזק זה "שלומי טוב, ישתבח שמו לעד"
דתי מאז ולתמיד | 19-07-2019 8:54
עצוב שאנשים לומדים ברסלב מיד כשמתחילים להתחזק ומקימים קהילות מתוסבכות. זה הופך לאנשים את החיים, עצוב שכך הוא הדבר.
33
נועה
אני | 19-07-2019 9:59
באמת נועה למה להגזים מעבר לגשר יש חברויות יש אהבה ויש אכפתיות בצד הצדיק שאת נמצאת בו יש הרבה מאוד חטאים פורעניות והפליה חריפה כדאי שתיראי גם את זה ותעלי את המודעות אני גדלתי בבית דתי אך מאוד שפוי וחונכתי לכבד את האחר ולרוב החוזרים בתשובה ניסו את כל האסור בצד הריק והכלום ואז הופין להיות מאוד צדיקים וצדיקות
זכית והתעלית במעלות הנכונות למרות הקושי
מלכהלא הבנת את מה שה | 19-07-2019 11:57
מנהיגה גדולה בעם ישראל! ודוגמא אישית!.
34
ואת עלית על כולנה..
עינבל | 19-07-2019 12:43
נועה - ניסים ונפלאות עשה ה'. כשמך כן את. ואת עלית על כולנה.. מדהימה כריזמטית. כל מילה שלך בסלע. לצערנו יש דברים בחיים שצריך לעבור.. רבנו אמר: והעיקר!! לא לפחד כלל.אין יאוש בעולם
35
לא מייצגת שום דבר
איל | 19-07-2019 14:05
רק חילול השם. מסיבוץ טראנסים לבנות. מחללים לנו את הנשים וכל זה עם בובו ויעני מעטה של צניעות
36
רק הסרוגים
מיקי | 19-07-2019 19:08
הם שיודעים לאזן בין החולניות החרדית לחילוניות הקיצונית. תמיד צריך לקחת את האמצע. שבת כשרות נידה השאר זה רק בונוס. דתיה וטוב לה
פחחחח
לילי | 21-07-2019 12:33
כן בטח.. תראה כמה דתלש''ים יש לכיפה הסרוגה...
37
נועה
מירי | 21-07-2019 10:45
נועה יקרה אני רוצה מקרב לב לחזק אותך באהבה..תאמיני לי נסי את שביל הזהב. שום חצר ושום חסידות קיצונית..אמונה טהורה בבורא עולם ובתורה. וחיים מלאי עשיה מבורכת ומחוברת לקרקע המציאות.עלי והצליחי.
38
שאלה לנועה ירון בבקשה
יעל | 21-07-2019 10:50
נועה אשמח אם תעני לי את לא חושבת שאולי הכף זכות לא מדוייקת והיא במקום למצוא את הטוב בשורש מטייחת את הלא בסדר במעטפת של הכל בסדר? אני באמת שואלת ברצינות. מתוך רצון ללמוד.
39
סערה בכוס תה
לילי | 21-07-2019 13:01
כולה זוג עם הפרעת קשב שהתסריט של חייהם די צפוי מראש...ריגושים ריגושים מכל מיני סוגים..חזרה בתשובה חזרה בשאלה, גירושין, התעסקות עם אשה צעירה מאשתך...לא קשור לדת ולא קשור לכלום. זה עניין אישי שלהם שלא צריך לעניין את את אחד.
40
9 קבין
ירושלמית | 21-07-2019 13:29
נועה יקרה את ואני חזרנו בתשובה באותה תקופה ובאותה עיר. אני משתייכת לברסלב מאמינה בדרך הנ'ל הקשר שלי עם רבנו ,קיום העצות ,ילדים משפחה כל זה שייך לצינעת הפרט כל כבודה בת מלך פנימה השייכות לגרעין אנש המרכזי אינה קלה היא דורשת להתנער ולהסיר... כל אחד יודע לעצמו את מה. ההתקרבות היינה כמו מסננת עם חורים (דימוי) אם לא השלת מעלייך לא עברת , עוד לא התקרבת. לכן להטיל את האשמה זו טעות ולא מביא לראיית האמת. המתן אומרים לו את בודאי יודעת ומכירה כי ידוע לכל הסיפור של החסיד ר' לוי יצחק בנדר שלא הרשה שילוו אותי לאחר השיעור שמסר שמא יהפך למפורסם של שקר. חבל לי עלייך ועל בני ביתך ואני מוחה על השופר שאת אוחזת . אינך מייצגת לא את תורתו של רבנו ולא את רוב בעלי התשובה ... זו לא דרכה של תורה
41
תשבי קצת בשקט וה' יתחיל לעזור לך
ירון | 21-07-2019 19:19
תשבי בשקט, בבית שיש לך, עם הילדים שילדת עם בחוסר אחריות. תתחילי להשקיע בילדים, ואז הם לא יפלטו ולא יוזנחו והסביבה לא תשנא אותם. תתחילי לעבוד בעהודה נורמלית, בשקט ובצניעות כמו 99.9999% מתושבי המדינה. תקפידי בינך לבין עצמך לשבח את עם ישראל. תדברי טוב על כולם, ואז אולי גם הסביבה תאיר פניה באמת אליך. כי כרגע וגם בעבר, סתם בלעו את הנוצץ והסלביות והרכלנות שמסביבכם. את ובעלך לשעבר הייתם ונשארים אנשי שיווק ומדיה, כל מה שעשיתם היה לפרנסה ולא לשם שמיים. המזרוחניקים שהם הקהל האולטימטיבי שלך, חייב להפסיק למלא את האולמות שלך. דמגוגיה ומניפולציות של גרוש וחצי שמתיימרות ללמד אותנו על גודלו ואמיתותו של הקבה. עליך נאמר:חדשים מקרוב באו.
42
נועה ירון . לימדי לאהוב את עצמך ואת ילדי'יך
נתנאל טאוב | 21-07-2019 23:02
כמו שאתם . אהבת ישראל שיש בך חסרה בציבור החרדי .
43
אל תנסי להיות חרדית
אליהו | 22-07-2019 9:46
את בעלת תשובה וזה הכי שיש, תוהבי את עצמך כנמצאת בתהליך אין סופי של שפור מתמיד. במקום שחרדים גמורים לא נמצאים שם. קראתי את ספרך מקימי, זה לעבור מקוה רוחני.
44
השיעור שלי
מגיבה | 22-07-2019 11:40
נועה לימדה אותנו הרבה מה לא עושים וזה יפה מצידה מאד. זאת ענווה לבוא ולהגיד טעיתי. אני לא הרגשתי ומרגישה שהיא זקוקה לאהדת הקהל. אני באמת חושבת שהיא רצתה לזכות אחרים במתנות שהיא קיבלה וכל פעם שגילתה טעויות היא שיתפה ולא הסתירה והרבה מהחוזרים בתשובה יכולים ללמוד מזה גם אם הם לא מפורסמים. רק לא בטוח אם הכוונה לדון לכף זכות היא להגיד טוב בסדר על כל דבר ויש להגיד זה רע וזה לא והאדם עצמו כן הוא עולם שלם וטהור בנשמתו אבל זאת לא תעודת כשרות לעשות על מה שהאדם חושק בו
45
נעה ירון .
אני | 22-07-2019 16:28
נעה היא בעלת תשובה , בעלת אומץ , והכי חשוב - בעלת אמונה שלא נגמרת . לא הבנתי איפה ראיתם פה זיוף ? איפה ראיתם פה ירידה על זרם מסויים ? נעה , אשרייך ואשרי חלקך . השם יברך אותך ויאיר לך את הדרך ! כל הכבוד לך , שאת לא מתבלבלת . מחזיקה חזק ולא נותנת לרוח העזה לטלטל אותך . מעריצה מאד את התכונות האלו . ולכל הקנאים , לכו תמצאו לכם את מי לבקר . עצה שלי ? תתחילו מעצמכם .
צודקת כל כך !
דולב | 02-11-2019 23:39
לתגובה 45
46
נועה היקרה
יסמין | 22-07-2019 16:38
נועה, את נפלאה, אשרייך שאת בוחרת לדון לכף זכות, למרות שזה לא פשוט, בשבוע שעבר קראתי שוב בפעם המי יודע כמה את הספר מקימי ומוצאת עצמי מתלהבת כאילו קראתי אותו בפעם הראשונה, את כותבת בחסד, חכמה, מבריקה,מרגשת, את גשר נפלא בין הזרמים ביהדות, אל תקשיבי לביקורות שליליות, תבחרי רק בחיובי, תהיי חזקה בעה, בבקשה תשארי באמונה, קווה אל ה', חזק ויאמץ ליבך וקווה אל ה' בכל דרכיך דעהו והוא יישר אורחותיך בהערכה ואהבה
47
ריגשת מאוד
שרה | 22-07-2019 23:04
את אישה מיוחדת וחזקה.
48
גדלות נפש
מיכל | 22-07-2019 23:19
נועה! גדולה מהחיים
49
נעה, אוהבים אותך!
מיכל | 23-07-2019 2:08
את מדהימה!
50
נועה אני כ"כ אוהבת אותך! ❤️
טל | 23-08-2019 1:24
תהיי חזקה בשביל עם ישראל!... את סמל ומופת בעיני איך לעמוד בנסיונות....
51
פשוט הבנת ש...
עומר | 11-10-2019 8:00
התחתנת עם 0 שגרר אותך לחזור בתשובה, להתרחק מהמשפחה שלך, מהקריירה ומהחיים הטובים שהיו לך, ואת מנסה עוד להיאחז בסימנים מהשמיים, אז אין. צריך להתמודד עם האמת ולהמשיך הלאה מה שטוב לך ולילדים.
52
נועה ירון אישה חזקה
טוב | 05-11-2019 10:01
למה אתם בוחרים לדבר דברים רעים על אנשים שעוברים דברים קשים מאוד נועה את אישה חזקה ומהממת וכל הכבוד לך שנשארת עם אמונה בבורא עולם אל תתייחסי לתגובות הרעות רק למי שכותב לך דברים טובים אוהבים אותך תהיי חזקה
53
מיוחדת
ציפי | 08-12-2019 19:31
נעה יקרה אשה מוכשרת ואם מסורה מקווה שהאור של חנוך ביס מן לא יטשטש את האור הגנוז שהקבה מפזר עליך יום יום הכיסוי על הראש מוסיף לך חן ושכינה יובל נחשף ריק ופוחז וזוגתו החדשה מביישת את גילו וחיו את גדולה מהחיים שמרי על עצמך על הבית שבנית ועל האור האלוקי הטמון בך
54
לנועה המדהימה
עדינה | 12-01-2020 21:01
אני חושבת שאת אישיות נדירה! חזקי ואמצי בכל הניסיונות שאת עוברת, וגם נשארת חזקה באמונה ואמא אחת יחידה, מיוחדת ומאפשרת!!! יש לך יכולת הכלה וקבלת האחר והשונה באופן בלתי רגיל. שה' יתן לך רק כוח הלאה והלאה.