אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"צדק לילדים, לא הפקר": ההורים חוזרים להפגין

שבועיים לאחר שפרשת "הגננת המתעללת" הוציאה אלפי הורים לרחובות, מאות הורים יצאו שוב הערב להפגנות ברחבי הארץ בדרישה להחיל פיקוח מלא על הפעוטונים. המפגינים קראו למאסר של המטפלות המואשמות בהתעללות: "צדק לילדים"

"צדק לילדים, לא הפקר": ההורים חוזרים להפגין
  (צילום: נעם רבקין פנטון\פלאש 90)

שבועיים לאחר שפרשת "הגננת המתעללת" הובילה לפתיחת המחאה, מאות הורים יצאו שוב הערב (רביעי) להפגנות ברחבי הארץ בדרישה לפיקוח מלא על ילדים בפעוטונים מגיל לידה עד שלוש, שימומן על ידי המדינה.

ההפגנה הגדולה ביותר נרשמה במתחם שרונה בתל אביב, כשבנוסף נערכו הפגנות בירושלים, עפולה, ראשון לציון ובאר שבע. "צדק לילדים, ילדינו לא הפקר" אמרו ההורים המפגינים, לצד קריאות המתייחסות לפרשת המטפלת ציפורה דוד, המואשמת בהתעללות בפעוט עליו שמרה- כשהמפגינים דורשים לגזור עליה עונש מאסר.

"מקרי הזוועה האחרונים חשפו את הכאוס במסגרות לגיל הרך" אמרה ענת דייגי, מארגון "הורים למען אחריות מלידה". "הורים שלא הצליחו לדמיין עד כמה התחום מופקר, פתאום מבינים שאין חוק שמגן על ילדיהם, שללא ידיעתם, גם יכולים ליפול קורבן. ההתעללויות הקיצוניות הן רק סממן למצב התחום כולו, אך יש עוד כל כך הרבה מקרים שלא מגיעים לאוזניי הציבור".

"אין עוד מדינה מערבית אחת שהפקירה כך את דור העתיד שלה, אין עוד מדינה בה התחום פרוץ כל כך" הוסיפה. "שבענו מהצהרות חלולות, אנחנו לא מתרשמים מציוצים והבטחות בחירות, ההורים הישראלים דורשים מעשים. הגיע הזמן שמדינת ישראל תעשה סדר, תקבע תקנות ראויות לחוק הפיקוח אשר יגדירו סטנדרטים מחייבים להפעלת גנים פרטיים, ותשים סוף לאלימות".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו