אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יו"ר ועדת הבחירות: "שוויון בסיקור למי שלא בשלטון"

60 יום לפני הבחירות כינס מלצר את אמצעי התקשורת למספר הבהרות: "תקפידו על שיוויון בסיקור, לגורמים שבשלטון שיוצרים חדשות ומעורבים- יש יתרון מובנה, ואז נפגעים גורמים שהם לא בשלטון"

יו"ר ועדת הבחירות: "שוויון בסיקור למי שלא בשלטון"
  (צילום מסך: )

עם כניסת איסור על תעמולה ברדיו ובטלוויזיה, 60 יום לפני הבחירות כינס היום (רביעי) השופט חנן מלצר את אמצעי התקשורת למספר הבהרות.

"לקח מהפעם הקודמת, תקפידו על שוויון בסיקור, לגורמים שבשלטון שיוצרים חדשות ומעורבים- יש יתרון מובנה, ואז נפגעים או עלולים להיפגע גורמים שהם לא בשלטון. אני לא נכנס לתכנים, אבל הבחירות צריכות להיות שוות", הודיע לנציגי הכלים.

מלצר הגיב לביקורת נגד ההשעייה שהורה לפני הצהרות הפוליטיקאים: "יש להם אפקט חדשותי, אבל המרואיינים מנסים לרתום אותם לתעמולה". על הטענה כי הדברים מועברים בחי ברשתות החברתיות, אמר: "זה טוב ויפה, עובדה שלמרות זה כל המרואיינים רוצים לערוך אותן בסביבות 20, הם מבינים את הכוח של כלי התקשורת".

60 ימים לפני הבחירות אסורה התעמולה ברדיו ובטלוויזיה, ובכל זאת מזהיר מלצר: "המציאות מוכיחה שהמרואיינים מנסים כל פעם ללכת צעד אחד קדימה, זה לא שמישהו עולה פתאום לשידור". ולדבריו, "מי שלא נשמע, מספיק שתגידו שלא תראיינו אותו בשנית – זה מאד משפיע על הפוליטיקאים ומי שלא שמוע לכם הוא בסיכון שלא ירואיין, זה יותר אפקטיבי מכל צד מניע שלי".

"בעיני התפקיד של כתלי התקשורת זה לסקר ולבקר בצורה אובייקטיבית ולהביא את העובדות. יש לנו חוק תעמולה מיושן, הוא לא תוקן חוץ מנקודות פרטניות ובאופן בסיסי נחקק ב- 1959, צריך להתאים אותו למציאות בפרשנות יצירתית, כך עשינו ונמשיך לעשות".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
שופט בישראל
משה | 17-07-2019 16:29
שופט בישראל שנראה ומתנהג כחזיר.