אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מזכירות חפץ חיים: אין דרך למנוע את בואו של שיינברג לקיבוץ

במזכירות הקיבוץ חפץ חיים, מגיבים לפשקוולים בישוב ואומרים כי אינם יכולים למנוע את הגעתו של עזרא שיינברג "מסגרת היציאה לחופשה הינה במסגרת החוק"

מזכירות חפץ חיים: אין דרך למנוע את בואו של שיינברג
  שלט שנתלה בישוב חפץ חיים

במזכירות הקיבוץ חפץ חיים, אומרים כי אינם יכולים למנוע את הגעתו של עזרא שיינברג, ראש קהילת אורות האר"י בצפת שהורשע בפגיעה מינית בשמונה נשים בקהילתו, להתארח בקיבוץ כחלק מהחופשות הקבועות אליהן הוא יוצא לאחר שריצה 2/3 מתקופת מאסרו.

הבוקר פרסמנו בסרוגים על הסערה המתחוללת בקיבוץ, ועל השלטים שנתלו בישוב נגד הגעתו של עבריין המין למקום. בהודעה שפרסמה מזכירות הקיבוץ היא מתייחסת להפצת הפשקווילים "שעניינם יציאה לחופשה קצרה של עזרא שיינברג בבית קרובי משפחתו בקיבוץ."

במכתב קובעת המזכירות כי "אינה צד כלל ועיקר. המזכירות לא ידעה על כך, לא נתבקש ממנה דבר ואין להם שום שיח ושיג בנושא."

לאחר שיחה לליבון הנושא עם הרב רוזנפלד, רב המקום, איתן מימוני היועץ המשפטי של הקיבוץ והרב דוד הורוביץ הם מאשרים כי לא ניתן למנוע את ביקורו של שיינברג במקום.

"אין שום דרך או מניעה הלכתית או חוקית למנוע מאדם פרטי לארח בביתו הפרטי, כל עוד לא נגרם נזק לציבור. הנדון מרצה את עונשו עפ"י קביעת בית המשפט ואף מסגרת היציאה לחופשה הינה במסגרת החוק. הנדון מחויב להיות במעצר בית וללא שום קשר עם העולם החיצון."

לגבי הצבת השלטים "המזכירות מתנגדת לכל הצבת שלט או פשקוויל מכל סוג שהוא ברחבי הקיבוץ. ושולחת גם חיבוק למשפחת הורוביץ כחברים בקהילת חפץ חיים."

מכתב מזכירות קיבוץ חפץ חיים

שומר נפשו ירחק

(צילום: ללא קרדיט)

בעקבות החשש לשחרורו המוקדם, הנשים בהן פגע שיינברג מנהלות בימים אלה מסע גיוס כספים בכדי לנהל נגדו הליך משפטי שימנע את שחרורו המוקדם. בנוסף הן מתכוונות להגיש נגדו תביעה אזרחית.

כזכור, בעבר, כשנה לאחר תחילת ריצוי מאסרו, נבחנה האפשרות כי עונש המאסר של שיינברג יומר למעצר בית והוא ישהה בקיבוץ חפץ חיים אצל גיסו הרב דוד הורוביץ, צי שעמד בראש האולפנא בקיבוץ. לאחר לחץ שהופעל עליו הודיע הרב הורוביץ כי לא יסכים לשמש חלופת מעצר לגיסו, עזרא שיינברג.

(צילום: ללא קרדיט)

מי שעוד פעל בכדי למנוע את יציאתו של שיינברג למעצר בית אצל גיסו, הוא אלי איסקוזידו, ראש המועצה האזורית נחל שורק, שהבין את המחאה נגד אירוח שיינברג בחפץ חיים, וסייע בהשגת ההבנות.

מהמועצה האזורית נחל שורק נמסר:"למועצה אין קשר לאירוח עזרא שיינברג בחפץ חיים, מדובר ברצון פרטי של משפחה שיש לה קשר לעזרא לארח אותו מבלי להתייעץ עם גורם במועצה או בקיבוץ חפץ חיים"

לפני כשנה וחצי ושנתיים וחצי לאחר שהתפוצצה פרשת 'הרב מהצפון'- בית המשפט המחוזי בנצרת גזר על עזרא שיינברג 7.5 שנות מאסר.

(צילום: ללא קרדיט)

שיינברג הורשע על פי הודאתו בביצוע עבירות מין ב-8 נשים, תוך שרימה אותן כאילו מדובר בחלק מתיקון שערך להן. במסגרת הסדר הטיעון דרשה התביעה כ-9 שנות מאסר ובית המשפט החליט על 7.5 שנים.

הפרשה נחשפה לפני כארבע שנים כשהרב שמואל אליהו הרחיק את שיינברג שהיה ראש ישיבת אורות האר"י בצפת מכל פעילות, וזאת לאחר תלונות של נשים בקהילה, שטענו כי שיינברג שידל אותן ליחסים איתו כחלק מהליך התייעצותי. לאחר מספר ימים נעצר שיינברג ומעצרו הוארך עד לתום ההליכים.

(צילום: ללא קרדיט)

(צילום: ללא קרדיט)

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
הוא לא נידון למוות לא לפי החוק ולא הלכתית
הגזמתם! | 16-07-2019 14:15
לאן הוא ילך? לחופשה ברחוב ? גם לאסיר כמוהו יש זכויות אנוש עם כל הכאב שגרם במעשיו המושחתים
אחיה שותף לפשע
נתנאל | 17-07-2019 13:05
אתה מתבייש בציבור אבל לרב האנס אתה מאוד אמפתי, מה זה אומר עליך? יש מצב שגם אתה קצת מסוכן?
לדרום תל אביב
א | 17-07-2019 3:08
זה מהות הנידוי, מעכשיו שיחיה עם סודנים ואריתראים, אסור לצרפו למניין ולא לשום קהילה ובטח לא להעלותו לתורה.
וחשבתי שאני היחיד שחושב כמוך
אחיה ברקוביץ' | 17-07-2019 0:03
כל חובשי הכיפות למיניהם שולפים ציפורניים ונועצים בו ובסובבים אותו הכל בשביל לחלוב ממנו עוד כמה שקלים פשוט מביך אותי להיות בציבור כזה. התנהגות שנוגודת את הדת וההלכה הפסוקה - הגמרא במסכת חגיגה קובעת כי גם תלמיד חכם שסרח תורתו נלמדת על אחת כמה וכמה תלמיד חכם שממשיך בפעולתו הברוכה מבין כותלי הכלא. יצא לי לעקוב באדיקות אחר פרשיות הרבנים שיינברג וטל (שליטא, כן זה מגיע להם) התנהלות כל כך בזויה כלפי הרב שיינברג מצד רבנים בציונות הדתית. פשוט מביל
2
בושה. עמ"י. איך תבוא ככה הגאולה?
יהודי | 16-07-2019 16:06
אנשים הגזמתם. תתביישו! איך העזתם לכתוב כאלה שלטים ולתלות שם? איפה היראת שמיים שלכם? טיפת רחמים על אדם שיוצא לכמה שעות מהכלא ועל המשפחה שמאחורה.
עבריינים
ליאורה | 17-07-2019 13:03
מי שמגן ומרחם על עברייני מין צריך להתרחק ממנו, יש מצב שגם הוא כזה ולכן הוא כל כך מבין ומכיל.
מסכימה די עם הרוע
ירושלמית | 17-07-2019 9:33
מספיק נמאסתם וכנראה ששכחתם את כל החסד שעשה עם רבבות בני אדם לאורך שנים! תנו לבורא עולם לנהל את העולם. יש לרב משפחה וגם להם ראוי לתת כבוד וחמלה.
3
המרחם על אכזרים...
נעמי | 17-07-2019 0:17
הקבה שם לקין אות על מצחו כדי שהחברה תנדה אותו בשל מעשהו החמור, החד פעמי והוא אכן גורש על ידי כולם מכל מקום. יש אנשים שבמעשיהם המחרידים, המתמשכים, הרסו הרבה משפחות וריסקו הרבה נשמות ואות קין קטן עליהם...
זאת פסיקה מבית מדרשו של הרב שמואל אליהו?
נחום | 17-07-2019 14:43
מי שמך לפסוק בדיני נפשות?
4
שינברג
חנוך | 17-07-2019 11:50
בשונה מברלנד שעדיין מנהיג קהילה ויש סיכון ממנו לא רואה שום סיכון באסיר שברוך ה' החברה הדתית הוקיעה אותו ואת מעשיו אז מה הוא יותר גרוע מכל אסיר שמשוחרר לחופשות את העונש הוא קיבל אין צורך לרדוף אותו עוד
מה שאתה לא יודע
צחי | 17-07-2019 14:49
הנשים בפרשת הרב שיינברכ היו שותפות איתו במעשים המיניים. וכפי שטען עזרא בעצמו במשפט, שנתגלו חומרים שמלמדים על כך. לכן, לאחר שנמצא סתירה בדברי הנשים הסוררות הללו הפנו את ההליך לעסקת טיעון. לפני שאתה רץ למקלדת תקרא עובדות. אלא אם כן אתה חסיד שוטה של שמואל אליהו אביר פרשיות המין שככה עשה גם לאחרים בזמן הלא רחוק אז כנראה שאתה לא בעניינים.....
5
ע"ש
יהודי | 17-07-2019 23:05
תושבי הקיבוץ צודקים אין כניסה למנוול הזה לישוב דתי .שיהיה בחופשה במקום מבודד לא ישוב, מי שמרחם עליו הוא אכזרי. לא סרח אלא הכל היה מתוכנן .פעל כך כ20 שנה. מזיד שמזיד הרס משפחות. שבתי צבי של דורנו.