אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בגלל סכסוך שכנים: מאמרי שטנה נגד הציונות הדתית

בית כנסת שהוקם על חנייה פרטית, הצית סכסוך שכנים בין דתיים וחרדים בשכונת חומת שמואל בירושלים. רב הקהילה החרדית, הרב אייל עמרמי, פרסם מאמרי שטנה נגד הציונות הדתית בהם נכתב: "מי שייסד את המושג ציונות דתית לא תהיה לו מחילה עולמית בבי"ד של מעלה אם אלו הגידולים שגידל."

בגלל סכסוך שכנים: מאמרי שטנה נגד הציונות הדתית
  פלאש90

סכסוך שכנים בשכונת חומת שמואל (הר חומה) מביא את רב הקהילה החרדית בשכונה לצאת בהתבטאויות קשות נגד הציונות הדתית.

בית הכנסת 'תפארת מנשה ובנימין' הוקם לפני מספר שנים במבנה יביל, בחניית אחד הבניינים בשכונה, כשאחת החניות נשכרה מידיו של תושב הבניין.

שאר השכנים, מסתבר לא הסכימו להצבת בית הכנסת בחניית ביתם, והתלונות הגיעו עד לבית המשפט, שקבע לפני כחצי שנה כי יש לפנות את בית הכנסת. בינתיים קיבל הרב אייל עמרמי, מקום חלופי שם הוא מקים בית כנסת קבוע, והודיע כי ברגע שתושלם בניית בית הכנסת החדש, הוא יפנה את בית הכנסת הישן.

בשבועות האחרונים הציע הרב עמרמי, להשאיר את בית הכנסת הישן במקומו, כדי שישמש את תושבי השכונה האחרים, הסובלים ממצוקת מקום בבתי הכנסת, אך השכנים שאינם רוצים את בית הכנסת בחנייה הפרטית שלהם התנגדו.

הציבור הדתי לאומי בזוי

בעקבות ההתנגדות, והדרישה לסלק את מבנה בית הכנסת מהחניון, יצא הרב עמרמי, בשבועות האחרונים, בהתקפה חסרת תקדים על הציונות הדתית, בהקשר להזזת בית הכנסת.

בעלון השבועי אותו הוא מפיץ לתושבי השכונה 'חסדי שמואל' כותב הרב עמרמי: "קהילתנו בקרוב תעבור למשכן הקבע שלה בחסדי השם, ובית הכנסת שנמצא בחניה הוצע לאנשי הדתי לאומי לקחתו במתנה כי חבל להורסו על כל הציוד והמזגנים שבו."

"אך אנשי הציונות הדתית סירבו ותבעו להרוס את בית הכנסת עד היסוד. מדוע? קחו אותו במתנה בשבילכם עם המזגנים והכסאות והס"ת כי הרי אין לכם בית כנסת, אתם מתפללים בגנים ציבוריים שזהו מקום מביש להתפלל שם."

"אך הם בשלהם. לא! הנוחות של התושבים והדיירים עדיפה על בית ה'. מה נאמר רבותיי! מי שייסד את המושג ציונות דתית לא תהיה לו מחילה עולמית בבי"ד של מעלה אם אלו הגידולים שגידל."

זו לא התבטאותו היחידה של הרב עמרמי, המציג עצמו כמקורב לש"ס, כשצמרת המפלגה, ובניו של הרב עובדיה יוסף הגיעו להנחת אבן הפינה של מבנה הקבע לבית הכנסת.

הרב אייל עמרמי על הציונות הדתית

במאמר בשבוע קודם, תקף הרב עמרמי את ראשי הציונות כשהוא טוען שהם גזלו את הארץ מידיו של הקב"ה. "מי שלא מוקיע את ראשי הציונות וראשי המדינה על גזילתם מה' את תשלום התורה והמצוות, הוא שותף לגזילה ועתיד ה' לתבוע ממנו את הגניבה."

אחד מתושבי השכונה החושש להחשף בשמו, אומר ל'סרוגים', כי  מאז שהגיע הרב עמרמי לשכונה הוא "מתסיס את האוירה ומלבה שנאת אחים שלא היתה כדוגמתה מאז היווסד השכונה." לדבריו בעבר תקף הרב את תושבי השכונה על כך ששיעורי התורה בבית הכנסת הדתי הסמוך, נעשים ללא הפרדה מוחלטת, וביציאה מבית הכנסת אין הפרדה בין נשים לגברים.

על ההתבטאויות האחרונות, אומר התושב: "כנראה שהוא חזר בו והוא לא מתכוון לפנות כלום ולשאת בהוצאות הכרוכות בהחזרת המצב לקדמותו, ולכן מכין את הקרקע לזה: הציבור הדתי-לאומי בזוי, דיירי הבניין דתיים-לאומיים רוצים להרוס את בית הכנסת וזו עבירה להרוס בית הכנסת. ואז כשהעירייה תבוא בעצמה להרוס (במקום שהוא יפנה מרצון), אז תתחיל המלחמת אחים האמיתית."

==

פנינו לרב אייל עמרמי לקבלת תגובה, אך זו טרם התקבלה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
59 תגובות - 56 דיונים מיין לפי
1
אולי סוף סוף הדתיים יבינו שהחרדים והם זה לא אותו מגזר!
| 04-09-2012 12:40
2
כף זכות
יצחק | 04-09-2012 12:52
בואו ונדון את כבוד הרב החשוב שליטא בימי אלול לכף זכות ונאמר כי שינאתו נובעת מבורות עמוקה ולא חלילה מרוע לב.. חלילה וחס לנו מלחשוב כך על רב בישראל.
גם אצל הביזוי שעשה להרב אמנון זה מבורות
ערממי | 21-01-2019 15:49
גם הביזוי לרב דב ליאור מבורות? בורות מביאה ככה ללשון הרע דכללות לזה אצה קורא רב? גם לעשו היה רב יש לי רב הישות שלו
3
בעד הרב
תלמיד הרב | 04-09-2012 13:40
הרב צודק הציונות זה הדבר הכי שפל והדבר שהוא הצינות נגד השם וב"ה בשיעורי הרב יום יום יש 180 איש אז תמשיכו לקנות כיפות סרוחות שכל היראת שמים שלכם בורחת מהסריגה
עליך רואים שאתה פוגם בטיפה סרוחה יא סרוח
ערממי | 21-01-2019 15:47
מכניס מדנים בין אחים פלגן פתח את חרצובות יו בלשון הרע תעלות פלא שיש לו צא אציין ריחניים כאלה כמו הטמבל הזה ממתי מותר חשון הרע של כללות , ולגבי הציונות אתה הרי יותר גדול מהרב כלפון הכהן והרב יוסף משאש ושאר הענקים הספרדים והאשכנזים האאאאא זבלה
4
בני המרגלים ממשיכים את חטא המרגלים
יהושע | 04-09-2012 13:51
אחרי יציאת מצרים וקבלת התורה, עשו המרגלים מה שעשו וקבעו את ט' באב כיום בכיה לדורות. ממה פחדו המרגלים? במדבר ירד מהשמים מן בלי שום טרחה, לא היו צריכים לעבוד לפרנסתם, ולא עסקו יותר במלחמות. כל היום היה פנוי ללמוד התורה. לקראת הכניסה לארץ ישראל הבינו המרגלים שיצטרכו לכבוש את ארץ ישראל במלחמה ואחרי הכניסה לארץ יצטרכו לעבוד למחייתם. לזה לא הסכימו וכך נקבע יום ט' באב כיום בכיה לדורות. המלחמה לכבוש ארץ ישראל עוד לא נגמרה. כדי לאכול צריך לעבוד ולהתפרנס. אך, בני המרגלים בימינו ממשיכים את חטא המרגלים ורוצים רק ללמוד תורה כמו במדבר בלי לעבוד לפרנסה ובלי להשתתף במלחמה. זה בדיוק מה שמנציח את חטא המרגלים ואת ט' באב כיום בכיה לדורות. הרב מרדכי אליהו אמר שכל מי שמתגייס לצבא מקיים שלש מצוות - כיבוש הארץ, ואהבת לרעך כמוך, ולא תעמוד על דם רעך. על מי שאינו מתגייס אמר משה רבנו: "האחיכם יבואו למלחמה ואתם תשבו פה?" ינאי המלך אמר לאשתו: "אל תתיראי מן הפרושין ולא ממי שאינן פרושין, אלא מן הצבועים שדומים לפרושין, שמעשיהם מעשה זמרי ומבקשים שכר כפינחס." (סוטה, כב, ע'ב). הרמח"ל אמר: "שהם מכלל הצבועים אשר אין בעולם רע מהם." (מסילת ישרים, כב). הצבועים בני המרגלים בימינו, שממשיכים את חטא המרגלים, מתייהרים כאילו הם גדולי לומדי התורה וממציאים חומרות יתרות בתקוה לגרום לאחרים לחשוב שהם גדולי הצדיקים. הם מאמינים שבאמת צריך להיות כמו המרגלים, ובזים לאלה שכן מוכנים לעבוד ולהלחם. עליהם אמר הקב"ה: "עד מתי לעדה הרעה הזאת", ועליהם אמר הנביא: "ותופסי התורה לא ידעוני". כל עוד יש בתוכנו צבועים רבים כל כך שממשיכים את חטא המרגלים, ממשיך יום ט' באב להיות יום בכיה לדורות. "על אלה אני בוכיה". המרגלים התחילו את החורבן ובניהם הצבועים בימינו מנציחים אותו. כל מי שגר בארץ ישראל, וחוטא בתלמוד תורה שאין עמה מלאכה (סופה בטלה וגוררת עוון), ואינו משתתף במלחמה לכבוש ארץ ישראל, דינו כדין המרגלים. מי שאינו רוצה לעבוד לפרנסתו ואינו רוצה להשתתף במלחמה לכבוש ארץ ישראל, מה יש לו לחפש בארץ ישראל? שיחזור למדבר וילמד שם תורה כל היום. הדרך פתוחה.
5
מבלי להכיר את הסיפור לעומקו
שמואל | 04-09-2012 14:10
בית כנסת בד"כ הוא קצת יותר גדול ממקום חנייה אחד. ועצם העובדה שהם שכרו רק מקום חנייה אחד זה כבר תמוה. השאלה האמיתית היא האם בית כנסת שנבנה על מקום גזול מקבל קדושה??? הרי לולב הגזול פסול... ויותר מזה, הרי הוא לא יכול להמשיך ולחייב אותם לשלם על ה"שכירות מקום חניה". לדעתי, אם זה במבנה יביל - אז אפשר גם להזיזו (זה לא הכי פשוט אבל זה אפשרי) ובכך לא להרוס בית כנסת, וגם להשיב את הגזלה אשר גזל.
6
אין חדש...
shlomi052 | 04-09-2012 14:16
כבר הקדים אותו אחד מגדולי הדור הקודם שאין אני רוצה להזכיר את שמו,ויותר מזה... אני כחרדי אומר לשבחו של אתר זה,שהוא,שלא כמו אתר "כיכר השביתה",מציג תגובות אפי' שהן ההיפך הגמור מהשקפת עולמו ואפי' כשהמלים קצת בוטות.(ברעיון,בהשקפה,לא אישי חלילה.)
7
לא הבנתי איך גן ציבורי הוא מקום פסול, אבל חניון הוא לא?
אורן | 04-09-2012 14:26
לעניות דעתי ממה שראיתי חניון הוא מקוםבזוי פי כמה עבור בית כנסת!
8
הרב צודק
ציוני דתי | 04-09-2012 14:30
פראיירים וטפשים הם.. נותנים להם בחינם בית כנסת מוכן עם כל אביזריו אנשים משוועים לזה והם ככה!! זה באמת אנשי ציונות דתית טפשים....
9
אני לא מוחל לאנשי הציונות עד עולם ועד!!!
סתם ילד | 04-09-2012 15:05
לא אשכח ולא אסלח!
10
אחדות!
אסף | 04-09-2012 15:13
אין צורך להגיב על דברי שנאה. הנקודה עליה אני רוצה לעמוד היא שחבל שרבני הספרדים הולכים בעקבות הליטאים החרדים ויונקים מהם את השנאה והזלזול בציבור הדתי לאומי!!!! ושוכחים שאותו ציבור ליטאי מתנהג כלפיהם אותו דבר בדיוק ואף יותר גרוע והדברים ידועים!!!
11
גדול הדור הבא - הרב אייל עמרמי שליט"א
משה | 04-09-2012 15:29
הרבנים של הציוניות הדתית מרמים את העם ולא אומרים להם את האמת . הם יודעים את האמת ומפחדים לומר אותו , כדי שיואהבו אותם הם מוכנים לעוות את ההלכה והתורה - הכול בשביל כבוד - היכן כבוד התורה וכבוד הקב"ה ?. תפסיקו לשקר לכולם , היום כבר כולם יודעים מה אתם באמת שווים ? היכן הדת שלכם ?אין לכם בושה .
12
אחדות ולא אחידות
הררי | 04-09-2012 15:47
בורא עולם כאשר נתן את התורה לעם ישראל, נתן 13 מידות שהתורה נדרשת בהם. וכאשר הגיעה שאלה לסנהדרין של שבט ראובן לא בהכרח שהם פסקו כמו הסנבדרין של שבט שמעון, ולכן שופטים ושוטרים ..בכל שעריך בעיר שיש שני שבטים צריך שתי סנהדרין. בורא עולם רצה את עם ישראל מאוחדים אבל לא אחידים !!!! אם בורא עולם היה רוצה אותנו אחידים היה נותן את התורה במשמעות אחת בלי כל אפשרות לפרשנות על ידי גדולי התורה. ולכן אלו ואלו דברי אלוקים חיים. על הרב קוק זצ"ל אמר החזון איש זצ"ל "שכינה מדברת מתוך גרונו". יש להרבות שלום בכלהזמנים ובפרט בימי אלול. שנזכה כולנו לשנה טובה ומתוקה. כותב חרדי מבני ברק.
13
הרב עמרמי טועה ומטעה
שחר | 04-09-2012 16:10
מאיפה הכתיר את עצמו לרב הקהילה החרדית? רמת הדיבור נמוכה ומעידה גם על רמתו הלמדנית.
אבל זה לא הבעיה. הבעיה זה לשון הרע דכללות
ערממי | 21-01-2019 15:50
ובזוי רבתי דרבנן והכנסת שנאה ומחלוקת
14
לכל הטוענים לגזל
יענקי | 04-09-2012 17:12
כאחד שמכיר את הסיפור מבפנים החניות לא גזולות החניות הם של המתפללים בעצמם שנתנו ותרמו מהונם לבית הכנסת... שום חניה לא נגזלה!!ובכלל מה הוויכוח כשעוד חודש כבר יש משכן חדש ושיצאו להם העיניים...
15
מי הם הערב רב המתנכל ליהודים???
לוכד ערב רב | 04-09-2012 17:27
הערב רב, הם כמו שאור שבעיסה, ואילו אומות העולם דומים למוץ. יותר מעכבים בגלות הערב רב את ישראל מאומות עובדי כוכבים ומזלות, כמו שאמרו רבותינו מי מעכב שאור שבעיסה מעכב, שהם דבקים בישראל כשאור שבעיסה, אבל אומות העולם עובדי כוכבים ומזלות הם כמוץ אשר תדפנו רוח. "ערב רב" – הם חלק מהמנהיגים שבדור, "כִּשְׁלשֶׁת אַלְפֵי אִישׁ" {שמות לב} אשר שורשם רע, נפשות מעולם התוהו והשבירה, בני הנחש הקדמוני ומבני קין והם עמלק הפנימי שבישראל, ומתגלגלים בתוך ישראל מאז הכניסם וגיירם משה רבנו ע"ה לישראל ביציאת מצרים וביתר שאת בדורות האחרונים, ומתנשאים לשלוט עליהם וגונבים שם ישראל בין האומות. "ערב זעיר" – הם הפקידים של הערב רב, והם כשלוש מאות אלף מן העם, שורשם מעורב טוב ורע ובאו לעולם ע"י עבירות חמורות שבישראל והם "בני תשע מידות רעות" בעריות {כלה א, יבמות מו ע"א, נדרים כ ע"ב, ב"ב נח ע"א, קדושין עד ע"ב, תשובות רשבא ח"א סי' תיד, ועוד ה"מ}, ויכולים לעשות תשובה מאהבה ויסורים כי ניצוץ אחד טוב שלהם ניתן לתקן ע"י צדיקים האמתיים. "אחינו שהחמיצו" – הם העם הפשוט שנגרר ונדבק ונשלט ע"י ערב רב באמצעות דיכוי הפקידות של ערב זעיר, והם כשמונים אחוז מהדור, ויכולים לתקן כל נר"ן שלהם ע"י שיתנתקו מהנהגת ע"ר וע"ז וידבקו בחכמי התורה האמתיים בצדיקי אמת ויעשו תשובה. (קול התור, פרק חמישי) "בעקבות משיחא האחרונים תגדל המידה של כפיות טובה ושילום רעה תחת טובה באופן שלא היתה כמוה מיום בריאת העולם" (זוהר פרשת נשא דף קכה ע”ב) "ונעשו הערב רב רועים על ישראל, שהם צאן הקב"ה… ואנשי חיל ויראי חטא מסובבים מעיר לעיר ולא יחוננו… וכל החכמים ואנשי חיל ויראי חטא [נמצאים] בצער ובדוחק וביגון חשובים ככלבים… ואילו הערב רב הם עשירים, בשלוה, בשמחה, בלי צער, ובלי יגון כלל, גזלנים ובעלי שוחד, שהם דיינים וראשי העם עליהם נאמר היו צריה לראש"
16
הציונות הדתית חצי רפורמים וזכותם להתנהג כפי ראות עיניהם
פרלה | 04-09-2012 17:29
אבל לאהוב אותם זה ממש חנפנות! איך אפשר לאהוב רפורמים? מחטיאי הרבים מלאי זימה וניאוף והכל בשם הדת! היכן אפשר לפגוש אותם? מסעדות חילוניות מלאות בפריצות ספק אם יש תעודת כשרות! מגרשי כדורגל וכדורסל גם בשבת! ים מעורב! ארועים מעורבים! קניונים ושאר מקומות בילוי חילוניים כמו קולנע בריכה מעורבת או סתם צופים בטמבלויזיה בקצור גועל נפש אחד גדול לפחות תשימו הכליפה בכיס שלא יהיה חילול השם ואם מברכים לא תמיד שמים כיפה!!!
17
בעד הרב
בעד הרב | 04-09-2012 18:03
אני מגיב מספר 3 אני אוהב את כל עם ישראל כככוללללללםםםםם ובאו נתאחד ונשיג את הכנסת ונעשה את המדינה הלכה ברשות פאר הדור מרן הגר"ע יוסף
18
אני לא מתרגש מהרב החרדי הזה
יהודי | 04-09-2012 18:25
רק תזכרו את זה כשהם באים לשנורר בבית הכנסת שלכם.
19
יש לציין את האתר הזה שלא מצנזר דברים שההיפך מדעת עורכיו
יוסי | 04-09-2012 18:31
ונותן לכולם להתבטות זה יעלה את קהל הגולשים ועל זה מגיע לכם ישר כח
20
הר חומה בין השכונות הבודדות בי"ם שעדיין לא התחרדו
חיים | 04-09-2012 18:48
21
צודק! ואין ללמוד תורה גברים ונשים יחד!
מוריה | 04-09-2012 19:25
22
לא נעים לספר
מתנחל דוס | 04-09-2012 19:25
חשבתי לקנות דירה בשכונת ציו"דית בעיר חרדית. אחד מהפעילים להקמת השכונה הסביר לי שדירה כזאת מומלצת להשקעה ולא למשפרי דיור. הסיבה פשוטה - תוך כמה שנים החרדים ייקנו את הדירות בשכונה וישתלטו עליה. הם לא יאפשרו להכניס סידור רינת ישראל, יבנו בתי כנסת ות"תים מחוץ לכל תכנון (כי אסור לדתי להרוס בית כנסת), וגם ילכלכו את הגינה הציבורית. אה, שכחתי - יפרסמו פשקווילים בגנותי ובגנות רבותי עד שאני בטוח ארגיש לא נעים להישאר בשטח.
23
האיש הזה מבזה
בזיון | 04-09-2012 20:11
את עצמו, את היהדות, את התורה. באמת יש לרחם על אנשים כמוהו ועל תלמידיו.
24
מגיב 19 אמת. יש בציבור הסרוגים אנשים אמיתיים וישרים
חרדי שמגיב כאן | 04-09-2012 20:37
מאוד מאוד הראויים להערכה וכל הכבוד. נקווה שכך האתר יישאר ולא כמו רוב האתרים וחלקם "החרדים" ששכרון הכח והחושים השחית אותם עד תום. חזקו ואמצו
25
תגובה 4 - ישר ולעניין. אמת אמת אמת.
ליאור | 04-09-2012 21:15
סיכמת את הכל על רגל אחת. יותר טוב מזה אי אפשר.
26
ל - 16
יוחאי | 04-09-2012 21:24
בס"ד אתה עושה בדיוק את מה שאתם החרדים מתלוננים שהתשקורת עושה לכם! אתה, בלי בושה מכליל את הדתיים תחת תפיסה אחת! רואים טמבלווזיה??? אין לי אחת כזאת הולכים לים מעורב??? רחמנא לצלן בחיים לא! משחקי כדורגל??? הבל הבלים, לא מעניין אותי! מסעדות בלי תעודת כשרות???? איך אתה מעז, חצוף! אני לא צדיק ואף לא קרוב לזה, אך אתה מגיזם ומכליל ציבור שלם! אין תופעות כאלה בציבור הדתי לאומי??? לצעיר הרב יש. אבל זה בהחלט לא כולם, ואני גם לא חושב שהרוב. אל תכליל על ציבור שלם בדיוק כמו שאתה שונא שמחלילים את החרדים!
27
צודק בכל מילה!!!!
ספרדי טהור | 04-09-2012 22:01
סוף סוף יש רב ספרדי שמתבטא נכון בנושא הציונות.
28
להעמיד את הדברים על דיוקם בלי להיות חסיד שוטה
לוי | 04-09-2012 22:33
בכתבה בעניין זה ממש באתר השכונתי "שמואל הצעיר", יש קישור לשני מאמריו נגד החילונים והדתיים-לאומיים בנוסחם המלא, שווה לראות ולהתרשם מהשנאה הבלתי נשלטת הנוטפת מהם. אז ככה: אכן מדובר בסכסוך שכנים עם בעל חנייה נגזל, שהוכרח לקבל בדיעבד פיצוי (במקום שחרור החנייה). תחפשו מה השולחן ערוך אומר על "הגוזל על מנת לשלם"... הקהילה של הרב הזה נודדת כבר הרבה זמן ממקום למקום, ויש כמה דברים החוזרים על עצמם האומרים דרשני: באיזה מצב הם השאירו בעבר את המקומות שתפסו, לאחר עזיבתם? (רמז: רחוק רחוק מהמצב המקורי) איזה יחסים היו להם עם השכנים? (רמז: לא ברכות וגם לא אהבה ואחוה שלום ורעות) מה יחסם של הרבנים (גם חרדים) במקומות שבהם עבר הרב הזה? (רמז: לא חיבור ולא שותפות) מי התורמים הגדולים שלו? (רמז: לא עולם עליון – אגב הם לא מסתירים זאת כלל, צריך רק לראות על שם מי המוסדות שלו) ואז אחרי כל זה, אפשר להבין במקצת למה הרבנים (גם חרדים) שמכירים אותו מקרוב ומזה כמה שנים, אינם ממליצים להתקרב אליו (בלשון המעטה). ולכל המגיבים שמתלהבים ממנו, אתמצת את השקפתו "הצרופה" כפי שיוצאת מההקלטה שלו ביוטיוב: לפני שהציונים הגיעו, איזו אהבה ואחווה היתה בין היהודים והערבים בארץ ישראל, עד שהציונים באו וקלקלו הכל... בקיצור: אבו מאזן לראשות ממשלת ישראל! (חסידי סאטמר, הרגשתם בודדים? יש לכם חבר חדש)
29
נו באמת.לחמו בו אז הוא כתב מאמר נגדם?שמעתם על "נגיעות"?
איציק | 04-09-2012 22:37
יש מושג שבן אדם נגוע. אני מכבד ומעריץ את הרב עמרמי,יש לו ידע אדיר בתורה אבל פה הם פעלו נגדו שנים והרסו לו את החיים אז הוא יוצא עליהם ובצדק. אבל זה קצת "נגוע".. כי יש פה אינטרס קטן מעורב. אין מגזר חף מבעיות כולל החרדים ומי שיודע יודע ומי שלא -עדיף שלא ידע. אבל לגנות מגזר שלם רק בגלל שבשכונה שלך מתנכלים לבית כנסת שלך,לדעתי זה לא יפה. באותה מידה הם יכלו לכתוב מאמר על החרדים הסחטנים כי הרב עמרמי מתנכל אליהם [מהנקודת מבט שלהם..] גם אצל המזרחי יש הרבה זרמים ותת זרמים ולא כדאי להכליל בדיוק כמו שאצל החרדים יש חסידויות מגור דרך ברסלב וכלה בחבד לא כדאי להכליל שום מגזר אף פעם.
30
מאוד חבל "שרב" מיצא את רשף שנאתו כמעיד על עצמו ומרכולתו
דני | 04-09-2012 23:30
31
השם יגדע את הלשון שיצאה נגד קדושי עליון הציונות הדתית
גדליה | 04-09-2012 23:57
שנאת הרב-רבן הזה בושה וחרפה לכל העם החרדי והיהודי בדיבור אנטישמי רע ומרושע. במה הוא שונה מכל אנטישמי? הציונות הדתית קדושי עליון שכל שקל בכיסם מעמלם ולא מקבצי נדבות כחרדים . מגיני העם והארץ הפך החרדים האומלליחם ומאמללים.חמדתו לכמה זובות פיצוי אם יקבלו ממנו המבנה שנבנה בחטא העבירה אותו על דעתו לחרפות וגידופים של קדושים כמעיד על החינוך שקיבל בבית ומרבותו. אם הורו אינם בין החיים הוא מצער את נשמתם ונותנים את הדין על יוצא חלצהם. בימים הנוראים נבקש עליהם ועלו רחמי שמים. בורא עולם קשה עלו הדיבור האנטישמי שיצא מפיו כלפי קדושי עליון הציוניים הדתיים שליבו הרע מתפוצץ מהם לשמחת כולנו שיתפוצץ.
32
מחאה נגד המגיבים שכותבים ומכלילים את כל הציבור
חרדי המום | 05-09-2012 1:22
הדתי. תכתבו שזה רק למזרוחניקים ולא לדתיים בכלל, זה עוון חמור ההכללות המטורפות האלו.
33
רב רשע הריהוא בנידוי גמור אין לו לא מחילה ולא תקנה
מסעוד | 05-09-2012 10:42
לא בעולם הזה ולא בעולם הבא. מי שחמדת הכסף מעבירה אותו על מידותו כלסטים בכיכר השוק, אינו ראוי להקרא רב. מי שחוטא בחטא הפשקוילים המאוס בחתימת ידו משמים יד זו תגדע. מי שמשתלח בבוני הארץ ומגיניה ומקללם דינו נידוי וחרם. אסור לדרוש בשלומו. אסור להקדים לו שלום ואסור לדבר עימו. אסור לסופרו במנין. אסור לסחור עימו וקל וחומר שאסור לתרום לו כספים ואוכל.ירא שמים אסור שיקבר לידו.והרי הוא בבחינת מצורע כמוציא שם רע שאוי לו ואוי לנשמתו שאפשר והיא גילגול של אדם רשע .
34
בשביל לדייק
מישהו | 05-09-2012 11:30
בית הכנסת יושב על 5 חניות. 2 של עמרמי. 2 של שכן שהסכים לתת אותן לבית הכנסת. ואחת של שכן שלא שאלו אותו ואח"כ כפו אותו לקבל פיצוי כספי. חוצמזה כמובן שמדובר בשטח ציבורי בין חניות אחרות או הפרעה/פלישה לחניות אחרות. שלא לדבר על כל מיני השלכות נוספות של הנוכחות שלהם בחניה, כמו עשיית צרכים בחניות של דיירים, אירועים רועשים עד אמצע הלילה, שבירת המנעולים של דלתות הכניסה לבניין, פתיחה של השער החשמלי של המכוניות באופן קבוע, ועוד כהנה וכהנה מרעין בישין. אני מוכן להתערב שכל אחד מהחסידים המסורים שלו היה עושה מלחמות עולם אם מישהו היה לוקח לו את החניה שהוא שילם עליה במיטב כספו כשקנה את הדירה.
35
לפרלה תגובה 16 בגלל שכמותך החרדים מתעקשים על הפרדה
ששון | 05-09-2012 12:07
רכילות ורשעות זה מה ששומעים לעתים בחלק האחורי באוטובוסים המופרדים. אני מבין כל חרדי שמטעמי גועל ומיאוס לא רוצה נשים בסביבתו ותולה זאת לשמחת התורה בגדרי צניעות . העיקר שלא ימצאו לידו מגושמות לא מטופחות ומבהילות. ואם קוראים לזה צניעות אז הוא צנוע בארבע אמות בלי המגעילות.צחצחי שינים כשאת מדברת על הציונות הדתית.המקימים את דברי החכם מכל אדם: אחוז בזה וגם מזה אל תנח ידך. מתערב איתך שאין ציוני דתי שיסכים לשבת איתך במסעדה כשרה, כן כשרה כמובן ללא תעודות סחטני דמי חסות. איתך בברכה אפילו המציל יברח. אגב לתל ברוך מגיעים חרדים שם מועדפות על ידם מכן.
36
הצבעתי שס אם שס לא תתנער ממנו אצביע לאמסלם
ציון | 05-09-2012 14:10
37
התורמים הצדיקים של עמרמי הצדיק
לוי | 05-09-2012 16:21
למי שעוד רוצה להיתמם, הנה מקור הכסף שלו (הכל גלוי בשלטים שלהם, צריך רק לא לסגור את העיניים): שם בית הכנסת הנוכחי: "תפארת מנשה בנימין" ע"ש האבא של חומי בנימין, העבריין הירושלמי הנודע. שם בית הכנסת החדש: "חסדי שמואל" ע"ש סמי סוויד, עבריין צרפתי ידוע שנרצח בפריז לפני שנתיים (תחפשו בגוגל: samy souied mafia ויצאו לכם עשרות כתבות עליו ועל הרצח). קוראים לזה במילים אחרות: הלבנת הון. ואיך לומר...זו קופת שרצים לא קטנה בשביל רב שמרשה לעצמו לחלק ציונים (רעים) לכל העולם מרוב צדקותו.
38
תשובת הרב מוצפי בעניין כסף של עבריינים
דוד | 05-09-2012 22:42
חבר הראה לי שרב הקהילה שלי הרב עמרמי מתכונן להקים בית כנסת על שם עבריין כבד שנרצח, וניסה לשכנע אותי שזה דבר אסור בהחלט. ניסיתי להתווכח שיכול להיות שזה לטובת הנפטר וכו' אך החבר הביא לי ראיות שדי הטרידו אותי. ואז החלטתי לשאול את הרב מוצפי באתר שלו שיחווה את דעתו בזה. הנה התשובה שקיבלתי: שאלה - 92387 משפחה רוצה לתרום לבניית ביה"כ שלנו לזכר אב המשפחה שנרצח ע"י אנשי מאפיה שבאו איתו חשבון, וגם הכסף המיועד לביה"כ בא לו מתרגילי עוקץ. האם יש בעיה לקחת כסף זה שאנו ממש זקוקים לו תשובה בית הכנסת הוא מקום לקבלת התפלות , והמימון שלו חייב להיות ממקור טהור ולא פסול , דוגמת הקרבנות בבית המקדש שהיו באים לרצות את מידת הדין , וכן שופר שהיה בא לכפר ולעורר לתשובה , שצריכים להיות ממון טהור של יושר . ולא מצוה הבאה בעבירה חלילה . הנצחת נשמת הנפטר וכן כל דבר הנעשה לעילוי נשמתו צריך להיות ממקור טהור וכשר , כי אנחנו מחפשים זכויות לנפטר ועניני סניגוריא עבורו , לבלתי יוכלו המקטרגים לקטרג עליו חלילה . ואין לקחת אפילו אגורה אחת מכסף שבא שלא ביושר חס ושלום . התשובה די ברורה אך היות והרב מוצפי הופיע כאחד מאורחי הכבוד של הנחת אבן הפינה של משכן הקבע, קיויתי לשוחח איתו על זה. לצערי, כנראה היה לו עיכוב והוא לא הגיע. מי שכן הגיע למרות שלא הופיע על המודעות היה הרב אריאל אדרי שמתפקד לא רשמית כרב השכונה. הבנתי שהוא לא הוזמן כי הרב עמרמי רואה את עצמו כרב השכונה יותר ראוי מהרב אדרי. לכן די נדהמתי מהכבוד שרחש לו הרשל"צ הרב עמר כשסירב להיכנס לאירוע עד שילכו להביא את הרב אדרי. לבסוף, הרב אדרי הגיע והרב עמר נכנס איתו יד ביד לקול צהלות הקהל. בדרשה שלו, הרב עמר שיבח אותו וכינה אותו "רב השכונה", בו בזמן שהוא כינה את הרב עמרמי "רב הקהילה". אני חושב שלא הייתי לבד בהלם וכל מי שהיה מסביבי לא הבין את המחזה... מאז, קצת התרחקתי מהקהילה של הרב עמרמי, וכל כך חבל שהוא מסתבך בעוד דברים לא מכובדים.
39
אני בטוח ש"הרב" הזה חוזר בתשובה !!
דני - קרית ים | 05-09-2012 23:39
משום מה רק לחוזרים בתשובה החרדים הספרדים במיוחד יש שריטה בעומק רב !!! הם מפתחים שנאה עצמית וחשיבה קיצונית חסרת בסיס הלכתי !! מספיק שהם כריזמטיים והם מצליחים לסחוף אחריהם נהרות של בעיקר נערים ערסים שעוד לא עיצבו את עולמם , שכעבור תקופה זונחים את כל הדת בצד . כמו הרב המרמר הזה יש עוד רבנים כדוגמת הרב שובלי בקרית ים ועוד רבנים מעין אלו שצויינו שבשום מקום נורמלי לא היו הופכים אותם למנהיגים , בקושי שמשים הם יכולים להיות ובגלל כריזמה הם הפכו למנהיגים , ממש כמו מנהיגי כתות . צריך להוקיע ולנסות לחלץ אנשים נורמטיביים מידיהם של אותם מטורפים כדוגמת הרב הממורמר שנידון למעלה .
40
איילותי בגלותי!
תושב השכונה | 05-09-2012 23:58
רבותיי השיעורים של הצדיק מזכה הרבים הרב אייל עמרמי ,מתקיימים מידי ערב בשכונת הר חומה ,אם אתה חפץ בעבודת ה' תשמעו את הרב ותחיי נפשכם,עוד מעט תתחיל "החגיגה"של גוג ומגוג,וכול העמלק ים =מי שמונע שתורת ה תופץ בעולם ימחה מעל פני האדמה שנאמר והיה ביום הוא יהיה ה'אחד ושמו אחד!,הקב"ה זיכה אותנו במדריך לחיים בעולם הזה ולעולם הבא ,(תגיעו מוקדם שישאר לכם מקום)
41
מסורתי מהר חומה
אבי | 06-09-2012 8:28
איזה מין דבר זה שיהודים הולכים לבית המשפט אזרחי לסגור בית כנסת של יהודים ,?איך הם לא מפחדים מה'! גם לי יש בית כנסת בחנייה בשכונה ושנשאלתי בדבר הרגשתי שעלתה בידי זכות שלי שאני יכול לתת משהו ממני לקב"ה ולדת שלנו ,חוץ מזה שיש 30 בתי כנסיות שהם בחניות בשכונה ואף אחד לא מתרעם נגד זה ,אז ברור לי שהדתיים אם הכיפות הסרוגות(ציונות דתית) הם הם המזויפים כמו שהם מפירים את החוק ומתנהגים בדרך כוחנית בכל הנושאים המדיניים ,תורידו את הכיפות יותר טוב בשבילכם,הרב אייל עלה והצלח מאוד הרשמת אותי אני יגיע לשמע אותך
42
יש כאן גזען שפל שמגיב נגד מורנו הרה"ג עמרמי שליט"א
איתמר בן לולו | 06-09-2012 11:03
עפר לפיו
43
מסרוחניקים = ערב רב
מרכזניק גאה | 06-09-2012 12:59
44
בושה
תושב הר חומה | 06-09-2012 15:35
האם יש למישהו כאן מושג כמה דתיים לאומים ציונים נמצאים בקביעות בשיעורים של הרב אייל עמרמי שליט"א.?. ברצוני להעיד שכל שיעור של הרב עמרמי הוא פשוט בבחינת "שמעו ותחי נפשכם".לא קראתי שמישהו הזכיר כאן שלפני כחודש הרב עמרמי הלך לבקר ולברך את מתפללי בית הכנסת "אורות החומה" שכמה רבנים מובילים מהמגזר הדתי לאומי בשכונה היו שם (בינהם הרב אדרי) על סיום השס באותו בית הכנסת.הרב עמרמי בירך את כל הנוכחים בחמימות ואהבה. אני קורא מכאן לכולם --- מספיק עם שנאת האחים, כולנו צריכים להבין ולדעת שהרב עמרמי הוא רב גדול. באוזניי שמעתי איך הרב מרדכי אליהו זצוק"ל מרעיף עליו שבחים בבית הכנסת בגילה.לחרדים יש את אורח חייהם שהוא בעיניי קדוש וצנוע(ואני ממש לא נראה כמו חרדי) צריך להתקרב לדת דרך הציבור החרדי המיוחד.בעולם בו אנו חיים קל מאוד לראות שזוהי הדרך בה מתרחקים כמה שיותר משטויות והבלים.אני קורא לכולם לחזור בע"ה בתשובה שלמה ולשמוח מאוד בבניין בית הכנסת החדש בראשות הרב עמרמי שליט"א.
45
ציוני מושבע! (לשעבר)
צבי יהודה | 09-09-2012 5:22
מה לעשות? הוא פשוט צודק בכל מילה!!!
46
דעת החפץ חיים בנושא
גלעד | 09-09-2012 8:44
בידוע לכל שהורה החפץ חיים לברוח ממחלוקת כמו מאש וזה מוטל על שני הצדדים וכך יחזור השלום לאיתנו
47
הרי ברור שיש כאן טוקבקיסטים ש"עובדים" בשביל עמרמי
תושבי המקום | 09-09-2012 10:26
ויכתבו דברים טיפשיים על ימין ועל שמאל. עמרמי (קבלת "עובר" במבחני רבנות לא מזכים אדם אוטומטית בתואר "רב" ) גזל חניות של שכנים, הגיע בלילה לבית של בעל חנייה עם מזוודה מלאה כסף מזומן (כן, כמו בסרטים), איים על אחד הדיירים ("אל תדאג- אני עוד אטפל בך") ועוד ועוד ואלה לא המצאות אלא ממקור ראשון! אח"כ להציג אותו כשוחר שלום הוא בבחינת הטעיית הציבור. ביהכנ"ס הפך ממקום תפילה אשר לא יפריע לדיירים אלא רק יעשה איתם חסד בגלל הקרבה של ביכנ"ס לכולל שפועל כל היום, אנשי הכולל מסתובבים בחניות של הדיירים, מעשנים שם ובונים לעצמם פינות קפה (ולא- לא מנקים אחרי בדלי הסיגריות, כוסות חד פעמיים, קפה שנשפך וכו')... תהיתם איך ואיפה הולכים לעשות צרכיהם? בשביל זה בנה עמרמי שירותים באחת מקומות בניין דיירים, ק-ב-ו-ע המעלית עולה ויורדת לשם, הטיילת אין סופית, הלכלוך לא מהעולם הזה- וכמובן דלת הבניין ניזוקה פעם אחר פעם- שלא יעיזו תושבי המקום לנעול אותה. למי שמתעצל להיכנס לבניין ולעלות לשירותים- יש תמיד את האפשרות לעשות זאת באחת מחניות השכנים - ולצערי זה לא צחוק אלא מצב קיים.
48
הרב אייל
אהרון | 09-09-2012 11:29
צדיק גדול היחיד שיש לו אומץ לומר את כל האמת עבד ה' אמיתי תבואו לשיעורים תבינו כמה אהבת ישראל יש לו כמה הוא נותן מעצמו לקהל כולו אמת ישר כוח
49
הרב שאומר את האמת !
דוד | 09-09-2012 17:29
כולם מקנאים בו ! כל הכבוד !
50
יישר כח גדול לרב, עפ"ל של המגיב שכותב נגד
ציוני לשעבר | 09-09-2012 17:38
כבוד הרב עמרמי. גהנם כלה ועונשך אינו כלה.
51
ר
ר | 22-09-2012 23:35
ר
52
בושה וחרפה
אתי | 06-01-2013 12:40
53
ל-2: מי אמר לך שבורות עמוקה זה לימוד זכות על רב?
קוקי | 22-02-2013 13:58
54
הרב אייל עמרמי
| 30-08-2013 10:31
צדיק גדול שלא תפשר על קלה כחמורה ירבו כמו
55
תגובה ל 39
| 17-11-2014 15:58
חצוף!! אתה יוצא נגד הרב כשאתה לא באמת מכיר אותו. אני מקשיבה באופן קבוע לשיעורים שלו. הרב גדול בתורה ועצום.כדי מאוד שתקשיב לו ולשיעורים שהוא מעביר ואחר"כ תביע דעה. ועליך אני פשוט מרחמת.
56
איי גלות הערב רב.. אבקש לקרוא את התגובה ששלחתי.
אברהם כהן | 08-08-2017 1:37
הרב הזה מדבר מתוך אמת ליבו. הרס שעשו הציונות הדתית בעם היהודי הוא בל יתואר. ממש כמו שכתוב בזוהר שזמננו נקרא גלות הערב רב. שהם כביכול בתוכנו באיצטלא של דת ויהדות, אך ודאי לא אכפת להם מדרכי הצניעות מכבוד צדיקים ותלמידי חכמים כנראה בחוש. בגדר "חזיר" שמראה את פרסותיו כביכול הוא קשר אז יהודים יקרים ואמיתיים בואו לא נתפתה לדרך המקולקלת הזאת ונלך בדרך אבותינו למסורת הדורות הקדושה ונלך בדרכי התמימות ויראת שמים אמיתית חסדים ולימוד תורה בענווה ויראת חטא. ונזכה להינצל ממה שהרס את העם שלנו יותר מכל זמן ומאורע לאורך הגלות שזה ה"ציונות" רחמנא ליצלן. ונתפלל על אלו שטעו אחרי ראשי ומנהיגי כת הציונות הרשעה שיזכה לחזור בתשובה שלמה לאבינו שבשמים באמת ובתמים אמן!!!!