נכשל: רון קובי יזומן לשימוע במשרד הפנים

ראש עיריית טבריה רון קובי יזומן לשימוע במשרד הפנים לאחר ששוב לא הצליח להעביר את תקציב העירייה. גורלו של ראש העיר נתון בידי שר הפנים אריה דרעי אותו הרבה להשמיץ ולתקוף

נכשל: רון קובי יזומן לשימוע במשרד הפנים
  Photo by David Cohen/Flash90

לאחר שראש העיר טבריה רון קובי לא הצליח אמש (ראשון) להעביר את תקציב העיר טבריה שר הפנים דרעי הכריע: כי אין הארכות נוספות לאישור תקציב והוא יזומן לשימוע

אך לפני שבועיים, העניק שר הפנים אריה דרעי, ארכה להעברת התקציב ולמניעת פיזור המועצה, אך מכיוון והתקציב לא עבר עד חצות, פוזרה מועצת העיר, ובמקומה תמונה בימים הקרובים ועדה קרואה.

רשויות מקומיות נוספות בהן התקציב לא עבר והן יפוזרו הן רהט, ירכא ועוספיה.

בהודעת משרד הפנים הבוקר נאמר: "התקציב לא אושר ברשויות אלה, למרות שלראשי הרשויות ניתנה חצי שנה לאישור התקציב, מאז הבחירות לרשויות המקומיות באוקטובר 2018. בקרוב יזומנו ראשי הרשויות לשימוע בפני מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן, שיעביר את המלצתו לשר הפנים דרעי. השר דרעי יכריע האם ימשיכו ראשי הרשויות לכהן בתפקידם, או שימונה במקומם ראש רשות ממונה מטעם משרד הפנים. לשימועים יוזמנו גם חברי המועצות המודחים, כדי שיסבירו מדוע כשלה המועצה בה כיהנו באישור התקציב".

יש להזכיר שקובי תקף במהלך הדרך את שר הפנים אריה דרעי ואף הודיע כי יתמודד עם רשימה לכנסת בכדי לכהן כשר הפנים במקומו, הבוקר בגל"צ הוסיף במתקפה ואמר כי "דרעי יפחד מאד בשימוע, הוא לא יכול לפטר אותי". כך שנראה שסיכוי קלוש שתינתן לו הזדמנות שנייה.

מועצת העיר טבריה כונסה אמש (ראשון) בניסיון אחרון להעביר את התקציב של העיר רק שישה תמכו בתקציב בעוד שתשעה התנגדו.

ישיבת בתקציב הסוערת (קרדיטL מתוך הפייסבוק של רון קובי)

יש לציין, כי גוש חלב וכפר מנדא, אישרו את תקציבן בסמוך למועד האחרון, עוד לפני תקופת הארכה. אור עקיבא אישרה את תקציבה בתקופת הארכה שהעניק שר הפנים לרשויות.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
אדם שחי על פרובוקציות קיבל פרטבוקציה בפנים
ש | 16-07-2019 7:55
חשב יסתלבט על אנשים . בסוף יצא ליצן חצר
2
לא ילך לדרעי העבריין
כרמל | 16-07-2019 8:29
דרעי העבריין המורשע וחבורתו יעלמו מטבריה בקרוב מאוד! לא ילך לכם!