אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

טיפולי המרה בילדים הם בעייתיים\ הרב שלמה אבינר

הרב שלמה אבינר מסביר את דבריו לפיהם טיפולי המרה לילדים הם דבר מסוכן: פעמים רבות, ילד רוצה משהו, אבל אין לו שיקול דעת אמיתי, ועלינו לשמור עליו מפני עצמו, ולא לרקוד לפי חלילו

הרב אבינר מסביר: למה טיפולי המרה הם מסוכנים?
  (צילום: יוסי זמיר\ פלאש90)

זה נכון שטיפולי המרה בילדים הם מסוכנים?

בלי להיכנס לשאלה ההלכתית ולשאלה הפסיכולוגית, ודאי שאי אפשר להחליט עבור ילד קטן דבר כזה. כשיגדל, זה יהיה ענינו.

אבל, אם הוא בעצמו רוצה?

פעמים רבות, ילד רוצה משהו, אבל אין לו שיקול דעת אמיתי, ועלינו לשמור עליו מפני עצמו, ולא לרקוד לפי חלילו.

למעשה, זה קורה שעושים זאת לילדים?

ודאי. פעמים רבות יש ילד עם קשיים נפשיים, אז רופאים ופסיכולוגים מחליטים שיש לו "דיספוריה מגדרית", כלומר הרגשה לא טובה עקב המין שלו, ולכן הפתרון של סבלו הוא "השמה מגדרית מחדש" Gender Reassignment.

איך עושים זאת?

זה מסע ארוך. א. שינוי הלבוש. ב. בקשה שיפנו אליו בשם הגוף של המגדר השני. ג. לקיחה יום-יומית של הורמונים המחוללים שינויים בגוף: צמיחת שדיים וניוון שרירים אצל הבן, וצמיחת שער פנים, גדילת שרירים ונשירת שער ראש אצל הבת. ד. ניתוחים יקרים ומסובכים: הסרת שער בלייזר, כריתת האבר הזכרי ובניית נרתיק מלאכותי אצל הבן, וכריתת שדיים, כריתת רחם, ולעיתים בניית אבר זכר פרוסטטי אצל בת.

וכל זה לא אסור על פי החוק?!

לא. ונהוג בכל העולם.

וכאשר הילד גדל, לא קורה, שהוא מתחרט?

קורה. אך מאוחר מידי. עיין ויקיפדיה ערך Sex Change Regret (https://sexchangeregret.com וגם-https://www.youtube.com/watch?v=bnP_WoeNuwA).

באלו גילאים מדובר?

למשל הורמונים בגיל 10 וכריתת שדיים בגיל 13.

כל זה מדובר בהפיכת ילד לילדה או ילדה לילד. ומה עם גבר מבוגר המרגיש נטיה הפוכה, רוצה להיפטר ממנה ופונה מיזמתו לפסיכולוג, או אשה במצב דומה?

זה נושא אחר לחלוטין. הרי הוא מבוגר. כאן אנו מדברים על ילדים. ד' ירחם.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
16 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
איש יקר!
תודה | 14-07-2019 19:07
קצת לא מעודכן ומנותק מהמציאות, למרות שניראה שהוא מבלה זמן לא מבוטל בגלישה באינטרנט. המלצתי לכוד הר: פחות פורנו, ויותר ערוץ 8.
כולנו חלאה אנושית אחת חיה!
בהצלחה | 18-07-2019 14:42
ואם אחד מאיתנו, הולך מעימנו, משהו מת, ומשהו נשאר איתך!
אתה חלאה אנושית
חיפאי | 15-07-2019 17:57
אפיקורוס נבזה
2
הרב מיתמם או שהוא אידיוט מושלם?
איפכא מסתברא | 14-07-2019 19:14
על איזה טיפולי המרה אתה מדבר? אתה כניראה לא לגמרי אפוי.
זה כל הקטע...אהבתי
גיל | 15-07-2019 0:02
לשים מראה מול כל הצביעות
3
צדיק טוב וישרררר
מציאות | 14-07-2019 20:23
ילדים צריכים חינוך לימוד ללמד אותם להבחין בין טוב לרעע ........הורים חייבים ללמד אותם להדריך אותם אם לא יהרסו חייהם....אם ילדך רוצה לשחק באש תיתן לו????לאאאאא גם אם תריב איתווווו...כן לפעמים צריך.לריב .....
4
יישר כח לרב
הראל אליה | 15-07-2019 10:03
כרגיל אנשים מגיבים קשה למה שקשה להם עם עצמם... אם אתה אדם שאינו שומר תורה ומצוות מה לך בדברי הרב?! אם אתה אדם שומר תורה ומצוות האם אתה בוחר את המצוות וההלכות על פיהם אתה פועל? אם יש לך רק עשה כהוראתו... הרב אבינר שליטא אומר את הדברים למי שמעוניין לשמוע את דעתו למי שלא שידלג לעמוד הבא... תודה רבה לרב על הדברים!
5
ל-1 הוא ממש לא מבלא באינטרנט..
רם | 15-07-2019 12:38
יש מי שביא לו את המידע הוא עונה והאנשים שלו מעלים את זה.
6
טיפולי המרה - פשע והסגת גבול האלוהים
משה אהרון עו"ד | 15-07-2019 12:55
להטבים - הקונסטרוקציה התורנית השפויה 15/07/2019 11:18:16 בסד. תורת אמת צמודה לאמת שהיא אין סופית . אין סופית במובן שאורה הולך ונערם באותה הדינאמיקה הזוחלת של ומלאה הארץ דעה את ה'.. תורת אמת איננה יכולה להיות סטטית. לכן גם ניתנו הסמכויות לפרשה בארץ בכל פירוש מתקדם של חיים. משל התורה יהלום של אלף שכבות וככל שאתה מלטש אותה עוד ועוד . אתה מגיע לאור יותר גדול עד הזריחה המלאה של הגאולה השלמה כל יום שעובר אנחנו מתקדמים עוד צעד בהבנת דעתו של הקבה. אם היו חכמי התלמוד חיים בינינו כיום . אין ספק בעיניי שהם היו הם מפליאים להגיש לנו פתרונות לכל דבר. מין קונסטרוקציות תורניות שמאפשרות חיים לכולם. שזו למעשה משמעותה של גאולה חיים של כולם יחדיו . וכך יש עקרונות נצח בתורה . והראש והראשון שבהם הוא שני צידיו של אותו המטבע: מחד בחירה בחיים ומאידך מצוות התורה נועדו לקיים חיים לשמש סם של חיים לקיים הציווי של : וחי בהם. הנה אם כן צריך לקדש את החיים של כולם. כל אותם שנבראו בצלם יהיה זה מפגר, חיגר , פיסח ואפילו רשע ולהבדיל גם כל אותם שהבורא בראם מטבע בריאתם שונים. ואין אנו משווים חלילה בין האחרונים לראשונים ערך נוסף הוא ערך של הטוב והיישר אותו קידש והמליך משה כערך על . הסוכך כמטריה על כל מצוות התורה . לשמש להם כעין מסגרת ואפילו לעיתים כמסננת . הנה אם כן מול ערכי יסוד אלה שבתורה . עומד לכאורה הציווי השולל משכבי זכר . ציווי זה איננו יכול לאיין את המשמעות היסוד של העקרונות הנל. על כן אסור לפרשו במנותק מערכי היסוד הנל . לפיכך שורת ההגיון מחייבת למקדו ולסייגו הפירוש הנכון של הציווי כאמור אם כן, כי הוא חל אך על מי שנברא כרגיל. כלומר איש כאיש עם נטיות מיניות לאישה ואישה גם היא עם נטיות מניות לגבר . כל אותם שנבראו לכתחילה על ידי הבורא אחרת. לא יעלה על הדעת שהבורא ביקש לא לאפשר להם חיים במסגרת אותם הנתונים שנטע בהם. בחירה בחיים זה גם בחירה באושר . שום יסוד בתורה לא יכול לחייב חיים הכרוכים מיסודם באומללות.........
דברי 6 הם בלבול. גם החולים לא יקחו אקמול?
מד | 15-07-2019 23:51
גילוי פנים בתורה רחוק מהאמת.
7
מחאה על ביזוי הרב אבינר שליט"א
מד | 16-07-2019 0:00
.
הוא לא רב הוא שור מועד
זהירות | 16-07-2019 21:18
לא הייתי מתקרב אליו בלי חגורת צניעות
8
הרב אבינר היה המטריה של עצת נפש במשך שנים
ראובן_נגע_בי | 16-07-2019 18:44
הרב אבינר נוכל ובמשך שנים היה המטריה של ארגון עצת נפש בראשותו של הנוכל הגדול ראובן ישראל וולצר וויס שהתגלה כשרלטן מתעלל והגיעו איתו לעסקת טיעון ויושב עכשיו בכלא על התעללות במטופלים שלו מציע לרב אבינר אחרי שפגע בככ הרבה אנשים מסכנים , שבאו בתמימותם לעצת נפש ונפגעו מראובן ומהשיטות שלו, שיעשה תשובה שיעשה חשבון נפש ויפרוש ויעזוב אותנו בשקט.
9
אבינר תומך בסוטים!
פושע | 16-07-2019 19:06
אבינר שלח צעירים תמימים ובמצוקה כמו טרף קל לידיו של הסוטה ראובן ישראל וולצ'ר! בית משפט השלום בירושלים הרשיע היום (ראשון) את ראובן ישראל וולצ'ר, מטפל בבעיות של זהות מינית, בביצוע מעשים מגונים במרמה בשני מתלוננים. וולצ'ר הודה במעשים במסגרת הסדר טיעון. בינן לבין הפרקליטות הוסכם כי אם הערכת המסוכנות שלו תהיה נמוכה, הפרקליטות תבקש לגזור עליו עבודות שירות. אם הערכת המסוכנות תהיה גבוהה - הפרקליטות תטען לעונש כפי שתמצא לנכון. במסגרת ההסדר איתו, המטפל הודה כי עשה את המעשים שיוחסו לו בשני מתלוננים - אחד מהם בטרם מלאו לו 14. לפי כתב האישום, במהלך טיפולי המרה הוא עשה את המעשים במשך כמה שנים, תוך שהוא מציג אותם כנדרשים לטיפול.
10
חחח הכניס לכל יפי הנפש חולי הנפש מתחת לחגורה
יהודי של אמת | 16-07-2019 22:33
אלוף הרב אבינר !! אלוף !
גם אלוף וגם תומך בסוטים!
חושם | 17-07-2019 14:19
אלוף הסוטים!