הרב רפי: "יש חופש דיבור לאמירות מסוג אחד"

שר החינוך בפוסט ארוך מגיב לסערת 'טיפולי ההמרה': "רוב מי ששמע את גלי ההדף לא צפה. לפעמים הכי נוח זה לשחות עם הזרם ולצעוק עם כולם. תלמדו שיש גם קולות מורכבים אך מכילים"

הרב רפי: "יש חופש דיבור לאמירות מסוג אחד"
  (צילום: חיים גולדברג/ סרוגים)

יו"ר הבית היהודי מגיב באריכות ובחריפות לסערה שפרצה אמש עם התייחסותו לטיפולי ההמרה, כשהוא עובר מתקפה קשה על דבריו אמר: "יש חופש הדיבור לאמירות מסוג אחד וחופש השיסוי למי שמסביר עמדה אחרת, מורכבת".

"מאז אמש אני מותקף מעל כל במה אפשרית על ראיון ארוך", כתב בחשבון הפייסבוק שלו. כשהוא מסביר: "ישבתי לראשונה בחיי כשלוש שעות מול מצלמה שמהם בעולם התקשורתי צריך להוציא רק 10 דקות", כשלדבריו בסופו "יוצאת כותרת שלא מתכתבת עם המציאות".

פרץ יצא נגד תוקפיו שכלל אל ראו את הראיון: "אני מאמין כי רוב מי ששמע את גלי ההדף של הראיון כלל לא צפה בו, התגובות הגיעו מהבטן, תוך עיוות דבריי, פופוליזם זול שמשרת בעיקר את המשך השסע והעמקת הקרע בחברה הישראלית, ועל כך אני מיצר", הדגיש.

זה לא כצעקתה

שר החינוך המשיך וכתב: "נתחיל מהסוף. אני אוהב ומכבד כל אדם באשר הוא, זו מהות דרכי החינוכית. זו גישתי לחיים, זה החינוך שזכיתי להעניק לאלפי בוגרי המכינה. השילוב של רב ופוליטיקאי לא מחייב אותי להעלים את האמת. באתי לפוליטיקה בשביל החינוך, לא באתי לחינוך בשביל להיות פוליטיקאי".

בהרחבה התייחס לשאלה על יחסו לקהילה הלטה"ב וסיפר: "מה היה שם? דיברתי על המורכבות של אדם ובפרט רב ואיש ציבור במרחב הישראלי. אמרתי שתפקידי כשר חינוך הוא לחזק את לימודי הדמוקרטיה, האזרחות, האנגלית והמתמטיקה בדיוק באותה מידה שצריך לחזק את לימודי ההיסטוריה והמורשת. אמרתי גם שאהיה שר החינוך של כולם. יהודים ולא יהודים, דתיים ולא דתיים. אמרתי שאין לי כוונה לכפות שום אמונה על אף אחד. דיברתי בגאווה על הבחירה של בני תום להיות מג"ד בגדוד מעורב ועל העזרה והתמיכה שקיבל ויקבל ממני למרות שאני לא בהכרח מסכים עם זה.

אוהב כל אחד ללא קשר לנטייה מינית

וכן, נשאלתי גם על יחסי לקהילת הלהט"ב מי שרוצה לשמוע את כל מה שאמרתי בדיוק מוזמן לצפות בריאיון ולראות שזה לא כצעקתה.

אמרתי שקודם כל אני מכבד כל אדם באשר הוא אדם. הדגשתי שאני לא נותן ציונים לאף אחד. כשנשאלתי באופן ספציפי לגבי טיפולי המרה, אמרתי מניסיוני בלבד שכאשר פנו אליי תלמידים מהציונות הדתית וביקשו הכוונה הפנתי אותם לגורמים מקצועיים לבקשתם וראיתי שזה אפשרי. לא אמרתי שאני בעד טיפולי המרה. ממני תלמידים קודם כל קיבלו חיבוק ומילים חמות מאוד. יחד עם זאת ובנוסף גם הצעתי ללמוד ולהתבונן יחד, כשהמטרה שהתלמיד שמולי יכיר את עצמו יותר טוב ומשם הבחירה היא אישית, ואני מכבד ומעריך ואוהב כל אחד ואחת ללא קשר לנטייתם המינית.

תלמדו שיש גם קולות אחרים

לפעמים הכי נוח זה לשחות עם הזרם ולצעוק עם כולם. תלמדו שיש גם קולות אחרים מורכבים אך מכילים. קבלת האחר היא לא נחלתו של צד אחד. לא כפיתי ואני לא מתכוון לכפות דבר על אף אחד. נכנסתי לתפקיד שר החינוך מתוך אחריות שילדי ישראל על כל גווניהם וסוגיהם יהיו מאושרים מוגנים ובטוחים בעצמם. כשר של מערכת החינוך בישראל אמשיך לדאוג לכל ילדות וילדי ישראל באשר הם, ללא שום הבדלים של נטייה מינית".

הרב פרץ המשיך לתקוף, "שלא תתבלבלו, זו לא האמירה שלי שאותה הם תוקפים אלא את מי שאני מייצג ומה שאני מייצג. יש כאן מאבק על הזכות לחשוב אחרת. מסתבר שגם שר חינוך בישראל לא יכול לחשוב אחרת, שיש רק מחנה אחד שמרים דגל של חופש הדיבור".

לטענתו, יש פה ניצול ציני של מערכת הבחירות, שמחפשת לעשות הון פוליטי על גבם של הקהילה הלהט"בית. "מי שקורא לי חשוך מנסה לכבות את האור של הבחירה החופשית, מי שחושב שנטולי שדרה אנחנו ואסור לנו לומר את אמיתת חיינו, בנועם ובכבוד לכל אדם, ימצא את הציונות הדתית חזקה ומכילה כפי שהייתה ותהיה תמיד. זה בית המדרש שלי זו הציונות הדתית שאני עומד בראשה", סיכם.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
23 תגובות - 16 דיונים מיין לפי
1
אתה צודק
לוי | 14-07-2019 14:45
אתה בהחלט צודק ... לכן תתעסק בעיקר אל תתרעיין לפני דורשי רעה וחורשי מזימות!!!!
החוק אינו סלקטיבי.להטב מפרים סטטוס קוו.
לאף1אסור להפר חוק. | 15-07-2019 12:17
אימוץ ילד עי אבא+אבא יביא לסחר תינוקות אומללים, חברי ישע לפה. זה אור לגויים . ?! זה חושך מוחלט. בגלל חסרים מובנים תהיה פה חוסר מוסריות טוטלי. קול המועצה לשלום הילד אינו מושמע. נראה כי ניבהלו מיחצנות כוחנית של להטב תאוותני וסותם פיות של אנשי מוסר של אמת.
2
הרב פרץ
יפה | 14-07-2019 14:50
צפיתי בראיון במלואו, לאורך כל הראיון היתה תחושה שדנה וייס לא באמת מקשיבה אלא עסוקה בלחפש כותרת , חבל שעיתונאים מחפשים כותרות במקום להעביר מסר מאנשים חכמים כמו הרב פרץ, חופש הביטוי לכולם גם אם לא נעים לשמוע, זו המציאות
3
הרב פרץ
גילה | 14-07-2019 14:51
הרב פרץ ממש לא חשוך רק כי הביע את דעתו ואמונתו
4
הם פלורליסטים
מחנכת | 14-07-2019 14:59
רק כלפי הדעות שלהם... משליטים פה טרור של מחשבות
5
מישהו מנע ממך לדבר?
חחחח | 14-07-2019 15:06
חופש דיבור, וגם חופש להגיב. מה הבעייה? לא מתאים לך? אתה יכול ללכת לתקוע בורקס עם בן גביר!
6
עצוב להודות ,אבל פרץ לא מספיק חכם לתפקידו.
חכם מול ילדים בני 18 | 14-07-2019 15:09
ומי שכבר חכם במפלגה - הוא נושא עליו אות קין של תחמן שרימה את הצבא ולמד משפטים כשהיה בחזקת 'תורתו אומנתו' בישיבה.
ממש
ממש | 15-07-2019 18:03
הרב פרץ הוא אדם טטב טייס בצהל רב שחינך אלפי חניכים ואתה אומר שהוא לא חכם? אם הוא לא חכם. אז אתה בטוח חכם גדוללללל
העיוור מוליך את הפיסח!
ממש כך | 14-07-2019 15:23
עז עיוורת מוליכה את הצבוע הפיסח
7
טיפולי המרה - פרימיטיביות שעברה מן העולם
יוני | 14-07-2019 15:17
העולם זז קדימה.
העולם זז קדימה?
נדביה | 14-07-2019 15:43
לאן קדימה בדיוק? לזה שגבר וכלבה יבקשו משכנתא כזוג נשוי?
8
רבפרץ
יוסף היינה | 14-07-2019 15:31
אתה טייס לעכשיו אתה גם מרחף .אל תנסה להצדיק את עצמך עם כל מיני מניפולציות.פשוט לא מתאים לחינוך .ולחינחך צריך ראש פתוח וזה אין לך.כדאי שתנחת לקרקע כי אחרת תאבד שליטה על פיך ומוחך
9
מה יעשה מי שנמשך לאתונות?
בלעם | 14-07-2019 15:53
מה יעשה מי שנמשך לאגזוזים של רכבים? מה יעשה מי שנמשך לכבשים?
מי יעשה מי שנמשך לדוב או לצבי?
חחח | 14-07-2019 19:03
למשל לדוב ליאור, או לצבי טאו? תשובה: כל עוד מדובר על יחסי מין בהסכמה בין שני בגירים, אין שום בעייה!
10
אף אחד לא מונע ממך לדבר
ישעיהו | 14-07-2019 15:54
מתווכחים איתך על תוכן דבריך ועל מידת ההתאמה שלך לתפקיד שר החינוך.
ויכוח עניני
שפוי | 14-07-2019 17:01
כמעט כל מי שיצא נגד הרב פרץ כעס על היחס שלו לקהילה הלהטבית אבל הוא בכלל לא דיבר על זה הוא דיבר על אנשים שהגיעו אליו מתוך מצוקה עם הנטיה שלהם ולכן הוא הציע להם טיפולי המרה שזה פתרון מתבקש
11
לסר החינוך
אביבה מיבניאל | 14-07-2019 16:25
לרב רפי בתור אישה חרדית לבן מחלל שבת אני מבקשת טיפולי המרה .גם בנושא שבת קןדש
12
הציבור המזרחי בבעיה
שימי | 14-07-2019 17:32
את הציבור החרדי לא מענין הנושא הזה הם חיים טוב עם או בלי הכל בלאו הכי עברה גדולה לא פחות מחילול שבת ויותר מאכילה ביום הכיפורים אבל הדתיים לאומיאים לא יודעים אייך אוכלים את זה ביחד עם שמירת תורה ומיצוות
13
גם מוטי אלון חיבק תלמידים...
זהירות | 14-07-2019 17:58
וגם מישש נישק וליקק...
14
ראיון שנעשה עימו.
הרב רפאל פרץ .. | 14-07-2019 18:33
אני .מה לעשות לא הולך שולל אחר התשקורת המסיתה לשנאה .והממציאה שקרים לבקרים..מוציאים דברים מתוך הראיון ןמלבישים דברי בלע ושנאה..כלפי רבנים ציונים.ימניים..קחו דוגמה את הפאנל השיקרי בערוץ 2 עם ראש הממשלה על המסוק שלקח מהצבא והטיס את איש העסקים לירדן..לא היה ולא נברא.מי שנתן את המטוס זו ירדן...פשוט משקרים את הציבור ועושים שטיםת מוח.מקרה שני.בשישי האחרון.ההשוואה של אברמוביץ .בן גוריון..מול שני ראשי ממשלות הזכיר את נתניהו .ואת השני לא הזכיר .למה כי הוא חבר שלו..לא רק זה.הגדיל שבתקופתו של בן גוריון.בן גוריון איחד את העם.אולם נתניהו פילג את העם.אתם מבינים..הבלוף הכי גדול שהיה בפאנל.של ערוץ 2..שכח לומר על הסזון..על אלטלנה..על הפנקס האדום.למי שהיה קיבל עבודה..הוריי הזכירו לי את זה שוב ושוב..שהיינו מתים ללחם כי לא רצו לתת עבודה לאבי זל. משום שלא הסכים לקבל את הפנקס האדום..תקשורת אמינה ..אל תחפשו בערוצים המשחיתים את התרבות הישראלית היהודית...די..נמאסתם מהשקרים שלכם..העם לא טיפש..יודעים הם נפש בהמתכם...
15
טיפולי המרה
יהודלה | 14-07-2019 18:46
צריך לעשות מצעד הגאווה באל אקצה ללא אבטחה ושהישמעאלים כבר יטפלו בהם ויראו להם את הכיוון ....
אהבתי
בן דויד | 15-07-2019 17:03
צודק
16
שטויות
יאיר | 14-07-2019 22:47
הרב פרץ אתה שר חדש וכניראה לא לאורך זמן. אתה לא עומד בראש הציונות הדתית אלא בראשות מפלגה דתית במהותה.הטעות התחילה שנבחרת לכהן כרב צבאי ראשי.לא ברור לי למה ?החלטה שגויה..לדעתי .תחכה קצת עם כל החלומות שלך לגבי העם הזה והארץ הזאת בבקשה ממך