מנדלבליט סיכם על הגברת אכיפה בעבירות בחירות

ראשי ועדת הבחירות נפגשו עם מנדלבליט, פרקליט המדינה שי ניצן והמשנים: "סוכם על הגברת האכיפה הפלילית בעבירות הנוגעות לטוהר הבחירות". כמו כן, הוקם צוות אכיפה מיוחד לעבירות בחירות ומעקב אחר תיקי חקירה

מנדלבליט סיכם על הגברת אכיפה בעבירות בחירות
  ועדת הבחירות עם ראשי המשפט (קרדיט: ועדת הבחירות המרכזית)

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט חנן מלצר, ומנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית, עו"ד אורלי עדס, נפגשו היום (חמישי) לפגישת עבודה עם היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט.

עוד השתתפו: פרקליט המדינה, שי ניצן, והמשנים ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד רז נזרי ועו"ד דינה זילבר, המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד שלמה למברגר, היועץ המשפטי לוועדת הבחירות, עו"ד דין ליבנה ועוזריהם.

מלצר עמד על החשיבות של האכיפה הפלילית לשמירה על טוהר הבחירות, וסוכם כי יינתן דגש להגברת האכיפה הפלילית על עבירות הנוגעות לטוהר הבחירות. פרקליטות המדינה עדכנה כי, בהמשך לפניותיו של השופט מלצר ליועץ המשפטי לממשלה בנושא, הוקם צוות אכיפה מיוחד בראשות המשנה לפרקליט המדינה, בנוגע לאכיפת עבירות בחירות ומעקב אחר תיקי חקירה בנדון.

עוד נמסר כי בנוגע לבחירות לרשויות המקומיות שהתקיימו בשלהי שנת 2018, נפתחו חקירות ואף הוגשו מספר כתבי אישום, הנוגעים לשמירה על טוהר הבחירות.

על חשדות לעבירות שבוצעו במהלך יום הבחירות לכנסת ה-21, הורה היועץ המשפטי לממשלה לפני כחודשיים, על פתיחה בחקירה פלילית, וזו מתנהלת בימים אלו כסדרה, כאשר כוונת רשויות האכיפה להביאה לידי מיצוי והגשת כתבי אישום, במידת הצורך, עוד לפני הבחירות לכנסת ה-22.יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית והיועץ המשפטי לממשלה הדגישו, בסיום הפגישה, את מחוייבותם לשמירה על טוהר הבחירות, ולשיתוף פעולה בין ועדת הבחירות המרכזית ומערך הייעוץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה בכל הנוגע לכך.

ראשי ועדת הבחירות המרכזית נפגשו עם מנדלבליט, פרקליט המדינה שי ניצן והמשנים: "סוכם כי יינתן דגש להגברת האכיפה הפלילית על עבירות הנוגעות לטוהר הבחירות". כמו כן, הוקם צוות אכיפה מיוחד בנוגע לאכיפת עבירות בחירות ומעקב אחר תיקי חקירה בנ

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
צביעות
חיימון | 11-07-2019 22:56
וזו השחיתות המשפטית שהתרעתי עליה,כיצד ישב בשנית עם סגן הנשיאה הכושל,כיושב ראש וועדת הבחירות הקודמות,בהתנהלות מבזה,לעומתית,מפלה עד פלילית,וזה מונה בשנית והיועמש המשתפ...מרוצה מעצמו ומהמינוי הכושל ,והמדיף נפוטיזם בלבד.
ראה התנהלות מלצר על ערעור הליכוד
יוסי | 13-07-2019 17:01
מלצר התערב באופן בוטה כדי למסמס ערעור של מועמד הליכוד. התערב בעניין המצלמות בקלפיות - הפסיק את השימוש. הפרס על התנהגות לא ראויה זו ..המשך כיור ועדץ הבחירות...בלי למצמץ...מדינת הצ-חוק
2
המסוק היה מסוק ירדני. יחי ביבי המלך
אנטי אהוד ברק | 12-07-2019 1:19
כל צוות הפרקליטים בתמונה. מלצר, המנ-דלבליט והמכשפה עם פרצוף צנע ושי ניצן כולם ימ''ש וזכרם