אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

המחבלים שרצחו ב"רמי לוי" לא קיבלו מאסר עולם - בגלל גילם הצעיר

בגלל שהיו בני 14 ו-15 בעת ביצוע הפיגוע, המחבלים שהיו אחראיים למותו של סמל-ראשון טוביה ינאי ויסמן ז"ל לא קיבלו עונש של מאסר עולם אלא עונשי מאסר ממושכים של עשרות שנים וקנס. הפרקליטות צפויה לערער על העונש

בגלל גילם הצעיר: רוצחי החייל לא נשלחו למאסר עולם
  קברו של סמל-ראשון טוביה ינאי ויסמן (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)

עונשי מאסר של 35 שנים ו-32 שנים נגזרו היום על שני המחבלים שהיו אחראיים לפיגוע בסניף "רמי לוי" בבנימין ב-2016, במהלכו נהרג סמל-ראשון טוביה ינאי ויסמן ז"ל ואזרח נוסף נפצע.

המחבלים הורשעו על ידי בית הדין הצבאי ביהודה בשורת עבירות, ביניהן עבירת גרימת מוות בכוונה – המקבילה בחומרתה לרצח. בנוסף לעונשי המאסר, הוטל על המחבלים פיצוי כולל בגובה של 2.5 מיליון שקלים.

הפרקליטות ביקשה מבית הדין הצבאי להטיל על המחבלים עונש של מאסר עולם, אולם בשל היותם של המחבלים בני 14 בזמן ביצוע הפיגוע, החליט בית הדין שלא לקבל את הבקשה, ולהסתפק בעונשי מאסר ממושכים. הפרקליטות ככל הנראה תערער על העונש.

גם במקרה של המחבל השלישי שהיה מעורב בפיגוע ועונשו נקבע כבר לפני כמה חודשים, החליט בית הדין להטיל עליו עונש של 35 שנות מאסר, ולא לקבל את בקשת הפרקליטות למאסר עולם בשל היותו קטין בזמן הפיגוע. במקרה הזה הפרקליטות כבר הגישה ערעור על העונש.

שני המחבלים תכננו מבעוד מועד יחד עם מחבל נוסף לבצע פיגוע במתחם רמי לוי בבנימין. הם הצטיידו בסכינים והגיעו למקום במטרה לבצע את הפיגוע. "הם פצעו תחילה באורח קשה אזרח ישראלי ששהה במתחם, ולאחר מכן דקרו למוות את סמל-ראשון טוביה ינאי ויסמן ז"ל, אשר נאבק בגבורה עם המחבלים וסיכל את המשך הפיגוע" נמסר מדובר צה"ל.

ויסמן קיבל לאחר מותו צל"ש מפקד פיקוד המרכז מאלוף פיקוד המרכז בשל אומץ ליבו והדוגמה האישית שהפגין באירוע.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
גרועים משופטי סדום
אליהו נריה | 10-07-2019 18:05
אפילו בסדום גזר דין כזה לא היה מתקבל. עכשיו אנחנו צריכים להאכיל ולכלכל את הרוצח למשך שנים רבות. לא צספיק שרצחו עכשיו אנחנו נספק לו: מגורים בגוד מזון רהוט טלפון טיפול שיניים חינם רופא חינם מים לרחיצה וכלי רחיצה לאפשר לו בקורים לספק לו שמירה ועוד ועוד... ממש בדיחה עצובה מאוד. על תורת האלוקים מי רצח דינו מיתה ללא כחל וסרק וללא היסוס. כל השמאלנים ומערכת המשפט פשטו את הרגל.. אין להם יותר מקום איתנו. ילפתו אורחות דרכם יעלו בתוהו ויאבדו תיפח רוחם ותישרף נשמתם לעד .... במעמקי הגהינם..
2
ממש שופטי "צדק"
אליהו נריה | 10-07-2019 18:25
השופטים בארץ. על רצח סמר טוביה ינאי ויסמן זל מחללים את זכר החייל הנרצח. אפילו בסדום גזר דין כזה לא היה מתקבל. עכשיו אנחנו צריכים להאכיל ולכלכל את הרוצחים הללו למשך שנים רבות. לא מספיק שרצחו עכשיו אנחנו נספק להם: מגורים בגוד מזון רהוט טלפון טיפול שיניים חינם רופא חינם מים לרחיצה וכלי רחיצה לאפשר לו בקורים לספק לו שמירה ועוד ועוד... ממש בדיחה עצובה מאוד. על תורת האלוקים הם לא שמעו : מי שרצח דינו מיתה ללא כחל וסרק וללא היסוס. כל השמאלנים ומערכת המשפט פשטו את הרגל.. אין להם יותר מקום איתנו. ילפתו אורחות דרכם יעלו בתוהו ויאבדו תיפח רוחם ותישרף נשמתם לעד .... במעמקי הגיהנום
3
תשחררו את עצורי דומא הקטינים אחד תמורת אחד
אריק | 10-07-2019 22:05
ליצנים
4
קציני סדום
אבו נאצר | 10-07-2019 22:41
זה לא משפט, זה משפח, שופטים כאלה מאבדים את הסמכות המוסרית לשפוט.
הלו?לא הגזמת קצת?לא מגיע להם מחמאות
לירן | 10-07-2019 23:58
סדום טובים מהם
5
אני כבר מעדיפה לגור בחוץ לארץ - שהמדינה הזאת
אוראור | 11-07-2019 19:06
תישרף מצדי - אני מתביישת להיות ישראלית - מוכנה לגור אפילו בצרפת - העיקר לא פה! הזוי!